Mitsubishi Motors

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ir viens no lielākajiem automobiļu ražotājiem Japānā, kas dibināts 1970.gadā 22.aprīlī. Tā galvenais birojs atrodas Japānā, Tokijā. Uzņēmums gadā kopumā saražo ap 1 000 0000 Mitsubishi automobiļu, un tam ir 160 pārstāvniecības visā pasaulē. Auto ražotājs ir konkurētspējīgs tieši pikapu un apvidus automobiļu segmentā. Jau 2009. gadā uzņēmums uzsāka pirmo masveida elektrisko automobiļu ražošanu, kam 2013. gadā sekoja PHEV jeb ar elektrību uzlādējams hibrīda krosovers. MMC kopumā nodarbina 30 000 darbinieku un tā ražotnes atrodas Japānā, Taizemē, Ķīnā, Flipīnās un Krievijā.

Mitsubishi tulkojumā no japāņu valodas nozīmē MITSU – trīs, HISI– briljanti, kas arī atspoguļoti uzņēmuma logotipā. Galvenie uzņēmuma vadmotīvi - godīgums, sociālā atbildība un sadarbība.

Latvijā oficiālais Mitsubishi importētājs ir SIA "MML Imports", automobiļu dīleris - SIA "Skandi Motors".

2016. gada 2. maijā paziņots, ka Nissan iegādāsies trešdaļu Mitsubishi Motors akciju.[1]

2016. gada 20. oktobrī Mitsubishi Motors pievienojas Renault-Nissan aliansei, kļūstot par lielāko autobūves grupu pasaulē, sasniedzot 10 miljonu pārdotu vienību gadā.

Pēc apvienošanās Mitsubishi-Renault-Nissan alianse istrādā attīstības statēģiju "Alliance 2022", kas paredz noteiktu mērķu un uzdevumu sasniegšanu turpmāko sešu gadu laikā. Vairāk: www.alliance-2020.com

www.mitsubishi.lv

2017. gada nogalē Mitsubishi Motors izstrādā trīs gadu stratēģisko plānu “Drive for Growth” ilgtspējīgas un rentablas izaugsmes nodrošināšanai, kura mērķis ir par vairāk nekā 30% palielināt pārdoto vienību apjomu  līdz 1,3 miljoniem transportlīdzekļu un ieņēmumus līdz 2,5 triljoniem jenu. Izaugsmes plāna projekts paredz palielināt ikgadējos kapitāla izdevumus par 60%, sasniedzot aptuveni 137 miljardus jenas 2019. gadā, kā arī par 50% vairāk jeb gandrīz  133 miljardus jenas investēt pētniecībā un attīstībā. Kopumā investīciju apjoms sasniegs vairāk nekā 600 miljardus jenu. Pat ar šiem izdevumiem Mitsubishi Motors līdz 2020.gadam plāno saglabāt stabilu finanšu plūsmu. Tāpat uzņēmums plāno ieviest konkurējošu dividenžu politiku. Mitsubishi Motors jaunais investīciju plāns paredz arī pilnveidot esošos pilnpiedziņas apvidus auto un pikapus, kā arī uzsākt 11 jaunu modeļu izstrādi, ieskaitot Eclipse Cross un XPANDER. Produktu atjaunošanas programma sakritīs ar plānoto tirgus paplašināšanu ASEAN reģionā, Okeānijā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Ķīnā un Japānā.

2017.gada decembrī Mitsubishi Motors uzsāk jaunā krosovera Eclipse Cross tirdzniecību Latvijā.

Mitsubishi automobiļu vēsture.

Automašīnu modeļi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]