Pāriet uz saturu

Neauglība

Vikipēdijas lapa

Neauglība ir medicīnisks stāvoklis, kas raksturo nespēju ieņemt bērnu pēc regulāra, neaizsargāta dzimumakta vismaz 12 mēnešu garumā. Tā var skart gan sievietes, gan vīriešus un rodas dažādu faktoru dēļ, tostarp hormonālu traucējumu, anatomisku problēmu, ģenētisku faktoru, infekciju vai dzīvesveida ietekmes dēļ.

Neauglību iedala primārajā (kad pāris nekad nav spējis ieņemt bērnu) un sekundārajā (kad pēc iepriekšējas grūtniecības iestāšanās kļūst neiespējama). Diagnostika un ārstēšana ietver dažādas metodes, piemēram, hormonālo terapiju, ķirurģiskas procedūras vai reproduktīvās tehnoloģijas, piemēram, mākslīgo apaugļošanu (IVF).

Papildus medicīniskajiem aspektiem neauglība var radīt arī psiholoģiskas un sociālas grūtības, ietekmējot cilvēka emocionālo labsajūtu un attiecības. Mūsdienās pieejamas dažādas iespējas, kas palīdz pārvarēt neauglības problēmas, nodrošinot atbalstu gan medicīniski, gan emocionāli.

Neauglība ir izplatīta problēma, kas skar ievērojamu daļu pāru gan Latvijā, gan pasaulē. Pasaulē neauglība skar aptuveni 13–15% pāru.[1]

  1. Caballero.lv, @inspired. «Neauglības cēloņi un ārstēšana – viss vēl nav zaudēts». SievietesVeseliba.lv (latviešu), 2021-02-17. Skatīts: 2025-03-05.

Ārējās saites

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]