PlayStation Vita

Vikipēdijas lapa
PlayStation Vita
Pirmā versija PS Vita [PCH-1000]
Izgatavotājs Sony Computer Entertainment
Produktu ģimene PlayStation
Paaudze Astotais
Pārdošanas sākums
Pārdošanas beigas 1. martā, 2019
Mediji Spēles kartes
Atmiņa 1 GB atmiņas
Pārdoto konsoļu skaits ~16 miljons
Priekštecis PlayStation 3
Pēctecis PlayStation 4
Operētājsistēma PlayStation Vita sistēmas programmatūra
Ražotājs Sony
Svars
  • PCH-1000: 260 g
  • PCH-2000: 219 g

PlayStation Vita (pazīstams arī kā PS Vita vai vienkārši Vita) ir portatīvā videospēļu konsole, kuru izstrādājusi Sony. Pirmoreiz tā tika izlaista Japānā 2011. gada 17. decembrī, pēc tam Ziemeļamerikā, Eiropā un citās starptautiskās teritorijās sākot no 2012. gada 22. februāra. Konsole ir PlayStation Portable pēctece un daļa no PlayStation spēļu ierīču zīmola; kā daļa no astotās paaudzes videospēļu konsolēm tā galvenokārt konkurēja ar Nintendo 3DS.

Spēles[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vispārdotākās spēles[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Šīs ir visvairāk pārdotās PlayStation Vita mazumtirdzniecības spēles pasaulē (2015. gada jūlijā / augustā):

Vispārdotākās spēles uz PS Vita
Nosaukums Pārdots:
Uncharted: Golden Abyss 1,470,000
Assassin's Creed III: Liberation 1,270,000
Call of Duty: Black Ops Declassified 1,260,000
LittleBigPlanet: PS Vita 1,140,000
Persona 4: The Golden 990,000
Minecraft 940,000
Need for Speed: Most Wanted 920,000
Final Fantasy X 760,000
Killzone: Mercenary 750,000
Tearaway 600,000

PlayStation Store un Vita spēļu kartes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vita fiziskā programmatūra tiek izplatīta patentētā zibatmiņas kartē ar nosaukumu "PlayStation Vita spēļu karte". Visas Vita spēles ir pieejamas arī digitālai lejupielādei PlayStation tīklā, izmantojot PlayStation Store, lai gan ne visas spēles tiek izlaistas fiziski. Kopš tās izlaišanas tikai digitālie izlaidumi ir lēnām kļuvuši arvien pamanāmāki, daļēji cenšoties samazināt izlaišanas ražošanas izmaksas platformās salīdzinoši mazāku lietotāju bāzi un daļēji tāpēc, ka ieplūst mazāka mēroga indie mobilo tālruņu spēles, kas vienmēr ir bijušas tikai digitāli izlaidumi. Tāpat kā PS3 un PS4, arī Vita satur Trophy atbalstu spēlēm

Spēles no PSP[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Līdzīgi kā agrīnās PlayStation 3 konsoles, kas bija saderīgas ar PlayStation 2 nosaukumiem, PlayStation Vita ir savietojams ar lielāko daļu PlayStation Portable spēļu. Tomēr PlayStation Vita trūkst PlayStation Portable UMD diska, un Sony bija apstiprinājis, ka PSP īpašnieki nevarēs pārsūtīt savas fiziskās UMD spēles pāri uz PS Vita sistēmu.

Versijās[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

PCH-2000[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Jauns Vita revīzijas modelis tika izlaists Japānā 2013. gada 10. oktobrī, Eiropā 2014. gada 7. februārī un Ziemeļamerikā 2014. gada 6. maijā. Revīzijas modelis, oficiāli saukts par PCH-2000 sēriju un parasti dēvēts par PS Vita Slim. Šī revīzija ir par 20% plānāka un par 15% vieglāka, salīdzinot ar oriģinālo modeli. Lai gan tas lielā mērā saglabā oriģināla vispārējo struktūru un izkārtojumu, oriģināla OLED ekrāns ir aizstāts ar lētāku LCD displeju. Modelis arī papildināja akumulatora darbības laiku par papildu stundu. Jaunākajam modelim ir arī 1 GB iekšējās atmiņas, lai gan vienlaikus nav iespējams izmantot gan iekšējo, gan atmiņas karti.

PlayStation TV

PlayStation TV[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

PlayStation TV ir nepārnēsājams Vita variants; tā vietā, lai parādītu savu displeja ekrānu, tas savienojas ar televizoru, izmantojot HDMI, tas izskatās kā tradicionāla mājas videospēļu konsole, un to kontrolē, izmantojot DualShock 3 vai DualShock 4 kontrolieri. Tā kā Vita un DualShock kontrolierim ir atšķirīgas kontrollera ievades, Vita spēles, kas ir atkarīgas no sistēmas skārienekrāna, aizmugurējā skārienpaliktņa, mikrofona vai kameras, nav saderīgas. Tas arī koplieto parastā Vita Remote Play un PS Now funkcionalitāti. Sistēma tika izlaista Japānā 2013. gada novembrī, Ziemeļamerikā 2014. gada oktobrī un Eiropā 2014. gada 14. novembrī.

Sistēmas programmatūra[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vita sistēma[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atšķirībā no PSP un PlayStation 3, PlayStation Vita neizmanto XrossMediaBar saskarni. Tā vietā tā izmanto skārienekrānu balstītu lietotāja interfeisu, kas dublēts ar LiveArea, kas, izmantojot PlayStation tīklu, ietver dažādas sociālo tīklu funkcijas. Katru spēli vai lietojumprogrammu attēlo atsevišķa apļa ikona, un tās atlasīšana novirza lietotāju uz paneli ar vairākām opcijām, ieskaitot pašas programmatūras palaišanu, dodoties uz attiecīgo vietni, izmantojot internetu, redzot, vai programmatūrai ir pieejami lejupielādējami atjauninājumi un redzēt ar jaunumiem līdzīgu darbību sarakstu, kas saistīts ar to, piemēram, tā instalēšanu vai trofeju iegūšanu, gan lietotājam, gan citiem lietotājiem, ar kuriem lietotājs nesen ir mijiedarbojies.

Remote Play[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

PlayStation Vita (un PlayStation TV, kas izmanto to pašu sistēmas programmatūru kā PlayStation Vita) atbalsta funkciju ar nosaukumu Remote Play ar Sony mājas videospēļu konsolēm, piemēram, PlayStation 3 un PlayStation 4. Tas ļauj PlayStation 3 un PlayStation 4 pārsūtīt video un audio izvadi uz PlayStation Vita. Tomēr atšķirībā no attālās atskaņošanas starp PlayStation Vita un PlayStation 4, kas ir labi integrēta, attālo atskaņošanu starp PlayStation Vita un PlayStation 3 atbalsta tikai “izvēlēti” daži PS3 nosaukumi, un rezultāti bieži bija novēloti. Turklāt PlayStation Vita var izmantot kā PS4 otrā ekrāna ierīci (un PS3, taču to atbalsta tikai ļoti maz spēļu, piemēram, Class of Heroes 2G) satura straumēšanai tieši no konsoles uz PlayStation Vita.