Vikipēdija:Kopienas portāls

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Šobrīd nav nevienas plānotas vikiekspedīcijas

Šobrīd nav nevienas plānotas vikitikšanās

Vikiekspedīcija Alūksnes novadā[labot pirmkodu]

Labdien! Svetdien mēs organizēsim jaunu vikiekspedīciju lai bildēt Alūksnes novada kultūras pieminekļus (domaju ka arī Apes novada pieminekļus). Automašīnā ir 3-4 brivās vietas. Laiks: Mākoņains, neliels lietus. --Voll (diskusija) 2016. gada 20. septembris, plkst. 13.19 (EEST)

Es svētdienā varu, ja manas kvalitātes bildes šķiet derīgas. Egilus (diskusija) 2016. gada 21. septembris, plkst. 16.13 (EEST)
Ieliku reklāmu twitter/facebook, ja kāds uzradīsies, pārsūtīšu informāciju. Egilus, ja gadījumā Voll nav lieka fotokamera, paskatīšos vai nevaru uz dienu aizdot Canon 400D ar vienkāršu (kit) objektīvu. --Papuass (diskusija) 2016. gada 21. septembris, plkst. 17.25 (EEST)
Papuass, paldies par piedāvājumu - redzēs, kā būs. Man gan pieredzes ar spoguļkamerām praktiski nav, kas var izrādīties būtiski, pie sava relikta kaut kā esmu pielāgojies. Starp citu - te ir kāds efektīvāks sakaru kanāls kā sarakste pašā portālā? Kaut kā neatrodu. Egilus (diskusija) 2016. gada 21. septembris, plkst. 19.54 (EEST)
Kamerai ir automātiskais režīms, nav tik traki. Saziņas veidi: 1) Kopienas portāls 2) raksta vai dalībnieka diskusija 3) iespēja nosūtīt e-pastu (saite kreisajā malā, atverot kāda dalībnieka profilu). 4) jebkāds veids ārpus Vikipēdijas. --Papuass (diskusija) 2016. gada 21. septembris, plkst. 20.07 (EEST)
Kolēģis Papuass aizmirsa pieminēt e-pasta listi. --FRK (diskusija) 2016. gada 21. septembris, plkst. 20.09 (EEST)
Ir liste (jāaizpidla lauciņi zem subscribe), bet tur nav visi dalībieki. --Papuass (diskusija) 2016. gada 21. septembris, plkst. 20.15 (EEST)
Egilus, pirmkārt, mums vajag ne profesionāli fotogrāfi, bet labi šturmani. Edgars var par to izstāstīt :-) --Voll (diskusija) 2016. gada 21. septembris, plkst. 20.25 (EEST)
Papuass, paldies, atradu. Voll, manas Susaņina dotības ir virs vidējā, bet atrast visus senkapus u.tml... hm. Tur vajag sastādīt plānu, ko tieši meklējam (visu nepagūsim) un tad iepriekš parakņāt Tīklā, tad trīs ceturtdaļas atradīsies :) —Šo komentāru pievienoja Egilus (diskusijadevums).
Senkapi ir atzīmēti "Latvijas pagastu" enciklopēdijas kartēs, bet dabā tos atrast varētu būtu problemātiski, jo bieži to atrašanās vieta netiek reklamēta, lai neveicinātu "melno racēju" aktivitātes. Turklāt tie mēdz būt visai nefotogēniskas krūmiem aizaugušas pļavas. --ScAvenger (diskusija) 2016. gada 21. septembris, plkst. 20.58 (EEST)
Senkapiem laiku netērējiet - bezcerīgi, un kā jau teica iepriekšējais orators - absolūti nekā fotogēniska. --Kikos (diskusija) 2016. gada 28. septembris, plkst. 14.35 (EEST)
Es pat brīžiem domāju — vai vērts tiem likt attēlu ielādes iespēju sarakstos... --ScAvenger (diskusija) 2016. gada 28. septembris, plkst. 19.03 (EEST)
Tas jau atkarīgs kādi. Šādi izskatās pietiekami nozīmīgi. --GreenZeb (diskusija) — 2016. gada 28. septembris, plkst. 21.17 (EEST)
Saldajos astoņdesmitajos, kad strādāju par Valkas rajona vēstures un kultūras pieminekļu aizsardzības inspektoru, mums bija piekodināts nepopularizēt (nelikt bildes avīžu rakstos, nerādīt diapozitīvus auditorijām) mākslas pieminekļus baznīcās un arī senkapus. Neieteiktu bildēt un ļaut lādēt sarakstos. Zuiks (diskusija) 2016. gada 28. septembris, plkst. 21.40 (EEST)
Tas jau ir pārspīlēti. Ne jau mēs vikipēdisti tur rakņāsimies un tos popularizēsim lielai auditorijai. Bet piekrītu Kikos teiktajam. --GreenZeb (diskusija) — 2016. gada 28. septembris, plkst. 23.15 (EEST)
Vēl jo vairāk, ka pie lielas gribēšanas var atrast ĻOTI precīzas senkapu kartes šāda tipa dokumentos un neviens par to neuztraucas. Un Vikipēdija pēc definīcijas netiek cenzēta. --ScAvenger (diskusija) 2016. gada 28. septembris, plkst. 23.35 (EEST)
Šādus materiālus arī izmantoju, kad mēģināju šos objektus sameklēt savā novadā. Ok, vieta apmēram skaidra (+/- 50 m), bet jēgas nav, jo apvidū šie objekti no apkārtējiem brikšņiem ne ar ko neizceļas. Te gan jānodala "senie" senkapi, kas reizēm, kā jau kolēģis norādīja, izceļas ar kādiem atraktīviem akmeņu kŗāvumiem, un viduslaiku kapsētas, kas lielākoties atraktas, būvējot ceļus un kur nav nekā (toties var lokalizēt "pie ceļa", jo tur strādāja buldzers - var nofotografēt grāvi ceļa malā). Par racējiem - pateicoties to izraktajām bedrēm es vienu objektu spēju atpazīt (melns joks). --Kikos (diskusija) 2016. gada 29. septembris, plkst. 09.06 (EEST)
Sorry, bet mana dalība svētdien nobrūk, esmu pieslimis. Egilus (diskusija) 2016. gada 23. septembris, plkst. 10.35 (EEST)
Ļoti žēl, veseļojies! --Voll (diskusija) 2016. gada 23. septembris, plkst. 15.53 (EEST)

Pēc WLM beigām vajadzētu kopsavilkumu iekš WP:Vikiekspedīcijas un visām bildēm Commons pielikt Vikiekspedīcijas kategoriju. --Papuass (diskusija) 2016. gada 28. septembris, plkst. 13.16 (EEST)

Protams, bet tikai oktobrī, tagad nav laika. --Voll (diskusija) 2016. gada 29. septembris, plkst. 00.10 (EEST)
Gatavs. Sk. WP:Vikiekspedīcijas. --Voll (diskusija) 2016. gada 10. oktobris, plkst. 14.06 (EEST)

Creative Commons 4.0[labot pirmkodu]

Hello! I'm writing from the Wikimedia Foundation to invite you to give your feedback on a proposed move from CC BY-SA 3.0 to a CC BY-SA 4.0 license across all Wikimedia projects. The consultation will run from October 5 to November 8, and we hope to receive a wide range of viewpoints and opinions. Please, if you are interested, take part in the discussion on Meta-Wiki.

Apologies that this message is only in English. This message can be read and translated in more languages here. Joe Sutherland (talk) 2016. gada 6. oktobris, plkst. 04.35 (EEST)

Pušpini ielām[labot pirmkodu]

Ir kāds noteikts iemesls, kāpēc ielām vēl nav pušpinu kartes opcija ieslēgta? Jā, nav gluži punktveida objekts, bet vismaz Rīgas sīkieliņas var uzskatīt par punktveida objektiem pašreizējā Rīgas kartē. Un pušpini mums ir arī upēm (nedaudz cita situācija gan), jūrām, okeāniem utt. Vai arī tam ir atbalsts un es varu likt iekšā? Varu arī ignorēt tās Rīgas ielas (liekot karti), kuru garums ir >x metri. Ja/kad mēs pāriesim uz/pievienosim jauno kartogrāfera paplašinājumu, tad varēsim tālāk diskutēt par to, vai ir OK. --FRK (diskusija) 2016. gada 12. oktobris, plkst. 23.41 (EEST)

RefToolbar pamācība[labot pirmkodu]

Ierakstīju pamācību, ka izmantot RefToolbar ērtākai atsauču noformēšanai: skatīties pamācību (1MB GIF animācija). Daži no mums to lieto, bet citiem varbūt iepatīkas. Secināju, ka tik garas kustīgās bildes labāk nelikt GIF failos. --Papuass (diskusija) 2016. gada 13. oktobris, plkst. 22.47 (EEST)

a) pats fakts - jauki. Man gan liekas, ka video pamācībām vajadzētu izmantot kontus, kas ir brīvi no saliktajiem gadžetiem (atstājot tikai tos, kas ir defaultā), bet nu labi, pieņemsim, ka to neviens nepamanīs. b) Tev pašam konkrētais gif strādā? Man pēc atsauču pogas nospiešanas aiziet uz sākumu... c) Jā, es teiktu, ka parakstiem gif būtu ok, šādam būtu labāk video. --FRK (diskusija) 2016. gada 17. oktobris, plkst. 16.07 (EEST)
Ja ir vēlme ko uzlabot — droši ieraksti savu pamācību (piemēram, kā ievietot parakstu diskusijā) :) Ierakstam izmantoju LICEcap. Viss strādā korekti, ja atver oriģinālo failu. Saprotu, ka samazinātais preview nogriež beigas (pamanīju arī atšķirību starp anonīmu lietotāju un pēc pieslēgšanās). Tāpēc FB un twitter liku saiti uz oriģinālo failu. Un vispār šitik gariem klipiem korektāk būtu izmantot īstu video. --Papuass (diskusija) 2016. gada 17. oktobris, plkst. 16.42 (EEST)

Editing News #3—2016[labot pirmkodu]

2016. gada 15. oktobris, plkst. 20.49 (EEST)

Edgars2007: vajadzētu pastrādāt pie Citoid pieslēgšanas arī mums. Man ir aizdoma, ka jaunajā editorā bez labojumiem varētu nestrādāt RefToolbar. --Papuass (diskusija) 2016. gada 17. oktobris, plkst. 11.35 (EEST)
Tad Tu beidzot atsiesies, ja? :D Jā, zinu, vajag. --FRK (diskusija) 2016. gada 17. oktobris, plkst. 13.55 (EEST)
Neesmu gan pētījis 2017. gada editoru (man 2017. gada izmaiņu sakarā vairāk interesē viena cita), bet nedomāju, ka Reftoolbar'u "noslēgs ciet". Gan jau autori pielāgos - es teiktu, ka pārāk populārs rīks. --FRK (diskusija) 2016. gada 17. oktobris, plkst. 16.12 (EEST)

RIP Panoramio[labot pirmkodu]

Godājamie kolēģi! Kā daudzi no Jums jau droši vien būs dzirdējuši/lasījuši, no š.g. 4. novembra tiek galīgi slēgts Panoramio resurss. Varbūt mums vajadzētu nedaudz iespringt un pārcelt uz commons to autoru bildes, kas mums tās ir atvēlējuši ar CC licenci? Šādu fotogrāfu diezgan daudz un kāds brīvprātīgais varētu nākt talkā. Es augšuplādei izmantoju šo verķi (kontrolē, vai licence pareiza un vai tāda bilde jau nav commons), bet esot arī citi. @Edgars2007: Varbūt iepējama kāda automatizācija? --Kikos (diskusija) 2016. gada 17. oktobris, plkst. 09.26 (EEST)

Laika nav daudz, pašiem autoriem bildes nepazudīs (aizies uz Google photos/drive), bet mēs vairs nevarēsim tās atrast. Lielāko daļu pariet uz Commons arī nepierunāsim (kurš uzzīmēs informatīvu plakātu "Panoramio lietotāj, nāc uz Wikimedia Commons!"), tāpēc derētu iespringt. --Papuass (diskusija) 2016. gada 17. oktobris, plkst. 11.34 (EEST)
Vienkārši tupa pārnest visas attiecīgā autora bildes (nešķirojot, cik kura ir enciklopēdijai vajadzīga) - izskatās, ka jā, var automatizēt. Attiecīgo skriptu darbinājis neesmu, bet tāds ir, izskatās sakarīgs. Man jau pašam labāk patiktu iekopēt šeit (lvwiki), reāli neko nešķirojot, pēc tam garos ziemas vakaros pārnesot uz komūniem vajadzīgo stafu. --FRK (diskusija) 2016. gada 17. oktobris, plkst. 14.06 (EEST)
Labāk pirmais variants (...tupa pārnest visas attiecīgā autora bildes (nešķirojot...), jo savādāk tā čupa ieguls šeit uz mūžu mūžiem. Tad jāiedarbina tas kurbulis, jo Panoramio jau gļučī un tālāk būs tikai sliktāk. Ja iespējams, visām piešķirt vienu kategoriju, kuru pēc tam varētu vētīt. Jāņem vērā arī, ka no turienes jau daudz kas ir ņemts, lai nebūtu dublikātu. --Kikos (diskusija) 2016. gada 17. oktobris, plkst. 15.43 (EEST)

Tātad. Kā man saukt to kategoriju komūnos? Man, kā zināms, slikti ar fantāziju. Attēlu nosaukumi būs apmēram formā "Rīgas Ostvalda vidusskola Dammes iela 20, Rīga, Latvia - M.Strīķis - Panoramio.jpg". Būs dublikāti, tos vēlāk virzīšu uz dzēšanu. --FRK (diskusija) 2016. gada 17. oktobris, plkst. 18.36 (EEST)

Ja ir kategorija Images of Paris from Panoramio, tad mēs varam savu nosaukt Images of Latvia from Panoramio. --ScAvenger (diskusija) 2016. gada 17. oktobris, plkst. 19.02 (EEST)
Visas nav no Latvijas. Es tiku instruēts importēt visas konkrētā autora bildes. --FRK (diskusija) 2016. gada 17. oktobris, plkst. 19.05 (EEST)
Vai nav iespējams pēc lokalizācijas atfiltrēt tikai Latvijas bildes?--Kikos (diskusija) 2016. gada 17. oktobris, plkst. 20.13 (EEST)
Tas būtu ideāli, bet, ja nē — šajā kategorijā izveidot "Photographs by M. Strīķis" utt. --ScAvenger (diskusija) 2016. gada 17. oktobris, plkst. 20.15 (EEST)
Teorētiski es varu apskatīties, kur foto ir uzņemts - šai bildei: "Photo taken in Krāslava, Krāslavas pilsēta, Latvia". Ja tur nav "Latvia", tad skipoju. Es labprāt uzzinātu, kā pēc koordinātām uzzināt, vai tā ir Latvija vai nav, bet tam tagad nav laika un es pieņemu, ka nav tik triviāli. Jā, es, protams, varu vienkārši apskatīties, vai ir tajā taisnstūrī (starp ziemeļu un dienvidu un austrumu un rietumu galējo punktu), bet... --FRK (diskusija) 2016. gada 18. oktobris, plkst. 03.37 (EEST)
Tas droši vien ir pareizais piegājiens. Tā piezīme ģenerējas automātiski pēc koordinātām. Varbūt var izmantot arī administratīvās piederības kategoriju veidošanai? --Kikos (diskusija) 2016. gada 18. oktobris, plkst. 09.07 (EEST)
Vai mēs pārkopētās bildes atstājam šajā kategorijā (Images of Latvia from Panoramio), vai arī pēc izvētīšanas (commons kategoriju piešķiršanas) metam ārā? Ja atstājam, būs baisais jūklis, pie tam nepilnīgs. --Kikos (diskusija) 2016. gada 18. oktobris, plkst. 11.47 (EEST)
Gribētos lai tā būtu kā darba kategorija neapstrādātajiem. --Papuass (diskusija) 2016. gada 18. oktobris, plkst. 11.57 (EEST)


Kā mums sokas ar to procesu? Esmu redzējis bišku vairāk par 200 bildēm augstākminētajā kategorijā. Ir kaut kur vēl? --Kikos (diskusija) 2016. gada 19. oktobris, plkst. 15.27 (EEST)

Veco attēlu lietošana no LNB[labot pirmkodu]

Tad atēlus no 70+ gadiem vecām publikācijām, kas pieejamas periodika.lv nedrīkst lietot vispār? Edgars izdzēsis čupu ar bildēm, ko biju uzlādējis Commonos. Tizli, jo LV vēsturē tad bieži paliekam bez bildēm. Kaut kā neštimmē ar regulārajām gaudām par attēlu trūkumu. —Šo komentāru pievienoja Ingarix (diskusijadevums).

Attēlus, kuriem nav SKAIDRI zināms, ka autors (vai, piemēram, attēlotās celtnes arhitekts) ir miris pirms vairāk kā 70 gadiem, nedrīkst ielādēt Vikikrātuvē. Kritērijs ir autora nāves gads, nevis publikācijas gads. Tādus attēlus jāielādē lokāli šeit ar atbilstošām licencēm un avota norādi. --ScAvenger (diskusija) 2016. gada 22. oktobris, plkst. 11.47 (EEST)
Sāksim ar to, ka neviens no attēliem nebija Creative Commons un to, ka man Vikikrātuvē nav administratora pilnvaru - es nevienu attēlu neesmu izdzēsis, es tikai izvirzīju uz dzēšanu. Ir tomēr atšķirība. --FRK (diskusija) 2016. gada 22. oktobris, plkst. 16.19 (EEST)