Vikipēdija:Balsošana/Par personu vārdiem rakstos

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search


BALSOJUMS BEIDZIES!!!
šajā balsojumā vairs nevar piedalītiesBalsošanas protokols[labot pirmkodu]

Šeit īsumā raksturots kopienas lēmums, noslēdzoties balsojumam. Ar balsošanas gaitu variet iepazīties sadaļā "Balsošana".

BALSOJUMS ATCELTS


Balsošana[labot pirmkodu]

Par vēlamo veidu, kādā minēt personu rakstā atkārtoti.

(Sākuma termiņš: 2011. gada 1. maijs; beigu termiņš: 2011. gada 7. maijs).Atbalstu šādu personas pierakstu: Vārds Uzvārds (skatīt piemēru: Als Kapone):


Atbalstu šādu personas pierakstu: Uzvārds (skatīt piemēru: Kapone):


Atbalstu šādu personas pierakstu: V. Uzvārds (skatīt piemēru: A. Kapone):


Skatīt arī[labot pirmkodu]

Iepriekšējās diskusijas par šo pierakstu:

Komentāri[labot pirmkodu]

Vai šo vispār būtu vēlams iespiest kādos rāmjos? Piemēram A.Šķēle skan pa pirmo, kamēr B.Lī kaut kā ne visai. --Gaujmalnieks 13:53, 1 maijā, 2011 (UTC)

Nezinu. Balsojums ir kā būtu vēlamāk. Man šķiet, vajadzētu neoficiālus izmaiņu karus novērst, jo, labojot rakstu, katrs pārlabo pa savam. --GreenZeb (diskusija) 14:02, 1 maijā, 2011 (UTC)
Pamatā uzskatu, ka jālieto uzvārds vien, bet nebūtu grēks labskanības dēļ vietām izmantot pilnu pierakstu. --ScAvenger 14:12, 1 maijā, 2011 (UTC)

es neesu uzsācis šo balsošanu un negrasos to darīt. vai nu nomaini visu šo ākstīšanos kā savu iniciatīvu, vai arī lūgšu administratoriem lai to izdzēš un tevi soda par cita lietotāja vārda nelietīgu izmantošanu. --Biafra 14:38, 1 maijā, 2011 (UTC)

Labi, izņēmu Tevi. Ja vēlējies palikt anonīms, pats varēji izņemt sevi. Es izveidoju balsošanas lapu, bet ideja par balsošanu nāca no Tevis (Tavā diskusiju lapā). Tās ir divas dažādas lietas. :) --GreenZeb (diskusija) 14:43, 1 maijā, 2011 (UTC)

es negrasījos rosināt balsošanu. man nemaz nešķiet ka pilnīgi visām lietām jābūt reglamentētām. es tikai teicu ka ja TU to vēlies, vari taisīt balsošanu. tās patiešām ir divas dažādas lietas. --Biafra 14:51, 1 maijā, 2011 (UTC)

Ja Tu nebūtu rakstījis par balsošanu, es to nebūtu izveidojis. Man tad likās un vēl joprojām liekas, ka šo jautājumu var noskaidrot arī vienkāršā diskusijā. --GreenZeb (diskusija) 14:54, 1 maijā, 2011 (UTC)
Šādi bezjēdzīgi strīdi nerastos, ja tiktu respektēts citu ieguldījums. Ja nav kļūdu, tad kāpēc jātērē laiks strīdoties par pēdējiem niekiem. Ja viens raksta tikai uzvārdu un tas nav kļūdaini, tad kāpēc vispār tas jālabo? Tikai, lai būtu iemesls patroļļot un taisīt aptaujas... Es dzimšanas miršanas gadu rakstus gads/diena-gads/diena, bet man nenāk ne prātā iet kāda cita rakstītajā labot dzimis,miris variantu vai karināt klāt dzimšanas/miršans vietu. Abi pieraksti ir pareizi un es respektēju, ka otrs tā raksts. Kamēr nav runa par kļūdām, priekš kam tam vispār tērēt laiku? Diemžēl visi nevar pārcelties uz dzīvi šeit, lai izklaidētu katru otro sociāli izstumto dīvaini, kura dzves vienīgais mērķis ir kļūt par vikipēdijas/spoku utt. adminu. --Zemgalietis 10:25, 2 maijā, 2011 (UTC)

Tā kā pēc diskusijas komentāru sadaļā šķiet, ka nav iniciatīvas balsojuma nepieciešamībai ne no viena Vikipēdijas lietotāja, tad atļāvos slēgt šo balsojumu. --GreenZeb (diskusija) 15:01, 1 maijā, 2011 (UTC)


paldies GreenZeb, saprātīga rīcība.

vēl pāris piebildes no manis:
  • nevienu manu darbību nevar nosaukt par "izmaiņu kariem" (vismaz personu vārdu pieraksta kontekstā; viens labojums jau nu nav "karš"),
  • arguments kāpēc man patīk iniciālis+vārds ir tādēļ, ka tā lieto latviešu valodas papīra enciklopēdijās (svaigākais piemērs t.s. Belokoņa enciklopēdija). bet nesaku ka tā būtu jārīkojas vienmēr un visur, arī pats diez vai visur esu konsekventi rakstījis tieši tā,
  • Als Kapone ir slikts piemērs; citi piemēri: Ģirts Valdis Kristovskis - Kristovsksis - Ģ. V. Kristovskis, Kaspars Bērziņš - Bērziņš - K. Bērziņš.

--Biafra 09:21, 2 maijā, 2011 (UTC)

Belokoņa enciklopēdijā lieto Δ un vispār, kā jau "papīra" enciklopēdijā, saīsina visu, ko vien var. Ja runa ir par personvārdiem, kas nav raksta pamattēmas atkārtojums, tad labāk būtu rakstīt pilnu vārdu un uzvārdu. --ScAvenger 09:40, 2 maijā, 2011 (UTC)
viennozīmīgi! pirmoreiz minot noteikti piekrītu, ka jāmin pilns vārds un vienmēr tā arī daru. bet, ja rakstā atkārtojas personvārds, pat ja tas nav raksta pamattēma, manuprāt, iniciālis+uzvārds ir labākā versija. --Biafra 11:35, 2 maijā, 2011 (UTC)
Kā jau Zemgalietis pareizi atzīmēja, neviens no variantiem nav izteikta kļūda. Ja nu vienīgi viena raksta robežās derētu rakstīt vienādi. --ScAvenger 11:47, 2 maijā, 2011 (UTC)
piekrītu. ceru, ka ne uz mani viņš mērķēja tos uzbraucienus. iespējams, ka esmu apnicīgs ar ieradumu labot citu rakstus, taču, šķiet, nekad nelaboju TIKAI šādus sīkumus. ja ir labojams kautkas pēc būtības, tad šad tad palaboju arī šāda un līdzīga veida noformējuma sīkumus. pieļauju ka tas var nepatikt, bet ja pārmēru nepatīk - var jau vienmēr atcelt. --Biafra 12:01, 2 maijā, 2011 (UTC)
Vai mēs varam sarunāt, ka rakstīsim tālāk rakstā tādā stilā, kādā ir rakstīts un nepārlabosim jau rakstīto par savu? Es labprāt arī nelabotu no "V. Uzvārds" uz "Uzvārds" kā esmu dažkārt iepriekš, veicot labojumus, darījis. --GreenZeb (diskusija) 12:17, 2 maijā, 2011 (UTC)