Sākumlapa

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
brīvajā enciklopēdijā, kuru arī Tu vari papildināt!

Aktuāls notikums

Krievijas 2022. gada iebrukums Ukrainā

Krievijas 2022. gada iebrukums Ukrainā ir Krievijas—Ukrainas kara plaša mēroga militāra operācija, ko 24. februāra rītā pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina pavēles uzsāka Krievijas Bruņotie spēki, kas kopš 2021. gada marta lielā skaitā bija izvietoti netālu no Ukrainas robežas ar Krieviju, Baltkrieviju un Krievijas 2014. gadā okupēto Krimu. Operāciju ievadīja Krievijas Bruņoto spēku atklāta ievešana pašpasludināto Doņeckas un Luhanskas tautas republiku teritorijā 2022. gada 21. februārī, un to neatkarības atzīšana visa Doneckas un Luhanskas apgabala robežās dienu vēlāk.

24. februārī plkst. 5.50 pēc Maskavas laika (UTC+3) Putins izsludināja vispārēju iebrukumu Ukrainā kā "īpašu militāru operāciju" ar mērķi "panākt Ukrainas demilitarizāciju un denacifikāciju". 10 minūtes vēlāk Krievijas Bruņotie spēki veica raķešu triecienus lidostām un militārajiem objektiem Kijivā, Harkovā un Dnipro un sāka virzīties dziļāk Ukrainas teritorijā. Vienlaikus Doņeckas un Luhanskas tautas republiku bruņotie formējumi visā Donbasa frontes līnijā atsāka karadarbību pret Ukrainas Bruņotajiem spēkiem un vairākās vietās pārgāja uzbrukumā.

Vai Tu zināji, ka...

No Vikipēdijas latviešu valodā jaunākajiem rakstiem:
Gemeine Strubbelkopfröhrling Strobilomyces strobilaceus.JPG
  • ... amerikāņu aktieris Džons Deivids Vašingtons ir spēlējis amerikāņu futbolu jauniešu līmenī, bet vēlāk, tāpat kā viņa tēvs Denzels Vašingtons, sācis aktiera karjeru?
  • ... lidara darbības princips balstās gaismas impulsa raidīšanā (parasti izmantojot lāzeri) mērķa virzienā, kurš atstarojas no tā un daļēji atgriežas; atstaroto impulsa daļu izmanto analīzei, bet laiks, kuru gaismas stars patērējis ceļā līdz mērķim un atpakaļ, norāda attālumu līdz tam?
  • ... nelielā sala vai sēklis Odāka Grenlandes galējos ziemeļos tika atklāta 1978. gadā un, atrodoties 705 kilometrus uz dienvidiem no Ziemeļpola, tā pretendē uz vistālāk uz ziemeļiem novietotās sauszemes nosaukumu; 2008. gadā, apsekojot ar helikopteru, sala gan netika konstatēta?

Šī diena vēsturē

Senthelensa kalns

Vairāk notikumu: 17. maijā18. maijā19. maijā

Šobrīd ir 2022. gada 18. maijs (UTC) – Atjaunināt lapu

Izveido rakstu


Vikikrātuves dienas attēls

SL Horton Plains NP asv2020-01 img11.jpg
Vikipēdija ir pieejama arī citās valodās, to skaitā:
Eesti Lietuvių Latgaļu Līvõ Võro Žemaitiu Русский Français Deutsch English

Vikipēdija ir bezpeļņas organizācijas Wikimedia Foundation projekts, kas saistīts arī ar vairākiem citiem brīvi pieejama satura projektiem: