Vikipēdija:Kopienas portāls

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt


Šobrīd nav nevienas plānotas vikitikšanās

Iepriekšējās un plānotās vikitikšanās

Datumu maiņa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Izskatās, ka drīz varētu beidzot nomainīts datums Turaidam par prieku :). Būs jāpamaina dažās vietās teksts, lai izskatītos sakarīgi. Bet, ja nu nomaiņa notiek laikā, kad neesmu onlainā (un pēdējo izmaiņu lapā parādās "2015. gada XX. aprīlī,"), lūgums kādam no kolēģiem adminiem izveidot Mediawiki:April (vai Mediawiki:May long, ja mēnesis jau būs nomainījies) ar saturu "aprīlis" (vai "maijs"). Pārējo paveikšu es pats vēlāk. --FRK (diskusija) 20:39, 27 aprīlī, 2015 (EEST)

Nu lieliski! Pateicos! :) --Turaids (diskusija) 2015. gada 28. aprīlī plkst. 19.54 (EEST)
Te var apskatīt dzīvajā, kā tas viss varētu izskatīties. Ar pirmskatu var arī pamēģināt parakstīties. --FRK (diskusija) 09:18, 1 maijā, 2015 (EEST)

Wikimedia Foundation Funds Dissemination Committee elections 2015[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Wikimedia Foundation RGB logo with text.svg

This is a message from the 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee. Translations are available.

Voting has begun for eligible voters in the 2015 elections for the Funds Dissemination Committee (FDC) and FDC Ombudsperson. Questions and discussion with the candidates for the Funds Dissemination Committee (FDC) and FDC Ombudsperson will continue during the voting. Nominations for the Board of Trustees will be accepted until 23:59 UTC May 5.

The Funds Dissemination Committee (FDC) makes recommendations about how to allocate Wikimedia movement funds to eligible entities. There are five positions on the committee being filled.

The FDC Ombudsperson receives complaints and feedback about the FDC process, investigates complaints at the request of the Board of Trustees, and summarizes the investigations and feedback for the Board of Trustees on an annual basis. One position is being filled.

The voting phase lasts from 00:00 UTC May 3 to 23:59 UTC May 10. Click here to vote. Questions and discussion with the candidates will continue during that time. Click here to ask the FDC candidates a question. Click here to ask the FDC Ombudsperson candidates a question. More information on the candidates and the elections can be found on the 2015 FDC election page, the 2015 FDC Ombudsperson election page, and the 2015 Board election page on Meta-Wiki.

On behalf of the Elections Committee,
-Gregory Varnum (User:Varnent)
Volunteer Coordinator, 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee

Posted by the MediaWiki message delivery 03:45, 4 May 2015 (UTC) • TranslateGet help

New Wikipedia Library Accounts Available Now (May 2015)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Apologies for writing in English, please help translate this into your local language. Hello Wikimedians!

The TWL OWL says sign up today!

Today The Wikipedia Library announces signups for more free, full-access accounts to published research as part of our Publisher Donation Program. You can sign up for new accounts and research materials from:

 • MIT Press Journals — scholarly journals in the humanities, sciences, and social sciences (200 accounts)
 • Loeb Classical Library — Harvard University Press versions of Classical Greek and Latin literature with commentary and annotation (25 accounts)
 • RIPM — music periodicals published between 1760 and 1966 (20 accounts)
 • Sage Stats — social science data for geographies within the United States (10 accounts)
 • HeinOnline — an extensive legal research database, including 2000 law-related journals as well as international legal history materials (25 accounts)

Many other partnerships with accounts available are listed on our partners page, including Project MUSE, JSTOR, DeGruyter, Newspapers.com and British Newspaper Archive. Do better research and help expand the use of high quality references across Wikipedia projects: sign up today!
--The Wikipedia Library Team 01:12, 5 maijā, 2015 (EEST)

We need your help! Help coordinate Wikipedia Library's account distribution and global development! Please join our team at Global our new coordinator signup.
This message was delivered via the Mass Message tool to The Wikipedia Library Global Delivery List

Administratora statusa atņemšana[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Gragox, Laurijs un Xil, šķiet, vēlas administrēt arī turpmāk. Zummis gan trīs mēnešu laikā nav devis par sevi ziņu. --SpeedKing (diskusija) 23:10, 6 maijā, 2015 (EEST)

Varbūt pagaidīt līdz tam 19. maijam (vai nu kad tas deadline bija) un virzīt tālāk procesu ar birokrātiem? --FRK (diskusija) 23:21, 6 maijā, 2015 (EEST)

Tagad gan var virzīt procesu tālāk. --FRK (diskusija) 11:08, 24 maijā, 2015 (EEST)

WikiRank rīks rakstu svarīguma noteikšanai[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Itāļu zinātnieki™ izstrādājuši rīku, kas no angliskās Vikipēdijas rakstiem un Wikidata informācijas izveido rakstu sarakstu svarīguma secībā (pēc dažādiem algoritmiem) ar iespēju filtrēt pēc kāda wikidata parametra. Meklēšanas laukā pamēģiniet ievadīt birthplace:riga vai citizenship:latvia. Var lietot arī AND un OR operatoru šādā veidā ( occupation:chemist | occupation:biologist ) citizenship:russia, tas atgriezīs ķīmiķus un biologus ar Krievijas pilsonību. Šķiet, ka nav iespējas atfiltrēt tos, par kuriem jau raksti ir (uzrakstīju izstrādātājiem). Tos parametrus jāņem no angliskajiem Wikidata propertijiem. --Papuass (diskusija) 16:33, 8 maijā, 2015 (EEST)

Looks interesting :) Bet man reāli gribētos redzēt, kas viņiem ir "svarīgums", arī tas, pēc kā viņi piedāvā kārtot rezultātus, ne vienmēr nozīmē svarīgumu. Svarīgums ir ļoti stiepjams. Bet nu, protams, šis ir labs rīks. --FRK (diskusija) 17:37, 8 maijā, 2015 (EEST)
Zem ranked by ir 4 algoritmi, pie FAQ ir aprakstīts, ka rezultāts nav perfekts un tendēts uz anglisko kultūru un ir arī citas problēmas.--Papuass (diskusija) 18:01, 8 maijā, 2015 (EEST)
Arī par tiem 4 algoritmiem es rakstīju. Nu labi, man nav īsti sajēgas, kas tas harmonic centrality īsti ir (man augstskolā bija vienīgi ieskats statistikā), bet pēc ienākošajām saitēm uz rakstu (ja tas ir domāts ar to grafu), (Google?) PageRank (Vikipēdija taču parasti ir starp top-3 rezultātiem), lapu skatījumiem (parasti diezgan mainīgs rādītājs — skatīt skatījumu reportus (katru nedēļu tiek publicēts)) nevar iegūt reālu svarīgumu. Protams, svarīgumu jau tāpat ir grūti noteikt :D Bet ok, es nesūdzos, vienkārši izsaku domas :) --FRK (diskusija) 18:09, 8 maijā, 2015 (EEST)

Lūdzu izdzēst attēlus[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Cien. administratori! Lūdzu izdzēst attēlus no Kategorija:Db-commons. Visi attēli jau ir Vikikrātuvē, nosaukums tāds pats - izdzēšana nekas ne sabojas. Ja attēls nav brīvs un mes gribam to saglabāt šeit, tad lūdzu aizstāt {{Db-commons}} uz {{FoP-Latvia}}. --Voll (diskusija) 17:54, 8 maijā, 2015 (EEST)

Bet tur tad ir rūpīgi jāskatās, vai attēls ir pareizi pārnests uz Vikikrātuvi (es par tiem attēli, kas Vikikrātuvē nokļuvuši no šejienes) — vai pareizais autors, licence, apraksts u.t.t. Lai nesanāk baigā šmuce pēc tam. Un to attēlu, kas saglabājami šeit, baigi daudz tajā kategorijā ir (Latvijas ēkas). --FRK (diskusija) 17:59, 8 maijā, 2015 (EEST)
Ja kāds uzģenerētu sarakstu, kurā būtu tie attēli, kas ir bez šaubām dzēšami (tā teikt, ar Latviju nesaistītie), tad varētu AWB uzrīdīt. --FRK (diskusija) 18:41, 8 maijā, 2015 (EEST)
Ne pārāk man tas viss patīk. Ņemu, teiksim uz labu laimi Brocēnu staciju... Pirmkārt, arhitekts Ozoliņš miris 1991. gadā, tā ka Vikikrātuvē tai bildei nav ko darīt (mana vaina, nepapētīju uzreiz un neieliku FoP veidni). Otrkārt, ielādētājs nav korekti uzrādījis avotu un, pat ja būtu, pēc izdzēšanas no mūsu Vikipēdijas tā saite vairs nestrādās. Treškārt, foto Vikikrātuvē nav kategorizēts. Dies vien zina, cik ilgi tā bilde dzīvos Vikikrātuvē... --ScAvenger (diskusija) 21:43, 8 maijā, 2015 (EEST)
Lūk par šādiem attēliem es arī runāju. Un avota saite ir vienkārši uz mūsu Vikipēdiju, nevis attēlu šeit :) --FRK (diskusija) 06:55, 9 maijā, 2015 (EEST)
Tas jau arī ir tas nekorektums, jānorāda ir precīzi. --ScAvenger (diskusija) 07:58, 9 maijā, 2015 (EEST)
Vai AWB var izdzēst visi attēli no Kategorija:Attēli, kurus var izdzēst? --Voll (diskusija) 10:13, 9 maijā, 2015 (EEST)
Jā, vēlāk vakarā piesēdīšos pie īstā datora. --FRK (diskusija) 17:10, 9 maijā, 2015 (EEST)
Ļoti labi, paldies. --Voll (diskusija) 19:15, 9 maijā, 2015 (EEST)
Turpmākie attēli ir uz Kategorija:Attēli, kurus var izdzēst. Nav iebildumu? --Voll (diskusija) 21:13, 10 maijā, 2015 (EEST)

Vai arī šis, kur lietotājs Turkmenistan "piesavinās" Laurija darbu. --FRK (diskusija) 09:04, 9 maijā, 2015 (EEST)

Labi. Es saprotu. Tad soli pa solim.

1. Admini, izveido šeit, lūdzu, MediaWiki:Gadget-Cat-a-lot no Commons - tas noderīgas darbam ar kategorijam
Administratori, knock-knock! Lūdzu! --Voll (diskusija) 15:47, 16 maijā, 2015 (EEST)
Neuztraucies, būs laiks, izveidosim. Un Tu taču tāpat viņu lieto, ko Tev uztraukties :) Mēs te neesam uz gadžetiem tendēti ļaudis, mēs esam diezgan vecmodīgi. --FRK (diskusija) 16:13, 16 maijā, 2015 (EEST)
2. Ir jauna kategorija Kategorija:Attēli, kurus var izdzēst. Lūdzu kopēt tur attēli, kurus var izdzēst ;-)
3. IMHO vajag izveido 'Nocommons' veidne, tāpēc ka 'FoP-Latvia' veidne ir pārāk konkrēts. Bots ignorēs šādi attēli.
4. Latvias attēli - es rakstīšu ImageTransfer bota, varbūt izdomāšu ka mans kods var palīdzēt ar šo problēmu. Bet roku darbs arī ir labs variants.

--Voll (diskusija) 10:07, 9 maijā, 2015 (EEST)

Par 3. punktu — ir {{Nepārvietot uz Vikikrātuvi}}. --FRK (diskusija) 10:21, 9 maijā, 2015 (EEST)
Oops, nepamanīju, paldies! --Voll (diskusija) 10:43, 9 maijā, 2015 (EEST)

Turpmākie attēli ir uz Kategorija:Attēli, kurus var izdzēst. Jāņa Sedola fotografijas un keramika. Nav iebildumu? --Voll (diskusija) 00:22, 12 maijā, 2015 (EEST)

Diskusija par Jāņa Sedola attēliem. --Voll (diskusija) 10:30, 12 maijā, 2015 (EEST)

Vai admini var izdzēst šo lokālu aprakstu? Es gribu izdzēst Vikipēdijā visus Vikikratūves attēlu lokālu aprakstus, bet nezinu kā to darīt pareizi. --Voll (diskusija) 10:30, 12 maijā, 2015 (EEST)

Ja Vikikrātuvē ir tās pašas kategorijas, kas te tiem failiem, tad protams (tikai nedaudz vēlāk). Te ir saraksts. --FRK (diskusija) 10:35, 12 maijā, 2015 (EEST)
Izskatīties, ka var izdzēst (mans kommentars). --Voll (diskusija) 23:40, 13 maijā, 2015 (EEST)
Administratori, knock-knock! Lūdzu. --Voll (diskusija) 15:47, 16 maijā, 2015 (EEST)
Neuztraucies, būs. Jā, tie daži faili man arī ir mistērija, ka viņus nevar labot :) --FRK (diskusija)
Yes check.svg Izdarīts --FRK (diskusija) 17:12, 19 maijā, 2015 (EEST)

Lūdzu izvērtēt kā es iekārtoju attēli Attēls:Vecpils baznīca.jpg un Attēls:Vecpils katoļu baznīca.jpg uz Vikikratūvi commons:Image:Vecpils katoļu baznīca 2002-08-25.jpg un commons:Image:Vecpils katoļu baznīca.jpg. Vai viss ir ok? --Voll (diskusija) 21:15, 14 maijā, 2015 (EEST)

Administratori, knock-knock! Pēc tam Kategorija:Attēli, kurus var izdzēst - lūdzu izdzēst! --Voll (diskusija) 15:47, 16 maijā, 2015 (EEST)
Failu apraksti ir ok. Neuztraucies, būs. --FRK (diskusija) 16:13, 16 maijā, 2015 (EEST)
Yes check.svg Izdarīts --FRK (diskusija) 17:12, 19 maijā, 2015 (EEST)
Liels paldies! --Voll (diskusija) 17:50, 19 maijā, 2015 (EEST)

Mans novads[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Latvijas Vikipēdijas maratonām būs tematiskā nedēļa "Mans novads" (01.06 — 07.06). IMHO mums vajadzīgs novada raksta skelets un es izgrābu otrā līmeņa nosaukumi no rakstiem:

 • Daba
 • Administratīvais iedalījums (ja novadā ir pagasti)
 • Apdzīvotās vietas
 • Pašvaldība
 • Iedzīvotāji
 • Novadnieki
 • Vēsture
 • Tautsaimniecība
 • Izglītība
 • Kultūra
 • Sports
 • Apskates objekti
 • Attēlu galerija
 • Skatīt arī
 • Atsauces
 • Ārējās saites

Man viss pātīk, bet ir daži jautājumi:

 1. Vai secība ir OK?
 2. Kā labāk - Novadnieki vai Ievērojami novadnieki ?
 3. Kā labāk - Apskates objekti vai Ievērojamas vietas, Nozīmīgi objekti, Nozīmīgākās apskates vietas
 4. Es gribu ielikt šo skeletu katrā novada rakstā.
 5. Visās tukšās sadālēs es domāju aizpildīt ar {{Nepilnīga nodaļa}} veidne.

Ko jūs domājat? --Voll (diskusija) 14:35, 9 maijā, 2015 (EEST)

Vienīgi jāapmaina vietām ārējās saites ar atsaucēm.Yes check.svg Izdarīts Par pārējo - būtu jāpaskatās kādās papīra enciklopēdijās, kādā secībā tur ir. --FRK (diskusija) 16:29, 9 maijā, 2015 (EEST)
Ar solījumu pēc tam iztīrīt, ja sadaļas netiek aizpildītas. --Zemgalietis (diskusija) 16:34, 9 maijā, 2015 (EEST)
Lai arī man tas (uzlabošanas veidnes šādas) īpaši nepatīk, bet vispār būtu labi, manuprāt. Ja cilvēks tiešām te atnāktu un vēlētos uzrakstīt, viņš uzreiz redzētu, kā te nav. --FRK (diskusija) 16:44, 9 maijā, 2015 (EEST)
"ja cilvēks tiešām te atnāktu" --Zemgalietis (diskusija) 16:49, 9 maijā, 2015 (EEST)
Draugiem.lv var organizēt labu reklamu, es ticu jauni redaktori būs. --Voll (diskusija) 19:43, 9 maijā, 2015 (EEST)
Lai jau tā būtu, bet tiešām ceru, ka pēc tam nodzēsīsi šmuci tur, kur nebūs nekas pievienots. --Zemgalietis (diskusija) 20:04, 9 maijā, 2015 (EEST)

Es laikam pirmdien vai otrdien būšu bibliotēkā, apskatīšos papīra enciklopēdijas. Secību var arī apskatīties no pagastiem.


Par pagastiem. Šeit ir trīs idejas.

 1. Tur ir Ievērojamas personības (Ievērojami cilvēki), mums ir Ievērojami novadnieki
 2. Iedzīvotāji (2. limenis) - Apdzīvotās vietas (3. limenis)
 3. Iedzīvotāji (2. limenis) - Reliģija (3. limenis)

Es domaju, ka

 • Ievērojami novadnieki labāk (tie ir mūsu novadnieki, nav kaut kādas personības)
 • Apdzīvotās vietas uz 2. limeni ir labāk, bet man interesē, ko jūs domājat.
 • vajag izveido Reliģija uz 2. limeni pēc Kultūra (sk. arī domas par papīra enciklopēdijas, uzrakstīšu vēlāk). Šei būs informācija par draudzes, baznīcas utt. --Voll (diskusija) 16:39, 16 maijā, 2015 (EEST)


Par novadniekiem — personīgi es liktu 2. līmeņa virsrakstu "Cilvēki", zem kura būtu 3. līmeņa apakšvirsraksts "Iedzīvotāji" (kur būtu iedz. skaita izmaiņas) un "Novadnieki". Bet tās ir tikai manas domas. --FRK (diskusija) 16:44, 9 maijā, 2015 (EEST)

Tā ir tāda problēma: "Iedzīvotāji" ir enciklopēdiskā daļa (Население, как в энциклопедии, tur būs Etniskais sastāvs, Reliģija, Vecumstruktūra, Demogrāfija, Skaitīšanas dati utt.), bet "Novadnieki" ir parasts saraksts. Varbūt mēs varam novietot "Ievērojami novadnieki" pēc "Apskates objekti"? Visi saraksti būs raksta beigās. --Voll (diskusija) 19:54, 9 maijā, 2015 (EEST)
Tāda arī ir tā ideja. Es biju domājis kaut ko šādu (virsrakstus, protams, var pamainīt). --FRK (diskusija) 21:04, 9 maijā, 2015 (EEST)
likt vienā sadaļā iedzīvotājus un ievērojamus novadniekus nav pamata. daudz kur tā ir darīts, bet tas nav pamatoti. --Biafra (diskusija) 23:33, 9 maijā, 2015 (EEST)
Tad būs uz otru limeni: Iedzīvotāji un Ievērojami novadnieki (Ievērojamas vietas priekšā). --Voll (diskusija) 16:13, 16 maijā, 2015 (EEST)


'apskates objekti' ir klamzīgs, noteikti labāk 'interesantas vietas' (apskates vietas sliktāk, jo varbūt ne visas ir apskatāmas) --Biafra (diskusija) 23:33, 9 maijā, 2015 (EEST)

Labāk tomēr "ievērojamas vietas". --ScAvenger (diskusija) 00:22, 10 maijā, 2015 (EEST)
jā! patiesībā tieši tā biju domājis. "ievērojamas vietas". --Biafra (diskusija) 00:43, 10 maijā, 2015 (EEST)
Yes check.svg Izdarīts --Voll (diskusija) 16:08, 16 maijā, 2015 (EEST)


Vēl dažas lietas, ko varētu nomainīt (var arī nedarīt visu, es vienkārši izsaku idejas):

Paldies par idejam. Darīšu pieminekļiem, cītas kopā ar tevi. --Voll (diskusija) 16:08, 16 maijā, 2015 (EEST)


Starp citu, kad plāno ieviest labojumus rakstā? --FRK (diskusija) 21:04, 9 maijā, 2015 (EEST)

Es domāju 1 nedēļa planošana un pēc tam 2 nedēļas ieviešana. IMHO mums steidzami vajag vikiprojekts (informācija, draugiem.lv landing page, novada raksta skelets, statistika utt.) --Voll (diskusija) 21:44, 10 maijā, 2015 (EEST)
Var jau pagaidām likt kā Vikiprojekts:Latvija vai WP:Maratons apakšlapu. --FRK (diskusija) 14:19, 11 maijā, 2015 (EEST)
Saistīts vikiprojekts ir labāk imho. Mums jau ir Vikiprojekts:Latvijas rajoni un Vikiprojekts:Latvijas pagasti un Vikiprojekts:Latvijas novadi nebūš vienas lapas projekts (draugiem.lv landing page, novada raksta skelets, statistika utt.). --Voll (diskusija) 14:42, 11 maijā, 2015 (EEST)
Yes check.svg Izdarīts - Vikiprojekts:Latvijas novadi/Paraugs. --Voll (diskusija) 16:08, 16 maijā, 2015 (EEST)

Papīra enciklopēdijas sadaļas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Diemžēl man nav LPE vai Latvijas PSR mazā enciklopēdijas, un Latvijas enciklopēdijas arī nav (mikrogranti, ау-у-у!), bet ir Sovetskaja Latvija un Rīga.

Padomju Latvija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 • Pašvaldība (iesk. Administratīvais iedalījums)
 • Daba
 • Iedzīvotāji (iesk. Apdzīvotās vietas)
 • Vēsture
 • Partijas
 • Sabiedrības organizācijas
 • Tautsaimniecība
 • Zinātne
 • Veselības aizsardzība
 • Sports
 • Kultūra (iesk. Izglītība)
 • Rajoni
 • Reliģija
 • --------
 • Hronoloģija
 • Ievērojami cilvēki (mums: novadnieki)

Enciklopēdija "Rīga"[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 • Daba
 • Iedzīvotāji
 • Vēsture
 • Partijas
 • Pašvaldība
 • Sabiedrības organizācijas
 • Tautsaimniecība
 • Izglītība
 • Zinātne
 • Veselības aizsardzība
 • Sports
 • Kultūra (iesk. Literatūra, Māksla, Teātris, Balets, Kino, Muzeji)
 • Reliģija
 • --------
 • Hronoloģija
 • Pieminekli (pie mums:Ievērojamas vietas)
 • Ievērojami cilvēki (pie mums: novadnieki)

Domas būs vēlāk. --Voll (diskusija) 17:55, 16 maijā, 2015 (EEST)

ЛССР в БСЭ - tās pašas sadaļas. --Voll (diskusija) 22:56, 16 maijā, 2015 (EEST)

Pēdējais variants ir seit: Vikiprojekts:Latvijas novadi/Paraugs. Paldies visiem par variantiem un idejām. --Voll (diskusija) 22:07, 17 maijā, 2015 (EEST)

Gatavs. --Voll (diskusija) 17:23, 21 maijā, 2015 (EEST)

Transfer Bot[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Mums ir jauns bots, kads būs parvietot attēli no Latvijas vikipēdijas uz Vikikrātuvi. Laba ideja ir lietot jauns login/account šim darbam, piemēram LWCTransferBot. Nav iebildumu? Protams, es varu lietot VollBot citādi. --Voll (diskusija) 21:28, 10 maijā, 2015 (EEST)

Es domāju, ka visiem ir vienalga :) Tā kā Tu būsi vienīgais visticamāk, kas to botu izmantotu, nav ko ķēpāties; turpini izmantot VollBot. Tikai nepārvieto attēlus, kam Vikikrātuvē nav vietas (FoP). --FRK (diskusija) 21:46, 10 maijā, 2015 (EEST)
Robots domāt nebūs. Jūsu situacija jau ir algoritmā. --Voll (diskusija) 10:26, 11 maijā, 2015 (EEST)

Cien. administratori, lūdzu aizvietot Kategorija:Attēli, kurus vajag pārnest uz Vikikrātuvi un Kategorija:Attēli, kurus vajag pārnest uz Vikikrātuvi ar kategoriju uz Kategorija:Attēli, kas jāpārvieto uz Vikikrātuvi un Kategorija:Attēli, kas jāpārvieto uz Vikikrātuvi ar kategoriju. Arī lūdzu aizvietot {{Pārnest uz Vikikrātuvi‎}} uz {{Pārvietot uz Vikikrātuvi}}. Tā is mana vaina. Paldies. --Voll (diskusija) 10:26, 11 maijā, 2015 (EEST)

Paldies. --Voll (diskusija) 14:45, 11 maijā, 2015 (EEST)

Bot ir gatavs un strāda, bet viņš nemīl veci attēli - viņu nav strukturas. Man vajag 2 nedeļas un es to salabošu (piedāvājums ko jadarīt). --Voll (diskusija) 17:38, 16 maijā, 2015 (EEST)

Latvijas Vikipēdijas maratons - Latvijas mediji[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

No 11.maija līdz 26.maijam portāls Delfi un Norvik Banka aicina rakstīt par Latvijas medijiem. Maratona ietvaros aicinu aktīvāk piedalīties arī regulāros autorus. Vai kaut kas ir nepareizi saprasts, ka tik maza aktivitāte iepriekšējās tēmās? Tie redaktori, kuri nepiedalās organizēšanas aktivitātēs ir tiesīgi pretendēt uz balvām. --Papuass (diskusija) 13:38, 11 maijā, 2015 (EEST)

Nav aktuālas tēmas pārējiem? :) Vai arī laika trūkums :( (man jau pašam sev bija idejas abām iepriekšējām tēmām). Es gan gribētu redzēt, kas žūrijai tiks likts galdā no pagājušās nedēļas tēmas - vienīgi Turaids izveidoja kādas grupas rakstu? --FRK (diskusija) 13:46, 11 maijā, 2015 (EEST)
Alvals zinātnes nedēļā darbojās savā lauciņā. Par mūzīku — prasījās kāds sarakstiņš, tiešām nezinu, kas ir jaunie :/ --Zemgalietis (diskusija) 14:08, 11 maijā, 2015 (EEST)
Manuprāt, Pieci.lv tieši zaudēja ar vārdu jaunie... šī iemesla dēļ. Protams, nav garantijas, ka būtu citādāk, ja nebūtu vārds jaunie. --FRK (diskusija) 14:14, 11 maijā, 2015 (EEST)
Manuprāt, akmens Delfi un sabiedrisko attiecību speciālistu lauciņā. Reklamēšana ir tādā līmenī, ka pat man kā puslīdz aktīvam Vikipēdijas redaktoram brīžiem aizmirstas, ka notiek tāds Vikimaratons, kur nu vēl kaut kādas tematiskās nedēļas. Ar ierakstu tviterī un paziņojumu Vikipēdijā ir daudz par maz. --Turaids (diskusija) 2015. gada 11. martā plkst. 17.58 (EEST)
Delfos ir lapas augšā pie tiem "aktuālajiem tematiem". --FRK (diskusija) 18:04, 11 maijā, 2015 (EEST)

He he he -Labvēlis 15:40, 11 maijā, 2015 (EEST)

piedodiet, nesekoju līdz, - kā tur ar tām balvām, ir kāds jau saņēmis? --Biafra (diskusija) 17:08, 11 maijā, 2015 (EEST)
Balvas pasniegs vēlāk, ja nemaldos, kampaņas beigās. --Papuass (diskusija) 17:24, 11 maijā, 2015 (EEST)

Papuass, Feen, varbūt tur varat parunāt/pabīdīt: ja nu tā aktivitāte tāda zemāka tagad tām tematiskajām div-nedēļām, varbūt beigās var uztaisīt tematisko nedēļu, kad būs iespēja sakopt iepriekšējo nedēļu rakstus. --FRK (diskusija) 21:01, 11 maijā, 2015 (EEST)

Grafiki[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Seksīgu grafiku cienītājiem tagad ir jauns paplašinājums.

--FRK (diskusija) 18:42, 11 maijā, 2015 (EEST)

Wiki Loves Monuments 2015 Latvijā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Lietotājs:Voll ir uzsācis tehniskos priekšdarbus, lai šogad Latvija piedalītos starptautiskajā WLM fotokonkursā. Aicinu interesentus iesaistīties, varat arī pierakstīties listē, jo pagaidām vairāk diskusija notiek tur. Pārrunāšu vēl sadarbības iespējas ar Vikimaratona partneriem par palīdzību pasākuma popularizēšanā, neformāli tam atbalsts jau tika solīts. --Papuass (diskusija) 12:04, 12 maijā, 2015 (EEST)


FROM WIKIMEDIA-LV: Vajadzētu vienoties par pasākuma "Wiki Loves Monuments" latvisko nosaukumu. Viki mīl pieminekļus izklausās nedabiski, domāju, ka tiešu tulkojumu nevajadzētu lietot, tā dara arī citās valstīs. Piedāvāju šādus variantus:

 • Vikipieminekļi
 • Kultūras pieminekļi Vikipēdijā (šādu lieto Igaunija')
 • Pieminekļi Vikipēdijā

Vajadzētu lietot "piemineklis", nevis "monuments" (šo izmanto reti). Iespējams, ka labāk būtu lietot "kultūras piemineklis", jo ar "piemineklis" pārsvarā saprot tikai skulptūras. --Papuass (diskusija) 14:42, 12 maijā, 2015 (EEST)

Papuass, es atvainojos, man vajag šo nosaukumu ātri - tās būs mūsu vikiprojekta nosaukums. Paldies par jautajumu. --Voll (diskusija) 14:47, 12 maijā, 2015 (EEST)
Kultūras pieminekļi Vikipēdijā --Voll (diskusija) 16:23, 12 maijā, 2015 (EEST)

Wikimedia Foundation Board of Trustees elections 2015[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Wmf logo vert pms.svg

This is a message from the 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee. Translations are available.

Voting has begun for eligible voters in the 2015 elections for the Wikimedia Foundation Board of Trustees. Questions and discussion with the candidates for the Board will continue during the voting.

The Wikimedia Foundation Board of Trustees is the ultimate governing authority of the Wikimedia Foundation, a 501(c)(3) non-profit organization registered in the United States. The Wikimedia Foundation manages many diverse projects such as Wikipedia and Commons.

The voting phase lasts from 00:00 UTC May 17 to 23:59 UTC May 31. Click here to vote. More information on the candidates and the elections can be found on the 2015 Board election page on Meta-Wiki.

On behalf of the Elections Committee,
-Gregory Varnum (User:Varnent)
Volunteer Coordinator, 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee

Posted by the MediaWiki message delivery 17:20, 17 May 2015 (UTC) • TranslateGet help

Content Translation beta-feature is now available[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Hello, Content Translation has now been enabled as an opt-in beta feature on this Wikipedia. To start translating, enable the beta feature and go to Special:ContentTranslation or to your contributions page and create a new translation by selecting the source language, the article name and target language. If the article already exists then a warning will be displayed. After you translate the article, you can publish it directly as a new page on the Wikipedia. In case the article gets created by another user while you were translating, you will see an option to save the newly published translation under your user namespace. The number of published pages can be seen on the Content Translation stats page.

Since, this is the first time we have installed the tool on this Wikipedia, there are chances that there may be some problems or service disruptions which we are not yet aware of. We will be monitoring the usage to check for any failures or issues, but please do let us know on the Content Translation talk page or through Phabricator if you spot any problems that prevent you from using the tool. For more information, please read about how to use the tool. You can also view a short screencast on how to use Content Translation. My apologies for writing this announcement only in English. Please feel free to translate this message for wider distribution. Thank you. --Runab WMF (diskusija) 19:17, 18 maijā, 2015 (EEST)

Latvijas ciemi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vai kādam ir Latvijas ciemu pilns saraksts (Ciems/Pagasts/Novads) no Valsts adrešu reģistra? --Voll (diskusija) 17:22, 21 maijā, 2015 (EEST)