Vikipēdija:Kopienas portāls

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Šobrīd nav nevienas plānotas vikitikšanās

Iepriekšējās un plānotās vikitikšanās

Vikikrātuve[labot pirmkodu]

Vai kāds ir pēdējā laikā lietojis augšupielādes vedni Vikikrātuvē vairāku failu vienlaicīgai ielādēšanai? Vai tikai man ir jauna veida gļuks, kad netiek ielādēti visi izvēlētie faili, bet tikai daži nejaušā secībā? Šis vednis, manuprāt, ir vienīgā Vikikrātuves priekšrocība, bet pēdējos gados ar to ir bijis tik daudz visādu problēmu... --ScAvenger (diskusija) 2015. gada 11. oktobris, plkst. 13.10 (EEST)

Tu izmanto to chunked uploads? Šo konkrēto gļuku neesmu redzējis, bet man 9 failu augšupielādēšana, koda prāt, aizņems vēl 5h un turpina kāpt. --silraks (Mana diskusija) 2015. gada 11. oktobris, plkst. 15.31 (EEST)
Nē, ielādējas man ļoti ātri, bet ne viss, kas vajadzīgs. Bet, cik paeksperimentēju, laikam mana datora vaina. --ScAvenger (diskusija) 2015. gada 11. oktobris, plkst. 16.08 (EEST)
Vari izmēģināt vēlreiz augšupielādēt tos pašus failus (var arī pēc keša iztīrīšanas) un pamēģināt no dažādiem pārlūkiem. --FRK (diskusija) 2015. gada 12. oktobris, plkst. 00.15 (EEST)

Izmaiņu patrulēšana[labot pirmkodu]

Izskatās, ka esmu atradis diezgan kūūl rīku, kas diezganļoti atvieglo labojumu pārbaudi. Savos common.js failos jāiemet šis kods:

// [[File:Krinkle_RTRC.js]]
mw.loader.load('//meta.wikimedia.org/w/index.php?title=User:Krinkle/RTRC.js&action=raw&ctype=text/javascript');

Pēc tam jāatver lapa Special:BlankPage/RTRC, tur jau gan jau paši sapratīsiet, kas un kā. Neskatījos vēl kā ir Vectorā, bet vismaz Monobookā ir saite arī kreisajā pusē zem rīkiem (RTRC). Forša opcija — nopatrulēt automātiski visus viena lietotāja labojumus. "MassPatrol" - on, "User filter" - ierakstām dalībniekvārdu. Un tad spiežam uz "izmaiņas", var arī iemalkot alu :)

Tagad gan laikam to backlogu varēsim samazināt. --FRK (diskusija) 2015. gada 15. oktobris, plkst. 19.34 (EEST)

Rīks jau ir foršs, bet vai tāpēc vairāk cilvēki pie tā darbojas? --Papuass (diskusija) 2015. gada 27. oktobris, plkst. 11.43 (EET)
Un daži vispār iespļauj sejā :) Bet vai tad es kaut ko teicu, ka būs vairāk cilvēku? :) — Nē, es tā neteicu --FRK (diskusija) 2015. gada 27. oktobris, plkst. 12.29 (EET)

Apglabāšanas vietas[labot pirmkodu]

Varbūt ieviešam jaunas kategorijas kapsētās apglabātajiem? Vismaz lielās, nozīmīgās. Meža kapi, Lielie kapi, Raiņa kapi... Šādi vismaz būtu vieglāk Vikidatos salikt :) --FRK (diskusija) 2015. gada 16. oktobris, plkst. 12.53 (EEST)

Vajadzētu gan ieviest. Krievu vikipēdijā ir Категория:Похороненные в Риге ar apakškategorijām. Bet mums pašiem vēl nav. Ir tikai visai neizskatīgs saraksts Rīgas Meža kapos apbedīto saraksts, kā arī saraksti rakstos par kapiem.--MC2013 (diskusija) 2015. gada 17. oktobris, plkst. 00.09 (EEST)
Saliku dažus. Automātiski liku tiem, kas bija attiecīgajā ruwiki kategorijā vai arī tajos "X apglabātie" sarakstos mūsu wiki. Vēl izskatīju tos rakstus, kur bija saite uz attiecīgajiem kapiem - atbilstošajiem arī ieliku. --FRK (diskusija) 2015. gada 17. oktobris, plkst. 12.21 (EEST)

VisualEditor News #5—2015[labot pirmkodu]

Elitre (WMF), 2015. gada 30. oktobris, plkst. 20.17 (EET)

Padomju karogi[labot pirmkodu]

Droši vien par to ir runāts, bet mani tiešām nepārliecina šīs stigmas vilkšana līdzi pa infokastēm. Es nesaprotu, kāpēc daļai pat izdzēšot Latvijas karogu, paliek tikai Padomijas karogs, neatstājot tagad Latvija - Aira Birziņa? Cariskos karogus taču neliek nekur iekšā. Nevar vnk rakstīt tagad Latvija?--Ingii (diskusija) 2015. gada 31. oktobris, plkst. 13.12 (EET)

Un kāpēc ne Latvijas PSR karogs? Kāpēc tieši sarkanais plankums?--Ingii (diskusija) 2015. gada 31. oktobris, plkst. 13.20 (EET)
Piekrītu un tāpēc apzināti neizmantoju veidni "vieta". Mans ierosinājums - skat. Aira Birziņa. --Feens (diskusija) 2015. gada 31. oktobris, plkst. 13.32 (EET)
Varbūt vispār neizmantot karodziņus infokastu dzimšanas un miršanas laukos, bet tikai pilsonībās? --Dark Eagle (diskusija) 2015. gada 31. oktobris, plkst. 14.08 (EET)
šķiet ka vienreiz šāda diskusija (un pat balsojums?) jau bija. laikam gan pie vienprātibas nenonāca. man karodziņi patīk. padomju ne pārāk. bet tāda nu tā vēsture ir, to kas bijis neizmainīsim ar slēpšanu. --Biafra (diskusija) 2015. gada 2. novembris, plkst. 14.31 (EET)

Norāde Latvijas rakstos[labot pirmkodu]

Jūs mani baigi nolinčotu, ja es sāktu likt Latvijas vikiprojekta baneri attiecīgajos rakstos (t.i., rakstu diskusijās)? OK, pašreizējā Vikipēdijas attīstības stadijā to saukt par "Latvijas vikiprojektu" ir pārsteidzīgi, labāks apzīmējums banerim laikam būtu "norāde diskusijā, ka raksts ir saistīts ar Latviju".

Nē, Vikipēdijas lasītājiem ne silts, ne auksts no šīs norādes. Vikipēdijas dalībniekiem — nu, uzreiz redzams ieguvums vai labums arī nebūs, vēlāk — iespējams, gan jau. Nu vismaz uzzināsim, cik to rakstu Vikipēdijā par Latviju ir :) Nē, ne viss, kas atrodas zem kategorijas "Latvija", neattiecas uz Latviju. Man ir savi tīri tehniski-neinteresanti-statistiski-eferkāiski iemesli.

Izskatītos tas apmēram šādi: enwiki vai ruwiki. Nē, mēs iztiksim bez svarīguma (subjektīvi) un raksta kvalitātes (samērā subjektīvi) norādīšanas.

Protams, to visu saliktu bots, pēdējās izmaiņas es nespamotu. Nē, pašlaik es runāju vienīgi par Latvijas vikiprojektu. Par pārējiem — nē, kaut gan ir doma salikt pa plauktiņiem šajā banerī — atsevišķi nodalīt biogrāfijas, vēsturi, ģeogrāfiju u.t.t. iztiksim bez "tev darīt nav ko, b*?" ierakstiem. Pašlaik ir rakstu aktīvas nerakstīšanas periods. --FRK (diskusija) 2015. gada 31. oktobris, plkst. 16.44 (EET)

Nevarēju nociesties: tev darīt nav ko, b*? :) --Kikos (diskusija) 2015. gada 2. novembris, plkst. 13.19 (EET)
Es neredzu būtisku ieguvumu. Palielināsim savu depth ciparu? Kas tālāk? --Papuass (diskusija) 2015. gada 2. novembris, plkst. 13.37 (EET)
Un man jau reāli likās, ka visiem ir vienalga. Piemēram, vieglāka uzlabojamo rakstu atrašana. un izlasi 2. rindkopu --FRK (diskusija) 2015. gada 2. novembris, plkst. 13.48 (EET)
piedod, neredzu lietderību. --Biafra (diskusija) 2015. gada 2. novembris, plkst. 14.30 (EET)

Jauns gadžets[labot pirmkodu]

Tā kā attiecīgais rīks ir domājams diezgan noderīgs, tad pievienoju šeit norādi. Tagad no meklēšanas rezultātu lapas līdz lapu labošanai var nokļūt pa taisno, nav jāver vaļā pats raksts (daudzos gadījumos paša raksta apskate ir laika tērēšana). Gadžetu sadaļā pēdējais ķeksis. --FRK (diskusija) 2015. gada 2. novembris, plkst. 13.08 (EET)

Vikipēdijas Āzijas mēnesis[labot pirmkodu]

WikipediaAsianMonth-en.svg

Neliels rakstu konkursiņš: Vikipēdijas Āzijas mēnesis. Uzraksti vismaz piecus rakstus par kādu Āzijas tēmu (atbilstoši noteikumiem) un saņem pastkarti no kādas Āzijas valsts. Plašāk lasiet aprakstā. —Šo komentāru pievienoja Papuass (diskusijadevums).

Gadu atlinkošana[labot pirmkodu]

Kad būs apnicis rakstīt rakstus, būšu atbrīvojies no WP:Checkwiki backlog'a un paspēlējies ar typo labošanu, ir doma pieķerties klāt gadu un datumu atlinkošanai. Kurās vietās bez datumu un gadu rakstiem, kā arī biogrāfiju ievadā dzimis/miris informācijas būtu jāsaglabā saite uz gadiem un datumiem? {{dat}} "atlinkošanu" atliksim uz vēlāku laiku. --FRK (diskusija) 2015. gada 6. novembris, plkst. 16.26 (EET)

Rakstu vēstures sadaļās varbūt šur tur varētu atstāt... --ScAvenger (diskusija) 2015. gada 6. novembris, plkst. 19.04 (EET)

Satura tulkošanas Yandex mašīntulks[labot pirmkodu]

Pēc kopienas pieprasījuma būtu iespējams ContentTranslation rīkam pieslēgt Yandex mašīntulku. Šobrīd latviešu valodai nekāds mašīntulks nav pieejams, jo līdz šim tika izmantots tikai viens opensource risinājums, kas neatbalstīja latviešu valodu. Saprotu, ka no regulārajiem dalībniekiem neviens to īpaši nelieto, jo tas ir vēl mulsinošāks par Vizuālo redaktoru. Pamanīju, ka to lieto daži studenti - tātad kāds viņiem to ir rādījis. Pēc maniem novērojumiem Yandex rezultāts ir pat labāks par Google. Piedāvāju pieslēgt Yandex un tad varētu parunāt ar Tildi (viņiem vajadzētu būt pretimnākošiem). Lūdzu, uzreiz pielieciet balsojuma zīmītes, lai varam šo noformēt kā kopienas viedokli. Nepārprotiet, nepiedāvāju pa tiešo publicēt te mašīntulkojumus, autora atbildība ir pārlasīt un koriģēt rezultātu. --Papuass (diskusija) 2015. gada 9. novembris, plkst. 11.31 (EET)

+ Atbalstu (lai jau ir). Par studentiem - iespējams, bet varbūt viņiem vienkārši parādās tas logs labošanas režīmā "Vai gribi izmēģināt Satura tulkošanu" vai nu kā viņš tur saucās (kuru es labprāt sev gribētu atslēgt). --FRK (diskusija) 2015. gada 9. novembris, plkst. 12.03 (EET)
Satura tulkošanu var atslēgt pie Beta iespējām. --Papuass (diskusija) 2015. gada 9. novembris, plkst. 12.20 (EET)
Tur jau tā problēma, ka man ir atslēgta, bet vienalga tas logs rādās. --FRK (diskusija) 2015. gada 9. novembris, plkst. 12.22 (EET)

Grafiks Sākumlapā 2[labot pirmkodu]

kurā arī Tu vari piedalīties!
64,28%

Beidzot esmu izkustējies no vietas šajā jautājumā. Tas pašlaik man izskatās apmēram šādi. Šāds lielums, lai viss tā smuki te salien. CSS un HTML cilvēki - ja varat samazināt teksta izmēru, nesačakarējot noformējumu, laipni lūdzu (font-size nederēs). Man apnika piņķerēties. --FRK (diskusija) 2015. gada 9. novembris, plkst. 11.58 (EET)

Community Wishlist Survey[labot pirmkodu]

Community Tech Team via MediaWiki message delivery (diskusija) 2015. gada 9. novembris, plkst. 23.58 (EET)
Ja kādam ir reāli kāda kruta ideja, tad iesaku par to pastāstīt tur. Nu labi - štrunts, ka varbūt nav viņu scope, daudzas idejas tur ir labas, tāpat kā iepriekšējos šādos višlistos. Attiecīgie cilvēki vismaz zinās, ka vikipēdistiem ir šādas vēlmes. --FRK (diskusija) 2015. gada 10. novembris, plkst. 08.24 (EET)

Wikimania 2016 scholarships ambassadors needed[labot pirmkodu]

Hello! Wikimania 2016 scholarships will soon be open; by the end of the week we'll form the committee and we need your help, see Scholarship committee for details.

If you want to carefully review nearly a thousand applications in January, you might be a perfect committee member. Otherwise, you can volunteer as "ambassador": you will observe all the committee activities, ensure that people from your language or project manage to apply for a scholarship, translate scholarship applications written in your language to English and so on. Ambassadors are allowed to ask for a scholarship, unlike committee members.

Wikimania 2016 scholarships subteam 2015. gada 10. novembris, plkst. 12.48 (EET)

HotCat[labot pirmkodu]

Piedāvāju labojumus, kas veikti ar HotCat, uzlikt gaišākus pēdējās izmaiņās, lai nav tik pamanāmi. Nu tā kā bulgāriem ar ar to viņu kategoriju māsteru. --FRK (diskusija) 2015. gada 10. novembris, plkst. 20.44 (EET)

+ Atbalstu — nav iebildumu. --ScAvenger (diskusija) 2015. gada 10. novembris, plkst. 21.30 (EET)
+ Atbalstu --Baisulis (diskusija) 2015. gada 10. novembris, plkst. 21.49 (EET)
Un Papuass - kategoriju māsters nav tik kruts tomēr - var tikai veikt vienas kategorijas masveida nomaiņu ar otru kategoriju. Tikai nesaki to Nikolam :) --FRK (diskusija) 2015. gada 11. novembris, plkst. 08.17 (EET)

Yes check.svg Izdarīts. --FRK (diskusija) 2015. gada 15. novembris, plkst. 20.16 (EET)

Es tagad sāku domāt, varbūt arī adminu veiktās "novērst" izmaiņas tāpat atzīmēt... --FRK (diskusija) 2015. gada 15. novembris, plkst. 20.17 (EET)

Arī atbalstu, vieglāk analizēt pēdējās izmaiņas. --ScAvenger (diskusija) 2015. gada 15. novembris, plkst. 21.00 (EET)

Kultūras definīcija[labot pirmkodu]

Ezotēriķis Modris Slava ir piedāvājis savu definīciju kultūras jēdzienam, kuru ir priekšlikums ievietot Wikipedia, jo perfekti paskaidro kultūras jēdziena pamatbūtību.

Kultūra - uz cilvēka spēju attīstīšanu speciāli orientēts darbs un augstākais rezultāts, lai apgūtu pilnu, cilvēkā slēpto iespēju potenciālu.

Paldies, nē. Mums der tikai zinātniski pamatotas definīcijas. --Edis (diskusija) 2015. gada 11. novembris, plkst. 13.16 (EET)

Slavas brīdis[labot pirmkodu]

Aculiecinieks: Interneta enciklopēdijā ņirgājas par Lāčplēša dienu (kas neizslēdz iespējamību, ka pats 'aculiecinieks' ir labojuma aftors). --Zemgalietis (diskusija) 2015. gada 11. novembris, plkst. 13.59 (EET)

Tā izskatās, jo stulbības saglabājās kādas 5 minūtes, gan vairākas reizes pēc kārtas. --Feens (diskusija) 2015. gada 11. novembris, plkst. 14.08 (EET)
Patiešām derētu preventīva aizsardzība tāda tipa tēmām. Ja tas tehniski iespējams — pat automātiska. --ScAvenger (diskusija) 2015. gada 11. novembris, plkst. 15.11 (EET)
Angļu lapās ir daži raksti (esmu saskārusies ar dažiem dzīvnieku rakstiem), kurus rediģēt var tikai daži cilvēki, kopumā tēma ir slēgta un to no malas neviens nevar rediģēt.--Ingii (diskusija) 2015. gada 11. novembris, plkst. 15.15 (EET)
Un Delfi izdarīja mums lāča pakalpojumu, nopublicējot ekrānuzņēmumu ar vandaļa veikto labojumu. Čalis tagad droši vien jūtas baigi populārs. --Zuiks 2015. gada 11. novembris, plkst. 15.26 (EET)
En.wiki aizsargāts tiek daudz kas. --FRK (diskusija) 2015. gada 11. novembris, plkst. 18.27 (EET)
Rakstus var padarīt rediģējamus tikai administratoriem, bet šeit tas nav vajadzīgs. Pietiek ar parastu aizsardzību pret anonīmiem dalībniekiem uz dažām "kritiskajām" dienām. --ScAvenger (diskusija) 2015. gada 11. novembris, plkst. 19.43 (EET)

Branchiostegal lung[labot pirmkodu]

Varbūt kāds anatomijā zinošs var iztulkot šo nosaukumu Branchiostegal lung? Kādas plaušas?--Ingii (diskusija) 2015. gada 11. novembris, plkst. 16.58 (EET)

@Ingii: No anatomijas gan maz zinu, bet varbūt noder viens mans paņēmiens? Es šādos gadījumos vispirms skatos, vai kādā lapā, kas ir latviešu valodā, nav vienlaikus arī vajadzīgā vārda tulkojums latviski. Šiem vārdiem nebija. Ja nav, skatos, kā tas tulkojas krievu un vācu valodā. Google Translate deva rezultātu vāciski "Kiemenlungen" un krieviski "Жаберные легких". "жабры" latviski ir "žaunas", arī vācu "kiemen" latviski ir "žaunas". Burtiski tātad iznāk "žaunu plaušas". Varbūt var tulkot "žaunveida plaušas", ja pēc konteksta der? --Zuiks 2015. gada 11. novembris, plkst. 19.17 (EET)
Manuprāt, tā, kā tagad ir palmu krabja rakstā, ir pietiekami precīzi un jaunus terminus izdomāt nevajag. Paskatījos Dogela "Bezmugurkaulnieku zooloģijā", tur arī nekā tāda nebija. --ScAvenger (diskusija) 2015. gada 11. novembris, plkst. 19.56 (EET)
Paldies!--Ingii (diskusija) 2015. gada 11. novembris, plkst. 20.18 (EET)

Latvijas Nacionālās bibliotēkas editatons[labot pirmkodu]

Latvijas Nacionālā bibliotēka nākamajā gadā plāno rīkot vienas dienas Vikipēdijas editatonu ar mērķi papildināt un radīt jaunus šķirkļus par Latvijas mūziķiem, izpildītājiem, komponistiem un iespējams arī par mūzikas vēsturi Latvijā vispār. Formāli pasākums būs viena no aktivitātēm Europeana Sounds projekta ietvaros, kur LNB šobrīd piedalās, taču faktiski mēs šo pasākumu varam izmantot, lai papildinātu Latvijas Vikipēdiju ar jauniem rakstiem. Pasākums ir iecerēts kā klātienes vienas dienas workshops, kur mēs gribētu kāda pieredzējuša Latvijas Vikipēdijas redaktora prezentāciju par Vikipēdijas rakstu veidošanas labo praksi un praktisku apmācību, iespējams, Vikipēdijas rakstu veidošanā nepieredzējušiem dalībniekiem. Pasākuma otrajā daļā workshop dalībnieki Vikipēdijas redaktora uzraudzībā veidotu jau konkrētus rakstus. No savas puses informācijas avotus, kafijas pauzes un ekskursiju uz LNB audiovizuālo krātuvi mēs nodrošināsim. Orientējošie datumi: 2016. gada marta vidus. Līdzīgs pasākums ir noticis arī Britu bibliotēkā un pieejama arī viņu pasākuma programma. Ja ir interese būt par Vikipēdijas pārstāvi šajā pasākumā, tad labprāt apmainītos ar kontaktiem detalizētākas informācijas nosūtīšanai un pasākuma programmas saskaņošanai. --Arturszo (diskusija) 2015. gada 11. novembris, plkst. 17.20 (EET)

Šoreiz (atšķirībā no iepriekšējām iespējām) atradīsim cilvēkus. Es un vēl daži dalībnieki ir uzstājušies studentu priekšā un esam nonākuši pie secinājumiem, ko vajag stāstīt un kas ir lieki. --Papuass (diskusija) 2015. gada 11. novembris, plkst. 18.09 (EET)
26. novembra sarunas kopsavilkums
 • Šobrīd LNB Europeana Sounds projekta ietvaros notiek dažādu latviešu skaņu plašu digitalizācija: http://audio.lndb.lv/lv/
 • Projekta ietvaros ir ieplānots rīkot arī rakstu veidošanas editatonu par tēmu "Latvijas mūziķi un komponisti" (ar uzsvaru uz vēsturisko). Tas būtu pasākums gandrīz visas dienas garumā Gaismas pils telpās. No mūsu puses būtu vēlami kādi 3 vai vairāk redaktori, kas darbotos kā iesācēju "mentori" (pasākuma sākumā 30 minūtēs demonstrējot, kā top raksts - to varētu pieteikties darīt es).
 • LNB pārstāvji solīja sagādāt 10 studentus no Mūzikas akadēmijas un vēl 10 varētu pieteikties uz internetā publicētu sludinājumu.
 • Pasākums plānots 11. vai 12. martā atkarībā no tā, vai studentiem un vikipēdistiem piemērotāka varētu būt piektdiena vai sestdiena (pilnais pasākums paredzēts 10.00-17.00).
 • Mērķis varētu būt no katra dalībieka iegūt 5 rakstus, kam tad tiktu pievienoti digitalizētie audio faili. Autortiesības noskaidrojuši un ielādējuši Commons jau būs LNB ar Nīderlandes(?) kolēģu palīdzību.
 • Vikipēdistiem tiek piedāvāti šādi bonusi: Uzklāts kafijas/tējas galds un Ekskursija bibliotēkas ēkā (arī vietās, kur parasti nelaiž)

Lūdzu, dodiet ziņu par savu interesi atnāk uz pasākumu un ievadīt vikidzīvē kādu jaunu kolēģi. Pie reizes vajag arī viedokli par piektdienu/sestdienu. --Papuass (diskusija) 2015. gada 27. novembris, plkst. 00.53 (EET)

Es visticamāk (tagad vēl novembris, štrunts viņ zin, kas būs martā) varu. Man vairāk patīk sestdiena, bet neuzspiežu. --FRK (diskusija) 2015. gada 27. novembris, plkst. 09.14 (EET)
Epastā pieteicās arī Feens, derot jebkura diena. Man pašam arī derētu jebkura. --Papuass (diskusija) 2015. gada 27. novembris, plkst. 11.43 (EET)
No pašreizējām pozīcijām skatoties, man arī der dajebkura diena, bet kā jau teicu — štrunts viņ zin, kāda situācija būs martā. Kaut gan studenti laikam arī ne īpaši vēlēsies uz bibliotēku iet sestdienā :) --FRK (diskusija) 2015. gada 27. novembris, plkst. 12.23 (EET)

Atsauces pirms/pēc pieturzīmes[labot pirmkodu]

Tad mēs pieturamies pie politikas "atsauces pēc pieturzīmes"? Redzu, ka pēdējā laikā daudzi (pēdējā un daudzi - relatīvi) kolēģi labo tieši uz šo stilu. Prasu, lai tad labošanu var uzstādīt (vai neuzstādīt) AWB. --FRK (diskusija) 2015. gada 15. novembris, plkst. 10.57 (EET)

Tieši tā. --Kikos (diskusija) 2015. gada 15. novembris, plkst. 11.10 (EET)
Šeit laikam ir viena no labākajām diskusijām par tēmu. Apskatot literatūru, sanāk, ka vajag pēc punkta, bet pirms komata. Jebkurā gadījumā jāaizvāc atstarpes pirms atsauces cipariņa. Pie viena — arī punkti attēlu parakstos. --ScAvenger (diskusija) 2015. gada 15. novembris, plkst. 11.32 (EET)
Man gan kaut kā neliekas loģiski likt pirms komata, bet nu labi. Par punktu attēla paraksta beigās — jā, labi, ka atgādināji. --FRK (diskusija) 2015. gada 15. novembris, plkst. 13.58 (EET)
Es īpaši neuzstāju par to komatu, jo ir atrodamas arī pavisam svaigas grāmatas, kur atsauce ir pēc komata. --ScAvenger (diskusija) 2015. gada 15. novembris, plkst. 14.08 (EET)
Nedaudz ātrumā pašķirstīju Blinkenas grāmatu - tur taču jābūt kā vajaga! Vairāk sliecas uz atsauces likšanu pēc komata, bet dažās vietās ir pirms tā (iespējams, tam bija sava loģika - nepētīju tik sīki). --FRK (diskusija) 2015. gada 15. novembris, plkst. 14.17 (EET)
Es atsauci, kas paskaidro pēdējo vārdu salikta teikuma daļā, liktu pirms komata, jo komats man asociējas ar starpsienu, kas atdala telpas vienu no otras. Līdz ar to, liekot atsauci pēc komata, tā jau ir citā "istabā", nevis tajā, kur paskaidrojamais vārds.--Zuiks 2015. gada 15. novembris, plkst. 14.21 (EET)
Ai... vēl tie robežgadījumi, kad tā atsauce vajadzīga attiecīgajam vārdam, s*. nebojā skatu uz dzīvi, Zuik :) Tas ir tas pats, ka es vakar ar botu sāku labot vārdus, kas atkārtojas (t.i., "ir ir" -> "ir"), bet pēc tam sāku apjēgt, ka nav labi (dažās konstrukcijās vajadzīgi divi vienādi vārdi). --FRK (diskusija) 2015. gada 15. novembris, plkst. 14.34 (EET)

Wallacea[labot pirmkodu]

Kā latviski ir šis - Wallacea reģions?--Ingii (diskusija) 2015. gada 15. novembris, plkst. 12.41 (EET)

Laikam Vollesa. --ScAvenger (diskusija) 2015. gada 15. novembris, plkst. 13.01 (EET)
Paldies!--Ingii (diskusija) 2015. gada 15. novembris, plkst. 13.07 (EET)

Piedabūsim Vikidatus darīt savu darbu[labot pirmkodu]

Pašlaik vienkārši idejas izklāsts. Pati ideja laikam ne īpaši realizējama pašreizējos apstākļos, jāpieradina cilvēki ir. Tā teikt — ar skatu nākotnē. Idejas mērķis — teorētiski padarīt Vikipēdiju nedaudz zilāku un ļaut rakstu rakstītājiem nedaudz haltūrēt (nosacīti). Iedvesmas avots: komūnas višlists.

Cilvēks veido rakstu un nezina, kā tas vai tas jēdziens saucams latviski. Viņš ieliek (lasītājiem) neredzamu saiti uz Vikidatiem (ar veidnes palīdzību). Tad kad raksts parādās, ir skaista zila saite. Vai arī bots X reizes Y laikposmā iziet cauri šādiem rakstiem un vajadzības gadījumā ieliek saiti. Izskatītos tas apmēram šādi:

Šodien es dabūju vairākus {{veidne|Q161604|penijs|penijus}}, kas (lasītājiem) pārvēršas Šodien es dabūju vairākus penijus. Q161604 ir peniju saite Vikidatos. Informācija par Vikidatiem paliek lapas kodā.

Ar ko atšķiras no oriģinālnosaukuma likšanas saites vietā ([[penny|penijs]])? Var arī netikt uztaisīta pāradresācija. Ar ko atšķiras no oriģinālnosaukuma likšanas iekavu vietā (penijs (penny))? Ne vienmēr var noķert. --FRK (diskusija) 2015. gada 15. novembris, plkst. 14.51 (EET)

Izskatās, ka būtu visnotaļ noderīgi. --ScAvenger (diskusija) 2015. gada 15. novembris, plkst. 21.08 (EET)

Harassment consultation[labot pirmkodu]

Lūdzu, palīdziet tulkot uz savu valodu

The Community Advocacy team the Wikimedia Foundation has opened a consultation on the topic of harassment on Meta. The consultation period is intended to run for one month from today, November 16, and end on December 17. Please share your thoughts there on harassment-related issues facing our communities and potential solutions. (Note: this consultation is not intended to evaluate specific cases of harassment, but rather to discuss the problem of harassment itself.)

Regards, Community Advocacy, Wikimedia Foundation

Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas balva[labot pirmkodu]

Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija katru gadu rīko konkursu “Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas balva”. [1] Ir trīs kategorijas:

 • publiskajam sektoram – Atvērtākā iestāde;
 • privātajam sektoram – Izcilākais atvērto tehnoloģiju risinājums biznesā;
 • fiziskai personai – Būtiskākais ieguldījums atvērto tehnoloģiju popularizēšanā.

Varbūt mēs varam kaut kā popularizēt Vikipēdiju? --Dainis (diskusija) 2015. gada 18. novembris, plkst. 13.57 (EET)

Mēģināt var vienmēr, bet ko mēs tur reāli darītu? Vienīgais varbūt kāds fiksi uzraksta vērtīgu(s) rakstu(s) par šo tēmu un tas tad varētu iet :) --FRK (diskusija) 2015. gada 18. novembris, plkst. 14.49 (EET)
Mēs varētu izvirzīt kādu mūsu "runas vīru" šai balvai. --Dainis (diskusija) 2015. gada 18. novembris, plkst. 14.55 (EET)
Runas vīriem vēl kaut kas jāsasniedz :) Virzīt varētu kopienu. --Papuass (diskusija) 2015. gada 18. novembris, plkst. 23.53 (EET)

Flūderi[labot pirmkodu]

Pirms likt uz balsošanu šo man tieši savajadzēja izdzēst 2000+ diskusiju pāradresācijas, būtu vismaz jāvienojas, kā sauksim. Flūderi, fluderi, spamotāji neizklausās diez ko labi. Brīdinu, ka neaktivitātes gadījumā pats izdomāšu vai arī noslinkošu un paņemšu flūderus - tas visticamāk nebūs labs variants, nu nav man fantāzijas un kā kolēģi pārliecinājās — es arī nedzeru :) --FRK (diskusija) 2015. gada 19. novembris, plkst. 19.32 (EET)

Es pilnībā piekrītu, tikai cik ilgs laiks paies kopš šī statusa pieprasīšanas un aktivizācijas? Man var sagribēties pačakarēties jebkad, bet admini ne vienmēr būs pieejami tiešsaistē! --Baisulis (diskusija) 2015. gada 19. novembris, plkst. 23.09 (EET)
Kā jau teicu Tev diskusiju lapā - labāk uztaisa otru kontu botam. Bet no pieprasīšanas līdz aktivizācijai - nu kamēr admins izlasa un saspiež pareizās pogas. --FRK (diskusija) 2015. gada 19. novembris, plkst. 23.46 (EET)

Padiskutējām ar igauņiem par Panorāmas brīvību[labot pirmkodu]

Uzrakstīju sarunas kopsavilkumu. Vai ir brīvprātīgie kādam darbam vai kādi labi personīgi kontakti presē? Salīdzinot ar igauņiem, mums ļoti pietrūkst PR cilvēki. --Papuass (diskusija) 2015. gada 20. novembris, plkst. 01.05 (EET)

Aha, parastu rakstu rakstītāju mums pietiek :) Ēm, Gragoxam nekas nav? Viņš taču ir no tās sabiedrības daļas. --FRK (diskusija) 2015. gada 20. novembris, plkst. 11.12 (EET)
Galvenā prioritāte ir radīt saturu, kas notvertu uzmanību - nevis ar kliedzošu virsrakstu, bet ar vienkāršu pamatojumu, kādēļ šī iniciatīva ir svarīga sabiedrībai kopumā. Pieņemu, ka igauņi to ir paveikuši. Tas noteikti ir izdarāms, un pie tāda scenārija mums nekādi dižie kontakti nebūtu vajadzīgi - galu galā, ir pietiekami daudz mediju pārstāvju, kas kādā brīdī par vikipēdiju ir rakstījuši vai runājuši, līdz ar ko ir vienā vai otrā veidā mums zināmi. -- gragox (diskusija) 2015. gada 20. novembris, plkst. 15.43 (EET)

Jaunie gadžeti[labot pirmkodu]

Beidzot esmu saņēmies un puslīdz sakārtojis gadžetu sadaļu, pievienojot arī vairākus jaunus. Pievienoju tos, kas ir visvairāk izmantoti visu valodu Vikipēdijas (beidzot ir šāda statistika katrai Vikipēdijai!) kopā ņemot (nu labi, augšgalu noēd enwiki un dažas citas lielās Vikipēdijas), kas mums tā kā varētu nebūt bezjēdzīgi. Katram gadžetam esmu pievienojis arī kaut kādu puslīdz mizerablu nosaukumu, lai nav jāsaka: "ieķeksē to tur". Jaunieviestie gadžeti (dažiem mani komenti):

 • Search Focus. Vikipēdijas Sākumlapā aktivizē meklēšanas logu
 • Search new tab. Atvērt meklēšanas rezultātus jaunā cilnē/logā, turot CTRL taustiņu.
  • ctrl taustiņš jātur Enter spiešanas laikā
 • revisionjumper. Uzlabota navigācija starp lapas versijām
 • Lastdiff. Pievieno pogu, ar kuras palīdzību var atvērt pēdējo labojumu.
 • Exlinks. Atvērt saites uz ārējiem resursiem jaunā cilnē/logā
 • ChangeRedTalkPageLinks. Vēl neizveidotajām diskusiju lapām atver lapu labošanas režīmā, iesākot jaunu sadaļu.
  • varbūt beidzot ieradināsimies likt virsrakstus diskusijām
 • wikiEd. Vikiteksta redaktors ar dažādām funkcijām
 • wikEdDiff. Uzlabots izmaiņu loga skats. Nav jāaktivizē, ja ir ieslēgts wikEd rīks.

Vislielākie jauninājumi ir wikiEd, par ko laikam plašāk var kolēģis Kikos pastāstīt, kas cik saprotu wikiEdu izmanto jau vairākus gadus. Un revisionjumper, kas palīdz izmaiņu caurlūkošanā.

Ja kāds no rīkiem (t.i., wikiEd) veic kaut kādas dīvainas lvwiki neatbilstošas darbības, ziņojiet šeit vai manā diskusiju lapā. --FRK (diskusija) 2015. gada 22. novembris, plkst. 12.13 (EET)

Vēl viens statistikas rādītājs[labot pirmkodu]

... kurā igauņi un lietuvieši mūs ieliek ir vidējais starpviki saišu skaits lapām (tiek skaitītas arī veidnes, kategorijas un pārējais boring stafs). Mēs ar 34,3 iw saitēm esam 91. vietā, lietuvieši - 41. vietā, igauņi - 59. vietā. Tas būtībā parāda, cik ļoti unikāli raksti mums ir, par ko Papuass pēdējo gadu laikā tā baigi aktivizē. d:User:Pasleim/Connectivity. P.S. Sieviešu biogrāfiju skaits mūsu Vikipēdijā noslīdējis jau līdz 14,6% --FRK (diskusija) 2015. gada 24. novembris, plkst. 19.22 (EET)

Principā mums jau visur saliek šķirkļiem, ja ir, cik redzēts? --Zemgalietis (diskusija) 2015. gada 27. novembris, plkst. 21.49 (EET)

Your input requested on the proposed #FreeBassel banner campaign[labot pirmkodu]

This is a message regarding the proposed 2015 Free Bassel banner. Translations are available.

Hi everyone,

This is to inform all Wikimedia contributors that a straw poll seeking your involvement has just been started on Meta-Wiki.

As some of your might be aware, a small group of Wikimedia volunteers have proposed a banner campaign informing Wikipedia readers about the urgent situation of our fellow Wikipedian, open source software developer and Creative Commons activist, Bassel Khartabil. An exemplary banner and an explanatory page have now been prepared, and translated into about half a dozen languages by volunteer translators.

We are seeking your involvement to decide if the global Wikimedia community approves starting a banner campaign asking Wikipedia readers to call on the Syrian government to release Bassel from prison. We understand that a campaign like this would be unprecedented in Wikipedia's history, which is why we're seeking the widest possible consensus among the community.

Given Bassel's urgent situation and the resulting tight schedule, we ask everyone to get involved with the poll and the discussion to the widest possible extent, and to promote it among your communities as soon as possible.

(Apologies for writing in English; please kindly translate this message into your own language.)

Thank you for your participation!

Posted by the MediaWiki message delivery 21:47, 25 November 2015 (UTC) • TranslateGet help

Cik Vikipēdija ir sarežģīta[labot pirmkodu]

Viena cilvēka komentārs no enwiki: "Honestly I have solved multivariate calculus problems that were easier than this.". this šajā gadījumā ir "kā vispār atrast, kā ierakstīt kaut ko diskusijās". :) --FRK (diskusija) 2015. gada 27. novembris, plkst. 11.43 (EET)

Tas laikam bija par Flow :D --ScAvenger (diskusija) 2015. gada 29. novembris, plkst. 10.09 (EET)
Nē, par parastām diskusiju lapām. oriģināls. --FRK (diskusija) 2015. gada 29. novembris, plkst. 10.15 (EET)

Dzimšanas dati[labot pirmkodu]

Ja nu kāds piesiesies, ka informācija Vikipēdijā kaitē tēlam, varēsim vismaz norādīt uz līdzīgu situāciju Vācijā. --FRK (diskusija) 2015. gada 29. novembris, plkst. 08.17 (EET)

Tikko ir pārbaudāma, vispārpieejama atsauce, tā visi var iet bekot ar tamlīdzīgām pretenzijām... --ScAvenger (diskusija) 2015. gada 29. novembris, plkst. 10.08 (EET)
Es zinu, bet vismaz šie nebūtu tukši vārdi. Ir arī jauki iebāzt sejā tiesas lēmumu (tas jau štrunts, ka Vācijas tiesai nav ne mazākās saistības ar Latvijas tiesu). --FRK (diskusija) 2015. gada 29. novembris, plkst. 10.42 (EET)