Svešie pret Plēsoņu

Vikipēdijas lapa
"Svešie pret Plēsoņu"
Avpmovie.jpg
Oriģinālais
nosaukums
AVP: Alien vs. Predator
Režisors Pols Andersons
Producents Gordons Kerols
Džons Deviss
Deivids Gilers
Volters Hils
Scenārija autors Pols Andersons
Šeins Salerno
Galvenajās
lomās
Sanaa Letena
Lānss Henriksens
Rauls Bova
īvens Bremners
Kolins Selmons
Mūzika Haralds Klozers
Džeimss Seimūrs Brets
Operators Deivids Džonsons
Izdošana 2004
Ilgums 101 min
Valsts
Valoda angļu
Budžets 60 miljoni $
IMDb profils

"Svešie pret Plēsoņu" (oriģinālnosaukums: angļu: AVP: Alien vs. Predator) ir zinātniskās fantastikas filma, kuru 2004. gadā uzņēma "20th Century Fox". Šajā filmā ir apvienotas divas slavenas ārpuszemes franšīzu sērijas: "Svešais" ("Alien") un "Plēsoņa" ("Predator"). Šāds apvienojums jau bija 1989. gadā, kad tika izdots komikss, kurš saucās tāpat - "Svešie pret Plēsoņu". Filmu "Svešie pret Plēsoņu" bija paredzēts pabeigt līdz 2002. gadam. Tās gala versija balstījās uz stāstu, kuru sarakstījuši Dens Obanons un Ronalds Šusets (Dan O'Bannon, Ronald Shusett). Filmas režisors bija Pols V. S. Andersons (Paul W. S. Anderson), scenāristi - Andersons un Šeins Salerno (Shane Salerno), kurš ietekmējās no acteku mitoloģijas, komiksu sērijas un Ēriha fon Denikena (Erich von Däniken) literārajiem darbiem.

Filmas pirmizrāde notika 2004. gada 12. augustā Puertoriko un Taizemē. Nākamajā dienā, 13. augustā, filmas pirmizrāde notika ASV. Pirmizrāde Latvijā — 2004. gada 26. novembrī. 2005. gadā filma tika nominēta prēmijai "Zelta avene", kategorijā "Sliktākais rimeiks/sikvels".

Filmas sauklis: "Lai arī kas uzvarētu — cilvēce zaudēs..."

Sižets[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2004. gads. Kosmiskais pavadonis piefiksējis siltuma uzplaiksnījumu Antarktīdā. Arheologu-zinātnieku grupa dodas uz Antarktīdu, lai izpētītu senu piramīdu, kas atrodas dziļi zem ledus. Tur viņi atrod cilvēku skeletus ar pārplēstiem krūšu kurvjiem. Zinātnieki nezina to, ka drīzumā šo noslēpumaino vietu apmeklēs daži Plēsoņas, kuri pēc senām tradīcijām, atlido uz Zemi katrus 100 gadus, lai cīnītos ar Svešajiem un pierādītu savas mednieku iemaņas.

Galvenajās lomās[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Balvas un nominācijas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Filma "Svešie pret Plēsoņu" ir saņēmusi 1 balvu un 1 nomināciju,[1] kas palikusi bez uzvaras.

Balvas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Nominācijas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Interesanti fakti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Kļūdaini tiek uzskatīts, ka filma "Svešie pret Plēsoņu"/"Aliens vs Predator" ieņem otro vietu 100 sliktāko filmu sarakstā pēc IMDb reitinga. Īstenībā runa ir par filmu "Svešie pret Mednieku"/"Alien vs. Hunter" (režisors: Skots Harpers) 2007. gada, kuru izlaida kinokompānija "The Global Asylum".
  • Filmās "Svešie" un "Svešais 3" Lānss Hendriksens tēlo androīdu-sintētiķi Lānsu Bišopu un Maiklu Hauardu Bišopu (Bišops II).

Turpinājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2007. gada 10. augustā filmai "Svešais pret Plēsoņu" sekoja turpinājums ar nosaukumu "Svešie pret plēsoņu 2".

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. AVP: Alien vs. Predator (2004) — Awards and Nominations. IMDb.com

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]