Pāriet uz saturu

Sid Meier's Alpha Centauri

Vikipēdijas lapa
Šis raksts ir par datorspēli. Par citām jēdziena Alpha Centauri nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Sid Meier's Alpha Centauri
Izstrādātājs Firaxis Games
Izdevēji Electronic Arts
Dizainers Braiens Reinoldss, Sids Maijers u.c.
Platformas Linux, Windows, Mac OS
Izdots 1999
Žanrs gājienu stratēģija
Režīmi vienspēlētāja, daudzspēlētāju
Datu nesējs CD (1)
Sistēmas prasības Pentium 133 MHz procesors, 16 MB brīvpiekļuves atmiņas, 600 MB vietas cietajā diskā
Ievadierīces Tastatūra, pele

Sid Meier's Alpha Centauri (SMAC) ir Braiena Renoldsa un Sida Maijera vadībā tapusi gājienu stratēģijas datorpēle, kura netieši turpina pirmo divu Civilization sērijas spēļu līniju. Alpha Centauri izstrādājusi Firaxis Games kompānija. Spēles koncepcijas pamatā ir cilvēces nokļūšana kosmosā un jaunas planētas kolonizēšanu Centaura Alfas zvaigžņu sistēmā.

Sid Meier's Alpha Centauri neieguva tādu popularitāti spēlētāju vidū kā Civilization sērijas spēles. Līdz 1999. gada jūlija beigām tika pārdoti 168 769 eksemplāri.[1] Tai ir iznācis papildinājums Sid Meier's Alien Crossfire.

Stāsts[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Rit 22. gadsimts. Saskaņā ar spēles pamatstāstu, uz Zemes dzīves apstākļi kļūst neciešami. Karu, sērgu un piesārņojuma rezultātā cilvēce pamazām iet bojā. Apvienoto Nāciju Organizācija, lai glābtu humonoīdus no pilnīgas iznīcības, kosmosā palaiž kosmisko kuģi Unity ar kolonistiem, kura mērķis nogādāt cilvēkus dzīvošanai uz citām planētām. Unity ieplānotais galapunkts ir Centauras Alfa zvaigžņu sistēma. Kosmiskā ceļojuma laikā sākas jaunas ķibeles. Kuģa tehniskās kļūmes dēļ un ārkārtas apstākļu spiediena rezultātā kolonisti sadalās septiņās frakcijās, kuras vada līderi. Šie līderi nolemj nekavējoties, pirms kosmiskais kuģis iet bojā, ar kolonizēšanas kapsulām doties uz nezināmo planētu. Septiņas frakcijas ierodas uz planētas virsmas un sākas jauns posms pirmās cilvēces kolonizētās planētas vēsturē.

Spēlēšana[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

SMAC spēlēšana ir līdzīgs Civilization spēlēm. Spēlētājam sākumā jāizvēlas frakcija. Frakcija šajā gadījumā ir analoģisks veidojums tautai Civilization datorspēlē. Katrai frakcijai ir savas priekšrocības un trūkumi. Spēle notiek gājienu režīmā. Spēlētājam galvenais mērķis ir uzvarēt citas frakcijas. To pamatā veic iekarojumu ceļā un ar diplomātijas palīdzību. Uzvaras sasniegšanai ir jāattīsta pilsētu tīkls, jāveic zinātniskie pētījumi, jāuzlabo apkārtējā vide, jāslēdz diplomātiskās vienošanās u.c. Atšķirībā no Civilization spēlēm, Centaurā Alfa katru vienību, piemēram, kājniekus, tankus, lidmašīnas var konstruēt no dažādām daļām. Tās kļūst pieejamas pateicoties zinātniskiem atklājumiem. Ar laiku tehnikai parādās labāks bruņojums vai ieroči. Spēlētājam, būvējot lidmašīnu vai tanku, vienkārši jāsavieno šīs daļas.

Frakcijas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Spēlē izvēlei pieejamas septiņas frakcijas. Diplomātiskajos sakaros ļoti svarīga katras frakcijas ideoloģiskā bāze, uz kuras pamata tiek realizēta spēles politika. Tādēļ ne visas frakcijas spēj sadarboties un draudzēties savā starpā.

Frakcija Raksturojums
Morgan Industries Atbalsta brīvo tirgu, spēli sāk ar papildus 100 enerģijas vienībām, spēles gaitā papildus punkti komercijas attīstībai. Nesaderīgi ar plānošanas atbalstītājiem.
The University of Planet Frakcijas pamatbāze ir zināšanas un visa viņu darbība vērsta uz to sasniegšanu. Zinātniskie atklājumi notiek ātrāk. Sākumā dodas ekstra tehnoloģija papildus standarta komplektam. Nepatika pret fundamentālismu.
The Spartan Federation Spēks un vara ir šīs frakcijas ideoloģiski filozofiskais pamats. Papildus punkti militārām tehnoloģijām un bonusi karojot. Askēti, nicina bagātību un komfortu.
Gaia's Stepdaughters Uz zaļajām tehnoloģijām balstīta kopiena, kura cīņā pret pretinieku laiž biotehnoloģijas. Uztur harmoniskas attiecības ar apkārtējo vidi. Cīnās pret brīvā tirgus nesto postu dabai.
The Lord's Believers Fundamentālisti ar reliģisku ievirzi. Nav tik stipri zinātniskajos meklējumos, toties armijai ir 25% bonuss uzbrukumā. Viņuprāt, zināšanas apmiglo prātu un attālina no Dieva.
The Human Hive Policejiskas sistēmas atbalstītāji ar sabiedrību, kura darbā nekad nenogurst. Bonus punkti ražošanā. Nesimpatizē demokrātiskai valsts iekārtai.
The Peacekeeping Forces Demokrātiskās sistēmas pārmantotāji un nesēji Visumā. Saņem vairāk balsu Planētas vadības vēlēšanās. Mīl brīvību, nicina autoritārismu un policejismu.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]