Pereslavļa-Zaļeska
Šis raksts ir slikti iztulkots. Iespējams, tulkojums ģenerēts ar tulkošanas programmatūru, vai arī tulks slikti pārvalda vienu no valodām. Lūdzu, palīdzi uzlabot šo rakstu. Ja ir kādi ieteikumi, vari tos pievienot diskusijā. Vairāk lasi lietošanas pamācībā. |
Pereslavļa-Zaļesska (krievu: Переславль-Залесский), agrāk pazīstama kā Perejaslavļa-Zaļesska, ir pilsēta Jaroslavļas apgabalā, Krievijā, kas atrodas uz galvenā Maskavas–Jaroslavļas ceļa un Pleščejevas ezera dienvidaustrumu krastā pie Trubežmutes upes. . Iedzīvotāju skaits: 41 925 (2010. gada tautas skaitīšana); 43 379 (2002. gada tautas skaitīšana); 42 331 (1989. gada padomju tautas skaitīšana).
Vēsture
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]To 1152. gadā dibināja Džordžs I no Vladimira kā paredzēto Zalesjes galvaspilsētu (lit. “aiz mežiem”). Tuvējās pilsētas Kleščinas iedzīvotāji tika pārvietoti uz jauno pilsētu.
No 1175. līdz 1302. gadam Pereslavļa bija kņazistes mītne; 1302. gadā to mantoja Maskavas princis pēc Pereslavļas Dmitrija dēla Ivana bezbērnu nāves. Mongoļi no 13. gadsimta vidus līdz 15. gadsimta sākumam Pereslavļu-Zaļesku vairākas reizes izpostīja. 1611.–1612. gadā cieta no poļu iebrukuma.
1688.–1693. gadā Pēteris Lielais savai izklaidei Pleščejevo ezerā uzcēla savu slaveno "jautro flotiļu", tostarp tā saukto Pētera laiviņu (botik), ko varētu uzskatīt par Krievijas flotes priekšteci. Centrālajā jūras spēku muzejā, kurā ir hronizēta Krievijas flotes vēsture, pašlaik atrodas šī mēroga laivas modelis.
1708. gadā pilsēta kļuva par Maskavas guberņas daļu.
Ģeogrāfija
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]Pereslavl-Zalessky atrodas Jaroslavļas apgabala dienvidu daļā, netālu no robežas ar Maskavas apgabalu, 140 kilometres (87 mi) uz ziemeļaustrumiem no Maskavas un 123 kilometres (76 mi) uz dienvidrietumiem no Jaroslavļas .
Zinātne un izglītība
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]Pilsētā atrodas Krievijas Zinātņu akadēmijas Programmu sistēmu institūts. Neliela nevalstiska universitāte, kas ir cieši saistīta ar institūtu, Pereslavļas Universitāte, pastāvēja no 1992. līdz 2017. gadam, kad tā bankrotēja un tika likvidēta.
Apskates objekti un arhitektūra
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]Pilsēta ir daļa no Krievijas Zelta gredzena . Baznīcu arhitektūras pieminekļi ietver sešus arhitektūras kompleksu klosterus un deviņas baznīcas. Nozīmīgākās vēsturiskās ēkas ir:
- Baltā akmens Pestītāja katedrāle (1152–1157)
- Metropolīta Pētera baznīca (1585)
- Troice-Danilova klosteris (16.-18.gs.)
- Nikitska klosteris (16.-19.gs.)
- Fjodorovska klosteris (16.-19.gs.)
- Goritska klosteris (17.-18.gs.)
-
Sovetskaya iela
-
Svētā Nikolaja klosteris tika uzcelts XIV gadsimtā
-
Pestītāja katedrāle (1152–1157)
-
Aeronautikas festivāls virs Nikitska klostera
- Muzejs un eksponāti
- Pereslavļas-Zaļeskas muzejs-rezervāts (Gorickas klosterī)
- Muzejs – īpašums "Mazā Pētera Lielā laiva"
- Pereslavļas dendrārijs
- Plakano dzelžu muzejs
- Tējkannu muzejs
- Tvaika dzinēju muzejs
Kleščinas komplekss, arheoloģiskais piemineklis, atrodas aptuveni 2 km (1,2 jūdzes) attālumā no pilsētas. Oriģinālie zemes darbi (kas joprojām ir diezgan pamatīgi) no aizsargmūra, kas sākotnēji riņķoja pilsētā, joprojām ir šeit, pa šīm aizsargbūvēm ir iespējams staigāt. Tāpat kā daļas, ja sākotnējais ceļš bija tā pamatnē.
Pilsēta atrodas Pleschayevo ezera krastos, kas ir liels ezers, kas piesaista tūristus visu sezonu. Kaitsērfings ir īpaši populārs, tāpat kā kempings.
Ārējās saites
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]- Vikikrātuvē par šo tēmu ir pieejami multivides faili. Skatīt: Pereslavļa-Zaļeska.
- Oficiālā tīmekļa vietne (in Russian)
- Audio guide to Pereslavl-Zalessky tourismpereslavl.ru
- Guide to Pereslavl
- Peter the Great's small boats (PDF)
- Railway museum at Pereslavl-Zalessky (narrow gauge)
- Lakeside idylls at Pereslavl-Zalessky Archived July 11, 2012, at the Wayback Machine
- Guide to Golden Ring of Russia (in Russian)
- Guide to Pereslavl-Zalessky (in Russian)