Vikipēdija:Ievads

Vikipēdijas lapa
Ievads   Iemācies par labošanu   Izpēti Vikipēdiju   Pamācība

Kas ir Vikipēdija?

Vikipēdija ir brīva enciklopēdija, ko kopīgiem spēkiem veido tās dalībnieki. Tas ir īpašs mājaslapu veids, kura pamatā ir wiki. Vairāki cilvēki ik dienas cenšas to padarīt labāku, veicot vairākus desmitus izmaiņu dienā. Visas šis izmaiņas ir saglabātas lapu hronoloģijās un pēdējās izmaiņās. Detalizētāku informāciju par Vikipēdiju skatīt lapā Vikipēdija:Par Vikipēdiju.

Kā Tu vari sniegt ieguldījumu

Nebaidies kaut ko labotikviens var veikt izmaiņas gandrīz jebkurā Vikipēdijas lapā. Atrodi kādu lapu, ko Tu spēj uzlabot (stilu, gramatiku, noformējumu u.c.), un dari to! Ja Tu vēlies pievienot kādu faktu, tad lūgums to nedarīt bez atsaucēm. Faktu pievienošanu dažādu jūtīgu tēmu rakstos vajadzētu vispirms pārrunāt.

Atceries — Tu neko nevari sabojāt Vikipēdijā. Visas izmaiņas var tikt atceltas, izlabotas un uzlabotas vēlāk. Tāpēc uz priekšu, veic izmaiņu kādā rakstā un palīdzi Vikipēdijai kļūt par labāko informācijas avotu internetā!

Ziedo — Vikipēdijas izmantošana ir bez maksas, bet tā paļaujas uz ziedojumiem un dotācijām. Lūdzu, izskati iespēju ziedot Vikipēdijai.

Kāpēc gan tagad neizmēģināt kaut ko uzlabot?

  1. Spied šeit, lai veiktu izmaiņas smilšu kastē, vietā, kur var veikt testa labojumus. (ja tur jau ir kāds kaut ko ierakstījis, tad droši vari turpināt rakstīt zem teksta.)
  2. Ieraksti kādu tekstu.
  3. Nospied Rādīt pirmskatu, lai apskatītos izmaiņas, vai Saglabāt lapu, kad Tu esi apmierināts ar redzamo.