Pāriet uz saturu

Seven Seas of Rhye

Vikipēdijas lapa
Seven Seas of Rhye
Seven Seas of Rhye
Queen singls
no albuma Queen I
B puse "See What a Fool I've Been"
Izdots 1974. gada 23. februāris
Formāts 7"
Ierakstīts 1973. gada augusts
Žanrs Smagais roks
Garums 2:47
Izdevējs EMI(Apvienotā Karaliste), Elektra Records(ASV)
Autors (i) Fredijs Merkūrijs
Producents (i) Rojs Tomass Beikers, Queen
Queen singlu hronoloģija

"Liar"
(1974)
"Seven Seas of Rhye"
(1974)
"Killer Queen"
(1974)

Seven Seas of Rhye ir Fredija Merkūrija dziesma, ko izpilda rokgrupa Queen. Šī dziesma noslēdza gan pirmo grupas studijas albumu "Queen" (1973. gads), gan arī tika iekļauta otrajā albumā "Queen II" (1974. gads). Sākotnējā versijā tā bija instrumentāla dziesma, bet vēlāk tika izdota arī kā singls, kurš pēc grupas uzstāšanās Top of the Pops šovā kļuva arī par pirmo tās hitu, kurš sasniedza Apvienotās Karalistes topa 10 vietu.

Dziesma atklāj Fredija Merkūrija bērnības fantāziju pasauli - Rhye. Šo pasauli izveidoja Fredijs Merkūrijs kopā ar savu māsu - Kašmiru, bet kad Merkūrijs pievienojās Queen viņš sarakstīja vairākas dziesmas par šo valstību - Seven Seas of Rhye, Lily of the Valley, "My Fairy King", Ogre Battle, The Fairy Feller's Master-Stroke, un The March of the Black Queen.

Dziesma nezaudējot savu popularitāti pārdzīvoja visu Queen pastāvēšanas laiku, arī pēc Merkurija nāves. Dziesmas ievadā dzirdama īpatnēja sekvenciāla (viena akorda) klavierspēle, kurā dažbrīd dzirdama arī Braien Meija spēlētās ģitāras skaņas.

Seven Seas of Rhye ir pieminēta arī Queen dziesmā "Lily of the Valley" no albuma Sheer Heart Attack, kuras vārdi ir: "Messenger from Seven Seas has flown To tell the king of Rhye he's lost his throne".