Veikbordings

Vikipēdijas lapa
Veikbordists

Veikbordings ir ūdens sporta veids, kas izpaužas kā braukšana ar speciālu veikbordingam paredzētu dēli, kam ir pieskrūvēti speciāli veikborda stiprinājumi, kuros iestiprina kājas, lai varētu noturēties stabili uz dēļa. Veikbordists turas pie roktura, kas piesiets laivai piemontētam "tornim", kas ir vienkārša konstrukcija, kas domāta, lai roktura aukla atrastos pietiekami augstu. Braukšana notiek pa ūdens virsmu ar 20-35 km/h lielu ātrumu. Ātrums atkarīgs no tā, cik braucējs ērti jūtas uz ūdens, ūdens virsmas (līdzena vai viļņaina) un dēļa izmēra. Šis sporta veids radās Kalifornijā no ūdensslēpošanas, sērfošanas un snovborda tehnikas. Ar veikbordingu var nodarboties arī kabeļu trasēs (Latvijā tādas ir Ozolniekos, Daugavpilī un Pāvilostā). Par vilcēju var izmantot arī dažādas vinčas, ūdensmotociklus, kvadriciklus vai pat automašīnas.

Veikbordi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Veikbordi jeb veikborda dēļi tiek izgatavoti no porainām putām un sveķiem, virspuse tiek apklāta ar stiklšķiedru. Dēļos tiek iestrādāti caurumi, caur kuriem tiek izbāztas skrūves, lai pieskrūvētu spuras un tiek iestrādātas vītnes stiprinājumu pieskrūvēšanai. Veikborda dēļus ražo tādi uzņēmumi kā Ronix, Liquid Force, Hyperlite, CWB, Slingshot, Gator un O'Brien.

Spuru un stiprinājumu novietojums ir atkarīgs no paša braucēja vajadzībām un stila. Ir arī dēļi, kam šīs spuras ir iebūvētas un to novietojumu nevar mainīt. Stiprinājumi parasti tiek izvietoti simetriski, lai būtu vienlīdzīgi braukt gan ar labo kāju pa priekšu, gan ar kreiso, bet iesācēji mēdz stiprinājumus novietot tā, lai tiem vieglāk būtu braukt pa priekšu ar "savu" kāju. Tāpat kā snovbordā, skeitbordingā un citos dēļu sportos braucējs brauc ar sānu pa priekšu.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]