Vikipēdija:Kopienas portāls

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Šobrīd nav nevienas plānotas vikitikšanās

Iepriekšējās un plānotās vikitikšanās

Datumu maiņa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Izskatās, ka drīz varētu beidzot nomainīts datums Turaidam par prieku :). Būs jāpamaina dažās vietās teksts, lai izskatītos sakarīgi. Bet, ja nu nomaiņa notiek laikā, kad neesmu onlainā (un pēdējo izmaiņu lapā parādās "2015. gada XX. aprīlī,"), lūgums kādam no kolēģiem adminiem izveidot Mediawiki:April (vai Mediawiki:May long, ja mēnesis jau būs nomainījies) ar saturu "aprīlis" (vai "maijs"). Pārējo paveikšu es pats vēlāk. --FRK (diskusija) 20:39, 27 aprīlī, 2015 (EEST)

Nu lieliski! Pateicos! :) --Turaids (diskusija) 2015. gada 28. aprīlī plkst. 19.54 (EEST)
Te var apskatīt dzīvajā, kā tas viss varētu izskatīties. Ar pirmskatu var arī pamēģināt parakstīties. --FRK (diskusija) 09:18, 1 maijā, 2015 (EEST)
Kaut kas ar tiem jaunajiem datumiem gadījumā nav nobrucis? --Turaids (diskusija) 2015. gada 29. jūnijā plkst. 15.30 (EEST)
Vēl nav ieviests. --FRK (diskusija) 16:26, 29 jūnijā, 2015 (EEST)

Wikimedia Foundation Funds Dissemination Committee elections 2015[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Wikimedia Foundation RGB logo with text.svg

This is a message from the 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee. Translations are available.

Voting has begun for eligible voters in the 2015 elections for the Funds Dissemination Committee (FDC) and FDC Ombudsperson. Questions and discussion with the candidates for the Funds Dissemination Committee (FDC) and FDC Ombudsperson will continue during the voting. Nominations for the Board of Trustees will be accepted until 23:59 UTC May 5.

The Funds Dissemination Committee (FDC) makes recommendations about how to allocate Wikimedia movement funds to eligible entities. There are five positions on the committee being filled.

The FDC Ombudsperson receives complaints and feedback about the FDC process, investigates complaints at the request of the Board of Trustees, and summarizes the investigations and feedback for the Board of Trustees on an annual basis. One position is being filled.

The voting phase lasts from 00:00 UTC May 3 to 23:59 UTC May 10. Click here to vote. Questions and discussion with the candidates will continue during that time. Click here to ask the FDC candidates a question. Click here to ask the FDC Ombudsperson candidates a question. More information on the candidates and the elections can be found on the 2015 FDC election page, the 2015 FDC Ombudsperson election page, and the 2015 Board election page on Meta-Wiki.

On behalf of the Elections Committee,
-Gregory Varnum (User:Varnent)
Volunteer Coordinator, 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee

Posted by the MediaWiki message delivery 03:45, 4 May 2015 (UTC) • TranslateGet help

New Wikipedia Library Accounts Available Now (May 2015)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Apologies for writing in English, please help translate this into your local language. Hello Wikimedians!

The TWL OWL says sign up today!

Today The Wikipedia Library announces signups for more free, full-access accounts to published research as part of our Publisher Donation Program. You can sign up for new accounts and research materials from:

 • MIT Press Journals — scholarly journals in the humanities, sciences, and social sciences (200 accounts)
 • Loeb Classical Library — Harvard University Press versions of Classical Greek and Latin literature with commentary and annotation (25 accounts)
 • RIPM — music periodicals published between 1760 and 1966 (20 accounts)
 • Sage Stats — social science data for geographies within the United States (10 accounts)
 • HeinOnline — an extensive legal research database, including 2000 law-related journals as well as international legal history materials (25 accounts)

Many other partnerships with accounts available are listed on our partners page, including Project MUSE, JSTOR, DeGruyter, Newspapers.com and British Newspaper Archive. Do better research and help expand the use of high quality references across Wikipedia projects: sign up today!
--The Wikipedia Library Team 01:12, 5 maijā, 2015 (EEST)

We need your help! Help coordinate Wikipedia Library's account distribution and global development! Please join our team at Global our new coordinator signup.
This message was delivered via the Mass Message tool to The Wikipedia Library Global Delivery List

Administratora statusa atņemšana[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Gragox, Laurijs un Xil, šķiet, vēlas administrēt arī turpmāk. Zummis gan trīs mēnešu laikā nav devis par sevi ziņu. --SpeedKing (diskusija) 23:10, 6 maijā, 2015 (EEST)

Varbūt pagaidīt līdz tam 19. maijam (vai nu kad tas deadline bija) un virzīt tālāk procesu ar birokrātiem? --FRK (diskusija) 23:21, 6 maijā, 2015 (EEST)

Tagad gan var virzīt procesu tālāk. --FRK (diskusija) 11:08, 24 maijā, 2015 (EEST)

SpeedKing? --FRK (diskusija) 12:47, 10 jūnijā, 2015 (EEST)
Kā izpaužas procesa virzīšana tālāk? Tas ir jāuzraksta kaut kur Metā? --SpeedKing (diskusija) 16:49, 18 jūnijā, 2015 (EEST)
Man likās, ka Tu zini. Jā, jāraksta šeit. Pašas no sevis tās tiesības nenoņemsies un arī Feenam nav tādu pilnvaru. --FRK (diskusija) 17:05, 18 jūnijā, 2015 (EEST)
Paldies, darīts. --SpeedKing (diskusija) 16:27, 19 jūnijā, 2015 (EEST)
@SpeedKing: kā izrādās, var saglabāt birokrāta statusu, nesaglabājot admina statusu. Viņiem tur jāpasaka, ka mēs vienojāmies, ka birokrāti tie paši admini vien ir un viņiem jāatņem viss, ko vien var atņemt :) --FRK (diskusija) 10:27, 20 jūnijā, 2015 (EEST)
Jādomā par vēl viena birokrāta ievēlēšanu? --81.198.173.81 22:37, 21 jūnijā, 2015 (EEST)
Skatīt manu komentāru (priekšpēdējais komentārs attiecīgajā sadaļā) par to, kāpēc man liekas, ka pašlaik pietiek ar vienu birokrātu. Bet es tiešām neiebilstu pret jauna birokrāta ievēlēšanu. --FRK (diskusija) 22:50, 21 jūnijā, 2015 (EEST)

WikiRank rīks rakstu svarīguma noteikšanai[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Itāļu zinātnieki™ izstrādājuši rīku, kas no angliskās Vikipēdijas rakstiem un Wikidata informācijas izveido rakstu sarakstu svarīguma secībā (pēc dažādiem algoritmiem) ar iespēju filtrēt pēc kāda wikidata parametra. Meklēšanas laukā pamēģiniet ievadīt birthplace:riga vai citizenship:latvia. Var lietot arī AND un OR operatoru šādā veidā ( occupation:chemist | occupation:biologist ) citizenship:russia, tas atgriezīs ķīmiķus un biologus ar Krievijas pilsonību. Šķiet, ka nav iespējas atfiltrēt tos, par kuriem jau raksti ir (uzrakstīju izstrādātājiem). Tos parametrus jāņem no angliskajiem Wikidata propertijiem. --Papuass (diskusija) 16:33, 8 maijā, 2015 (EEST)

Looks interesting :) Bet man reāli gribētos redzēt, kas viņiem ir "svarīgums", arī tas, pēc kā viņi piedāvā kārtot rezultātus, ne vienmēr nozīmē svarīgumu. Svarīgums ir ļoti stiepjams. Bet nu, protams, šis ir labs rīks. --FRK (diskusija) 17:37, 8 maijā, 2015 (EEST)
Zem ranked by ir 4 algoritmi, pie FAQ ir aprakstīts, ka rezultāts nav perfekts un tendēts uz anglisko kultūru un ir arī citas problēmas.--Papuass (diskusija) 18:01, 8 maijā, 2015 (EEST)
Arī par tiem 4 algoritmiem es rakstīju. Nu labi, man nav īsti sajēgas, kas tas harmonic centrality īsti ir (man augstskolā bija vienīgi ieskats statistikā), bet pēc ienākošajām saitēm uz rakstu (ja tas ir domāts ar to grafu), (Google?) PageRank (Vikipēdija taču parasti ir starp top-3 rezultātiem), lapu skatījumiem (parasti diezgan mainīgs rādītājs — skatīt skatījumu reportus (katru nedēļu tiek publicēts)) nevar iegūt reālu svarīgumu. Protams, svarīgumu jau tāpat ir grūti noteikt :D Bet ok, es nesūdzos, vienkārši izsaku domas :) --FRK (diskusija) 18:09, 8 maijā, 2015 (EEST)

Lūdzu izdzēst attēlus[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Cien. administratori! Lūdzu izdzēst attēlus no Kategorija:Db-commons. Visi attēli jau ir Vikikrātuvē, nosaukums tāds pats - izdzēšana nekas ne sabojas. Ja attēls nav brīvs un mes gribam to saglabāt šeit, tad lūdzu aizstāt {{Db-commons}} uz {{FoP-Latvia}}. --Voll (diskusija) 17:54, 8 maijā, 2015 (EEST)

Bet tur tad ir rūpīgi jāskatās, vai attēls ir pareizi pārnests uz Vikikrātuvi (es par tiem attēli, kas Vikikrātuvē nokļuvuši no šejienes) — vai pareizais autors, licence, apraksts u.t.t. Lai nesanāk baigā šmuce pēc tam. Un to attēlu, kas saglabājami šeit, baigi daudz tajā kategorijā ir (Latvijas ēkas). --FRK (diskusija) 17:59, 8 maijā, 2015 (EEST)
Ja kāds uzģenerētu sarakstu, kurā būtu tie attēli, kas ir bez šaubām dzēšami (tā teikt, ar Latviju nesaistītie), tad varētu AWB uzrīdīt. --FRK (diskusija) 18:41, 8 maijā, 2015 (EEST)
Ne pārāk man tas viss patīk. Ņemu, teiksim uz labu laimi Brocēnu staciju... Pirmkārt, arhitekts Ozoliņš miris 1991. gadā, tā ka Vikikrātuvē tai bildei nav ko darīt (mana vaina, nepapētīju uzreiz un neieliku FoP veidni). Otrkārt, ielādētājs nav korekti uzrādījis avotu un, pat ja būtu, pēc izdzēšanas no mūsu Vikipēdijas tā saite vairs nestrādās. Treškārt, foto Vikikrātuvē nav kategorizēts. Dies vien zina, cik ilgi tā bilde dzīvos Vikikrātuvē... --ScAvenger (diskusija) 21:43, 8 maijā, 2015 (EEST)
Lūk par šādiem attēliem es arī runāju. Un avota saite ir vienkārši uz mūsu Vikipēdiju, nevis attēlu šeit :) --FRK (diskusija) 06:55, 9 maijā, 2015 (EEST)
Tas jau arī ir tas nekorektums, jānorāda ir precīzi. --ScAvenger (diskusija) 07:58, 9 maijā, 2015 (EEST)
Vai AWB var izdzēst visi attēli no Kategorija:Attēli, kurus var izdzēst? --Voll (diskusija) 10:13, 9 maijā, 2015 (EEST)
Jā, vēlāk vakarā piesēdīšos pie īstā datora. --FRK (diskusija) 17:10, 9 maijā, 2015 (EEST)
Ļoti labi, paldies. --Voll (diskusija) 19:15, 9 maijā, 2015 (EEST)
Turpmākie attēli ir uz Kategorija:Attēli, kurus var izdzēst. Nav iebildumu? --Voll (diskusija) 21:13, 10 maijā, 2015 (EEST)

Vai arī šis, kur lietotājs Turkmenistan "piesavinās" Laurija darbu. --FRK (diskusija) 09:04, 9 maijā, 2015 (EEST)

Labi. Es saprotu. Tad soli pa solim.

1. Admini, izveido šeit, lūdzu, MediaWiki:Gadget-Cat-a-lot no Commons - tas noderīgas darbam ar kategorijam
Administratori, knock-knock! Lūdzu! --Voll (diskusija) 15:47, 16 maijā, 2015 (EEST)
Neuztraucies, būs laiks, izveidosim. Un Tu taču tāpat viņu lieto, ko Tev uztraukties :) Mēs te neesam uz gadžetiem tendēti ļaudis, mēs esam diezgan vecmodīgi. --FRK (diskusija) 16:13, 16 maijā, 2015 (EEST)
2. Ir jauna kategorija Kategorija:Attēli, kurus var izdzēst. Lūdzu kopēt tur attēli, kurus var izdzēst ;-)
3. IMHO vajag izveido 'Nocommons' veidne, tāpēc ka 'FoP-Latvia' veidne ir pārāk konkrēts. Bots ignorēs šādi attēli.
4. Latvias attēli - es rakstīšu ImageTransfer bota, varbūt izdomāšu ka mans kods var palīdzēt ar šo problēmu. Bet roku darbs arī ir labs variants.

--Voll (diskusija) 10:07, 9 maijā, 2015 (EEST)

Par 3. punktu — ir {{Nepārvietot uz Vikikrātuvi}}. --FRK (diskusija) 10:21, 9 maijā, 2015 (EEST)
Oops, nepamanīju, paldies! --Voll (diskusija) 10:43, 9 maijā, 2015 (EEST)

Turpmākie attēli ir uz Kategorija:Attēli, kurus var izdzēst. Jāņa Sedola fotografijas un keramika. Nav iebildumu? --Voll (diskusija) 00:22, 12 maijā, 2015 (EEST)

Diskusija par Jāņa Sedola attēliem. --Voll (diskusija) 10:30, 12 maijā, 2015 (EEST)

Vai admini var izdzēst šo lokālu aprakstu? Es gribu izdzēst Vikipēdijā visus Vikikratūves attēlu lokālu aprakstus, bet nezinu kā to darīt pareizi. --Voll (diskusija) 10:30, 12 maijā, 2015 (EEST)

Ja Vikikrātuvē ir tās pašas kategorijas, kas te tiem failiem, tad protams (tikai nedaudz vēlāk). Te ir saraksts. --FRK (diskusija) 10:35, 12 maijā, 2015 (EEST)
Izskatīties, ka var izdzēst (mans kommentars). --Voll (diskusija) 23:40, 13 maijā, 2015 (EEST)
Administratori, knock-knock! Lūdzu. --Voll (diskusija) 15:47, 16 maijā, 2015 (EEST)
Neuztraucies, būs. Jā, tie daži faili man arī ir mistērija, ka viņus nevar labot :) --FRK (diskusija)
Yes check.svg Izdarīts --FRK (diskusija) 17:12, 19 maijā, 2015 (EEST)

Lūdzu izvērtēt kā es iekārtoju attēli Attēls:Vecpils baznīca.jpg un Attēls:Vecpils katoļu baznīca.jpg uz Vikikratūvi commons:Image:Vecpils katoļu baznīca 2002-08-25.jpg un commons:Image:Vecpils katoļu baznīca.jpg. Vai viss ir ok? --Voll (diskusija) 21:15, 14 maijā, 2015 (EEST)

Administratori, knock-knock! Pēc tam Kategorija:Attēli, kurus var izdzēst - lūdzu izdzēst! --Voll (diskusija) 15:47, 16 maijā, 2015 (EEST)
Failu apraksti ir ok. Neuztraucies, būs. --FRK (diskusija) 16:13, 16 maijā, 2015 (EEST)
Yes check.svg Izdarīts --FRK (diskusija) 17:12, 19 maijā, 2015 (EEST)
Liels paldies! --Voll (diskusija) 17:50, 19 maijā, 2015 (EEST)

Mans novads[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Latvijas Vikipēdijas maratonām būs tematiskā nedēļa "Mans novads" (01.06 — 07.06). IMHO mums vajadzīgs novada raksta skelets un es izgrābu otrā līmeņa nosaukumi no rakstiem:

 • Daba
 • Administratīvais iedalījums (ja novadā ir pagasti)
 • Apdzīvotās vietas
 • Pašvaldība
 • Iedzīvotāji
 • Novadnieki
 • Vēsture
 • Tautsaimniecība
 • Izglītība
 • Kultūra
 • Sports
 • Apskates objekti
 • Attēlu galerija
 • Skatīt arī
 • Atsauces
 • Ārējās saites

Man viss pātīk, bet ir daži jautājumi:

 1. Vai secība ir OK?
 2. Kā labāk - Novadnieki vai Ievērojami novadnieki ?
 3. Kā labāk - Apskates objekti vai Ievērojamas vietas, Nozīmīgi objekti, Nozīmīgākās apskates vietas
 4. Es gribu ielikt šo skeletu katrā novada rakstā.
 5. Visās tukšās sadālēs es domāju aizpildīt ar {{Nepilnīga nodaļa}} veidne.

Ko jūs domājat? --Voll (diskusija) 14:35, 9 maijā, 2015 (EEST)

Vienīgi jāapmaina vietām ārējās saites ar atsaucēm.Yes check.svg Izdarīts Par pārējo - būtu jāpaskatās kādās papīra enciklopēdijās, kādā secībā tur ir. --FRK (diskusija) 16:29, 9 maijā, 2015 (EEST)
Ar solījumu pēc tam iztīrīt, ja sadaļas netiek aizpildītas. --Zemgalietis (diskusija) 16:34, 9 maijā, 2015 (EEST)
Lai arī man tas (uzlabošanas veidnes šādas) īpaši nepatīk, bet vispār būtu labi, manuprāt. Ja cilvēks tiešām te atnāktu un vēlētos uzrakstīt, viņš uzreiz redzētu, kā te nav. --FRK (diskusija) 16:44, 9 maijā, 2015 (EEST)
"ja cilvēks tiešām te atnāktu" --Zemgalietis (diskusija) 16:49, 9 maijā, 2015 (EEST)
Draugiem.lv var organizēt labu reklamu, es ticu jauni redaktori būs. --Voll (diskusija) 19:43, 9 maijā, 2015 (EEST)
Lai jau tā būtu, bet tiešām ceru, ka pēc tam nodzēsīsi šmuci tur, kur nebūs nekas pievienots. --Zemgalietis (diskusija) 20:04, 9 maijā, 2015 (EEST)

Es laikam pirmdien vai otrdien būšu bibliotēkā, apskatīšos papīra enciklopēdijas. Secību var arī apskatīties no pagastiem.


Par pagastiem. Šeit ir trīs idejas.

 1. Tur ir Ievērojamas personības (Ievērojami cilvēki), mums ir Ievērojami novadnieki
 2. Iedzīvotāji (2. limenis) - Apdzīvotās vietas (3. limenis)
 3. Iedzīvotāji (2. limenis) - Reliģija (3. limenis)

Es domaju, ka

 • Ievērojami novadnieki labāk (tie ir mūsu novadnieki, nav kaut kādas personības)
 • Apdzīvotās vietas uz 2. limeni ir labāk, bet man interesē, ko jūs domājat.
 • vajag izveido Reliģija uz 2. limeni pēc Kultūra (sk. arī domas par papīra enciklopēdijas, uzrakstīšu vēlāk). Šei būs informācija par draudzes, baznīcas utt. --Voll (diskusija) 16:39, 16 maijā, 2015 (EEST)


Par novadniekiem — personīgi es liktu 2. līmeņa virsrakstu "Cilvēki", zem kura būtu 3. līmeņa apakšvirsraksts "Iedzīvotāji" (kur būtu iedz. skaita izmaiņas) un "Novadnieki". Bet tās ir tikai manas domas. --FRK (diskusija) 16:44, 9 maijā, 2015 (EEST)

Tā ir tāda problēma: "Iedzīvotāji" ir enciklopēdiskā daļa (Население, как в энциклопедии, tur būs Etniskais sastāvs, Reliģija, Vecumstruktūra, Demogrāfija, Skaitīšanas dati utt.), bet "Novadnieki" ir parasts saraksts. Varbūt mēs varam novietot "Ievērojami novadnieki" pēc "Apskates objekti"? Visi saraksti būs raksta beigās. --Voll (diskusija) 19:54, 9 maijā, 2015 (EEST)
Tāda arī ir tā ideja. Es biju domājis kaut ko šādu (virsrakstus, protams, var pamainīt). --FRK (diskusija) 21:04, 9 maijā, 2015 (EEST)
likt vienā sadaļā iedzīvotājus un ievērojamus novadniekus nav pamata. daudz kur tā ir darīts, bet tas nav pamatoti. --Biafra (diskusija) 23:33, 9 maijā, 2015 (EEST)
Tad būs uz otru limeni: Iedzīvotāji un Ievērojami novadnieki (Ievērojamas vietas priekšā). --Voll (diskusija) 16:13, 16 maijā, 2015 (EEST)


'apskates objekti' ir klamzīgs, noteikti labāk 'interesantas vietas' (apskates vietas sliktāk, jo varbūt ne visas ir apskatāmas) --Biafra (diskusija) 23:33, 9 maijā, 2015 (EEST)

Labāk tomēr "ievērojamas vietas". --ScAvenger (diskusija) 00:22, 10 maijā, 2015 (EEST)
jā! patiesībā tieši tā biju domājis. "ievērojamas vietas". --Biafra (diskusija) 00:43, 10 maijā, 2015 (EEST)
Yes check.svg Izdarīts --Voll (diskusija) 16:08, 16 maijā, 2015 (EEST)


Vēl dažas lietas, ko varētu nomainīt (var arī nedarīt visu, es vienkārši izsaku idejas):

Paldies par idejam. Darīšu pieminekļiem, cītas kopā ar tevi. --Voll (diskusija) 16:08, 16 maijā, 2015 (EEST)


Starp citu, kad plāno ieviest labojumus rakstā? --FRK (diskusija) 21:04, 9 maijā, 2015 (EEST)

Es domāju 1 nedēļa planošana un pēc tam 2 nedēļas ieviešana. IMHO mums steidzami vajag vikiprojekts (informācija, draugiem.lv landing page, novada raksta skelets, statistika utt.) --Voll (diskusija) 21:44, 10 maijā, 2015 (EEST)
Var jau pagaidām likt kā Vikiprojekts:Latvija vai WP:Maratons apakšlapu. --FRK (diskusija) 14:19, 11 maijā, 2015 (EEST)
Saistīts vikiprojekts ir labāk imho. Mums jau ir Vikiprojekts:Latvijas rajoni un Vikiprojekts:Latvijas pagasti un Vikiprojekts:Latvijas novadi nebūš vienas lapas projekts (draugiem.lv landing page, novada raksta skelets, statistika utt.). --Voll (diskusija) 14:42, 11 maijā, 2015 (EEST)
Yes check.svg Izdarīts - Vikiprojekts:Latvijas novadi/Paraugs. --Voll (diskusija) 16:08, 16 maijā, 2015 (EEST)

Papīra enciklopēdijas sadaļas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Diemžēl man nav LPE vai Latvijas PSR mazā enciklopēdijas, un Latvijas enciklopēdijas arī nav (mikrogranti, ау-у-у!), bet ir Sovetskaja Latvija un Rīga.

Padomju Latvija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 • Pašvaldība (iesk. Administratīvais iedalījums)
 • Daba
 • Iedzīvotāji (iesk. Apdzīvotās vietas)
 • Vēsture
 • Partijas
 • Sabiedrības organizācijas
 • Tautsaimniecība
 • Zinātne
 • Veselības aizsardzība
 • Sports
 • Kultūra (iesk. Izglītība)
 • Rajoni
 • Reliģija
 • --------
 • Hronoloģija
 • Ievērojami cilvēki (mums: novadnieki)

Enciklopēdija "Rīga"[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 • Daba
 • Iedzīvotāji
 • Vēsture
 • Partijas
 • Pašvaldība
 • Sabiedrības organizācijas
 • Tautsaimniecība
 • Izglītība
 • Zinātne
 • Veselības aizsardzība
 • Sports
 • Kultūra (iesk. Literatūra, Māksla, Teātris, Balets, Kino, Muzeji)
 • Reliģija
 • --------
 • Hronoloģija
 • Pieminekli (pie mums:Ievērojamas vietas)
 • Ievērojami cilvēki (pie mums: novadnieki)

Domas būs vēlāk. --Voll (diskusija) 17:55, 16 maijā, 2015 (EEST)

ЛССР в БСЭ - tās pašas sadaļas. --Voll (diskusija) 22:56, 16 maijā, 2015 (EEST)

Pēdējais variants ir seit: Vikiprojekts:Latvijas novadi/Paraugs. Paldies visiem par variantiem un idejām. --Voll (diskusija) 22:07, 17 maijā, 2015 (EEST)

Gatavs. --Voll (diskusija) 17:23, 21 maijā, 2015 (EEST)

Transfer Bot[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Mums ir jauns bots, kads būs parvietot attēli no Latvijas vikipēdijas uz Vikikrātuvi. Laba ideja ir lietot jauns login/account šim darbam, piemēram LWCTransferBot. Nav iebildumu? Protams, es varu lietot VollBot citādi. --Voll (diskusija) 21:28, 10 maijā, 2015 (EEST)

Es domāju, ka visiem ir vienalga :) Tā kā Tu būsi vienīgais visticamāk, kas to botu izmantotu, nav ko ķēpāties; turpini izmantot VollBot. Tikai nepārvieto attēlus, kam Vikikrātuvē nav vietas (FoP). --FRK (diskusija) 21:46, 10 maijā, 2015 (EEST)
Robots domāt nebūs. Jūsu situacija jau ir algoritmā. --Voll (diskusija) 10:26, 11 maijā, 2015 (EEST)

Cien. administratori, lūdzu aizvietot Kategorija:Attēli, kurus vajag pārnest uz Vikikrātuvi un Kategorija:Attēli, kurus vajag pārnest uz Vikikrātuvi ar kategoriju uz Kategorija:Attēli, kas jāpārvieto uz Vikikrātuvi un Kategorija:Attēli, kas jāpārvieto uz Vikikrātuvi ar kategoriju. Arī lūdzu aizvietot {{Pārnest uz Vikikrātuvi‎}} uz {{Pārvietot uz Vikikrātuvi}}. Tā is mana vaina. Paldies. --Voll (diskusija) 10:26, 11 maijā, 2015 (EEST)

Paldies. --Voll (diskusija) 14:45, 11 maijā, 2015 (EEST)

Bot ir gatavs un strāda, bet viņš nemīl veci attēli - viņu nav strukturas. Man vajag 2 nedeļas un es to salabošu (piedāvājums ko jadarīt). --Voll (diskusija) 17:38, 16 maijā, 2015 (EEST)

Latvijas Vikipēdijas maratons - Latvijas mediji[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

No 11.maija līdz 26.maijam portāls Delfi un Norvik Banka aicina rakstīt par Latvijas medijiem. Maratona ietvaros aicinu aktīvāk piedalīties arī regulāros autorus. Vai kaut kas ir nepareizi saprasts, ka tik maza aktivitāte iepriekšējās tēmās? Tie redaktori, kuri nepiedalās organizēšanas aktivitātēs ir tiesīgi pretendēt uz balvām. --Papuass (diskusija) 13:38, 11 maijā, 2015 (EEST)

Nav aktuālas tēmas pārējiem? :) Vai arī laika trūkums :( (man jau pašam sev bija idejas abām iepriekšējām tēmām). Es gan gribētu redzēt, kas žūrijai tiks likts galdā no pagājušās nedēļas tēmas - vienīgi Turaids izveidoja kādas grupas rakstu? --FRK (diskusija) 13:46, 11 maijā, 2015 (EEST)
Alvals zinātnes nedēļā darbojās savā lauciņā. Par mūzīku — prasījās kāds sarakstiņš, tiešām nezinu, kas ir jaunie :/ --Zemgalietis (diskusija) 14:08, 11 maijā, 2015 (EEST)
Manuprāt, Pieci.lv tieši zaudēja ar vārdu jaunie... šī iemesla dēļ. Protams, nav garantijas, ka būtu citādāk, ja nebūtu vārds jaunie. --FRK (diskusija) 14:14, 11 maijā, 2015 (EEST)
Manuprāt, akmens Delfi un sabiedrisko attiecību speciālistu lauciņā. Reklamēšana ir tādā līmenī, ka pat man kā puslīdz aktīvam Vikipēdijas redaktoram brīžiem aizmirstas, ka notiek tāds Vikimaratons, kur nu vēl kaut kādas tematiskās nedēļas. Ar ierakstu tviterī un paziņojumu Vikipēdijā ir daudz par maz. --Turaids (diskusija) 2015. gada 11. martā plkst. 17.58 (EEST)
Delfos ir lapas augšā pie tiem "aktuālajiem tematiem". --FRK (diskusija) 18:04, 11 maijā, 2015 (EEST)

He he he -Labvēlis 15:40, 11 maijā, 2015 (EEST)

piedodiet, nesekoju līdz, - kā tur ar tām balvām, ir kāds jau saņēmis? --Biafra (diskusija) 17:08, 11 maijā, 2015 (EEST)
Balvas pasniegs vēlāk, ja nemaldos, kampaņas beigās. --Papuass (diskusija) 17:24, 11 maijā, 2015 (EEST)

Papuass, Feen, varbūt tur varat parunāt/pabīdīt: ja nu tā aktivitāte tāda zemāka tagad tām tematiskajām div-nedēļām, varbūt beigās var uztaisīt tematisko nedēļu, kad būs iespēja sakopt iepriekšējo nedēļu rakstus. --FRK (diskusija) 21:01, 11 maijā, 2015 (EEST)

Grafiki[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Seksīgu grafiku cienītājiem tagad ir jauns paplašinājums.

--FRK (diskusija) 18:42, 11 maijā, 2015 (EEST)

voilà! Lua + @Wikidata + Graph extension => a population graph for every Spanish village on Hungarian #Wikipedia --Papuass (diskusija) 19:29, 26 maijā, 2015 (EEST)
Pašlaik tas gan īsti lietojams nav (Vikidatos dati pārāk nepilnīgi), bet paldies par notify :) --FRK (diskusija) 22:25, 26 maijā, 2015 (EEST)

Wiki Loves Monuments 2015 Latvijā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Lietotājs:Voll ir uzsācis tehniskos priekšdarbus, lai šogad Latvija piedalītos starptautiskajā WLM fotokonkursā. Aicinu interesentus iesaistīties, varat arī pierakstīties listē, jo pagaidām vairāk diskusija notiek tur. Pārrunāšu vēl sadarbības iespējas ar Vikimaratona partneriem par palīdzību pasākuma popularizēšanā, neformāli tam atbalsts jau tika solīts. --Papuass (diskusija) 12:04, 12 maijā, 2015 (EEST)


FROM WIKIMEDIA-LV: Vajadzētu vienoties par pasākuma "Wiki Loves Monuments" latvisko nosaukumu. Viki mīl pieminekļus izklausās nedabiski, domāju, ka tiešu tulkojumu nevajadzētu lietot, tā dara arī citās valstīs. Piedāvāju šādus variantus:

 • Vikipieminekļi
 • Kultūras pieminekļi Vikipēdijā (šādu lieto Igaunija')
 • Pieminekļi Vikipēdijā

Vajadzētu lietot "piemineklis", nevis "monuments" (šo izmanto reti). Iespējams, ka labāk būtu lietot "kultūras piemineklis", jo ar "piemineklis" pārsvarā saprot tikai skulptūras. --Papuass (diskusija) 14:42, 12 maijā, 2015 (EEST)

Papuass, es atvainojos, man vajag šo nosaukumu ātri - tās būs mūsu vikiprojekta nosaukums. Paldies par jautajumu. --Voll (diskusija) 14:47, 12 maijā, 2015 (EEST)
Kultūras pieminekļi Vikipēdijā --Voll (diskusija) 16:23, 12 maijā, 2015 (EEST)

Wikimedia Foundation Board of Trustees elections 2015[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Wmf logo vert pms.svg

This is a message from the 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee. Translations are available.

Voting has begun for eligible voters in the 2015 elections for the Wikimedia Foundation Board of Trustees. Questions and discussion with the candidates for the Board will continue during the voting.

The Wikimedia Foundation Board of Trustees is the ultimate governing authority of the Wikimedia Foundation, a 501(c)(3) non-profit organization registered in the United States. The Wikimedia Foundation manages many diverse projects such as Wikipedia and Commons.

The voting phase lasts from 00:00 UTC May 17 to 23:59 UTC May 31. Click here to vote. More information on the candidates and the elections can be found on the 2015 Board election page on Meta-Wiki.

On behalf of the Elections Committee,
-Gregory Varnum (User:Varnent)
Volunteer Coordinator, 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee

Posted by the MediaWiki message delivery 17:20, 17 May 2015 (UTC) • TranslateGet help

Content Translation beta-feature is now available[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Hello, Content Translation has now been enabled as an opt-in beta feature on this Wikipedia. To start translating, enable the beta feature and go to Special:ContentTranslation or to your contributions page and create a new translation by selecting the source language, the article name and target language. If the article already exists then a warning will be displayed. After you translate the article, you can publish it directly as a new page on the Wikipedia. In case the article gets created by another user while you were translating, you will see an option to save the newly published translation under your user namespace. The number of published pages can be seen on the Content Translation stats page.

Since, this is the first time we have installed the tool on this Wikipedia, there are chances that there may be some problems or service disruptions which we are not yet aware of. We will be monitoring the usage to check for any failures or issues, but please do let us know on the Content Translation talk page or through Phabricator if you spot any problems that prevent you from using the tool. For more information, please read about how to use the tool. You can also view a short screencast on how to use Content Translation. My apologies for writing this announcement only in English. Please feel free to translate this message for wider distribution. Thank you. --Runab WMF (diskusija) 19:17, 18 maijā, 2015 (EEST)

Latvijas ciemi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vai kādam ir Latvijas ciemu pilns saraksts (Ciems/Pagasts/Novads) no Valsts adrešu reģistra? --Voll (diskusija) 17:22, 21 maijā, 2015 (EEST)

Lapu labošana / administrācija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Labdien, Esmu partijas "Saskaņa" sabiedrisko attiecību speciāliste. Vēlētos uzzināt, kā es varētu labot / papildināt rakstus par "Saskaņu" un operatīvi atjaunot informāciju. Piemēram, pievienot logo, kas šobrīd nav, mainīt deputātus (Šobrīd Regīna Ločmele vairs nav deputāte, taču informācija nav atjaunota). Vai būtu iespējams kļūt par administratoru, lai iespēja labot būtu pieejama? Kas jādara? Katrinasaskana87 (diskusija) 13:46, 26 maijā, 2015 (EEST)

Kas liedz tagad šo rakstu labot? Raksts Saskaņa taču nav aizsargāts! Logo (un citu attēlu) augšuplādes iespēja parādīsies ceturtajā dienā pēc reģistrācijas. --Kikos (diskusija) 14:33, 26 maijā, 2015 (EEST)
@Katrinasaskana87: vienkāršāk sakot, atveram šķirkli un augšā ir poga 'labot' vai 'labot pirmkodu'. Labojumus var veikt jebkurš. --Zemgalietis (diskusija) 16:26, 26 maijā, 2015 (EEST)
Tikai lūdzu uzmanīgi. Rakstu vajadzētu labot/papildināt enciklopēdiskā, nevis PR stilā. --Feens (diskusija) 16:44, 26 maijā, 2015 (EEST)
Neaizmirstam par neitralitāti, atsaucēm. --FRK (diskusija) 16:45, 26 maijā, 2015 (EEST)

Paldies! Problēma acīmredzot bija tajā, ka biju tikko piereģistrējusies un nezināju, ka iespēja augšuplādēt parādās tikai ceturtajā dienā. Katrinasaskana87 (diskusija) 11:01, 8 jūnijā, 2015 (EEST)

Audio fragmenti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Esmu redzējis britiem (skatīt infokastes beigas) un krieviem (skatīt zem infokastes) attiecīgo personu balss piemērus. Varbūt mēs ar' varētu sākt ieviest to Latvijas ļaudīm? Es pieņemu, ka no autortiesību viedokļa ir tāpat kā ar citiem audio fragmentiem — zemas kvalitātes (jā, labošos saistībā ar Eirovīziju) kaut kāds īss paraudziņš. Tikai laikam būtu uzmanīgi jāskatās ar to, ko varētu likt... piemēram, Slakterim likt "nothing special" frāzi (ok, būtu jāliek dzimtā valoda) vai prezidentam Bērziņam 1. septembra "uzrunu" nebūtu īpaši labi, laikam. --FRK (diskusija) 13:52, 28 maijā, 2015 (EEST)

Jāskatās, kam ko tādu likt — vai tādas lietas nav galvenokārt būtiskas aktieriem un dziedātājiem? --SpeedKing (diskusija) 14:45, 28 maijā, 2015 (EEST)
Iespējams, Tev taisnība. Es atminos redzējis šādus audio piemērus arī citu profesiju pārstāvjiem (enwiki), kaut gan varbūt arī nē — iespējams, es tiešām esmu redzējis tikai aktieriem un dziedātājiem. --FRK (diskusija) 14:53, 28 maijā, 2015 (EEST)
Godīgi sakot es to failu (audio) pievienošanu nesaprotu. Es pamēģināju to ielikt, bet vienalga es tur īsti neko nesaprotu no tā pārvietošanas. Ja kāds paskaidrotu kur es kļūdijos vai arī kā to labāk ielikt, es būtu pateicīgs. silraks 09:36, 29 maijā, 2015 (EEST)
Ieliku. a) būtu jāaugšupielādē ogg fails (vēlāk pārkonvertēšu). b) Neesmu pārliecināts, ka faila augšupielāde Vikikrātuvē bija labākais risinājums, labāk šādus failus augšupielādēt tepat (Tev kreisajā pusē jau jābūt linkam "Augšupielādēt failu"). --FRK (diskusija) 10:17, 29 maijā, 2015 (EEST)

Ziedojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Labrīt.

Runāsim skaidri, varējāt sākt uzrunu ar Sveicināti,Labdien vai tamlīdzīgiem vārdiem. Vismaz man šķiet, ka tā dara civilizētā pasaulē. Neziedošu, pasaku godīgi. Nevis skopuma dēļ, bet ļoti neuzrunājoss ir Jūsu vēstījums.

Vēlot lai viss izdodās, Iveta Saulrieta

Tas paziņojums ir nedaudz ar šausmu efektu — negaidīti izlec pa puslapu, pieprasot asin.. tas ir, naudu. --Zemgalietis (diskusija) 17:27, 1 jūnijā, 2015 (EEST)
Mēs varam uzlabot tikai tulkojumu, pārējo jau koordinē WMF. Piekritīšu, ka šogad tas ir visai uzstājīgi. --Papuass (diskusija) 18:06, 1 jūnijā, 2015 (EEST)
Vai tad citus gadus bija citādāk? --FRK (diskusija) 18:34, 1 jūnijā, 2015 (EEST)
Zemgalietis ļoti precīzi aprakstīja ar šausmu efektu + mazliet tā kā histēriski. Citus gadus, man liekas, tik uzbāzīgi nebija. --Feens (diskusija) 19:16, 1 jūnijā, 2015 (EEST)

Iespējams, draud tikšanās, ja kopienai ir interese[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

@Pirags, Kikos: Nejauši satiku paziņu, kurš piedāvāja veikt liela apjoma datu digitalizāciju. Piemēram, teica, ka iespējams digitalizēt Konversācijas vārdnīcu (paziņa diezgan publiska persona, tāpēc, domāju, ka tā nav tukša muldēšana). Skaidrs, ka ievietot Konversācijas vārdnīcu tieši vikipēdijā autortiesību dēļ nevar, tomēr tās digitalizēta forma visai palīdzētu rakstu veidošanā. Ja kādam ir idejas un vēlmes, vajadzētu tikties ar cilvēku un parunāt. --Feens (diskusija) 12:20, 1 jūnijā, 2015 (EEST)

Neredzu lielu jēgu no Konversācijas vārdnīcas digitizēšanas vikipēdijai, bet parunāties par šādu lietu globāli varētu. --Kikos (diskusija) 14:01, 1 jūnijā, 2015 (EEST)
Te diskutējām par to, ko vajadzētu digitāli. --Papuass (diskusija) 14:07, 1 jūnijā, 2015 (EEST)
LPE arī būtu pro. --Zemgalietis (diskusija) 14:30, 2 jūnijā, 2015 (EEST)

Kā ar laikiem, vietām? Man vienalga. --Feens (diskusija) 14:37, 1 jūnijā, 2015 (EEST)

Vieta varētu būt iepriekšējā, bet laiks tikai pēc darba. (no kādiem 17.30) --Kikos (diskusija) 16:01, 1 jūnijā, 2015 (EEST)
Es varētu piektdien no 15:00.--Pirags (diskusija) 22:43, 1 jūnijā, 2015 (EEST)

5dien, 16.00, čehi. Persona, Pirags un Feens būs. --Feens (diskusija) 11:49, 3 jūnijā, 2015 (EEST)

Tikšanās notika. Idejas vairākas. Vispirms kāda mēneša divu laikā digitalizēsim Konversācijas vārdnīcu. Par rezultātiem ziņošu. --Feens (diskusija) 19:13, 5 jūnijā, 2015 (EEST)

Formalitāte: ieliec tabulā atskaiti. --Papuass (diskusija) 22:49, 5 jūnijā, 2015 (EEST)

Kā labāk infokastēs norādīt, ka dati ņemti no Vikidatiem?[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vairākās Vikipēdijās (piemēram, franču, krievu, spāņu, laikam arī poļu) ir norāde infokastē, ka (vismaz) daļa datu tiek ņemta no Vikidatiem. Kā mums to labāk norādīt?

 • infokastes apakšā links uz Vikidatiem — nav labi, jo kaut kas var arī netikt ņemts no Vikidatiem, kas mums ir iekšā infokastē
 • katrai no Vikidatiem ņemtai vērtībai blakus +/- simbols ar linku uz Vikidatiem
 • katrai no Vikidatiem ņemtai vērtībai infokastes labajā pusē Vikidatu logo.
 • Citi varianti?

Pirmie 3 varianti ir no eksistējošiem piemēriem citu valodu Vikipēdijās. --FRK (diskusija) 20:57, 5 jūnijā, 2015 (EEST)

Vienīgais puslīdz ciešamais izskatās trešais. Ja vien tiešām vajag visu papildus saraibināt. --ScAvenger (diskusija) 21:26, 5 jūnijā, 2015 (EEST)
jā tiešām - jāsāk ar vai un kāpēc vajag? --Biafra (diskusija) 09:20, 9 jūnijā, 2015 (EEST)
Aizmirsu par šo. Vajadzētu tāpēc ka cilvēki, kas vēlētos veikt labojumus un nezina par tādu lietu kā Vikidati, var palikt apjukuši par to, ka rakstā rādās kaut kāda vērtība, bet kodā tās nav. Vēl viens variants (ja mūsu infokastes būtu labi dokumentētas) ir ielikt norādi rakstos infokastē (kā šeit tas "i" labajā pusē) un tad nu infokastes dokumentācijā norādīt, kas un kā. --FRK (diskusija) 09:25, 9 jūnijā, 2015 (EEST)
loģiski būtu, ja tas ir redzams, veicot labojumus. neveicot labojumus nav nepieciešams, parastam lasītājam - lieki. --Biafra (diskusija) 11:20, 9 jūnijā, 2015 (EEST)
Neejot cauri visiem rakstiem, kur jau ir izmantoti Vikidati, es pašlaik neredzu iespēju to izdarīt :( --FRK (diskusija) 11:26, 9 jūnijā, 2015 (EEST)

Pywikibot compat will no longer be supported - Please migrate to pywikibot core[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sorry for English, I hope someone translates this.
Pywikibot (then "Pywikipediabot") was started back in 2002. In 2007 a new branch (formerly known as "rewrite", now called "core") was started from scratch using the MediaWiki API. The developers of Pywikibot have decided to stop supporting the compat version of Pywikibot due to bad performance and architectural errors that make it hard to update, compared to core. If you are using pywikibot compat it is likely your code will break due to upcoming MediaWiki API changes (e.g. T101524). It is highly recommended you migrate to the core framework. There is a migration guide, and please contact us if you have any problem.

There is an upcoming MediaWiki API breaking change that compat will not be updated for. If your bot's name is in this list, your bot will most likely break.

Thank you,
The Pywikibot development team, 19:30, 5 June 2015 (UTC)

RE: Satura tulkošanas paplašinājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Turpinot pēdējo ierakstu: vai arī mums nevajadzīgu veidņu vai negatava veidņu koda (Veidne:Cite report) pārnešanā. Skatīt Special:Contributions/GSLAsa. Esmu puslīdz drošs, ka tas top ar Satura tulkošanas paplašinājumu. Būs jāiet jāravē laukā tās veidnes :) --FRK (diskusija) 09:16, 9 jūnijā, 2015 (EEST)

VisualEditor News #3—2015[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

13:44, 13 jūnijā, 2015 (EEST)

Saķēzītie raksti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kurš no novadu rakstiem tagad izņems tur sabakstīto? --Zemgalietis (diskusija) 23:08, 13 jūnijā, 2015 (EEST)

vai domā to čupu ar uzlabošanas veidnēm? jā, diez kas nav... --Biafra (diskusija) 15:46, 15 jūnijā, 2015 (EEST)
Laikam domāti "skeleti" ar papildināšanas veidnēm. Mēs tā kā vienojāmies, ka autors tos skeletus aizvāks, ja neatradīsies neviens, kas apaudzē ar gaļu. --ScAvenger (diskusija) 19:40, 15 jūnijā, 2015 (EEST)
Leave these skeletons for 2-3 months please. I am sorry, because I have had ideas about articles filling, but I have no free time right now - business trip and then private trip till Ligo. I understand your feelings , but I think that empty articles about LV municipalities in Latvian encyclopedia is a shame. --Voll (diskusija) 18:26, 16 jūnijā, 2015 (EEST)
Bet šīs veidnes jau nepalīdz nekādīgi tos papildināt...--Wikipēdijas Dīdžejs (diskusija | devums) 18:11, 18 jūnijā, 2015 (EEST)
Bet tukši virsraksti arī neizskatītos labi. --FRK (diskusija) 18:16, 18 jūnijā, 2015 (EEST)
Ir, bet nu šobrīd arī viņiem tur jēgas nav, ņemot vērā, ka papildināšanas vilnis diez vai būs un "vietējais" zinās, ko darīt.--Wikipēdijas Dīdžejs (diskusija | devums) 19:04, 18 jūnijā, 2015 (EEST)

New Wikipedia Library Accounts Available Now (June 2015)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Hello Wikimedians!

The TWL OWL says sign up today!

Today The Wikipedia Library announces signups for more free, full-access accounts to published research as part of our Publisher Donation Program. You can sign up for new accounts and research materials from:

 • Taylor & Francis — academic publisher of journals. The pilot includes two subject collections: Arts & Humanities and Biological, Environment & Earth Sciences. (30 accounts)
 • World Bank eLibrary — digital platform containing all books, working papers, and journal articles published by the World Bank from the 1990s to the present. (100 accounts)
 • AAAS — general interest science publisher, who publishes the journal Science among other sources (50 accounts)

New French-Language Branch!

 • Érudit (en Francais) — Érudit is a French-Canadian scholarly aggregator primarily, humanities and social sciences, and contains sources in both English and French. Signups on both English and French Wikipedia (50 accounts).
 • Cairn.info (en Francais) — Cairn.info is a Switzerland based online web portal of scholarly materials in the humanities and social sciences. Most sources are in French, but some also in English. Signups on both English and French Wikipedia (100 accounts).
 • L'Harmattan — French language publisher across a wide range of non-fiction and fiction, with a strong selection of francophone African materials (1000 accounts).

Many other partnerships with accounts available are listed on our partners page, including an expansion of accounts for Royal Society journals and remaining accounts on Project MUSE, JSTOR, DeGruyter, Highbeam Newspapers.com and British Newspaper Archive. If you have suggestions for journals or databases we should seek access to make a request! Do better research and help expand the use of high quality references across Wikipedia projects: sign up today!
--The Wikipedia Library Team 22:08, 15 June 2015 (UTC)

We need your help! Help coordinate Wikipedia Library's account distribution and global development! Please join our team at our new coordinator signup.
This message was delivered via the Global Mass Message tool to The Wikipedia Library Global Delivery List

HTTPS[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

01:00, 20 jūnijā, 2015 (EEST)

WMCEE Spring 2015 un Vikinometne[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Noslēdzies raktu konkurss Centrālās un Austrumeiropas pavasaris 2015, esam publiskojuši arī rezultātus. Konkursa galvenā balva ir brauciens uz Vikinometni Maķedonijā. Priekšrocības šeit ir mūsu konkursa pirmajām trijām vietām, bet ja viņi atsakās, iespēja ir jebkuram aktīvam lietotājam, ja to improvizētā balsošanā apstiprina 5 citi balsstiesīgi lietotāji un pret to ir mazāk par vienu trešdaļu no balsīm. Braucēji būtu jānosauc līdz 25. jūnijam.

Atvainojiet par īso atskaiti, tomēr Jāņu brīvdienas :) --Papuass (diskusija) 23:33, 21 jūnijā, 2015 (EEST)

Te, starp citu, ir nometnes lapa ar datumiem un citu info. --FRK (diskusija) 23:51, 21 jūnijā, 2015 (EEST)
Pēdējais aicinājums jebkuram kopienas dalībniekam - apmaksāts brauciens uz vikinometni Maķedonijā. Jūs to esat pelnījuši, pat, ja jums tā nešķiet :) --Papuass (diskusija) 18:53, 25 jūnijā, 2015 (EEST)

Two weeks to save freedom of panorama in Europe[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

The current situation of freedom of panorama in the countries of Europe.
The current report text would turn the map red or yellow for all EU countries.
  OK, including works of art
  OK for buildings only
  OK for non-commercial use only
  Not OK
  Unknown
Now photos of the European Parliament are not allowed to be on Wikipedia...
...as well is pictures of the Belgian national monument the Atomium, but then...
also London Eye (England), ...
...also Rotterdam Central trainstation (Netherlands), ...
...also El Hemisférico (Valencia, Spain) and many more...
Feel free to translate this message into Latvian.

Hi all,

What is going on?

In the European Parliament a proposal (amendment) has been submitted to limit the Freedom of Panorama in Europe. The proposal is part of a larger plan to harmonize the copyright law in the various countries of the European Union.
If this proposal is adopted and implemented, it will mean that users on Wikipedia are no longer allowed to upload photographs of modern buildings or public works of art and use them in Wikipedia.
Even if freedom of panorama is allowed only for non-commercial purposes, this is an issue for Wikipedia. The current license under what we write Wikipedia, CC-BY-SA, is not compatible with non-commercial licenses, as they would restrict the re-use of the content.

Freedom of panorama?

Photos of modern buildings and public art currently may be uploaded on Commons / Wikipedia and used in articles, only if those pictures were taken in a country that currently has freedom of panorama (FoP), at this moment 16 of the 28 EU countries.
 • EU countries with freedom of panorama: Austria, Croatia, Czech Republic, Denmark*, Finland*, Germany, Ireland, Hungary, Malta, Netherlands, Poland, Portugal, Slovakia, Spain, Sweden, and United Kingdom. (* = only for buildings)
 • EU countries without freedom of panorama: Belgium, Bulgaria, Cyprus, Estonia, France, Greece, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Romania, and Slovenia.
In countries without freedom of panorama, the creator of a creative work (permanently placed in the public space, like buildings, public art, etc.) needs to authorize the release of the photo, also if you have taken the photo yourself.

Which proposal involved?

It concerns amendment AM421 proposed by Cavada.

When is the vote on this amendment?

Thursday 9 July.

Can we do something against it?

Yes! By making known what impact this amendment has to Wikipedia and what damage it can cause to Wikipedia. In recent years it has come to our attention that many politicians do not even know that it is forbidden to publish on their website a photo of the European Parliament in Strasbourg, without the prior permission of the architect. So in the first place creating awareness is important.
Therefore a CentralNotice banner is prepared and a landing page. If you like, you can create a landing page, just like sv:Wikipedia:Panoramafrihet or de:Wikipedia:Initiative für die Panoramafreiheit.

What can I do?

 • Send an e-mail to one or more Members of the European Parliament from your country/area (list of members on Wikipedia and list of the members on the site of the European Parliament (on the page of each member is the e-mail address linked)).
 • Send a tweet to one or more Members of the European Parliament from your country/area (or re-tweet) in your language. Ask them for example if they really want Wikipedia to be backed-out or stripped of thousands of images. Or send a tweet to political groups in the parliament or a general tweet about the subject. Examples: 1, 2, 3.


Where is the coordination?

Commons:Freedom of Panorama 2015
Here, press releases, media reports, and more matters can be reported / added / suggested.
Feedback for the suggested banner text and landing page can be provided here: Commons:Freedom of Panorama 2015/Proposed messages.


Where can I read more information?

Read the article in the Signpost at: Three weeks to save freedom of panorama in Europe

Feel free to translate this message into Latvian. Thanks! Romaine (diskusija) 11:44, 22 jūnijā, 2015 (EEST)

Status update:

 • The international landing page about this issue is ready at: Freedom of Panorama in Europe in 2015.
 • The page with an overview of the Members of the European Parliament (MEP) in Latvia is at Freedom of Panorama in Europe in 2015/Contact your MEP/LV. There you can easily find an MEP, his/her e-mail and Twitter-account.
 • In the evening of today 25 June, a CentralNotice banner will be set up for Latvia with approval of WMF, depending on how the politics evolve. For this banner translations are needed. If you want to translate the texts of the banner from English into your language, add your name, language and how we can reach you at m:Talk:Freedom of Panorama in Europe in 2015/Banner and we will let you know when you can translate.
 • If you communicate to an MEP from your area/country, you can link to: http://meta.wikipedia/wiki/saveFoP
 • If you tweet about this subject you can use the hashtag: #saveFoP
 • If you send an e-mail to an MEP, please write it in your own language in your own words. Sending a the same identical message to multiple MEPs, they will notice that and then it does not work any more.

Thank you! Romaine (diskusija) 15:49, 25 jūnijā, 2015 (EEST)

PS: If you like, you can translate Freedom of Panorama in Europe in 2015 to a page on lv-wiki. Please add the page then to Q20200822. Romaine (diskusija) 15:51, 25 jūnijā, 2015 (EEST)

Update 25 June:

 • This evening we had a meeting to evaluate the political situation in Brussels and to determine if setting up a banner today would be effective. In these two weeks there are two critical points in the political process to get to a text that is safe for Wikipedia: before 1 July an MEP need to take action to get the text changed with sufficient support from other MEPs, and on 9 July the plenary voting in the European Parliament. We determined today that as a result of all our actions Wikimedia wide, we have generated enough attention to get the first step done. Congratulations! But this was the small step, the large one is the plenary voting.
 • The question we asked ourselves is if we should already show a banner today. A banner on top of every Wikipedia page is a very powerful and sensitive instrument we should be carefully in using it, in timing and wording, certainly if it concerns a subject in the field of advocacy. Also it should be used as last resort. As said, we have arranged enough attention for point one. We also consider two weeks before the voting as too long, because when the banner is seen this week, it likely will be forgotten two weeks later. Therefore we consider it better to start with the banner on 2 July, after assessing how the situation has developed.
 • We advice you not to set up a banner in this week already, but this is an advice. If your local community decides otherwise, this will be respected.
What is the plan now?
 • We will asses the situation on 2 July, then we will set up a banner that day. This gives us also more time to get all the translations in the various European languages.
 • We have asked the Wikimedia Foundation to come with an official statement. They have indicated that they will work on this and will come with an official statement and/or blog post on 2 July.
 • But in the mean while just waiting? - No!
Let's do this! Thank you for all the work!! Romaine (diskusija) 05:59, 26 jūnijā, 2015 (EEST)

Vietējā diskusija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

(ieliku apakšvirsrakstu, lai var pamanīt) Varbūt nomainam centrālo paziņojumu? Komūnos ir daži varianti. --FRK (diskusija) 13:06, 22 jūnijā, 2015 (EEST)

Jā, nebūtu slikti. Varētu pat intrigai uzrakstīt vienkārši kā diskusijā — "Briest mēsli Eiropas parlamentā" un vairāk neko :) Wikimedia gan vēl paši nav pabeiguši paziņojumu. --ScAvenger (diskusija) 13:36, 22 jūnijā, 2015 (EEST)
Ēm, sauciet mani par konservatīvu vai kaut kā citādāk, bet varbūt vismaz Draud nepatikšanas EP? Mēsli kaut kā neizklausās labi, mēs tomēr sevi pozicionējam par nopietnu vietu :)
Es gribēju noprecizēt par Latviju. Tātad mums (Latvijai) nekas nemainās. Bet vai mūsu Saeima drīkst pieņemt mums labvēlīgus lēmumus? T.i., tai iniciatīvai būs kaut kāda jēga, ja EP pieņem tos grozījumus? --FRK (diskusija) 13:49, 22 jūnijā, 2015 (EEST)
Es pat gribēju ieteikt "s..i", kā atbilstošāku situācijai :) Jā, mums it kā nekas nemainās pat sliktākajā gadījumā, bet, cik sapratu, mēs tad neko vairs arī nevarēsim nākotnē mainīt uz labāku. --ScAvenger (diskusija) 14:19, 22 jūnijā, 2015 (EEST)
Tad jau reāli s* :( --FRK (diskusija) 14:28, 22 jūnijā, 2015 (EEST)
Mazākais ko varam darīt — iztulkot meta sagatavotos tekstus, izplatīt tos, uzlikt sitenotice paziņojumu (ja to neuzliks visā reģionā). uz en:SOPA un en:PROTECT IP Act pat Latvijā pavilkās, tas gan vairāk apdraudēja pirātus. --Papuass (diskusija) 10:53, 25 jūnijā, 2015 (EEST)

Nu redz, vācieši pat sākuši vākt parakstus. OK, mums tas gan laikam īpaši labi neizskatītos ar kādiem 20 parakstiem :) --FRK (diskusija) 23:28, 25 jūnijā, 2015 (EEST)

Adresācijas sakārtošanas projekts[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vai par šo notikumu nav vajadzīgs raksts? It kā nozīmīgs pasākums --Dark Eagle (diskusija) 20:12, 24 jūnijā, 2015 (EEST)

kādēļ gan ne, izmaiņu apjoms ir grandiozs, cep tik augšā! --Biafra (diskusija) 22:18, 24 jūnijā, 2015 (EEST)
nez, vai pats to darīšu, jo pat nezinu kā nosaukt rakstu --Dark Eagle (diskusija) 22:40, 24 jūnijā, 2015 (EEST)

Citoid serviss Visual Editor'am[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pamēģināju enwiki, strādāja baigi forši (VE spiežam uz "Cite" ikonas). Varbūt esat pamanījuši, ka atsaucēs nelietoju atsauču veidnes, bet parastas [http://... teksts] konstrukcijas, kas ne vienmēr ir ideāli. Lai pieslēgtu, vajag šādu Phabricator pieteikumu ar veidņu konfigurāciju visām vēlamajām veidnēm. --Papuass (diskusija) 11:17, 29 jūnijā, 2015 (EEST)

Ir arī kruts RefToolbar rīks. Es jau vairākus gadus lietoju to šeit. Mums šeit Vector vidē gan tas negrib strādāt (OK, ar Vector tur saistības nekādas, bet vienkāršības pēc pieņemsim, ka tā). --FRK (diskusija) 12:58, 29 jūnijā, 2015 (EEST)
Tikai, ja Tu darbojies ar TemplateData, atceries, ka vienkārši copy-paste no enwiki nedrīkst. Mums nav visu parametru. Labāk to darīt manuāli. --FRK (diskusija) 17:12, 29 jūnijā, 2015 (EEST)

Adminiem un botiem[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

@Dainis, Feens, Gragox, Kikos, Laurijs, Papuass, ScAvenger, SpeedKing, Treisijs, Xil: ja nu kādam no jums ir štruntīga parole, tad tagad to derētu nomainīt. Citādi Vikipēdija jums neliks mieru, katrā logošanas reizē to pieprasot nomainīt :) Ja nu nav idejas, daži padomi. Štruntīga parole laikam pašreizējā laikposmā skaitās īsāka par 8 simboliem (latviešu burti (ķ, ī u.t.t.) ir ķipa divi simboli), citi nosacījumi pārbaudīti netiek. Skatīt arī phab:T94774. --FRK (diskusija) 20:26, 29 jūnijā, 2015 (EEST)

Darīts. --ScAvenger (diskusija) 07:14, 30 jūnijā, 2015 (EEST)

Šodien (30. jūnjā) 19:00 Radio NABA saruna par Vikipēdiju[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kā jau rakstīju listē, šodien Radio NABA raidījumā "Zinātnes vārdā" runāsim par Vikipēdiju. Būšu es un Feens, neviens cits interesi neizrādīja. --Papuass (diskusija) 18:15, 30 jūnijā, 2015 (EEST)

Šoreiz būtu ticis, bet ziņu nesaņēmu! Mana aktivitāte Vikipēdijā pašlaik vāja, bet drīzumā turpināšu rakstīt un darboties normāli. Veiksmīgu sarunu! --GreenZeb (diskusija) — 2015. gada 30. jūnijā, plkst. 18.34 (EEST)
Pieraksties listē, reizēm kāda ziņa aiziet tikai tur. --Papuass (diskusija) 22:15, 30 jūnijā, 2015 (EEST)
Kāds var pateikt, kā veicās? Esmu par slinku, lai meklētu atkārtojumu. :D--Wikipēdijas Dīdžejs (diskusija / devums) 10:09, 1 jūlijā, 2015 (EEST)
Te ir. Es pats gan tiku vakar tikai līdz 14. minūtei :D --FRK (diskusija) 10:37, 1 jūlijā, 2015 (EEST)