Tilde (uzņēmums)

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Šis raksts ir par uzņēmumu. Par citām jēdziena Tilde nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.

Tilde ir latviešu valodas tehnoloģiju uzņēmums. Tilde ieņem līderpozīcijas starp Eiropas valodas tehnoloģiju un lokalizācijas uzņēmumiem. Globālas IT kompānijas, ES institūcijas un pasaules lielākās tulkošanas aģentūras izmanto Tildes produktus un pakalpojumus, lai pārvarētu valodas barjeras un sazinātos daudzvalodu pasaulē.

Tilde
Tips sabiedrība ar ierobežotu atbildību
Darbības joma Programmatūra
Dibināts 1991. gadā[1]
Dibinātājs Andrejs Vasiļjevs un Uldis Dzenis
Galvenais birojs Rīga, Latvija
Ieņēmumi 111 tūkstoši eiro (2015)[2]
Neto ienākumi 4,531 miljoni eiro (2015)[2]
Kopkapitāls 30 tūkstoši eiro[1]
Īpašnieks(-i) Andrejs Vasiļjevs un Uldis Dzenis
Darbinieki 86[2]
Mājaslapa www.tilde.lv

Tilde izstrādā mašīntulkošanas sistēmas, tiešsaistes terminoloģijas pakalpojumus, mobilās tulkošanas lietotnes un korektūras rīkus. Uzņēmuma birojos Rīgā, Tallinā un Viļņā strādā vairāk nekā 130 darbinieki.[3][4]

Tildes Birojs un Tildes Jumis programmatūras, kā arī mājaslapu letonika.lv un eurotermbank.com izstrādātājs.

Virtuālie asisitenti un čatboti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Tildes virtuālie asistenti piedāvā jaunus mijiedarbības veidus klientu apkalpošanas, izglītības un sociālo mediju jomā.[5] Lai radītu virtuālos asistentus, Tildes pētnieki ir izstrādājuši unikālas teksta analīzes un sintēzes tehnoloģijas. Tāpat Tilde "māca" tiem sarunāties balsī, attīstot runas atpazīšanas un sintēzes rīkus. Asistentu izstrādē ir izmantotas arī jaunākās neironu tīklu tehnoloģijas, kas ar laiku ļaus botiem pašiem kļūt vēl gudrākiem, sarunas gaitā pilnveidojot saziņas prasmes.

Tildes Birojs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Mūsdienīgi valodas rīki Tildes Birojā atvieglo dažādu nozaru speciālistu darbu. Valodas tehnoloģijām, arī mākslīgajā intelektā balstītām, nav jābūt sarežģītām, bet gan noderīgām, pieejamām un ērtām. Tildes Birojā vari lietot latviešu, angļu, vācu, krievu, franču, lietuviešu un igauņu valodas vārdnīcas atsevišķu vārdu un terminu tulkošanai. Iepazīsties arī ar pasaulē labāko automātisko tulkotāju darbam Baltijas valodās. Ar šo rīku vari iztulkot ne vien teikumu, bet arī uzreiz visu dokumentu, saglabājot tā formatējumu.

Runas atpazīšana un balss sintēze[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Tildes balss tehnoloģijas ir īpaši pielāgotas latviešu valodai. Runas atpazinējs nodrošina runas pārvēršanu tekstā no iepriekš ierakstīta audiofaila vai nodiktēta teksta. Savukārt balss sintēze sniedz iespēju rakstītu tekstu izrunāt balsī. Brīvpieejas prototips ir pielāgots vispārējai runai ― ikdienā biežāk lietotajam vārdu krājumam. Taču Tildes izstrādātās balss tehnoloģijas ir pielāgojamas dažādiem scenārijiem un vidēm. Audiofailu atpazīšana un diktēšana ir pieejama arī jaunajā Tildes Birojā.

Tildes Balss[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Tildes Balss Beta ir pirmā lietotne, kas īpaši pielāgota latviešu valodai. Tajā virtuālā asistente Laura palīdz telefonam saprast latviešu valodu! Lietotne daudz labāk atpazīst ierīcei dotās komandas un diktētos tekstus, kā arī izrunā tekstus latviešu valodā.

Ar lietotni iespējams:

  • Meklēt kontaktus
  • Ierunāt adreses Waze, Google Maps un citās lietotnēs
  • Diktēt īsziņas, piezīmes un e-pastus
  • Klausīties garākus tekstus, piemēram, grāmatas

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. 1,0 1,1 «TILDE, Sabiedrība ar ierobežotu atbildību». firmas.lv. Skatīts: 2016. gada 28. jūlijā.
  2. 2,0 2,1 2,2 LETA. «"Tilde" pērn darbojusies ar peļņas un apgrozījuma kritumu». firmas.lv, 2016. gada 17. maijā. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2016. gada 28. jūlijā. Skatīts: 2016. gada 28. jūlijā.
  3. «'Tilde' izlaiž jaunu automatizētās tulkošanas mākoņpakalpojumu kopu». delfi.lv. 2014. gada 29. oktobrī. Skatīts: 2016. gada 28. jūlijā.
  4. «Kontakti». www.tilde.lv. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2016. gada 7. martā. Skatīts: 2016. gada 28. jūlijā.
  5. «Virtuālie asistenti | tilde.lv». tilde.lv. Skatīts: 2018-02-08.