Vikipēdija:Kopienas portāls

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Kopienas vikiekspedīcija

Datums: 2016. gada 25. septembrī
Laiks: 08.00 - 20:00
Vieta: Alūksnes novads
Apraksts: Apes un Alūksnes novada bildēšana


Dalībnieki (pieteikties):
Pieteikušies:

  1. Voll

Šobrīd nav nevienas plānotas vikitikšanās

Vikistipendijas[labot pirmkodu]

Līdz ar finansējumu priekš WP:WLM2016 ir apstiprināts finansējums jaunam eksperimentālam projektam —Vikistipendijām. Sākotnējā summa ir 400 EUR.

Kas ir Vikistipendijas? Vēlētos, lai precīzus noteikumus mēs izveidotu kopā, bet vispārīgi runājot doma ir šāda: kompensēt izdevumus cilvēkiem, kas vēlas dot ieguldījumu Vikipēdijā. Shēma darbotos apmēram šādi:

  1. Idejas autors apraksta savu darbības plānu (piemēram, ar vilcienu aizbraukšu uz Valmieru un nofotografēšu trūkstošos kultūras pieminekļus, vismaz 30 dažādas ielas. Plānoju Commons ielādēt vismaz 100 attēlus, ievietot attēlus jau esošajos rakstos un izveidot vismaz 5 jaunus rakstus. Lūdzu kompensēt transporta izdevumus EUR 8,40 apmērā.
  2. Kopiena nedēļas(?) laikā komentē un nobalso par projekta apstiprināšanu.
  3. Autors veic plānotās darbības (nopērk biļeti, safotografē Valmieru un izdara pārējo solīto).
  4. Autors īsi atskaitās par padarīto un uzrāda biļetes, čekus (ja iespējams).
  5. "Kasieris" pārskaita naudu (par finansējumu ir atbildīgi Voll un Papuass).

Vēlos komentārus no cilvēkiem, kas jau šobrīd darbojas ar kaut ko līdzīgu pēc savas iniciatīvas. @GreenZeb, ScAvenger, Titāns, Silraks, Evita wiki, Edgars2007:? Projekti varētu būt arī citi mērķi - konkrētas grāmatas iegāde, biļete muzejā, koncertā. --Papuass (diskusija) 2016. gada 24. augusts, plkst. 11.26 (EEST)

Tikai kāpēc es tiku pingots? Es kaut kā pamanos izlaist pa (puslīdz) brīvo visam cauri :) Bet, protams, vēlmes arī man ir. --FRK (diskusija) 2016. gada 24. augusts, plkst. 12.06 (EEST)
Rīgas ielu projektā parādījies un pļāpājis arī vēl esi visu ko. --Papuass (diskusija) 2016. gada 24. augusts, plkst. 12.17 (EEST)
Ielās es biju, hmm, teiksim, kompānijas pēc. Pļāpāšana - tieši tā, es daudz ko pļāpāju, ne viss ir nopietni uztverams. --FRK (diskusija) 2016. gada 24. augusts, plkst. 12.30 (EEST)
Nu nez, man būtu kaut kā neērti pieprasīt, lai Vikipēdija apmaksā manas izklaides uz dzelzceļa :) --ScAvenger (diskusija) 2016. gada 25. augusts, plkst. 07.32 (EEST)
Ņemot vērā tavu devumu pagātnē, domāju, ka nav ko kautrēties. Varbūt izdomā kaut ko īpašu. Šī sistēma labi darbojas Polijā un kā piemēru viņi demonstrējuši arī 10c vērtas sabiedriskā transporta biļetes atmaksu. Nevajag uztvert to kā "samaksu" par darbu, bet vairāk gan kā novērtējumu. --Papuass (diskusija) 2016. gada 25. augusts, plkst. 11.09 (EEST)
Nav slikta ideja! Jāuzsver tālās distances, nevis Rīgas ielas, kur tomēr vajag sīknaudu un skolēniem tāpat braucieni pa Rīgu bezmaksas. --GreenZeb (diskusija) — 2016. gada 26. augusts plkst. 01.52 (EEST)
Bet ja kāds no Liepājas vēlas fotogrāfēt Rīgas ielas - būs taisni laikā! :) Man ir domas, kādas bildes ļoti vajag, padomāšu vai to iegūšanai vajag budžetu. Evita (diskusija) 2016. gada 26. augusts, plkst. 22.53 (EEST)
Pie maziem izdevumiem domāju, ka nevajag ņemties ar balsošanu, atmaksāt uz pieprasījumu, bet balsošanas varētu rīkot lielākiem projektiem, piemēram, virs 2 vai 5 euro. --GreenZeb (diskusija) — 2016. gada 27. augusts plkst. 12.41 (EEST)
man bija ideja - varbūt varam tērēt naudu kāda profesionāla (preses? aģentūru?) fotogrāfa, kas ikdienā to dara jau tā pat, algošanai, lai bildē paralēli arī priekš vikipēdijas mūsdienu Latvijas personības. aktierus, uzņēmējus, sportistus, mūziķus, zinātniekus. tos, kas gadās priekšā. citādi vienīgie, kam ir bildes, ir politiķi. ja kādam šāda ideja liekas interesanta, varu mēģināt izklāstīt sīkāk, kā to iedomājos. --Biafra (diskusija) 2016. gada 30. augusts, plkst. 13.20 (EEST)
Tā ir laba doma, bet jāatceras, ka nevar prasīt bildēt tikai "priekš vikipēdijas". Tā būs bildēšana brīvai sabiedrības lietošanai. --ScAvenger (diskusija) 2016. gada 30. augusts, plkst. 13.55 (EEST)
protams! viņš pats (kandidāta nav, par to nav domāts) būtu tas, kas augšuplādētu commons ar savu lietotājvārdu un brīvu licenci, tam būtu jābūt "darījuma" nosacījumos. katrā ziņā tā varētubūt spēcīgāka investīcija, kā apmaksāt sabiedriskā transporta biļetes Rīgas ielu bildēšanai, jo: a) atmaksāt tramvaja biļetes neviens itkā neprasa, gan jau mēnešbiļete jau kabatā, b) tās ir ļoti mazas summas, dēļ kurām liekas, ka nav jēga vispār nodarboties ar birokrātiju, c) Rīgas ielu attēli nav slikti, bet nav arī tā, ka tie būtu tik ļoooti vajadzīgi. --Biafra (diskusija) 2016. gada 30. augusts, plkst. 14.39 (EEST)
Piekrītu, personību bildes vajadzētu vairāk! Tikai vai mūsu nelielais budžets būs pietiekams atalgojums šim fotogrāfam daudz personu attēliem? --GreenZeb (diskusija) — 2016. gada 31. augusts plkst. 11.57 (EEST)
Pamatā vikistipendijas paredzētas pašiem, ja būtu konkrēts plāns kāda fotogrāfa piesaistei, tad arī tam varētu uzrakstīt pieteikumu. --Papuass (diskusija) 2016. gada 31. augusts, plkst. 12.03 (EEST)

Noteikumi[labot pirmkodu]

Esmu sagatavojis noteikumus (daļēji pēc Polijas parauga, tur gan ir komisija, nevis kopienas diskusija), lūdzu jūsu komentārus, gramatikas kļūdu labojumus un citus ieteikumus. Ja atbalstāt noteikumus šādā formā, lūdzu par to nobalsot. --Papuass (diskusija) 2016. gada 20. septembris, plkst. 21.01 (EEST)

vai jābalso tieši šeit? + Atbalstu --Biafra (diskusija) 2016. gada 20. septembris, plkst. 23.23 (EEST)
Ja mums nav komisijas un "Vikistipendija tiek piešķirta, ja kopienai pieņemšanas termiņā nav vērā ņemamu iebildumu pret iesniegto projektu", tad punkts 3.1.2 ("Pieteikumu nedrīkst iesniegt persona, kas saistīta ar vikistipendiju finanšu līdzekļu pārvaldību") nav nepieciešams - granta saņēmēji nevar nozagt naudu. Bet es gribu piedalīties vikiekspedīcijās un es domaju ka tev arī ir idejas par vikistipendijām. Kāpēc mēs (granta saņēmēji) nevaram piedalīties? --Voll (diskusija) 2016. gada 21. septembris, plkst. 00.44 (EEST)
Kāds ir citu viedoklis? Kādam tomēr jābūt lēmuma apkopotājam un līdzekļu pārvaldītājam. Esmu gatavs savus projektus nepieteikt šo 400 EUR ietvaros. --Papuass (diskusija) 2016. gada 21. septembris, plkst. 10.44 (EEST)
es domāju, ka tas ir samērīgi, piekrītu Papuass. --Biafra (diskusija) 2016. gada 21. septembris, plkst. 10.46 (EEST)

Pieteikšanās ir atklāta[labot pirmkodu]

Tā kā nopietnu iebildumu nebija, pasludinu pieteikšanos par atklātu. Pārsteidziet mani! :) Ja kaut kas formā nestrādā, salabosim. --Papuass (diskusija) 2016. gada 24. septembris, plkst. 17.30 (EEST)

Pirmais iesniegums ir klāt, lūdzu apskatiet, mērķis ir 3 dienās nonākt pie apstiprināšanas (vai noraidīšanas). --Papuass (diskusija) 2016. gada 27. septembris, plkst. 13.19 (EEST)

Raksts par mums svarīgu jautājumu[labot pirmkodu]

http://www.politico.eu/article/banned-taking-pictures-of-the-eiffel-tower-at-night-copyright-law-eu/

--Feens (diskusija) 2016. gada 11. septembris, plkst. 03.28 (EEST)

RevisionSlider[labot pirmkodu]

Birgit Müller (WMDE) 2016. gada 12. septembris, plkst. 18.08 (EEST)

Tulkošanas rīka izmantošana[labot pirmkodu]

Izmantojot tulkošanas rīku, kas visādā ziņā ir ļoti parocīgs, nākas saskarties ar vienu problēmu — pirms tulkojamā raksta publicēšanas nav iespējams apskatīt un labot tulkojuma vikikodu. Līdz ar to var gadīties (un arī gadās), ka kodā ir nevajadzīgas vai nepareizas lietas. Pirmās reizes šo rīku izmantojot, pēc raksta publicēšanas man žigli nācās likt jaunizveidotajā rakstā inuse veidni, bet pašu raksta vikikodu pārvietot uz smilšu kasti, tur labot un pēc tam likt atpakaļ.

Iztulkotajā tekstā bija tādas kļūdas, kā nevajadzīgi noviki tagi, dažkārt bija palikušas vikisaites, kas ved uz rakstiem valodā, no kuras tulkoja. Šad tad bija arī problēmas ar atsaucēm vai infokasti.

Lai atrisinātu šo problēmu. es izdomāju mazu viltību: kā iztulkotā raksta nosaukumu norādot savu apakšlapu, piemēram: Dalībnieks:Zuiks/Smilšukaste5 (aiz slīpsvītras var likt jebkādu mosaukumu, kaut vai raksta reālo nosaukumu, taču, ja negribi, ka citi pēdējo izmaiņu sarakstā redz, pie kāda raksta tu strādā, var likt ko neitrālu). Apakšlapā, kas būtībā ir smilšu kaste, darbojies pie raksta kaut mēnesi, papildini to (ar tulkošanas rīku tulkojot, piemēram, no angļu valodas, nav iespējams ērti izmantot rakstus citās valodās, lai jaunveidojamo rakstu papildinātu ar fragmentiem, kas iztulkoti no tiem).

Ja, veidojot jaunu tulkojumu, vēlreiz norādīs to pašu mērķa lapas (smilšu kastes) nosaukumu, ko iepriekš, būs brīdinājumi, taču tos var ignorēt, tādā gadījunā smilšu kastes saturs tiks pārrakstīts ar jauno tulkojumu.

Zuiks (diskusija) 2016. gada 23. septembris, plkst. 21.27 (EEST)

Turaida īpašā vikistipendija[labot pirmkodu]

Sveiki! Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā līdz 18. septembrim (svētdienai) apskatāma izstāde „Ceļā uz latviešu tautu” ar daudz kā vērtīga rakstiem par Latvijas, latviešu valodas un latviešu vēsturi. Bija doma pašam aizbraukt uz safotografēt, taču šodien ar nepatīkamu pārsteigumu atklāju, ka man līdz nedēļas nogales beigām tieši nebūs pieejams fotoaparāts. Varbūt ir kāds ieinteresēts izpalīgs? Piešķiršu Turaida īpašo vikistipendiju ieejas biļetes un 2 aliņu (vai kādu citu atspirdzinošu dzērienu) apmērā. --Turaids (diskusija) 2016. gada 15. septembris, plkst. 12.33 (EEST)

Sveiks! Esmu bijusi tajā izstādē - materiāli tur tiešām labi, bet vajag prasmīgu fotogrāfu un labu tehniku. Stendi un vitrīnas ir spoži izgaismotas, lielākā daļa aiz stikla, daudz krītošu ēnu un stiklu atspīdumu, telpās samērā pieblīvētas. Gan jau, ka viss ir iespējams, tik iesaku ar šo rēķināties. To ko es safotogrāfēju ir kauns rādīt ārpus mājas :) Evita (diskusija) 2016. gada 15. septembris, plkst. 13.25 (EEST)
Nezinu, kādi noteikumi ir tagad, bet kādreiz (pirms gadiem 20) vismaz muzejos profesionāli fotografēt neļāva. Ar "ziepju trauciņiem" jā, jo tas palikšot ģimenes albumā, bet profesionāla fotogrāfa uzņemto skatīšot daudzi, un tas viņiem nepatika. Varbūt izstādēs (un šodien) ir savādāk, tomēr varbūt vispirms vajag pārliecināties, ka fotografēt drīkstēs. Zuiks (diskusija) 2016. gada 15. septembris, plkst. 20.10 (EEST)
Profesionalitātes kritērijs, ja nemaldos, ir statīvs un maināms objektīvs. Bet arī ar tagadējiem ziepjutraukiem, it sevišķi advancētajiem, var tīri labi nobildēt, nevajag jau obligāti superkvalitāti. Iespējams, tas, ko "kauns rādīt", pēc nelielas apstrādes ir tīri derīgs :) --ScAvenger (diskusija) 2016. gada 15. septembris, plkst. 20.45 (EEST)
Nācās tomēr izgrozīties un pašam tikt pafotografēt. Šo to Vikikrātvē jau augšuplādēju, bet ar tiem atspīdumiem un ēnām tiešām diez kas nav, tāpēc būs vēl jāapstrādā Fotošopā. --Turaids (diskusija) 2016. gada 20. septembris, plkst. 13.44 (EEST)
Nu vismaz pats tad varēsi tos 2 aliņus (vai kādu citu atspirdzinošu dzērienu) izdzert :) --FRK (diskusija) 2016. gada 20. septembris, plkst. 13.54 (EEST)

Kā šo izdzēst?[labot pirmkodu]

Kādreiz pārpratuma dēļ sāku veidot šo lapu:

lv:Diskusija:Jānis Vādons

Kā to var idzēst vai vismaz izdarīt tā, ka attiecīgās diskusijas saturs (par to, ka nevar pats veidot šādu lapu utt.), atverot šo lapu, nebūtu redzams? —Šo komentāru pievienoja 78.84.133.38 (diskusijadevums).

Diskusija tika izdzēsta. --ScAvenger (diskusija) 2016. gada 15. septembris, plkst. 20.42 (EEST)
Paldies!—Šo komentāru pievienoja 78.84.133.38 (diskusijadevums).

Rīgas ielu izmaiņas[labot pirmkodu]

tikko šo ierakstīju diskusijā par Akmeņu ielu un sapratu, ka tas var noderēt jebkuram, kas raksta par Rīgu, par Rīgas ielām. cita starpā izmaiņu ir bijis tik daudz, ka kāds, kam nav slinkums, var arī veidnes un sarakstus pārskatīt. tātad: Rīgā adresu reformas rezultātā ir notikušas plašas izmaiņas. ērtākais rīks to apskatei ir šis: http://www.rpbv.lv/uploads/Adreses/ - skatīt var gan meklētājā, gan uzreiz kartē. tikai jauno ielu nosaukumu atlasei gan šis nebūs labākais risinājums, tur drīzāk tad caur lēmumiem jāiet. --Biafra (diskusija) 2016. gada 16. septembris, plkst. 06.47 (EEST)

Vikiekspedīcija Alūksnes novadā[labot pirmkodu]

Labdien! Svetdien mēs organizēsim jaunu vikiekspedīciju lai bildēt Alūksnes novada kultūras pieminekļus (domaju ka arī Apes novada pieminekļus). Automašīnā ir 3-4 brivās vietas. Laiks: Mākoņains, neliels lietus. --Voll (diskusija) 2016. gada 20. septembris, plkst. 13.19 (EEST)

Es svētdienā varu, ja manas kvalitātes bildes šķiet derīgas. Egilus (diskusija) 2016. gada 21. septembris, plkst. 16.13 (EEST)
Ieliku reklāmu twitter/facebook, ja kāds uzradīsies, pārsūtīšu informāciju. Egilus, ja gadījumā Voll nav lieka fotokamera, paskatīšos vai nevaru uz dienu aizdot Canon 400D ar vienkāršu (kit) objektīvu. --Papuass (diskusija) 2016. gada 21. septembris, plkst. 17.25 (EEST)
Papuass, paldies par piedāvājumu - redzēs, kā būs. Man gan pieredzes ar spoguļkamerām praktiski nav, kas var izrādīties būtiski, pie sava relikta kaut kā esmu pielāgojies. Starp citu - te ir kāds efektīvāks sakaru kanāls kā sarakste pašā portālā? Kaut kā neatrodu. Egilus (diskusija) 2016. gada 21. septembris, plkst. 19.54 (EEST)
Kamerai ir automātiskais režīms, nav tik traki. Saziņas veidi: 1) Kopienas portāls 2) raksta vai dalībnieka diskusija 3) iespēja nosūtīt e-pastu (saite kreisajā malā, atverot kāda dalībnieka profilu). 4) jebkāds veids ārpus Vikipēdijas. --Papuass (diskusija) 2016. gada 21. septembris, plkst. 20.07 (EEST)
Kolēģis Papuass aizmirsa pieminēt e-pasta listi. --FRK (diskusija) 2016. gada 21. septembris, plkst. 20.09 (EEST)
Ir liste (jāaizpidla lauciņi zem subscribe), bet tur nav visi dalībieki. --Papuass (diskusija) 2016. gada 21. septembris, plkst. 20.15 (EEST)
Egilus, pirmkārt, mums vajag ne profesionāli fotogrāfi, bet labi šturmani. Edgars var par to izstāstīt :-) --Voll (diskusija) 2016. gada 21. septembris, plkst. 20.25 (EEST)
Papuass, paldies, atradu. Voll, manas Susaņina dotības ir virs vidējā, bet atrast visus senkapus u.tml... hm. Tur vajag sastādīt plānu, ko tieši meklējam (visu nepagūsim) un tad iepriekš parakņāt Tīklā, tad trīs ceturtdaļas atradīsies :) —Šo komentāru pievienoja Egilus (diskusijadevums).
Senkapi ir atzīmēti "Latvijas pagastu" enciklopēdijas kartēs, bet dabā tos atrast varētu būtu problemātiski, jo bieži to atrašanās vieta netiek reklamēta, lai neveicinātu "melno racēju" aktivitātes. Turklāt tie mēdz būt visai nefotogēniskas krūmiem aizaugušas pļavas. --ScAvenger (diskusija) 2016. gada 21. septembris, plkst. 20.58 (EEST)
Senkapiem laiku netērējiet - bezcerīgi, un kā jau teica iepriekšējais orators - absolūti nekā fotogēniska. --Kikos (diskusija) 2016. gada 28. septembris, plkst. 14.35 (EEST)
Es pat brīžiem domāju — vai vērts tiem likt attēlu ielādes iespēju sarakstos... --ScAvenger (diskusija) 2016. gada 28. septembris, plkst. 19.03 (EEST)
Tas jau atkarīgs kādi. Šādi izskatās pietiekami nozīmīgi. --GreenZeb (diskusija) — 2016. gada 28. septembris, plkst. 21.17 (EEST)
Saldajos astoņdesmitajos, kad strādāju par Valkas rajona vēstures un kultūras pieminekļu aizsardzības inspektoru, mums bija piekodināts nepopularizēt (nelikt bildes avīžu rakstos, nerādīt diapozitīvus auditorijām) mākslas pieminekļus baznīcās un arī senkapus. Neieteiktu bildēt un ļaut lādēt sarakstos. Zuiks (diskusija) 2016. gada 28. septembris, plkst. 21.40 (EEST)
Tas jau ir pārspīlēti. Ne jau mēs vikipēdisti tur rakņāsimies un tos popularizēsim lielai auditorijai. Bet piekrītu Kikos teiktajam. --GreenZeb (diskusija) — 2016. gada 28. septembris, plkst. 23.15 (EEST)
Vēl jo vairāk, ka pie lielas gribēšanas var atrast ĻOTI precīzas senkapu kartes šāda tipa dokumentos un neviens par to neuztraucas. Un Vikipēdija pēc definīcijas netiek cenzēta. --ScAvenger (diskusija) 2016. gada 28. septembris, plkst. 23.35 (EEST)
Sorry, bet mana dalība svētdien nobrūk, esmu pieslimis. Egilus (diskusija) 2016. gada 23. septembris, plkst. 10.35 (EEST)
Ļoti žēl, veseļojies! --Voll (diskusija) 2016. gada 23. septembris, plkst. 15.53 (EEST)

Pēc WLM beigām vajadzētu kopsavilkumu iekš WP:Vikiekspedīcijas un visām bildēm Commons pielikt Vikiekspedīcijas kategoriju. --Papuass (diskusija) 2016. gada 28. septembris, plkst. 13.16 (EEST)

Protams, bet tikai oktobrī, tagad nav laika. --Voll (diskusija) 2016. gada 29. septembris, plkst. 00.10 (EEST)

LU bibliotēka[labot pirmkodu]

Raksti: Latvijas Universitātes Bibliotēkas kolekcija "Pirmspadomju perioda grāmatas latviešu valodā", Latvijas Universitātes Bibliotēkas apgāda “Zelta Ābele” kolekcija, Profesora Imanuela Bencingera privātkolekcija Latvijas Universitātes Bibliotēkas krājumā.

Man šie raksti jau nepatika, kad tie tika veidoti smilšu kastēs, bet tad vēl domāju — nu labi, ir OK. Tagad ir rakstu vārdtelpā. Ja mēs vēl ignorējam to, ka nav atsauču, kategoriju utt., bet kā būs ar nozīmīgumu? Tiešām atstāsim? Kaut ko vēl varētu laikam cilvēku biogrāfiju rakstiem pielikt klāt, tik sīki vēl nepētīju. Iespējams, ka Papuass vēlēsies komentēt kā mācīšanas autors. --FRK (diskusija) 2016. gada 20. septembris, plkst. 19.47 (EEST)

Par saturu man nav un nevar būt iebildumu. Ja tēmas nav nozīmīgas, derīgais saturs jāpārnes uz biogrāfijām un pašu bibliotēkas rakstu. Jāatzīst, ka apmācībā gāja grūtāk kā ar studentiem, bet nevajadzētu arī nocirst jebkuru vēlmi darboties. --Papuass (diskusija) 2016. gada 20. septembris, plkst. 20.12 (EEST)
Tāpēc es arī rakstu šeit, nevis veicu savas standarta darbības rakstos. --FRK (diskusija) 2016. gada 20. septembris, plkst. 20.23 (EEST)
vakar līdzīgu jautājumu uzdevu Kikos un viņam bija lieliska atbilde: "vai ta maz tizlu rakstu?". laikam jau, ja tiktu novērsti tehniskie trūkumi un bišk pieslīpēti virsraksti - lai dzīvo, manuprāt. visticamāk noderīgāki cilvēcei, kā krietna daļa citu rakstu šai enciklopēdijā. --Biafra (diskusija) 2016. gada 20. septembris, plkst. 23.18 (EEST)
Virsraksti ir par garu. Ja novērsīs būtiskākos trūkumus, it sevišķi autortiesību pārkāpumus, tad lai paliek. --ScAvenger (diskusija) 2016. gada 21. septembris, plkst. 08.00 (EEST)
Daļēji nopietna atbilde Kikosam un Biafram. Tas, ka ir daudz tizlu rakstu, nenozīmē, ka jāturpina ražot/turēt citi tizli raksti. Citādi vairs nebūs (vai arī būs kā ar adatas siena kaudzē meklēšanu) netizlu rakstu :) --FRK (diskusija) 2016. gada 22. septembris, plkst. 16.43 (EEST)
Manuprāt, jāpārnes uz Latvijas Universitātes Bibliotēka vai sliktākajā gadījumā jaunizveidotu Latvijas Universitātes Bibliotēkas kolekcijas, jo, ja katrai bibliotēkas kolekcijai veltīs pa atsevišķam rakstam, tiešām būs juceklis. --Turaids (diskusija) 2016. gada 28. septembris, plkst. 19.25 (EEST)
Jā, man tieši tā pati doma bija prāta, ka var šos rakstus apvienot. --GreenZeb (diskusija) — 2016. gada 28. septembris plkst. 21.11 (EEST)

Reālās sarkanās saites[labot pirmkodu]

Es beidzot izanalizēju sarkanās saites Vikipēdijas rakstos (t.i., tās, kuras cilvēki paši liek, nevis saites, kas ģenerējas no veidnēm). Rezultāti. Nav tik labi, kā biju gaidījis, bet tas tā. Piedāvāju šo sarakstu likt kā 'vajadzīgo rakstu' sarakstu pēdējo izmaiņu lapā (pirmie 10 raksti šeit), neveicot salīdzināšanu ar WP:51+ un pārējiem sarakstiem. Piekrītu izvākt tematiskos rakstus (dažādus sporta turnīrus, draftus, Grand Prix, ielas(?), Kinoakadēmiju(?)). Ja nesaņemu iebildumus/komentārus, uzskatu, ka visiem kā parasti vienalga un daru, kā vēlos :) P.S. Ja nu kādu interesē, kuri ir visvairāk linkotie raksti Vikipēdijā, manas smilšu kastes iepriekšējā versijā ir pirmie 30tk rezultāti. Kopumā ir apmēram 356,9 tūkstoši dažādu saišu --FRK (diskusija) 2016. gada 22. septembris, plkst. 12.43 (EEST)

Nepiekrītu izvākt tematiskos rakstus. --GreenZeb (diskusija) — 2016. gada 22. septembris plkst. 12.48 (EEST)
Bet tad var būt situācija, ka pēdējās izmaiņās tajā rindā ir pieprasīti 10 ielu vai 10 F1 GP raksti. Konkrētiem personāžiem šeit tas varbūt arī patiktu, bet nebūs labi :) --FRK (diskusija) 2016. gada 22. septembris, plkst. 12.52 (EEST)
Es neredzu tur šāda veida rakstu kvantumus. Kā tas būtu iespējams? Pie tam, uzskatu, ka sarkano saišu saraksts domāts, lai tās paliktu mazāk, mērīt tematu svarīgumu pēc tā nevar. --GreenZeb (diskusija) — 2016. gada 22. septembris plkst. 13.34 (EEST)
Nu kā, tie 10 raksti tiktu izvēlēti randomā no tiem 3000 rakstu. Protams, iespējamība, ka visi būs viena veida (vai arī tikai šo tematiku, piem., 2 ielas, 2 PČ, 2 GP, 2 Akadēmijas, 2 drafti) nav pārāk liela, bet nav arī pārāk zema. --FRK (diskusija) 2016. gada 22. septembris, plkst. 14.11 (EEST)
es domāju, ka FRK ir tieksme sarežģīt lietas un automatizētus procesus vēl sev apgrūtināt ar manuāliem papildinājumiem. :) apstājies, tas ko esi jau izdarījis ir daudz, varbūtība, ka tur parādīsies 10 nejēdzīgi vārdi ir zema. un pat ja tā - tas būs uz īsu laiku un bez kādām sekām. noteikti mazāk sāpīgi, kā pēc tam atkārtot to pašu vēlreiz, kad būs jāatjauno šis saraksts. --Biafra (diskusija) 2016. gada 22. septembris, plkst. 15.38 (EEST)
Kuram rakstu autoram bija radies iztrūkums tēmām par ko rakstīt? :D Aiz garlaicības veidojam te sarakstus pēc visādiem kritērijiem? --Papuass (diskusija) 2016. gada 22. septembris, plkst. 16.17 (EEST)
a) man nekad nav aptrūkušās pašas tēmas, par ko rakstīt, ja Tu par mani. manai mazaktivitātei rakstu vārdtelpā ir citi iemesli b) ja es iekļauju šos parametrus skriptā (kādas tēmas jāmet ārā), man tas neko nemaksā un nākotnē man par to nav jādomā c) pašreizējā metode to 10 rakstu ģenerēšanai tāpat īsti nestrādā (tehniski) un ir pietiekoši s*. d) Labi, sapratu, lieku visus draftus, Āfrikas kausus un Akadēmijas balvas. Bet nesakiet, ka es nebrīdināju. --FRK (diskusija) 2016. gada 22. septembris, plkst. 16.39 (EEST)

Nepareizās gadu saites[labot pirmkodu]

Ieslēdzu jaunu filtru, kas pēdējās izmaiņas atrod [[2015|2016]] tipa labojumus (pārsvarā tas ir viens no VE ģenerētajiem [cenzēts]). Ja kādam ir duha skatīties, meklēt pareizo gadu un kārtot, šeit ir esošās saites rakstos. Patiesībā nav tik daudz, biju domājis, ka ir lielāka nekārtība. --FRK (diskusija) 2016. gada 26. septembris, plkst. 13.14 (EEST)

Apskatīji arī [[1991. gads|1992]].? --Papuass (diskusija) 2016. gada 26. septembris, plkst. 13.24 (EEST)
Tagad ir arī tie. Jautrāki rezultāti, cik skatos :) Ja kādam ir vēlme uzrakstīt vispārīgu regexu, kas atrastu "[[1991<kaut kāds teksts>|1992]]" un "[[<kaut kāds teksts>1991|1992]]", laipni lūdzu :) Pašreizējā izteiksme: \[\[(\d{3,4})(\. gads)?\|(?!\1)\d{3,4}\]\]. --FRK (diskusija) 2016. gada 26. septembris, plkst. 13.56 (EEST)