Tēvzemes mantojums

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Tēvzemes mantojums
Nss logotips.png
Vadītājs Alfrēds Buls
Dibināta 2000. gadā
Ideoloģija Nacionālisms
Eiroparlamentā nav
Saeimā nav
Ministri nav
Skatīt arī Latvijas politika

Partijas Latvijā

Tēvzemes mantojums (agrāk Tautas mantojums, Tēvzemes savienība, Tēvzemes nacionālo spēku savienība un Daugava — Latvijai) ir kreisi nacionāla politiskā partija Latvijā. Partijas priekšsēdētājs ir Alfrēds Buls, priekšsēdētāja vietnieks Kārlis Krūmiņš.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2001. gadā TM Rīgas Domes vēlēšanās ieguva 0,47% balsu vienotā sarakstā ar Helsinki-86, "Mūsu zemi", Nacionālo savienību "Namejs" un Latvijas Vienības partiju. 2004. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās TM piedalījās Sociāldemokrātu savienības sarakstā. 2005. gada Rīgas Domes vēlēšanās TM piedalījās partijas Latvijas Kalves sarakstā.

2006. gada maijā TM sāka sarunas ar Nacionālā Spēka Savienību par kopēja saraksta veidošanu dalībai 9. Saeimas vēlēšanās, aicinot šai koalīcijai pievienoties arī citas nacionāli orientētās partijas, it īpaši Pensionāru un senioru partiju, taču beigās katra partija vēlēšanās nolēma piedalīties ar atsevišķu sarakstu. TM sarakstā kandidēja arī Demokrātu partijas līderis Marģeris Martinsons un viens no bijušiem partijas "Mūsu Latvijai" līderiem Nikolajs Baranovskis. Saraksts ar 0,12% balsu ieņēma pēdējo vietu starp vēlēšanu dalībniekiem.

2008. gadā apvienojoties ar Nacionālā Spēka Savienību tika izveidota Tēvzemes Nacionālā Spēka Savienība. 2010. gada jūlijā tā tika pārdēvēta par partiju "Daugava — Latvijai" un ar šādu nosaukumu piedalījās 10. Saeimas vēlēšanās, kur ieguva 0,17% vēlētāju atbalstu.

2012. gadā partija tika pārdēvēta par "Tēvzemes mantojumu".[1]

2018. gada 27. jūlijā kopā ar Latvijas Atdzimšanas partiju izveidoja apvienību Latviešu Nacionālisti startam 13. Saeimas vēlēšanās.[2] Partiju apvienība ieguva 0,5 balsu un Saeimā neiekļuva.

Dalība vēlēšanās[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Saeimas vēlēšanas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Gads Vēlēšanas Rezultāti (%) Deputāti (no 100) Piezīmes
2006. 9. Saeimas vēlēšanas 0,12 0 Sarakstā iekļauta Demokrātu partija.
2010. 10. Saeimas vēlēšanas 0,17 0

Eiropas Parlamenta vēlēšanas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Gads Vēlēšanas Rezultāti (%) Deputāti (no 9) Piezīmes
2004. 6. Eiropas Parlamenta vēlēšanas 0,34 0 SDS sarakstā.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]