Vikipēdija:Kopienas portāls

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Šobrīd nav nevienas plānotas vikiekspedīcijas

Šobrīd nav nevienas plānotas vikitikšanās

Pieejama fotokamera Nikon D200 fotoprojektiem[labot pirmkodu]

Apmeklējot Wikimania konferenci, tiku pie samērā vecas spoguļkameras Nikon D200 ar objektīvu, atmiņas kartēm, baterijām (+battery grip). Kamera ir vairāk kā 10 gadus veca, tirgus vērtība komplektam ir zem 200 EUR, bet tā noteikti var noderēt kādam entuziastam labāku bilžu iegūšanai un fotografēšanas mācību procesam. Kameru saņemot, novēlējums bija, lai tā tiktu aktīvi lietota. Vēlos nodot kameru kādam lietošanā. Mūsu Rīgas ielu fotoprojektā manīju, ka tika bildēts pat ar planšetēm, tāpēc pirmie kandidāti būtu tā dalībnieki @Titāns, GreenZeb, Egilus:, bet pieteikties uz to var ikviens. --Papuass (diskusija) 2017. gada 21. augusts, plkst. 13.26 (EEST)

Mani tas, protams, interesē, bet man pašlaik jau ir lietošanā šādas klases kamera no cita avota... tāpēc domāju, ka tā vairāk vajadzīga citiem. Starp citu, planšeti es bieži lietoju ērtības labad, tai ir daudz lielāks asuma dziļums kā standarta spoguļkameras objektīvam un bildējot ielas lielā dziļumā, tas man šķiet svarīgāk kā attēla izmērs. --Egilus (diskusija) 2017. gada 21. augusts, plkst. 18.11 (EEST)
Citās Vikipēdijās esmu redzējis, ka ir lapa ar kopienas īpašumā esošajām foto, audio un video iekārtām, uz kuram var pieteikties izmantot kādos pasākumos, lai gūtu materiālu izmantošanai Vikipēdijā un Vikikrātuvē. Varbūt būtu vērts šo kameru nostādīt tādiem mērķiem? --AgrisR (diskusija) 2017. gada 21. augusts, plkst. 21.04 (EEST)
Jā, šādu lapu izveidosim, bet aicināšu nekautrēties arī tos, kas vēl nav apguvuši fotografēšanu. ScAvenger, kā tev ar fototehniku — vai nevēlies kādā savā ekspedīcijā paņemt šo kameru? Man pašam ir viena līdzvērtīga Canon kamera un krietni jaunāks Fujifilm komplekts, tāpēc šis nav aktuāli. --Papuass (diskusija) 2017. gada 22. augusts, plkst. 10.31 (EEST)
Manām ekspedīcijām tāds ķieģelis kaklā nederēs :) Man ir Canon PowerShot S120 — bikšu kabatā iebāžams verķītis ar visādiem manuālajiem iestatījumiem, ja gadījumā ievajagas; fotogrāfiju kvalitāte arī ciešama. Vazāties pa stacijām un visādām šaubīgām vietām ar spoguleni nozīmē uzprasīties uz nepatikšanām. Jau tā apsargi piekasās. Esmu pieradis bildēt pēc iespējas neuzkrītoši. To nikonu vajag iedot kādam, kas grib vairāk spiest uz kvalitāti :) --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 22. augusts, plkst. 20.00 (EEST)
Ja nebūs kāds, kuram kamera vairāk vajadzīga, es labprāt pieteiktos kameras izmantošanai uz WLM laiku, lai gūtu kvalitatīvākas bildes konkursam. --AgrisR (diskusija) 2017. gada 23. augusts, plkst. 01.32 (EEST)
Mani tas neinteresē, jo man jau labu laiku ir daudz labāka kamera, bet atbalstu @AgrisR: kā potenciālo īpašnieku. --GreenZeb (diskusija) — 2017. gada 23. augusts, plkst. 01.44 (EEST)
Piekrītu, AgrisR ir labs kandidāts. Vai kāds var palīdzēt ar nogādāšanu Cēsīs(?). --Papuass (diskusija) 2017. gada 23. augusts, plkst. 10.46 (EEST)
Fotokamera tagad ir pie manis. Ja kādu dienu Tu, @AgrisR:, brauc uz Rīgu, sazinies, lai sarunātu tikšanos. --GreenZeb (diskusija) — 2017. gada 5. septembris, plkst. 11.18 (EEST)
Agris taču ar Papuasu kaut ko jau ir (sa)runājis (jālasa Skaips, Greenzeb  :) ). --Edgars2007 (diskusija) 2017. gada 5. septembris, plkst. 11.23 (EEST)
@GreenZeb:, vai vari uzrakstīt savu e-pasta adresi? Varu piedāvāt vienu variantu, kā var kamera nonākt pie manis. --AgrisR (diskusija) 2017. gada 5. septembris, plkst. 23.08 (EEST)
Man e-pastu var nosūtīt, ieejot manā dalībnieka lapā un kreisajā rīkjoslā izvēloties "Nosūtīt e-pastu šim dalībniekam". --GreenZeb (diskusija) — 2017. gada 6. septembris, plkst. 00.01 (EEST)
Kamera ir nonākusi pie manis. Paldies GreenZeb par nodošanu un Papuasam par mazo WLE balvu! --AgrisR (diskusija) 2017. gada 8. septembris, plkst. 23.11 (EEST)
Kad ar kameru uzņemtos attēlus ielādētu Vikikrātuvē, varbūt būtu labi tos atzīmēt ar šāda vai šāda stila veidni? --AgrisR (diskusija) 2017. gada 9. septembris, plkst. 21.21 (EEST)

Visu septembri — Kultūras pieminekļi Vikipēdijā (Wiki Loves Monuments)![labot pirmkodu]

Liepāja, Peldu iela 44, 2017
Wikilovesmonuments.org

Visa septembra laikā esat aicināti ielādēt pa kādai bildei no kultūras pieminekļu sarakstiem WLM konkursam. Gan jau katram pēdējā gada laikā kas jauns nobildēts bet Commons nav ielādēts. Pats rādu priekšzīmi ar bildēm no Liepājas Peldu ielas. Pie reizes noskatieties starptautisko organizatoru sagatavoto video. --Papuass (diskusija) 2017. gada 1. septembris, plkst. 00.33 (EEST)

Dabas skati Vikipēdijā 2017: Noslēguma pasākums[labot pirmkodu]

Fotokonkursa "Dabas skati Vikipēdijā 2017" noslēguma pasākums, kur notiks labāko attēlu autoru apbalvošana, norisināsies 6. septembrī plkst. 17.00 Latvijas Dabas muzeja 6. stāvā (K. Barona ielā 4, Rīgā). Kā jau iepriekšējos WLM fotokonkursos, uz šo pasākumu aicināti visi Vikipēdijas dalībnieki, kam ir vēlme un laiks to apmeklēt. --GreenZeb (diskusija) — 2017. gada 1. septembris, plkst. 22.19 (EEST)

Piebildīšu, ka pasākums tika veiksmīgi novadīts. Atzinība GreenZeb par lielo ieguldīto darbu — pasākumam bija noorganizēta iespaidīgākā žūrija mūsu pasākumu vēsturē. --Papuass (diskusija) 2017. gada 7. septembris, plkst. 12.22 (EEST)
malači! --Biafra (diskusija) 2017. gada 7. septembris, plkst. 18.00 (EEST)

wikipedia.lv[labot pirmkodu]

PS. Ir tāda neaktīva lapa http://wikipedia.lv --Edgars2007 (diskusija) 2017. gada 5. septembris, plkst. 09.40 (EEST)

RfC regarding "Interlinking of accounts involved with paid editing to decrease impersonation"[labot pirmkodu]

There is currently a RfC open on Meta regarding "requiring those involved with paid editing on Wikipedia to link on their user page to all other active accounts through which they advertise paid Wikipedia editing business."

Note this is to apply to Wikipedia and not necessarily other sister projects, this is only to apply to websites where people are specifically advertising that they will edit Wikipedia for pay and not any other personal, professional, or social media accounts a person may have.

Please comment on meta. Thanks. Send on behalf of User:Doc James.

MediaWiki message delivery (diskusija) 2017. gada 18. septembris, plkst. 00.07 (EEST)

Discussion on synced reading lists[labot pirmkodu]

CKoerner (WMF) (talk) 2017. gada 20. septembris, plkst. 23.35 (EEST)

presenting the project Wikipedia Cultural Diversity Observatory and asking for a vounteer in Latvian Wikipedia[labot pirmkodu]

Hello everyone,

My name is Marc Miquel and I am a researcher from Barcelona (Universitat Pompeu Fabra). While I was doing my PhD I studied whether an identity-based motivation could be important for editor participation and I analyzed content representing the editors' cultural context in 40 Wikipedia language editions. Few months later, I propose creating the Wikipedia Cultural Diversity Observatory in order to raise awareness on Wikipedia’s current state of cultural diversity, providing datasets, visualizations and statistics, and pointing out solutions to improve intercultural coverage.

I am presenting this project to a grant and I expect that the site becomes a useful tool to help communities create more multicultural encyclopaedias and bridge the content culture gap that exists across language editions (one particular type of systemic bias). For instance, this would help spreading cultural content local to Latvian Wikipedia into the rest of Wikipedia language editions, and viceversa, make Latvian Wikipedia much more multicultural. Here is the link of the project proposal: https://meta.wikimedia.org/wiki/Grants:Project/Wikipedia_Cultural_Diversity_Observatory_(WCDO)

I am searching for a volunteer in each language community: I still need one for the Latvian Wikipedia. If you feel like it, you can contact me at: marcmiquel *at* gmail.com I need a contact in your every community who can (1) check the quality of the cultural context article list I generate to be imported-exported to other language editions, (2) test the interface/data visualizations in their language, and (3) communicate the existance of the tool/site when ready to the language community and especially to those editors involved in projects which could use it or be aligned with it. Communicating it might not be a lot of work, but it will surely have a greater impact if done in native language! :). If you like the project, I'd ask you to endorse it in the page I provided. In any case, I will appreciate any feedback, comments,... Thanks in advance for your time! Best regards, --Marcmiquel (diskusija) 2017. gada 10. oktobris, plkst. 01.08 (EEST) Universitat Pompeu Fabra, Barcelona

Jauns izskats labojuma konfliktam[labot pirmkodu]

Izstrādātāji piedāvā jaunu izskatu labojuma konfliktam. Izmēģināt var šeit. Tekstus iztulkot var šeit.

Ja ir komentāri, tad tos var rakstīt izstrādātājiem. --Papuass (diskusija) 2017. gada 16. oktobris, plkst. 11.53 (EEST)