Vikipēdija:Kopienas portāls

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Šobrīd nav nevienas plānotas vikiekspedīcijas

Kopienas sanākšana

Datums: 2016. gada 17. decembrī (datums var vēl mainīties)
Laiks: 12.00
Vieta: T/P "Alfa" (Čili Pica)
Apraksts: Vispār par vikiprojektiem
Virtuve: uzkodas un dzērieni
WiFi: Jā
Adrese: Brīvības gatve 372, Rīga (karte)
Dalībnieki (pieteikties):
Pieteikušies:

  1. Dalībnieks:Titāns

Wikimedia Conference 2017[labot pirmkodu]

Konferences logo

2017. gada 31. martā—2. aprīlī Berlīnē notiks ikgadējajā Wikimedia konference (turpmāk WMCON). Mēs kā Wikimedians of Latvia esam ielūgti apmeklēt šo pasākumu — vienai personai ir apmaksāti ceļa izdevumi un uzturēšanās.

Kas īsti ir Wikimedia Conference 2017?[labot pirmkodu]

Tā ir konference, kurā tiekas dažādo kustības filiāļu (oficiālās nodaļas, lietotāju grupu, pašu WMF) pārstāvji un apspriež Wikimedia kustībā notiekošās lietas klātienē, apgūst jaunas prasmes un zināšanas, kā arī veido kontaktus nākotnes sadarbībām. Ja salīdzina ar Wikimania, tad šī ir "nopietnāka", vairāk uz rezultātu vērsta konference. Pasākumu organizē WMDE (Vācijas nodaļa), kas ir visai profesionāla organizācija, finansiāli un citādi spēcīgākā nacionālā WMF nodaļa. Mūsu reģiona konference (WM CEE Meeting) laika gaitā drīzāk tuvojas WMCON.

Kas sagaida pārstāvi[labot pirmkodu]

Izvēlētajam pārstāvim/-ei būtu jāapmeklē vismaz konferences pamatdaļa (piektdiena-svētdiena), bet ir iespējams piedalīties arī trešdienā un ceturtdienā notiekošajās papildu apmācībās (Learning Days). Pēc reģistrēšanās organizatori aktīvi sazinās ar dalībniekiem, lai konferences saturu veidotu atbilstošu dalībnieku interesēm.

Ideālajam pārstāvim būtu jābūt mērķim tuvākā nākotnē darboties kādās ārpus-wiki nodarbēs, piemēram, rīkot foto vai rakstu konkursus, vadīt apmācības, sadarboties ar GLAM iestādēm, strādāt ar studentiem un tamlīdzīgi. Protams, nav obligāti jābūt interesei par visām šīm tēmām. Konferencē būs vismaz divas paralēlas prezentāciju/apmācību sesijas. Konference notiks angļu valodā.

Pasākumā uz vietas būs pārstāvji no AffCom - komitejas, kas lemj par jaunu nodaļu apstiprināšanu. Būtu nepieciešams vismaz aprunāties par to, kā mēs varam virzīties uz Latvijas nodaļas izveidi.

Pārstāvja izvēle[labot pirmkodu]

Reģistrācija ir jau atvērta un turpināsies līdz 8. janvārim. Ja joprojām domājam par savas lokālās nodaļas izveidi, savu pārstāvi noteikti ir jāsūta. Lūdzu visus aktīvākos kopienas biedrus, pievienojiet savu viedokli par vēlmi apmeklēt šo pasākumu. Kādas nedēļas laikā apkoposim viedokļus un izveidošu balsojumu par kandidātiem. --Papuass (diskusija) 2016. gada 25. novembris, plkst. 00.25 (EET)

Nav iebildumu kļūdīties, bet būsim reāli — cik (t.i., kurš) mums ir to braucēju? Viens cilvēks; nu varbūt Armēnijas gaisu apostījušais būtu otrs. Nav ko māžoties un taisam tagad balsošanu tepat (ja jau vajag kopienas formālu atbalstu). --FRK (diskusija) 2016. gada 25. novembris, plkst. 09.39 (EET)
Tā jau likās, ka kādam būs tāds viedoklis. Uzskatu, ka nebūs iespējams virzīties uz savas nodaļas izveidi, ja notiks šāda paļaušanās uz vienu personu. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc atsaucu savu kandidatūru. Otrs galvenais iemesls būtu tāds, ka no apmācībām nesaskatu lielu papildu ieguvumu, jo lielākā daļa tēmu būs līdzīgas. Ir skaidrs, ka jebkurš cits kandidāts būs ar mazāku pieredzi, bet nav cita veida, kā šo pieredzi iegūt, kā vien apmeklējot kādu Wikimedia kustības lielo pasākumu. Noteikti esmu gatavs piedāvāt visa veida palīdzību, lai labāk sagatavotu izvēlēto kandidātu. --Papuass (diskusija) 2016. gada 25. novembris, plkst. 10.28 (EET)
ļaujiet kādam citam aizbraukt arī, vietējos pasākumos daudzi piedalās - padomās, ka jūsu kopiena fiktīva no viena cilvēka—Šo komentāru pievienoja 195.13.210.91 (diskusijadevums).
Kurš tad iebilst? Tikai tas nav tūrisma vai sevis demonstrācijas brauciens, un es, piemēram, gribētu pabraukāt par svešu naudu, bet nepiesakos tādēļ, ka mans ieguldījums Wiki ir un paliks niecīgs, nekādi kursi to neizmainīs. Tas nav ļaušanas, bet reālo iespēju jautājums. ----Egilus (diskusija) 2016. gada 25. novembris, plkst. 16.30 (EET)
Par mans ieguldījums Wiki ir un paliks niecīgs. Vikipēdijas kustībā ir divu tipu cilvēki (dažkārt, bet ne vienmēr, abi tipi ietilpst vienā personā). Dažiem patīk rakstīt vikipēdijā. Otriem vairāk patīk darboties vikipēdijas kustībā - organizēt konkursus utt. Ieguldījumam vikipēdijā nav jābūt milzīgam, lai piedalītos vikipēdijas veicināšanas pasākumos. --Feens (diskusija) 2016. gada 26. novembris, plkst. 12.24 (EET)
Izvirzu @Edgars2007: kandidatūru - ļoti labi parādīja sevi tikšanās laikā ar igauņiem. --Feens (diskusija) 2016. gada 26. novembris, plkst. 12.24 (EET)
Pēc tam, kad satiktu klātienē, piekristu arī @Egilus: kandidatūrai. --Feens (diskusija) 2016. gada 26. novembris, plkst. 13.05 (EET)
Virzīt vari daudz ko... Mani sūtīt kā vienīgo pārstāvi - ha, labs joks. Varšava - mēs būsim divi un tēmas nedaudz tuvākas manām interesēm. --FRK (diskusija) 2016. gada 26. novembris, plkst. 16.02 (EET)
Jābrauc ir. Es nebraukšu, man patīk rakstus rakstīt. Domāju, ka būtu jāvēršas personāli pie jebkura, kurš bija pirmspēdējā un pēdējā vikipasēdēšanā Gaujā un Igaunijas braucienā. --Feens (diskusija) 2016. gada 26. novembris, plkst. 16.31 (EET)
Esmu pārliecināts, ka ko darīt pasākumā būtu arī jebkuram aktīvam rakstu rakstītājam — nav jābūt ekspertam visos jautājumos, varbūt pat labāk ir būt spēcīgam vienā tēmā. Tā kā neviens nepiesakās, visi saņemsiet ziņu savā pastkastē :) Vēl nākamgad paredzēts Wikimania pasākums Monreālā (mums kā grupai vieta nav rezervēta, konkurss ir individuāls) un rudenī Varšavā (divi pārstāvji). --Papuass (diskusija) 2016. gada 28. novembris, plkst. 12.39 (EET)
pats neplānoju piedalīties, bet labprāt atbalstītu GreenZeb kandidatūru, kaut vai tādēļ, ka aizšķērsoju ceļu viņa braucienam uz Austrumeiropas konferenci Erevānā. protams, ja lietotājs izlemtu pieteikties. visiem nedrošajiem un šaubīgajiem varu piebilst, ka šādi pasākumi patiešām paver jaunus apvāršņus un radikāli maina izpratni par to, kāda organizācija ir vikipēdija. vismaz man tā bija. --Biafra (diskusija) 2016. gada 28. novembris, plkst. 14.05 (EET)

2016 Community Wishlist Survey[labot pirmkodu]

Arī šogad notiek tehnisko rīku uzlabošanas aptauja. Ieteikumu iesūtīšana ir nokavēta, bet tagad notiek balsošana. Paši populārākie pieprasījumi tiks realizēti. Ja kādam iepatīkas konkrēts ieteikums, varam palīdzēt ar balsīm, lai to realizētu. Es vēl neesmu visu apskatījis. Edgars2007, Voll, vai jums ir atradies kas interesants? --Papuass (diskusija) 2016. gada 28. novembris, plkst. 18.32 (EET)

Es ik pa laikam pārskatu (šogad es iesaistos daudz mazāk nekā pag. gadā), bet nekas tāds baigi īpašais nav iekritis acīs. Pašreizējais favorīts ir 404. IAB pārāk "liels", advancēts lvwiki, bet esošais Pitona risinājums - eh, nav pat jēgas skatīties uz to --FRK (diskusija) 2016. gada 28. novembris, plkst. 18.38 (EET)


Citāds variants Labo rakstu lapai[labot pirmkodu]

Lapā "Vērtīgi raksti" tiek attēloti četru pēdējo vērtīgo rakstu fragmenti. Lapā "Labi raksti" līdz šim nē. Drusku paspēlējos un izveidoju citādu "Labo rakstu" lapas variantu, līdzīgu "Vērtīgajiem rakstiem". Apskatāms manā smilšu kastē. Gribētu uzzināt kolēģu domas - vai drīkstētu "Labo rakstu" lapu šādi pārveidot, kā arī, cik rakstu sākumus tajā attēlot. Krievu Vikipēdijā ir seši, manuprāt, tas par daudz, pietiek ar četriem - bet varbūt tikai divus?

Par pamatu ir ņemtas Vērtīgo rakstu attiecīgās veidnes. Tikai - pagaidām noņēmu saiti "Cits" un saiti "Visi labie raksti".

Tā kā attēloti tiek 4 jaunākie raksti, veidnes uztaisīju tikai tiem, senākiem rakstiem nē.

Nezinu - varbūt šeit vajadzīga balsošana? Jebkurā gadījumā pēc kāda laika vēlētos saņemt nepārprotamu norādi par to, vai drīkstu Labo rakstu lapu šādi pārveidot. -- Zuiks (diskusija) 2016. gada 28. novembris, plkst. 21.44 (EET)

Kāda balsošana? Ja ir labāks variants, liec tik iekšā! Tik jāpadomā par vērtīgu rakstu lapu, lai tā neizskatītos sliktāk. --GreenZeb (diskusija) — 2016. gada 28. novembris, plkst. 23.04 (EEST)
Izmaiņas labo rakstu lapā izdarītas. Zuiks (diskusija) 2016. gada 29. novembris, plkst. 21.33 (EET)

Šaha projekta panākums[labot pirmkodu]

Šodien paspēlējos ar vaicājumu un izrādījās, ka mūsu šaha biogrāfiju autori Uldis s un Ludis21345 ar lielu darbu ir panākuši to, ka esam 7. vietā starp visām Vikipēdijām pēc šahistu biogrāfiju skaita (5. vietu sasniegt tuvākā nākotnē ir pavisam reāli). Visu cieņu! --Papuass (diskusija) 2016. gada 29. novembris, plkst. 16.30 (EET)

Varbūt Uldis s vai Ludis21345 grib aizbraukt uz konferenci Berlīnē? --Feens (diskusija) 2016. gada 2. decembris, plkst. 11.29 (EET)
Man tādas vēlēšanās nav. --Ludis21345 (diskusija) 2016. gada 2. decembris, plkst. 12.38 (EET)
Paldies, nebūs laika.--Uldis s (diskusija) 2016. gada 2. decembris, plkst. 15.45 (EET)

Kultūras pieminekļi Vikipēdijā 2016 apbalvošanas pasākums[labot pirmkodu]

Ikviens Vikipēdijas dalībnieks būs gaidīts fotokonkursa "Kultūras pieminekļi Vikipēdijā 2016" apbalvošanas pasākumā trešdien, 7. decembrī 13.00 Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā. Apbalvosim labākos dalībniekus, apspriedīsim konkursa norisi un tamlīdzīgi. Atgādinājumam - šī gada labākās bildes. Ja plānojat ierasties, vēlams informēt par to. --Papuass (diskusija) 2016. gada 6. decembris, plkst. 00.04 (EET)

Būtu interese atnākt paskatīties, bet diemžēl strādājošajiem ļoti nepiemērots laiks. --Turaids (diskusija) 2016. gada 6. decembris, plkst. 00.25 (EET)
Protams, par laiku ar visiem vienoties grūti. Šis bija laiks, kad tika dalībnieki un rīkotāji - darba dienas pusdienlaiks Rīgas centrā. 17.00 vai 18.00 vakarā derētu valsts iestāžu darbiniekiem, bet lielai daļa privātajā sektorā ne. --Papuass (diskusija) 2016. gada 6. decembris, plkst. 11.34 (EET)

Apmeklētāju ievērībai: pie kases jāsaka, ka dodaties uz pasākumu konferenču zālē. Jādodas uz ceturto stāvu un pa labi. Otrajā stāvā pa kreisi ir garderobe virsdrēbām. --Papuass (diskusija) 2016. gada 6. decembris, plkst. 16.31 (EET)