Terakotas armija

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Terakotas armija

Terakotas armija atrodas Ķīnas imperatora Ciņa Šihuandi kapenēs (dzīvojis apmēram pirms 2000 gadiem), Ķīnas ziemeļrietumos. Atklāta 1974. gada 29. martā, kad grupa zemnieku rokot aku, to nejauši uzgāja. Iecienīts tūristu apskates objekts. Armija sastāv no karavīriem, ratiem un zirgiem, kurā bija vairāk kā 8000 karavīri, 130 rati ar 520 zirgiem un 150 kavalērijas zirgi. Armija atrodas valdnieka pēcnāves telpā. Karavīri pagatavoti no apdedzināta māla jeb terakota. Karavīri ar visiem zirgiem atainoti dabiskā lielumā. Arheologi uzskata, ka katrs karavīrs ir veidots pēc dzīva parauga, kas dzīvojis pirms 2000 gadiem.

Pēc BBC ziņām, šī vieta patiesībā esot diezgan noslēpumaina, jo pēc formas tā atgādinot piramīdu. Tā atrodas šo kapeņu iekšpusē un sasniedz 115 metra augstuma atzīmi.[1]

Karaspēks domāts lai pēcnāves apsargātu diženo valdnieku, kas kļuva populārs ne tikai ar to, ka aizsāka Lielā Ķīnas mūra celtniecību, bet arī ar savu nežēlīgo valdīšanas stilu. Pazīstams arī kā Ciņu dinastijas pamatlicējs.

Galerija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]