Veoneer

Vikipēdijas lapa
Veoneer
Tips Publiska kapitālsabiedrība
Darbības joma autobūve
Dibināts 2018. gads
Galvenais birojs Stokholma, Karogs: Zviedrija Zviedrija
Produkti redzamības sistēmas, radari, uzlabota vadītāja palīdzība
Tīmekļa vietne veoneer.com
Veoneer birojs Kanādā

Veoneer, Inc. ir ASV, Delavērā reģistrēts autobūves tehnoloģiju piegādātājs. Uzņēmuma galvenais birojs atrodas Stokholmā, Zviedrijā. Tas ir dibināts 2018. gadā, atdaloties no uzņēmuma Autoliv.

Veoneer piedāvā radarus, lidarus, termiskas nakts redzamības kameras, redzes sistēmas. Uzņēmums nodrošina arī nakts braukšanas palīgsistēmas, aktīvās drošības sensorus, mono un stereo redzamības kameras, drošības spilvenu vadības vienības un avārijas sensorus. Veoneer klienti ir pasaules lielākie autobūves uzņēmumi un 1. līmeņa piegādātāji.

Veoneer, Inc. akcijas tiek kotētas Ņujorkas fondu biržā (kods VNE).

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Veoneer tika dibināts 2018. gada 29. jūnijā, kad no Zviedrijas automašīnu drošības sistēmu ražotāja Autoliv tika atdalīts elektronikas un automatizētās braukšanas bizness. No Autoliv tika iegūtas bremžu kontroles sistēmu kopuzņēmuma Autoliv-Nissin Brake Systems 51 % kapitāldaļas (tas tika pārdēvēts par Veoneer-Nissin Brake Systems), kā arī autonomās braukšanas programmatūras izstrādes kopuzņēmuma Zenuity 50 % kapitāldaļu.

2019. gada 28. jūnijā Veoneer no Nissin Kogyo iegādājās kopuzņēmuma Veoneer-Nissin Brake Systems ASV biznesu (to pārdēvēja par Veoneer Brake Systems). 2020. gada 3. februārī Veoneer-Nissin Brake Systems Japānas un Ķīnas bizness tika pārdots Nissin Kogyo un Honda Motor.[1] 2020. gada 2. aprīlī tika paziņots, ka kopuzņēmums Zenuity tiks sadalīts: izstrādes centrus ASV un Vācijā pārņems Veoneer, bet izstrādes centrus Zviedrijā un Ķīnā pārņems Volvo Cars; sadalīšana tika pabeigta 2. jūlijā. 2020. gada 11. augustā tika pabeigta ASV bremžu vadības sistēmu biznesa pārdošana Vācijas uzņēmumam ZF Friedrichshafen AG.

2021. gada 26. janvārī Veoneer noslēdza līgumu ar ASV mikroelektronikas ražotāju Qualcomm par uzlabotas vadītāja palīdzības sistēmas, kopējas un autonomas braukšanas risinājumu platformas Arriver kopīgu izstrādi. 2021. gada 23. jūlijā Veoneer vienojās, ka Kanādas automašīnu sistēmu uzņēmums Magna International Inc. iegādāsies Veoneer par 3,8 miljardiem ASV dolāru. Augustā Veoneer saņēma izdevīgāku apvienošanās piedāvājumu no Qualcomm. 4. oktobrī tika panākta vienošanās, ka Qualcomm un investīciju uzņēmums SSW Partners par 4,5 miljardiem USD iegādāsies Veoneer.[2] Darījums tika pabeigts 2022. gada 1. aprīlī, SSW Partners iegūstot visas Veoneer kapitāldaļas. Savukārt 4. aprīlī, saskaņā ar vienošanos, SSW Partners autonomās braukšanas programmatūras operācijas (Arriver) pārdeva Qualcomm,[3] paturot tikai Veoneer Tier-1 piegādes biznesu.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]