Princis Harijs, Saseksas hercogs

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Princis Harijs
Prince Harry
Prince Harry at the 2017 Invictus Games opening ceremony.jpg
Princis Harijs 2017. gadā
Saseksas hercogs

Dzimšanas dati 1984. gada 15. septembrī (37 gadi)
Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Londona, Apvienotā Karaliste
Dinastija Vindzoru dinastija
Tēvs Princis Čārlzs
Māte Princese Diāna
Dzīvesbiedrs(-e) Megana Mārkla (precējušies 2018.gada 19.maijā)
Bērni

Velsas princis Henrijs (angļu: Prince Henry of Wales), pilnā vārdā Henrijs Čārlzs Alberts Deivids (angļu: Henry Charles Albert David; dzimis 1984. gada 15. septembrī) ir prinča Čārlza un viņa pirmās sievas princeses Diānas jaunākais dēls un Apvienotās Karalistes karalienes Elizabetes II mazdēls. Sestais cilvēks (pēc sava tēva, vecākā brāļa prinča Viljama un Viljama 3 bērniem) Lielbritānijas monarhijas mantošanas līnijā. 2017. gadā saderinājies ar amerikāņu aktrisi Meganu Mārklu, bet 2018. gada 19. maijā ar viņu apprecējies.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pēc Ītonas koledžas beigšanas strādāja Austrālijā un Lesoto. Atšķirībā no brāļa izvēlējās militāru karjeru un pabeidza Sandhērstas militāro akadēmiju. No 2007. gada decembra princis dienēja britu karaspēkā Afganistānas Hilmendas provincē valsts dienvidos. Kad šī informācija nonāca masu mediju rīcībā, princis no dienesta tika atsaukts. Pirms tam princis Harijs bija vēlējies kopā ar savu armijas daļu piedalīties dienestā Irākā, tomēr drošības apsvērumu dēļ tas tika liegts.

Aizraujas ar sportu (polo un kalnu slēpošanu). Pazīstams ar savu neatkarīgo raksturu. Kad princim bija 17 gadu, dzeltenā prese pieķēra viņu, smēķējot marihuānu un lietojot alkoholiskos dzērienus. Presē publicētas fotogrāfijas, kurās princis Harijs kādā privātā karnevālā redzams stilizētā SA formastērpā, par ko viņš vēlāk publiski atvainojās.