Pāriet uz saturu

Trakie Tūņi. Dafijs un Porkijs glābj pasauli

Vikipēdijas lapa
Trakie Tūņi. Dafijs un Porkijs glābj pasauli
Oriģinālais
nosaukums
The Day the Earth Blew Up: A Looney Tunes Movie
Žanrs animācijas filma
Režisors Pīts Braungārdts
Producents
  • Sesils Krāmers
  • Pīters Lūiss
Scenārija autors
  • Deriks Bahmens
  • Pīts Braungārdts
  • Kevins Kostello
  • Endrjū Dikmens
  • Deivids Gemils
  • Alekss Kirvans
  • Raiens Krāmers
  • Džeisons Reičers
  • Maikls Ruoko
  • Džonijs Raiens
  • Edijs Trigeross
Galvenajās
lomās
Mūzika Džošua Mošīrs
Montāža Niks Simotass
Studija Warner Bros. Animation
Izplatītājs Ketchup Entertainment
Izdošana
  • 2024. gada 11. jūnijs (Ansī)
  • 2025. gada 14. marts (ASV)
  • 2025. gada 1. maijs (Latvija)
Ilgums 91 minūte[1]
Valsts Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Valoda angļu
Budžets 15 miljardi US$
Kopējie ienākumi 15,3 miljardi US$[2][3]
IMDb profils

"Trakie Tūņi. Dafijs un Porkijs glābj pasauli" (angļu: The Day the Earth Blew Up: A Looney Tunes Movie) ir 2024. gada ASV zinātniskās fantastikas komēdijas animācijas filma, ko producējusi studija Warner Bros. Animation. Filmas režisors ir Pīts Braungārdts, kuram šī ir debija pilnmetrāžas režijā, un filma ir atvasinājums no Braungārdta izstrādātās Looney Tunes Cartoons sērijas un pirmā pilnībā animētā un kinoteātros izrādītā filma "Trakie Tūņi" (Looney Tunes) franšīzē. Galvenos tēlus angļu valodā ierunājuši Ēriks Bauza, Kendi Mailo un Pīters Maknikols. Filma seko līdzi Dafijam un Porkijam, kuri cenšas glābt Zemi no citplanētiešu shēmas, kuras pamatā ir košļājamā gumija.

2019. gadā, strādājot pie Looney Tunes Cartoons, Braungārdtam jautāja, vai viņam ir kādas idejas jaunai "Trako Tūņu" pilnmetrāžas filmai. Braungārdts galu galā izvēlējās "50. gadu zinātniskās fantastikas B klases filmu" ar Dafiju un Porkiju galvenajās lomās. Viņš iedvesmu smēlās no tā laika filmām un īsfilmām. Filmas animāciju veidoja Warner Bros. Animation kopā ar vairākām citām studijām, un tās varoņu dizains veidots pēc animatora Boba Klempeta stila. Filmas mūziku komponēja Džošua Mošīrs, kurš iepriekš strādāja pie Looney Tunes Cartoons.

Pēc izziņošanas 2021. gadā filma "Trakie Tūņi. Dafijs un Porkijs glābj pasauli" sākotnēji bija paredzēta izlaišanai HBO Max un Cartoon Network. Tomēr tā vietā filmas pirmizrāde notika Ansī Starptautiskajā animācijas filmu festivālā 2024. gada 11. jūnijā, un pirmizrāde atsevišķos ASV kinoteātros notika 2024. gada 13. decembrī un to izplatīja Ketchup Entertainment, pirms plašākas izrādīšanas no 2025. gada 14. marta. Filma saņēma kopumā pozitīvas kritiķu atsauksmes un ar 15 miljonu dolāru budžetu visā pasaulē nopelnīja 15,3 miljonus dolāru.

Atsauces

[labot | labot pirmkodu]
  1. «Looney Tunes: The Day the Earth Blew Up (PG)». Britu filmu klasifikācijas padome (angļu). 2025. gada 16. decembris. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2025. gada 26. decembris. Skatīts: 2025. gada 16. decembris.
  2. «The Day the Earth Blew Up: A Looney Tunes Movie (2024)». Box Office Mojo. Skatīts: 2025. gada 30. decembris.
  3. «The Day the Earth Blew Up: A Looney Tunes Movie (2024) - Financial Information». The Numbers. Skatīts: 2025. gada 30. decembris.

Ārējās saites

[labot | labot pirmkodu]