Pāriet uz saturu

Rīgas Mākslas un mediju tehnikums

Vikipēdijas lapa

Rīgas Mākslas un mediju tehnikums (RMMT) ir dibināts 1989. gadā kā Rīgas 74. profesionāli tehniskā vidusskola „Daiļrade”. Vēlāk tas tika pārsaukts par Rīgas Amatniecības vidusskolu, bet kopš 2016. gada iestāde ir ieguvusi PIKC statusu un tika nosaukta par Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu.[1] Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ir Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas pakļautībā esoša izglītības iestāde, kura īsteno vidējo-profesionālo izglītību un mūžizglītības programmas.

Skola atrodas Imantas apkaimē Jūrmalas gatvē 96 Rīgā.

Īstenojamās programmas[2]

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Rīgas Mākslas un mediju tehnikums īsteno vidējā profesionālā posma izglītību pēc 9. klases. Īstenojamās programmas ir sadalītas pēc piederības četrām nodaļām:

Mediju mākslas nodaļa

 1. Gaismošanas operators
 2. Fotogrāfs
 3. Video operators
 4. Animācija un WEB Dizains
 5. Skaņu operators

Dizaina nodaļa

 1. Grafikas dizains
 2. Interjera dizains
 3. Produktu dizains (3D formas)
 4. Vides dizains (Scenogrāfija)

Koka un metālmākslas nodaļa

 1. Koka mākslinieciskā apstrāde
 2. Metāla mākslinieciskā apstrāde
 3. Apdares darbu tehniķis

Tekstilmākslas un apģērbu dizaina nodaļa

 1. Tekstilmateriālu dizains
 2. Apģērbu dizains

Direktors Jānis Gaigals no 1989. gada līdz 1996. gadam

Direktore Maija Vanaga no 1996. gada līdz 2020. gada 23. oktobrim

Direktors Gvido Zilūzis kopš 2020. gada 26. oktobra

1989. gadā nodota ekspluatācijā ēka, kurā uzsāka darbību Rīgas 74. profesionāli tehniskā vidusskola „Daiļrade”. Vēlāk tā tika pārsaukts par Rīgas Amatniecības vidusskolu.

2016. gadā Rīgas Amatniecības vidusskola iegūst PIKC statusu un tika nosaukta par Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu.

2017. gadā Valsts Izglītības attīstības aģentūra rīkoja pirmo jauno profesionāļu konkursu „Skills Latvia”, kur tehnikums apliecināja augsto izglītības kvalitāti, iegūstot 9 godalgotas vietas. Tā paša gada pavasarī notikušajā Latvijas apģērba dizaina mācību programmu konkursā Madonā tika gūta pirmā vieta. Savukārt, rudenī Latvijas Dizaineru savienības rīkotajā „LDS Gada balva dizainā 2017” Lietu dizaina kategorijas Dizaina paraugu apakškategorijā ar tekstilizstrādājumu kolekciju tika iegūta 1. vieta, bet skolu konkursa Saziņas dizaina kategorijas Interjera dizaina apakškategorijā 3. vieta.

2018. gadā Valsts Izglītības attīstības aģentūras rīkotajā jauno profesionāļu konkursā „Skills Latvia 2018” audzēkņi vēlreiz apliecināja tehnikuma augsto izglītības kvalitāti, iegūstot 5 godalgotas vietas, trīs no tām „zelta”. Gada izskaņā Starptautiskajā profesionālās izglītības iestāžu izglītojamo profesionālās meistarības apdares darbu profesiju konkursā flīzēšanā Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ieguva 1. vietu.

2019. gads aizsākās ar panākumiem Valsts konkursā Latvijas profesionālās vidējās izglītības mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem „Kustīgs attēls multimediju vidē”, kuru organizē Latvijas Nacionālais Kultūras centrs. Šajā konkursā tika iegūtas dažādās kategorijās divas II. vietas, divas III. vietas, bet topošais videooperators Arvis Belovs ieguva I. vietu. Konkursā Knauf Junior Trophy Latvija 2019 RMMT komanda ieguva II. Vietu starp Latvijas spēcīgākajām Apdares darbu tehniķus sagatavojošajām mācību iestādēm.

Ārējās saites

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]