Pāriet uz saturu

Svešais pret Plēsoņu

Vikipēdijas lapa
(Pāradresēts no Svešie pret Plēsoņu)
Svešais pret Plēsoņu
Oriģinālais
nosaukums
Alien vs. Predator
Režisors Pols Andersons
Producents
Scenārija autors Pols Andersons
Galvenajās
lomās
Mūzika Haralds Klozers
Operators Deivids Džonsons
Studija
Izplatītājs 20th Century Fox
Izdošana
  • 2004. gada 12. augusts (pasaule)
  • 2004. gada 13. augusts (ASV)
  • 2004. gada 5. novembris (Latvija)
Ilgums 10 minūtes
Valsts
Valoda angļu
Budžets 60 miljoni US$
Kopējie ienākumi 177,4 miljoni US$[1]
IMDb profils

"Svešais pret Plēsoņu" (angļu: Alien vs. Predator) ir 2004. gada zinātniskās fantastikas filmażinātniskās fantastikas šausmu filma, kuras režisors un scenārija autors ir Pols Andersons. Galvenās lomas filmā atveido Sena Latena, Lānss Henriksens, Rauls Bova, Jūens Bremners un Kolins Selmons. Lānss Hendriksens piedalījies arī filmās "Svešie" (Aliens) un "Svešais 3" (Alien 3).

Šajā filmā apvienotas divas slavenas ārpuszemes franšīzu sērijas: "Svešais" un "Plēsoņa" ("Predator"). Šādu apvienojumu jau 1989. gadā izdeva tāda paša nosaukuma komiksos. Andersons sižetu ideju rakstīja kopā ar "Svešā" autoriem Denu O'Benonu un Ronaldu Šusetu, bet scenārijā to pārveidoja Andersons kopā ar Šeinu Salerno, kuri ietekmējās no acteku mitoloģijas, komiksu sērijas un Ērika fon Dēnikena literārajiem darbiem.

Filmas pirmizrāde notika 2004. gada 12. augustā un to izplatīja 20th Century Fox. Nākamajā dienā, 13. augustā, filmas pirmizrāde notika ASV. Pirmizrāde Latvijā — 2004. gada 5. novembrī. 2005. gadā filmu nominēja Zelta avenes balvai kategorijā "Sliktākais rimeiks/sikvels".

2007. gadā filmai "Svešais pret Plēsoņu" izdots turpinājums "Svešie pret Plēsoņu 2" (Aliens vs. Predator: Requiem).

Sižets[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2004. gads. Kosmiskais pavadonis piefiksējis siltuma uzplaiksnījumu Antarktīdā. Arheologu-zinātnieku grupa dodas uz Antarktīdu, lai izpētītu senu piramīdu, kas atrodas dziļi zem ledus. Tur viņi atrod cilvēku skeletus ar pārplēstiem krūšu kurvjiem. Zinātnieki nezina to, ka drīzumā šo noslēpumaino vietu apmeklēs daži Plēsoņas, kuri pēc senām tradīcijām, atlido uz Zemi katrus 100 gadus, lai cīnītos ar Svešajiem un pierādītu savas mednieku iemaņas.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Alien vs. Predator (2004)». Box Office Mojo. Skatīts: 2023. gada 11. augustā.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]