Vikipēdija:Kopienas portāls

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Šobrīd nav nevienas plānotas vikitikšanās

Iepriekšējās un plānotās vikitikšanās

WM CEE Meeting 2015, Tartu, Igaunija, 11.-13. septembris[labot šo sadaļu]

WM CEE Meeting 2015

Šobrīd ir pēdējais brīdis, lai izrādītu interesi par dalību reģiona vikikonferencē, kas šogad notiks Tartu apkārtnē 11.-13. septembrī.

Dalībai konferencē nepieciešama tikai vēlme un ciešama angļu sarunvalodas prasme (konferences darba valoda), šaurākā lokā derēs arī krievu valoda. Aktīva dalība (uzstāšanās un diskusijas ir vēlama, bet ir OK arī tikai klausīties).

Jebkurā brīdī autobusa biļetes turp atpakaļ maksā 32 EUR, ik pa laikam ir visādas akcijas. Pastāv liela iespēja, ka šie ceļa izdevumi tiks atmaksāti.

Tie, kas vēlas piedalīties, lūdzu paziņot šeit un pielikt sevi arī pie "Interested in attending": šajā lapā

Ja kādas neskaidrības, jautājiet šeit vai man privāti. --Papuass (diskusija) 11:06, 27 jūlijā, 2015 (EEST)

Precīzāka vieta: Vore (Jegevas apriņķis). m:Wikimedia CEE Meeting 2015 ir pievienota ceļošanas un cita informācija. --Papuass (diskusija) 12:32, 29 jūlijā, 2015 (EEST)

Kopienas pārstāvju izvirzīšana[labot šo sadaļu]

Organizatori vēlas pārliecību, ka cilvēki, kas vēlas piedalīties pasākumā, ir savā ziņā konkrētās kopienas pārstāvji, lai nav tā, ka tur aizbrauc pilnīgi nesaistīti cilvēki. Lielākās kopienās tam ir arī papildu nozīme kā konkursam, jo no katras valsts ceļojuma izdevumu atmaksai var pieteikties līdz 2 cilvēkiem.

Lūdzu, parakstieties, ja atbalstāt konkrēto personu kā kopienas pārstāvi konferencē. Droši pievienojiet arī sevi, ja ir vēlme doties. Par to būtu jābūt skaidrībai līdz 17. augustam.

Tukšā starpviki saite uz angļu valodu[labot šo sadaļu]

Iespējams, ka tas ir jau kaut kur atrunāts, bet nu tomēr...

Man ļoti tracina tukšā starpviki saite uz angļu Vikipēdiju, ja viņiem šāda raksta nav, piemēram, rakstā atpūta. Kapēc nav šādu tukšu starpviki saišu uz visām valodām? Priekš kam vispār tāda ir vajadzīga? --Treisijs (diskusija) 23:39, 28 jūlijā, 2015 (EEST)

Man arī tā pelēkā saite ne pārāk patīk, reizēm ātrumā nejauši uzspiežas, kad pievieno starpviki saites. --AgrisR (diskusija) 23:45, 28 jūlijā, 2015 (EEST)
Ieliec savā CSS šo:
li.cx-new-interlanguage-link { display: none; }

--Papuass (diskusija) 23:45, 28 jūlijā, 2015 (EEST)

Ok, bet citiem joprojām tak tas būs, vai ne? Kapēc to vispār vajag? --Treisijs (diskusija) 23:52, 28 jūlijā, 2015 (EEST)
Atvainojos par laikam stulbo jautājumu, bet par ko ir runa? :) Par to "Pievienot saites" sadaļā "citās valodās"? Vai arī to apaļo "rimbuli"? Ieliekot css failā to kodu, man vismaz nekas nemainījās (vismaz ātrumā neko nemanīju). --FRK (diskusija) 11:24, 29 jūlijā, 2015 (EEST)
Runa ir par ContentTranslation linku, kas piedāvā tulkot uz angļu valodu tos latviskos rakstus, kas nav enwiki. Varbūt vienkāršāks risinājums ar to CSS ir atslēgt Satura tulkošanu? :) --Papuass (diskusija) 11:31, 29 jūlijā, 2015 (EEST)
Es laikam vēl guļu vai arī man tas vispār nerādās :) Var palūgt ekrānuzņēmumu, lai es neturpinātu uzdot stulbus jautājumus? :) Satura tulkošana jau nav pieslēgta visiem, to katrs pats var sev ieslēgt. --FRK (diskusija) 12:12, 29 jūlijā, 2015 (EEST)
Es arī neko neparastu un tracinošu nenovēroju... --ScAvenger (diskusija) 12:33, 29 jūlijā, 2015 (EEST)
Es arī par to saiti neesmu sajūsmā. Jau vairākas reizes esmu apmānīts. :D Paldies, Papuas! :) --GreenZeb (diskusija) — 2015. gada 4. augustā, plkst. 09.26 (EEST)

Un ja jau mēs par CT ierunājāmies, some useless stats :) --FRK (diskusija) 12:26, 29 jūlijā, 2015 (EEST)

Flow[labot šo sadaļu]

Gan jau esat pamanījuši, ka es kādreiz uzrakstu šos četrus burtus: Flow. Īsumā: tas ir jauns diskusiju formāts, kas aizvietos veco (t.i., pašreizējo) diskusiju formātu. Es to gribētu pieteikt sev diskusiju lapā, bet cik saprotu man vajadzīgs kopienas atbalsts tam. Neuztraucieties, neviena cita diskusiju lapa konvertēta netiks, tikai mana diskusiju lapa. --FRK (diskusija) 13:12, 29 jūlijā, 2015 (EEST)

 1. + Atbalstu (paskatīsimies, kas tas par zvēru...) --ScAvenger (diskusija) 13:55, 29 jūlijā, 2015 (EEST)
 2. + Atbalstu atbalstītāju :) silraks (Mana diskusija) 13:58, 29 jūlijā, 2015 (EEST)
 3. + Atbalstu :) --AgrisR (diskusija) 14:40, 29 jūlijā, 2015 (EEST)

Paldies par atbalstu :) --FRK (diskusija) 11:59, 31 jūlijā, 2015 (EEST)

Tehniskās detaļas[labot šo sadaļu]

Laikam jau vajadzētu tagad novienoties par tehniskajām detaļām. Kā mēs sauksim pašu Flow laikam varam izlemt arī vēlāk, kad jau nedaudz būsim apraduši u.t.t., bet kā sauksim topikus — "Temats"? T.i., konkrētas diskusijas — piemēram, šajā lapā "Vikisaites un latviešu valoda" ir viens topiks. To vajag, jo tām Flow sarunām ir atsevišķa vārdtelpa paredzēta. --FRK (diskusija) 12:23, 31 jūlijā, 2015 (EEST)

Var "Temats", var "Tēma"... "Diskusijas sadaļa" droši vien būs par garu? --ScAvenger (diskusija) 17:26, 31 jūlijā, 2015 (EEST)
Atkal mēs te divatā visu nolemsim, jo pārējiem vienalga :) Temats, tēma. "Diskusijas sadaļa" - jā, būs laikam par garu. Un es tā kā gribētu drošāku nosaukumu, jo... Cik dzirdēts, to var(ētu) arī izmantot citos mērķos, ne tikai diskusijām. Piemēram, šādiem rakstu pieprasījumiem (vispār ideja laba - te tos pieprasītos rakstus var "pieprasīt" vairākiem vikiprojektiem, bet nu labi - šis jau ir oftopiks). Citādi sanāks kā ar attēlu vārdtelpu, zem kā mums iet attēli, PDF faili (jā, var arī PDF likt), skaņas faili. Protams, to visu var pārsaukt, bet pārāk bieži es jūs visus te esmu besījis ar tām balsošanām :) --FRK (diskusija) 11:01, 1 augustā, 2015 (EEST)
Velkot paralēles ar upi, man ienāca prātā vārds "atzars" ("topika" vietā). --Zuiks 11:46, 1 augustā, 2015 (EEST)
Nez, manuprāt atzars būtu pārāk ekstrēmi. Sadaļa gan būtu OK. --FRK (diskusija) 12:07, 1 augustā, 2015 (EEST)
Laikam tomēr būs "Tēma". --FRK (diskusija) 15:34, 5 augustā, 2015 (EEST)
Lai iet kā īsākais variants. --ScAvenger (diskusija) 16:01, 5 augustā, 2015 (EEST)

Pēdējās izmaiņas[labot šo sadaļu]

Mums tur ir tas procentu mērķis, kas nofenderēts no kaimiņiem. Bet man radās ideja par dienas mērķi: Respektīvi ir zināms cik rakstu precīzi pietrūkst līdz finišam (Līdz maratona finišam — 37 578 raksti). Varbūt būtu iespējams izrēķināt dienas vajadzīgo, kvalitatīvo rakstu skaitu kuri nepieciešami lai sasniegtu maratonu laikā. Nezinu nedz kā to panāk, nedz kā tas izskatītos. Bet ceru uz vikiholisma dzītu entuziasmu. Pat ja tas nav reāli (ir vai nav?), būšu priecīgs ja sāktos vismaz kāda diskusija par kāda maratona elementa ielikšanu pēdējās izmaiņās. silraks (Mana diskusija) 15:05, 29 jūlijā, 2015 (EEST)

Jebko, kas ir kvalitatīvs, automātiski noteikt ir grūti :) Vajadzīgo skaitu (līdz 100tk Latvijas simtgadē) var arī nofenderēt no Papuasa, ja nepieciešams. --FRK (diskusija) 15:09, 29 jūlijā, 2015 (EEST)
Ja varētu dabūt kaut kur šodien izveidoto lapu skaitu, tad varētu to rādīt. --Papuass (diskusija) 17:54, 30 jūlijā, 2015 (EEST)
No savas puses varu piedāvāt statisku sarakstu, tāpat kā ar to salīdzinājumu ar kaimiņvalstu Vikipēdijām. --FRK (diskusija) 11:40, 31 jūlijā, 2015 (EEST)

Vikisaites un latviešu valoda[labot šo sadaļu]

Ja nu kāds iepriekš bija sastapies ar to, ka šādi linki [[Alūksnes pils]]drupās nav pareizi (t.i., linkojas tikai Alūksnes pilsdrup, ās paliek nelinkots) un jāveido saite šādi [[Alūksnes pils|Alūksnes pilsdrupās]]. Tagad viss ir OK šajā jautājumā, izveidojas pareiza saite. Ja nu nebijāt saskārušies, tad šo varat ignorēt :) --FRK (diskusija) 12:06, 31 jūlijā, 2015 (EEST)

Protams, tādos ekstremālos gadījumos kā ar ō, ŗ un tiem burtiem, kas nav latviešu valodā, jādara tāpat kā iepriekš, bet vismaz mūsdienu latviešu valodas alfabēts strādā kā nākas. --FRK (diskusija) 12:12, 31 jūlijā, 2015 (EEST)

Etymology of dators[labot šo sadaļu]

Pārvietots uz Diskusija:Dators: --FRK (diskusija) 10:25, 1 augustā, 2015 (EEST)

What does a Healthy Community look like to you?[labot šo sadaļu]

Community Health Cover art News portal.png

Hi,
The Community Engagement department at the Wikimedia Foundation has launched a new learning campaign. The WMF wants to record community impressions about what makes a healthy online community. Share your views and/or create a drawing and take a chance to win a Wikimania 2016 scholarship! Join the WMF as we begin a conversation about Community Health. Contribute a drawing or answer the questions on the campaign's page.

Why get involved?[labot šo sadaļu]

The world is changing. The way we relate to knowledge is transforming. As the next billion people come online, the Wikimedia movement is working to bring more users on the wiki projects. The way we interact and collaborate online are key to building sustainable projects. How accessible are Wikimedia projects to newcomers today? Are we helping each other learn?
Share your views on this matter that affects us all!
We invite everyone to take part in this learning campaign. Wikimedia Foundation will distribute one Wikimania Scholarship 2016 among those participants who are eligible.

More information[labot šo sadaļu]


Happy editing!

MediaWiki message delivery (diskusija) 02:42, 1 augustā, 2015 (EEST)

Nav jau tik skumja bilde...[labot šo sadaļu]

Sveicināti Vikibiedri, šad tad pamanu, ka kāds sūdzas, ka mums (Vikipēdijā) ir maz rakstu, taču ielūkojoties Vikipēdijas dziļuma rādītājos, kaimiņi — Igaunija un Lietuva mums nestāv ne blakus. Igauņiem rādītājs ir teju trīs reizes zemāks. --Kristians.Jakubovskis (diskusija) 21:47, 2 augustā, 2015 (EEST)

Ko vēl labu stāsta Tallinas radio? --Zemgalietis (diskusija) 22:00, 2 augustā, 2015 (EEST)
Es neklausos Tallinas radio :D, vienkārši ziņkāres pēc ielūkojos dažos statistikas datos:D--Kristians.Jakubovskis (diskusija) 22:11, 2 augustā, 2015 (EEST)
Ar Vikipēdijas dziļumu mēs vienmēr esam lepojušies :) --ScAvenger (diskusija) 22:25, 2 augustā, 2015 (EEST)
Lietuviešiem ir vēl zemāks rādītājs, laikam viņu Vikipēdija sastāv lielākoties no īsām definīcijām.--Kristians.Jakubovskis (diskusija) 22:28, 2 augustā, 2015 (EEST)
"Dziļums" vairāk nosaka to, ka raksti tiek daudzkārt uzlaboti, un notiek arī darbība ārpus rakstiem (diskusijas u. tml.). --ScAvenger (diskusija) 22:34, 2 augustā, 2015 (EEST)

Pie tēmas: rekur rakstu sadalījums pa tēmām pēc Vikidatos atzīmētā. --Papuass (diskusija) 12:26, 4 augustā, 2015 (EEST)

Wikidata: Access to data from arbitrary items is coming[labot šo sadaļu]

(Sorry for writing in English)

When using data from Wikidata on Wikipedia and other sister projects, there is currently a limitation in place that hinders some use cases: data can only be accessed from the corresponding item. So, for example, the Wikipedia article about Berlin can only get data from the Wikidata item about Berlin but not from the item about Germany. This had technical reasons. We are now removing this limitation. It is already done for many projects. Your project is one of the next ones. We will roll out this feature here on August 12.

We invite you to play around with this new feature if you are one of the people who have been waiting for this for a long time. If you have technical issues/questions with this you can come to d:Wikidata:Contact the development team.

A note of caution: Please be careful with how many items you use for a single page. If it is too many pages, loading might get slow. We will have to see how the feature behaves in production to see where we need to tweak and how.

How to use it, once it is enabled:

Cheers Lydia Pintscher MediaWiki message delivery (diskusija) 20:46, 3 augustā, 2015 (EEST)

👍 Patīk :) --FRK (diskusija) 11:36, 4 augustā, 2015 (EEST)

Pēdējo izmaiņu spamotāji[labot šo sadaļu]

Dažos projektos, piemēram, Vikidatos un dažās Vikipēdijās, esmu pamanījis pēdējo izmaiņu spamotāju grupu. Īsumā - admini var piešķirt sev un citiem lietotājiem var piešķirt admini uz laiku tādas kā bota tiesības masveida izmaiņām. Vikidatos tādas, piemēram, ir iw masveida likšana, propertiju pievienošana u.t.t. Mūsu Vikipēdijā tā varētu būt lapu masveida dzēšana, kategoriju, veidņu pievienošana u.t.t. Mēs tādu gribētu sev? Protams, detaļas (kas, kam, ko, kā) var tikt apspriestas. --FRK (diskusija) 12:22, 4 augustā, 2015 (EEST)

Vai tad masveida izmaiņas citādi ir aizliegtas? --ScAvenger (diskusija) 13:59, 4 augustā, 2015 (EEST)
Nu kā jau parasti - ne viss, ko es gribēju uzlikt uz papīra, ir aizgājis līdz šejienei vai arī nav saprasts pareizi :) Nav nav aizliegtas. Doma bija tāda. Kāds, kam nav bota konts, vēlas veikt, piemēram, veidnes pievienošanu 148 rakstiem. Pašreizējā stāvoklī pēdējo izmaiņu lapa ir aizspamota, bet, ja mums būtu tas flūderu lietotāju grupa, lietotājs varētu pieprasīt to sev uz to veidņu likšanas laiku, lai nav jāspamo pēdējās izmaiņas. Šoreiz skaidrāk izteicos? --FRK (diskusija) 14:14, 4 augustā, 2015 (EEST)
Ā, pieleca. Sanāk, ka fludera statusā lietotājs kļūst it kā par botu un ir atfiltrējams pēdējo izmaiņu lapā, līdz ar to tādas izdarības kā tava bilžu dzēšana vairs netraucē pētīt izmaiņas. Visnotaļ + Atbalstu :) --ScAvenger (diskusija) 14:38, 4 augustā, 2015 (EEST)
Jā, bet jāfiltrē nekas nav, viņš vienkārši pēc defaulta nav redzams. Pēdējās izmaiņās vienīgi ir redzams, ka statuss ir piešķirts/noņemts. Es tā kā biju domājis par šādiem nosacījumiem, kas visā visumā līdzīgi Vikidatiem:
 • Paši sev flūderu statusu var piešķirt (un noņemt, protams) admini (un augstāk stāvošie)
 • Pārējie (zemāk par adminu kārtu esošie) var sev pieprasīt to statusu [šeit ir lapas nosaukums, pagaidām laikam var iztikt ar kopienas portālu]
 • Kad darbības ir pabeigtas, pats lietotājs sev noņem šo statusu. Ja ir aizmirsies, tad var arī admins noņemt
Tiem, kas šo vēlas izmantot ļaunprātīgos nolūkos, precizēju - viss devums tāpat ir redzams lietotāja devuma lapā :) --FRK (diskusija) 14:54, 4 augustā, 2015 (EEST)
Risks ir tāds, ka grūtāk pamanīt sviestā sagājušu adminu darbības :) --Papuass (diskusija) 14:57, 4 augustā, 2015 (EEST)
Kā jau teicu - visas izmaiņas var pēc tam jebkurš pārbaudīt. Un pēdējo izmaiņu lapā būs apmēram šāda rindiņa:
"Edgars2007 (diskusija | devums | bloķēt) izmaina dalību grupās lietotājam Edgars2007 no ... uz flūderis (šeit īss apraksts, ko taisos vandalizēt)".
Un tas domāts tādām reāli masveida izmaiņām (nu kā es pirms kādas 1 h), nevis kādu 10 lapu dzēšanai. Protams, varam apspriests, kādas izmaiņas ir ok. --FRK (diskusija) 15:03, 4 augustā, 2015 (EEST)
Tāds statuss noderētu arī tad, kad jātaisa/jātestē javaskripts (atceries, E., ko toreiz prasīju par vēstures piesārņošanu) Zuiks 15:07, 4 augustā, 2015 (EEST)
Bet šādi piesārņota netiek vienīgi pēdējo izmaiņu lapa, attiecīgās lapas hronoloģijā gan viss būs redzams. Bet principā - jā, var arī šādām testēšanām. --FRK (diskusija) 15:20, 4 augustā, 2015 (EEST)

[Wiki Loves Monuments] Translations needed for Latvian[labot šo sadaļu]

Hello!

Also this years Wiki Loves Monuments is organised in multiple countries around the world. To maximize the ability that local people can participate, because they only need to know their own language, the upload wizard and CentralNotice banner is translated in the local languages where the contest is organised.

Local users are working on the organisation of Wiki Loves Monuments, but they need help with some translations in Latvian.

Go to the following page and translate the lines mentioned into the local language: commons:Commons_talk:Wiki_Loves_Monuments_2015/Upload_campaigns

Thanks!

Romaine

Ļaujiet man jums atgādināt: "Wiki Loves Monuments" == "Kultūras pieminekļi Vikipēdijā". --Voll (diskusija) 09:25, 7 augustā, 2015 (EEST)

Šeit ir mans skikts tulkojums. Vai kāds no jums, lūdzu, varētu to pārbaudīt?

 1. Wiki Loves Monuments: Photograph a monument, help Wikipedia and win! = ...
 2. Wiki Loves Monuments 2015 has not started yet. = ...
 3. Wiki Loves Monuments will start in September. You may still share your images, but they will not be eligible for the competition. = ...
 4. Wiki Loves MonLūdzu pārbaudīt "manu tulkojumu"uments 2015 is closed. = ...
 5. You may still share your images, but they will not be part of the competition. = ...
 6. This country does not participate this year in Wiki Loves Monuments 2015. = ...
 7. You are welcome to upload pictures with this upload wizard, but they will not be part of the photo competition. = ...
 8. Thank you for submitting your photos to Wiki Loves Monuments. = ...
 9. Our volunteers will add photos to the relevant articles and lists. = ...
 10. This image was uploaded as part of Wiki Loves Monuments 2015. = ...
 11. Monument ID = ...
 12. Wiki Loves Monuments 2014 Malaysia Upload Wizard. = ...
 13. Website of the contest = ...
 14. Other countries = ...

 1. Kultūras pieminekļi Vikipēdijā: fotografē pieminekli, palīdz Vikipēdijai un laimē!
 2. Kultūras pieminekļi Vikipēdijā 2015 vēl nav sākusies.
 3. Kultūras pieminekļi Vikipēdijā sāksies septembrī. Jūs joprojām varat dalīties attēlus, bet viņi netiks piemēroti konkursam.
 4. Kultūras pieminekļi Vikipēdijā 2015 ir slēgts.
 5. Jūs joprojām varat dalīties attēlus, bet viņi netiks piemēroti konkursam.
 6. Šī valsts nepiedalās šogad Kultūras pieminekļi Vikipēdijā 2015.
 7. Jūs esat laipni aicināti augšupielādēt attēlus ar šo augšupielādes vedni, bet viņi netiks piemēroti fotokonkursam.
 8. Paldies, ka sniedzāt savu fotoattēlu uz Kultūras pieminekļi Vikipēdijā.
 9. Mūsu brīvprātīgie pievienos fotogrāfijas uz attiecīgajiem rakstiem un sarakstiem.
 10. Šis attēls tika augšupielādēts kā daļa no Kultūras pieminekļi Vikipēdijā 2015.
 11. Pieminekļa ID
 12. Latvijas kultūras pieminekļi Vikipēdijā 2015 augšupielādes vednis.
 13. Konkursa mājas lapa
 14. Citas valstis

--Voll (diskusija) 23:39, 10 augustā, 2015 (EEST)

@Voll: Salabots:

 1. Kultūras pieminekļi Vikipēdijā: fotografē pieminekļus, palīdzi Vikipēdijai un laimē!
 2. Konkurss "Kultūras pieminekļi Vikipēdijā 2015" vēl nav sācies.
 3. Kultūras pieminekļi Vikipēdijā sāksies septembrī. Jūs varat iesniegt attēlus, bet tie netiks vērtēti konkursā.
 4. Konkurss "Kultūras pieminekļi Vikipēdijā 2015" ir slēgts.
 5. Jūs joprojām varat iesniegt attēlus, bet tie netiks vērtēti konkursā.
 6. Šī valsts šogad nepiedalās konkursā "Kultūras pieminekļi Vikipēdijā 2015".
 7. Jūs esat laipni aicināti augšupielādēt attēlus ar šo augšupielādes vedni, bet tie netiks vērtēti konkursā.
 8. Paldies, ka iesniedzāt savu fotoattēlu konkursam "Kultūras pieminekļi Vikipēdijā".
 9. Mūsu brīvprātīgie pievienos fotogrāfijas attiecīgajiem rakstiem un sarakstiem.
 10. Šis attēls tika augšupielādēts konkursam "Kultūras pieminekļi Vikipēdijā 2015".
 11. Pieminekļa ID
 12. Konkursa "Latvijas kultūras pieminekļi Vikipēdijā 2015" augšupielādes vednis.
 13. Konkursa mājas lapa
 14. Citas valstis

--Papuass (diskusija) 12:05, 12 augustā, 2015 (EEST)

Liels paldies! --Voll (diskusija) 14:48, 12 augustā, 2015 (EEST)
Papuass, mēs vai tad nevienojāmies, ka ļaužus uzrunāsim ar "Tu", nevis "Jūs"? Un mājaslapa - jābūt saliktenim. Un ierosinu 10. - Šis attēls tika augšupielādēts konkursa "Kultūras pieminekļi Vikipēdijā 2015" ietvaros. Attēli tomēr tiek primāri likti Vikipēdijā, nevis konkursam --FRK (diskusija) 19:57, 13 augustā, 2015 (EEST)
Trešo punktu vajadzētu šādi: 3. Konkurss "Kultūras pieminekļi Vikipēdijā" sāksies septembrī. Jūs varat iesniegt attēlus, bet tie netiks vērtēti konkursā. --- Vai konkursa nosaukumam visos gadījumos tomēr nevajadzētu būt rakstītam vienādi (pēdiņas, gadskaitlis)? Vai vārds "Latvijas", kas parādās tikai vienreiz, tiešām ir konkursa nosaukumā? --Zuiks 20:53, 21 augustā, 2015 (EEST)


Wikidata: Access to data from arbitrary items is here[labot šo sadaļu]

Raksti bez attēla[labot šo sadaļu]

Starp mana ideju ģeneratora uzģenerētajām idejām bija to rakstu, kam nav nevienas bildes, atrašana. Bet, protams, tad saprāts sāka atbildēt, ka nebūs labi. Visādi aizmetņu, uzlabošanas veidņu, valstu karogu etc. attēli būtu jāignorē, kas ir pārāk pamatīgs darbs. Nav tā vērts. Nu tas tā... lai nepūst tā ideja manā ārpusVikipēdijas krājumā, varbūt kādam citam ir idejas. --FRK (diskusija) 19:53, 13 augustā, 2015 (EEST)

Man šķiet, vajadzētu būt iespējamam, ar jQuery analizējot lapas kodu, noteikt, vai tas ir pilnvērtīgs raksts, vai kaut kas cits. Palīdzība:Svarīgākā pamatinformācija ir teikts, ka satura rādītājs ģenerējas automātiski, ja ir vismaz 4 sadaļas. Satura rādītājs atrodas iekš DIV ar id "toc", to var automātiski atrast. Aizmetņiem un veidnēm satura rādītāja acīmredzot nebūs. Droši vien vēl var atrast citas pazīmes, pēc kā atrast to, ko būtu vajadzīgs ignorēt. Jāpaštuko. --Zuiks 20:30, 13 augustā, 2015 (EEST)
Laikam pārprati. Īsumā. Bija doma paņemt tos rakstus, kuros nav nevienas attēlu saites, t.i., nav nekā no imagelinks tabulas. Bet, lai tas strādātu smuki un būtu vismaz puslīdz lietojami rezultāti, jāignorē šāda, šāda (tiek izmantots aizmetņos) un vēl daudz dažāda veida attēli. Javaskripts manuprāt te nelīdzēs. --FRK (diskusija) 20:38, 13 augustā, 2015 (EEST)

VisualEditor News #4—2015[labot šo sadaļu]

Elitre (WMF), 01:28, 15 augustā, 2015 (EEST)

Kultūras pieminekļi Vikipēdijā (Wiki Loves Monuments) 2015[labot šo sadaļu]

Kultūras pieminekļi Vikipēdijā (Wiki Loves Monuments) ir ikgadējs starptautisks fotokonkurss, kas notiek septembrī. To rīko Vikipēdijas kopienas dalībnieki. Konkursa dalībnieki fotografē sava reģiona vēstures un kultūras pieminekļus un augšupielādē to attēlus Vikikrātuvē (tā ir brīvi pieejamu attēlu, skaņu failu un citu multivides failu krātuve). Pasākuma mērķis ir popularizēt dalībvalstu kultūras mantojuma objektus.

Pirmais Wiki Loves Monuments konkurss notika 2010. gadā Nīderlandē. Kopumā tajā tika publicēti vairāk kā 12 500 attēlu.

Nākamajā gadā tajā piedalījās arī citas Eiropas valstis, un konkursa laikā dalībnieki augšupielādēja apmēram 170 000 attēlu. Fotogrāfiju skaits ar katru gadu arvien pieaug: 2012. gadā tika augšupielādēti vairāk nekā 350 000 faili, 2013. gadā — vairāk nekā 370 000, bet 2014. gadā šajā konkursā tika augšupielādēti vairāk nekā 320 000 attēlu.

2012. gadā konkurss izplatījās ārpus Eiropas, notiekot 35 dalībvalstīs un par konkursa uzvarētāju kļuva Safdaržanga kapa (Deli) fotogrāfija.

2013. gadā par konkursa uzvarētāju kļuva Šveices dalībnieks Dāvids Gublers (David Gubler) ar savu 2009. gadā uzņemto Vīzenes viadukta attēlu, bet 2014. gadā uzvarēja ukrainis Konstantīns Brižničenko ar Svjatogirska klostera fotoattēlu.

Tūkstošiem konkursa fotogrāfiju tika publicētas Vikipēdijas rakstos par attiecīgajām apdzīvotajām vietām vai pieminekļiem. Saskaņā ar Ginesa rekordu grāmatu 2012. gada konkurss kļuva par lielāko fotokonkursu pasaulē.

Mūsu kaimiņi — Igaunija un Krievija — piedalījušās konkursā jau četras reizes, Lietuva, tāpat kā Latvija, nav piedalījusies ne reizi.

Konkursa pamatnoteikumi ir vienkārši. Konkurss notiek divās kārtās — nacionālā un starptautiskā. Dalībvalsts nodrošina pieminekļu sarakstu ar adresēm un identifikatoriem, un dalībniekiem savukārt jāaugšupielādē fotogrāfijas ar brīvu licenci (vislabāk ar CC-BY-SA 4.0). Lai piedalītos, jums jāielādē attēlu Vikikrātuvē, tātad jums iepriekš jābūt kontam jebkurā no Wikimedia projektiem. Fotografēt var jebkurā laikā, taču, lai attēls piedalītos konkursā, tas jāielādē no 1. līdz 30. septembrim. Fotogrāfijai jābūt liela izmēra, to nevajag samazināt. Ar visiem citiem noteikumiem varat iepazīties uz konkursa lapā (http://www.wikilovesmonuments.lv/).

Diemžēl Latvijā nav t.s. panorāmas brīvības, tāpēc mēs nedrīkstam ievietot Vikikrātuvē attēlus, ja pieminekļa autors ir miris pēc 1944. gada. Taču šie attēli var piedalīties konkursā, un mēs centīsimies, lai tie nonāktu vietējā Vikipēdijā, kur tos izmantotu rakstiem par attiecīgajiem objektiem.

Latvijas kultūras mantojuma saraksts ietver vairāk nekā 7000 objektu — tie ir arhitektūras, vēstures, rūpniecības un arheoloģiskie pieminekļi. Jums jāizvēlas novads, jāatrod tur kāds kultūras mantojuma objekts, paņemiet savu iemīļoto fotoaparātu, nofotografējiet objektu — un jūs esat iesaistījies lielākajā fotokonkursā pasaulē! Fotografējiet pieminekļus, augšupielādējiet attēlus Vikikrātuvē septembrī, žūrija izvērtēs jūsu prasmes, un, ja jūsu fotogrāfija būs pirmajā desmitniekā valstī — tā piedalīsies starptautiskajā konkursa kārtā. Tiekamies septembrī! --Voll (diskusija) 19:28, 17 augustā, 2015 (EEST)

Šeit ir musu subsīdijas pieprasījums (Project and Event Grant). --Voll (diskusija) 19:53, 17 augustā, 2015 (EEST)
Ceru, ka neskaitīs uz tavu kontu. Atvainojos par uzbraucienu netēmā. --Zemgalietis (diskusija) 21:04, 17 augustā, 2015 (EEST)
Kas tē bija domats? --Voll (diskusija) 22:15, 19 augustā, 2015 (EEST)
Nav nekāda nelaime. Язык мой - враг мой. Ko mute pelna, to mugura maksā. ;-) --Voll (diskusija) 18:33, 20 augustā, 2015 (EEST)
Tad cik es saprotu šis būs pirmais gads lv viki? silraks (Mana diskusija) 21:31, 17 augustā, 2015 (EEST)
Jā, tev taisnība. Gan WLM, gan grants - tas mums ir pirmoreiz. --Voll (diskusija) 22:15, 19 augustā, 2015 (EEST)

How can we improve Wikimedia grants to support you better?[labot šo sadaļu]

My apologies for posting this message in English. Please help translate it if you can.

Hello,

The Wikimedia Foundation would like your feedback about how we can reimagine Wikimedia Foundation grants, to better support people and ideas in your Wikimedia project. Ways to participate:

Feedback is welcome in any language.

With thanks,

I JethroBT (WMF), Community Resources, Wikimedia Foundation.

(Opt-out Instructions) This message was sent by I JethroBT (WMF) through MediaWiki message delivery. 04:03, 19 augustā, 2015 (EEST)

Platības[labot šo sadaļu]

Dažiem novadiem pamainījušās platības — Mainītas administratīvās robežas Valmieras pilsētai un Beverīnas, Engures, Tukuma novadiem --Zemgalietis (diskusija) 15:21, 20 augustā, 2015 (EEST)

Autoritatīvā vadība[labot šo sadaļu]

Tagad vajadzētu būt tā, ka {{autoritatīvā vadība}} ir visos rakstos, kur ir vismaz viens no derīgajiem identifikatoriem. Vēl gan ir nelielas problēmas ar MusicBrainz mākslinieka identifikatoru. --FRK (diskusija) 23:22, 20 augustā, 2015 (EEST)

Raksti ar visvairāk uzlabošanas veidnēm[labot šo sadaļu]

Esmu atlasījis rakstus ar visvairāk uzlabošanas veidnēm (vismaz daļējs saraksts). Es gan daļu gribēju virzīt uz dzēšanu, bet tad laikam mani nolinčotu. --FRK (diskusija) 01:06, 24 augustā, 2015 (EEST)

nu vismaz dažus - mierīgi. --Biafra (diskusija) 08:39, 24 augustā, 2015 (EEST)
Domāju, ka droši to var darīt. Diskusiju lapā ir jānorāda datums līdz kuram šo rakstu vai raksta daļu sakārtot vai uzlabot - apmēram mēnesis vai mazāk. Tad jau rakstu autori vai kāds cits, kam šī tēma liksies interesanta, sakārtos šo rakstu. Ja nē, tad pēc diskusijā norādītā datuma šis raksts ir dzēšams. Jo uzskatu, ka labāk neliels, bet kvalitatīvs raksts, nekā nekvalitatīvs palags. --Baisulis (diskusija) 12:46, 24 augustā, 2015 (EEST)
Paskatījos sarakstu, tur tiešām daudzi ir dzēšami, ir arī tādi kā Galerija Centrs, kuru vieglāk būtu uzrakstīt no jauna, nevis labot esošo eseju... Nedaudz uzlaboju Katerīna Sforca, bet nu autors fantastisks, sajaukt māti ar tēvu ir jāprot. :D--Wikipēdijas Dīdžejs (diskusija / devums) 14:33, 26 augustā, 2015 (EEST)
Hei, dzimumu maiņas operācijas ir mana specialitāte (nu vismaz manos trakajos gados). Neļaušu nevienam šo godu atņemt sev :) --FRK (diskusija) 09:52, 29 augusts 2015 (EEST)

Grafiks Sākumlapā[labot šo sadaļu]

Vakar atklādams foršo nīderlandiešu Sākumlapas noformējumu, izdomāju paskatīties citas valodas. Indonēziešiem(?) atklāju to grafiku līdz VVZ kam. Es gan saprotu, ka mūsu Sākumlapā tam (es tikai par grafiku) tā pa lielam vietas nav, bet varbūt ieliekam maratonam tādu? Sākumlapas mērķiem ir daudz atbilstošāks grafiks, nevis Šobrīd latviešu valodā ir 62 417 rakstu. Līdz maratona finišam — 37 583 raksti.. --FRK (diskusija) 10:00, 29 augusts 2015 (EEST)

+ Atbalstu — nav iebildumu. --ScAvenger (diskusija) 10:53, 29 augusts 2015 (EEST)
+ Atbalstu — man ar nav iebildumu. --Baisulis (diskusija) 11:04, 29 augusts 2015 (EEST)
Es to biju iedomājies kaut kā šādi, tas teksts "Šobrīd latviešu valodā ir 62 418 rakstu" pārvietosies uz vidu, lai viss būtu vienā kolonnā. --FRK (diskusija) 11:35, 29 augusts 2015 (EEST)

Latgales vietvārdi[labot šo sadaļu]

Izskatās, ka mēs drīz varēsim pārvietot pāris rakstus. Manuprāt, tā ir pilnīgi pareiza rīcība.

http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/573631-tm_nekas_neliedz_latgaliskos_tekstos_vietvardos_lietot_burtus_y_un_o --GreenZeb (diskusija) — 2015. gada 29. augusts plkst. 13.39 (EEST)

Ja ievēroji, atslēgas vārds ir "latgaliskajos tekstos", ar ko saprotu - tekstos latgaliešu valodā. --Kikos (diskusija) 13:43, 29 augusts 2015 (EEST)