They Live By Night

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
They Live By Night
They Live By Night poster.jpg
Žanrs Nozieguma, romantiskā, melnbaltā filma (film noir)
Režisors Nicholas Ray
Producents Nicholas Ray
Scenārija autors Charles Schnee
Galvenajās
lomās
Cathy O'Donnell, Farley Granger, Howard Da Silva u.c.
Mūzika Mono (RCA Sound System)
Izdošana 1948.gada 5. novembris
Ilgums 95 min
Valsts ASV
Valoda Angļu
IMDb profils

They Live by Night ir 1948. gada amerikāņu film noir, kuras pamatā ir Edvarda Andersona depresijas ēras novele "Zagļi kā mēs" (Thieves Like Us)[1]. Filma tiek uzskatīta par Bonija un Klaida (Bonnie and Clyde [2]) priekšteci. Galvenajās lomās Ketija O'Donela (Cathy O'Donnell[3]), Farlijs Grangers (Farley Granger[4]), Hovards Da Silva (Howard Da Silva[5]) u.c.

Filmā ir skaņa un dialogi. Tiek lietoti dažādi specefekti; vairākas sižeta līnijas. Lietoti dažādi apgaismojumi (gan klasisks, gan kontrastains; ir dekorācijas; ļoti daudz ainas ārpus telpām; augsts un arī zems rakurss. Tiek izmantoti tuvplāni; krāsu simbolika – dažbrīd filma ir gaišāka/tumšāka; tiek izmantoti audio tēli, tas ir, mūzika (jau filmai sākoties; specifisku rakursu izmantošana; montāžas izmantojums.

Sižets[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Uzmanību! Turpmākajā tekstā var tikt atklātas nozīmīgas detaļas par filmas saturu!

Filmas galvenais varonis Bovijs (Bowie) izbēg no cietuma ar banku laupītājiem (Chicamaw un T-Dub). Viņš cietumā ir pavadījis 7 gadus. Bovijs tika nepatiesi apsūdzēts slepkavībā un viņam ļoti bija nepieciešama nauda, lai nolīgtu advokātam, kas varētu tiesā pierādīt, ka viņš nav pastrādājis slepkavību, par kuru Boviju apsūdzēja. Šī iemesla dēļ, Bovijs ar banku laupītājiem izlemj apzagt banku. Bankas laupīšana izdodas.

Bovijs iekļūst auto avārijā un tiek ievainots. Viņam palīdz laupītājs (Chicamaw) un abi atrod patvērumu gāzes stacijā, kur Bovijs iepazīstas ar īpašnieka meitu Ketrīnu. Ketrīna viņu izārstē no gūtajām traumām un abi izlemj aizbēgt prom no visa. Bovijs Ketrīnai uzdāvina pulksteni.

Laika gaitā abi saprot, ka ir iemīlējušies un Bovijs piedāvā apprecēties. Abi apprecas ļoti spontāni un kāzas ir tikai par 20 dolāriem. Viņiem turpat izdodas dabūt mašīnu un viņi dodas savā medusmēnesī uz viesu namu. Viņi ir iecerējuši dzīvot godīgu dzīvi. Viss ir ļoti labi līdz brīdim, kad ierodas laupītāji (Chicamaw un T-Dub), pieprasot, lai Bovijs piedalās vēl kādā darbā ar tiem. Bovijs atsakās, bet saprot, ka ir neizbēgami izbēgt no likuma. Laupītāji Boviju iesaista arvien vairākos darījumos un policija sāk ļoti viņam pievērst uzmanību. Boviju sašauj policija un viņš neizdzīvo.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]