Sākumlapa

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
brīvajā enciklopēdijā, kuru arī Tu vari papildināt!
89,32%

Vērtīgs raksts

Pau Gazols NBA spēlē
Pau Gazols i Saezs (katalāņu: Pau Gasol i Sàez; dzimis 1980. gada 6. jūlijā Barselonā, Katalonijā, Spānijā) ir profesionāls Spānijas basketbolists, spēlē spēka uzbrucēja un centra pozīcijā, Spānijas basketbola valstsvienības spēlētājs. Pašlaik (2015) pārstāv Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubu Čikāgas "Bulls". Laika posmā no 1999. līdz 2001. gadam viņš spēlēja FC Barcelona. Pēc tam nokļuva NBA, kur no 2001. līdz 2008. gadam spēlēja Memfisas "Grizzlies" sastāvā, bet 2007.—2008. gada NBA sezonas vidū viņš tika aizmainīts uz "Lakers", kurā spēlēja līdz 2014. gadam. P. Gazols ir otrais Spānijas basketbolists pēc Fernando Martina, kas spēlējis NBA, pirmais NBA Visu zvaigžņu spēles dalībnieks (2006. gadā Hjūstonā), pirmais NBA izslēgšanas spēļu dalībnieks (ar "Grizzlies" 2004. gadā) un ir pirmais NBA čempions no Spānijas (ar "Lakers" 2009. gadā). Spānijas izlases sastāvā ir izcīnījis vairākas medaļas starptautiskos turnīros, tai skaitā sudraba medaļu 2008. gada Olimpiskajās spēlēs Pekinā un 2012. gada Olimpiskajās spēlēs Londonā, zelta medaļu 2006. gada Pasaules, kā arī 2009. un 2011. gada Eiropas čempionātos. Spāņu basketbolists ir vairāku turnīru vērtīgākais spēlētājs (MVP) un vairākkārt dažādās aptaujās ir atzīts par Eiropas gada labāko spēlētāju. 

Vai Tu zināji, ka...

No Vikipēdijas latviešu valodā jaunākajiem rakstiem:
Edward Teach Commonly Call'd Black Beard (bw).jpg
  • ... angļu pirāts Edvards Tīčs, labāk pazīstams kā Melnā Bārda (attēlā), bija iemantojis tik biedējošu tēlu, ka daudzu kuģu ekipāžas labprātīgi esot atdevušas laupījumu, lai pasargātu sevi?
  • ... Baltijas Asamblejas galvenā mītnes vieta un sekretariāts atrodas Rīgā?
  • ... NASA Apollo programmas pēdējais nepilotējamais lidojums Apollo 6 pilnībā nesasniedza plānotos Mēness lidojuma parametrus, tomēr tika novērtēts, ka izmēģinājumi ir pietiekami, lai nākamajā lidojumā sūtītu astronautus?

Šī diena vēsturē

Abrahams Linkolns

Vairāk notikumu: 18. novembrī19. novembrī20. novembrī

Šobrīd ir 2018. gada 19. novembris (UTC) – Atjaunināt lapu

Izveido rakstu


Vikikrātuves dienas attēls

Lake Tekapo 01.jpg
Vikipēdija ir pieejama arī citās valodās, to skaitā:
Eesti Lietuvių Latgaļu Līvõ Võro Žemaitiu Русский Français Deutsch English

Vikipēdija ir bezpeļņas organizācijas Wikimedia Foundation projekts, kas saistīts arī ar vairākiem citiem brīvi pieejama satura projektiem: