Vikipēdija:Kopienas portāls

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Šobrīd nav nevienas plānotas vikiekspedīcijas

Šobrīd nav nevienas plānotas vikitikšanās

Wikimedia Conference 2017[labot pirmkodu]

Konferences logo

2017. gada 31. martā—2. aprīlī Berlīnē notiks ikgadējajā Wikimedia konference (turpmāk WMCON). Mēs kā Wikimedians of Latvia esam ielūgti apmeklēt šo pasākumu — vienai personai ir apmaksāti ceļa izdevumi un uzturēšanās.

Kas īsti ir Wikimedia Conference 2017?[labot pirmkodu]

Tā ir konference, kurā tiekas dažādo kustības filiāļu (oficiālās nodaļas, lietotāju grupu, pašu WMF) pārstāvji un apspriež Wikimedia kustībā notiekošās lietas klātienē, apgūst jaunas prasmes un zināšanas, kā arī veido kontaktus nākotnes sadarbībām. Ja salīdzina ar Wikimania, tad šī ir "nopietnāka", vairāk uz rezultātu vērsta konference. Pasākumu organizē WMDE (Vācijas nodaļa), kas ir visai profesionāla organizācija, finansiāli un citādi spēcīgākā nacionālā WMF nodaļa. Mūsu reģiona konference (WM CEE Meeting) laika gaitā drīzāk tuvojas WMCON.

Kas sagaida pārstāvi[labot pirmkodu]

Izvēlētajam pārstāvim/-ei būtu jāapmeklē vismaz konferences pamatdaļa (piektdiena-svētdiena), bet ir iespējams piedalīties arī trešdienā un ceturtdienā notiekošajās papildu apmācībās (Learning Days). Pēc reģistrēšanās organizatori aktīvi sazinās ar dalībniekiem, lai konferences saturu veidotu atbilstošu dalībnieku interesēm.

Ideālajam pārstāvim būtu jābūt mērķim tuvākā nākotnē darboties kādās ārpus-wiki nodarbēs, piemēram, rīkot foto vai rakstu konkursus, vadīt apmācības, sadarboties ar GLAM iestādēm, strādāt ar studentiem un tamlīdzīgi. Protams, nav obligāti jābūt interesei par visām šīm tēmām. Konferencē būs vismaz divas paralēlas prezentāciju/apmācību sesijas. Konference notiks angļu valodā.

Pasākumā uz vietas būs pārstāvji no AffCom - komitejas, kas lemj par jaunu nodaļu apstiprināšanu. Būtu nepieciešams vismaz aprunāties par to, kā mēs varam virzīties uz Latvijas nodaļas izveidi.

Pārstāvja izvēle[labot pirmkodu]

Reģistrācija ir jau atvērta un turpināsies līdz 8. janvārim. Ja joprojām domājam par savas lokālās nodaļas izveidi, savu pārstāvi noteikti ir jāsūta. Lūdzu visus aktīvākos kopienas biedrus, pievienojiet savu viedokli par vēlmi apmeklēt šo pasākumu. Kādas nedēļas laikā apkoposim viedokļus un izveidošu balsojumu par kandidātiem. --Papuass (diskusija) 2016. gada 25. novembris, plkst. 00.25 (EET)

Nav iebildumu kļūdīties, bet būsim reāli — cik (t.i., kurš) mums ir to braucēju? Viens cilvēks; nu varbūt Armēnijas gaisu apostījušais būtu otrs. Nav ko māžoties un taisam tagad balsošanu tepat (ja jau vajag kopienas formālu atbalstu). --FRK (diskusija) 2016. gada 25. novembris, plkst. 09.39 (EET)
Tā jau likās, ka kādam būs tāds viedoklis. Uzskatu, ka nebūs iespējams virzīties uz savas nodaļas izveidi, ja notiks šāda paļaušanās uz vienu personu. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc atsaucu savu kandidatūru. Otrs galvenais iemesls būtu tāds, ka no apmācībām nesaskatu lielu papildu ieguvumu, jo lielākā daļa tēmu būs līdzīgas. Ir skaidrs, ka jebkurš cits kandidāts būs ar mazāku pieredzi, bet nav cita veida, kā šo pieredzi iegūt, kā vien apmeklējot kādu Wikimedia kustības lielo pasākumu. Noteikti esmu gatavs piedāvāt visa veida palīdzību, lai labāk sagatavotu izvēlēto kandidātu. --Papuass (diskusija) 2016. gada 25. novembris, plkst. 10.28 (EET)
ļaujiet kādam citam aizbraukt arī, vietējos pasākumos daudzi piedalās - padomās, ka jūsu kopiena fiktīva no viena cilvēka—Šo komentāru pievienoja 195.13.210.91 (diskusijadevums).
Kurš tad iebilst? Tikai tas nav tūrisma vai sevis demonstrācijas brauciens, un es, piemēram, gribētu pabraukāt par svešu naudu, bet nepiesakos tādēļ, ka mans ieguldījums Wiki ir un paliks niecīgs, nekādi kursi to neizmainīs. Tas nav ļaušanas, bet reālo iespēju jautājums. ----Egilus (diskusija) 2016. gada 25. novembris, plkst. 16.30 (EET)
Par mans ieguldījums Wiki ir un paliks niecīgs. Vikipēdijas kustībā ir divu tipu cilvēki (dažkārt, bet ne vienmēr, abi tipi ietilpst vienā personā). Dažiem patīk rakstīt vikipēdijā. Otriem vairāk patīk darboties vikipēdijas kustībā - organizēt konkursus utt. Ieguldījumam vikipēdijā nav jābūt milzīgam, lai piedalītos vikipēdijas veicināšanas pasākumos. --Feens (diskusija) 2016. gada 26. novembris, plkst. 12.24 (EET)
Izvirzu @Edgars2007: kandidatūru - ļoti labi parādīja sevi tikšanās laikā ar igauņiem. --Feens (diskusija) 2016. gada 26. novembris, plkst. 12.24 (EET)
Pēc tam, kad satiktu klātienē, piekristu arī @Egilus: kandidatūrai. --Feens (diskusija) 2016. gada 26. novembris, plkst. 13.05 (EET)
Virzīt vari daudz ko... Mani sūtīt kā vienīgo pārstāvi - ha, labs joks. Varšava - mēs būsim divi un tēmas nedaudz tuvākas manām interesēm. --FRK (diskusija) 2016. gada 26. novembris, plkst. 16.02 (EET)
Jābrauc ir. Es nebraukšu, man patīk rakstus rakstīt. Domāju, ka būtu jāvēršas personāli pie jebkura, kurš bija pirmspēdējā un pēdējā vikipasēdēšanā Gaujā un Igaunijas braucienā. --Feens (diskusija) 2016. gada 26. novembris, plkst. 16.31 (EET)
Esmu pārliecināts, ka ko darīt pasākumā būtu arī jebkuram aktīvam rakstu rakstītājam — nav jābūt ekspertam visos jautājumos, varbūt pat labāk ir būt spēcīgam vienā tēmā. Tā kā neviens nepiesakās, visi saņemsiet ziņu savā pastkastē :) Vēl nākamgad paredzēts Wikimania pasākums Monreālā (mums kā grupai vieta nav rezervēta, konkurss ir individuāls) un rudenī Varšavā (divi pārstāvji). --Papuass (diskusija) 2016. gada 28. novembris, plkst. 12.39 (EET)
pats neplānoju piedalīties, bet labprāt atbalstītu GreenZeb kandidatūru, kaut vai tādēļ, ka aizšķērsoju ceļu viņa braucienam uz Austrumeiropas konferenci Erevānā. protams, ja lietotājs izlemtu pieteikties. visiem nedrošajiem un šaubīgajiem varu piebilst, ka šādi pasākumi patiešām paver jaunus apvāršņus un radikāli maina izpratni par to, kāda organizācija ir vikipēdija. vismaz man tā bija. --Biafra (diskusija) 2016. gada 28. novembris, plkst. 14.05 (EET)

Balsojums izveidots --Papuass (diskusija) 2016. gada 19. decembris, plkst. 17.35 (EET)

Jaunumi: tiek piedāvāts sūtīt vēl vienu pārstāvi[labot pirmkodu]

Vakar saņēmām ziņu, ka uz konferenci varētu doties vēl viens pārstāvis (šādu ziņu saņēma arī citas grupas, piemēram bulgāri). Konferences programmā paredzētas 3 paralēlas sesijas (pagājušogad bija 2) — "stratēģija", "kapacitātes palielināšanas" un "sadarbības partneriem". Šo te papildu personu ielūdz ar domu piedalīties un dot ieguldījumu WMF stratēģijas diskusijās. No vienas puses pozitīvas ziņas - GreenZeb (pieņemu, ka apstiprināsim) nebūtu vienam jābrauc uz svešu vidi. No otras puses: mūsu iespējamais devums stratēģijai tomēr ir visai ierobežots. Viedokļi? --Papuass (diskusija) 2016. gada 23. decembris, plkst. 13.34 (EET)

ja gaidi godīgu atbildi, tad mans uzskats, ka mūsu kopienā ir ļoti maz cilvēku, kas varētu kko bilst diskusijās par stratēģiju. varbūt pat tikai viens. ja tas nebrauc, tad šādā plāksnē tam lielas jēgas nav. --Biafra (diskusija) 2016. gada 23. decembris, plkst. 16.31 (EET)
Par stratēģijām var muldēt jebkurš ar augstāko izglītību. :) Mārtiņ, varbūt tomēr tu? Kā tur ar Voll bija? Viņš negrib? --Feens (diskusija) 2016. gada 23. decembris, plkst. 16.59 (EET)
Paldies, bet nevaru. --Voll (diskusija) 2016. gada 23. decembris, plkst. 22.23 (EET)

Izveidoju balsošanu par otru pārstāvi. --Papuass (diskusija) 2017. gada 3. janvāris, plkst. 15.22 (EET)

Football team[labot pirmkodu]

Hello. Sorry for writing in English. Is the article Futbola komanda in the correct wikidata item? Please check d:Q15944511 and d:Q476028. Xaris333 (diskusija) 2017. gada 1. janvāris, plkst. 03.53 (EET)

Xaris333, thank you, I have splitted the information about football club and football command. Now it is correct. --Voll (diskusija) 2017. gada 16. janvāris, plkst. 18.24 (EET)

Vēl viens saraksts no Vikidatiem: Latvijas pilsoņi, par kuriem ir raksti citos viki[labot pirmkodu]

Vikidatu atlase, šobrīd tur ir 804 personas. Daļa tur ir kļūdaini atzīmēti, bet par citiem varam uzrakstīt. --Papuass (diskusija) 2017. gada 3. janvāris, plkst. 16.32 (EET)

Jauns rīks: Citātu medības[labot pirmkodu]

Pieslēdzām latviešu valodas atbalstu CitationHunt rīkam. Rīka ideja - skatāmies dažādus teksta fragmentus, kam trūkst atsauce, un mēģinām to atrast un pievienot. --Papuass (diskusija) 2017. gada 4. janvāris, plkst. 13.51 (EET)

Klau, kur definēta saite uz lapu Palīdzība:Atsauces un ārējās saites? Translatewiki neredzu. --FRK (diskusija) 2017. gada 4. janvāris, plkst. 16.24 (EET)
Uz ko iesaki nomainīt? Tas ir iekš Git projekta. --Papuass (diskusija) 2017. gada 4. janvāris, plkst. 17.45 (EET)
Palīdzība:Atsauces. --FRK (diskusija) 2017. gada 4. janvāris, plkst. 17.46 (EET)
Šo paņēmu no Palīdzība:Saturs, kur atsevišķi par atsaucēm nav. --Papuass (diskusija) 2017. gada 4. janvāris, plkst. 18.11 (EET)
Tā lapa taču ir ... teiksim, nepabeigts projekts. --FRK (diskusija) 2017. gada 4. janvāris, plkst. 18.16 (EET)
Saite nomainīta. --Papuass (diskusija) 2017. gada 4. janvāris, plkst. 18.25 (EET)

15. janvāris — Vikipēdijas 16. dzimšanas diena. Jāatzīmē?[labot pirmkodu]

Šo svētdien Vikipēdija atzīmēs savu 16. dzimšanas dienu (latviešu valodas versija gan ir jaunāka). Man ir ierosinājums to atzīmēt ar "tiešsaistes vikidarbnīcu" (editatonu) 12 (?) stundu garumā (9.00-21.00). Visai ticams, ka ap to laiku varam sasniegt 75 000 rakstu robežu.

  1. Vai būtu interese no jūsu puses? @Feens, Edgars2007, Kikos, Treisijs, Pirags, Biafra, Ingii, Dainis, ScAvenger, Gragox, GreenZeb, Titāns, Turaids, Baisulis, Kleivas, MC2013, Zuiks, Silraks, AgrisR:, arī visi pārējie.
  2. Būtu lietderīgi nospraust arī kādu tēmu, rakstu sarakstu. Vai ir ierosinājumi? Varam arī vienkārši strādāt ar WP:Vajadzīgie raksti sarakstu. Par šo derētu vienoties ātri, jo vēlos nedaudz pareklamēt šo pasākumu.
  3. Varētu izveidot arī piemēram, publisku Skype čatu, kur varētu konsultēt kādus interesentus no malas vai paši viens otram uzdot jautājumus par lietām, ko vienmēr gribējies pajautāt.

Pats esmu gatavs veltīt vismaz 6 stundas svētdien, lai piedalītos akcijā, tāpat ne no viena cita netiek prasīta dalība visā dienas garumā. --Papuass (diskusija) 2017. gada 9. janvāris, plkst. 11.39 (EET)

Ar jaunu rakstu diez vai paspīdēšu, taču esmu gatavs uz tai dienā izveidoto jauno rakstu pārbaudi uz kļūdām (līdz ar to būtu vēlama rakstos inuse veidne, lai nemaisos, ja raksts vēl nav pabeigts). --- Šai dienā veidotos rakstus droši vien vajadzētu kā īpaši atzīmēt (ar veidni raksta diskusijā?) --Zuiks (diskusija) 2017. gada 9. janvāris, plkst. 13.10 (EET)
Nav problēmu tajā brīvdienā padarboties Vikipēdijā intensīvāk, nekā parasti. Droši vien ap Vajadzīgajiem rakstiem. --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 9. janvāris, plkst. 13.46 (EET)
diemžēl šajā dienā būšu ārpus datora, ārpus mājas, ārpus Rīgas un ārpus iespējas iesaistīties citādi, kā varbūt tikai vakarā paskatīties, kas sadarīts... --Biafra (diskusija) 2017. gada 9. janvāris, plkst. 14.17 (EET)
Es laikam varētu būt vairāk pie dzīvības svētdien :) Varu arī Skaipā ("skolotājs" gan no manis īpaši nekāds :D ). --FRK (diskusija) 2017. gada 9. janvāris, plkst. 17.30 (EET)
Labprāt aktīvāk padarbošos. --AgrisR (diskusija) 2017. gada 9. janvāris, plkst. 18.23 (EET)
Iespējams, ka varēšu. Man gan tagad ir darbs no šodienas, bet brīvdienās varu. --Titāns (diskusija) 2017. gada 9. janvāris, plkst. 18.25 (EET)

Izveidoju lapu par pasākumu, lūdzu pievienojiet sevi dalībnieku sarakstam. --Papuass (diskusija) 2017. gada 9. janvāris, plkst. 21.53 (EET)

Vai palīdzēt jaunajiem varēs tikai caur Skype (neesmu to sev ieviesis)? Ir jau laikam tā, ka Vikipēdijas diskusijas iesācējiem varētu būt svešāka lieta. --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 9. janvāris, plkst. 22.00 (EET)
Es arī domāju, kāds būtu tas ērtākais veids palīdzībai. Īstenībā Skype jau sāk iziet no modes (kā smagnējs risinājums), bet man škiet, ka varētu joprojām būt viens no populārākajiem risinājumiem Latvijā čatam datorā. --Papuass (diskusija) 2017. gada 9. janvāris, plkst. 22.02 (EET)
btw, @Papuass: izcila iniciatīva! --Biafra (diskusija) 2017. gada 9. janvāris, plkst. 22.03 (EET)
Discord? --silraks (diskusija) 2017. gada 9. janvāris, plkst. 23.15 (EET)

Krievu valoda Rīgas kinostudijas filmās[labot pirmkodu]

Būšu atklāts, neesmu īpaši liels Rīgas kinostudijas filmu pārzinātājs, bet vai kolēģa Olgerts V veiktie labojumi rakstos ir korekti (Special:Diff/2640790)? T.i., oriģinālajā versijā tiešām krievu valoda ir tikusi lietota pietiekošā apjomā, lai to pieminētu infokastē? Jā, es redzu, ka tā ir darīts ruwiki. --FRK (diskusija) 2017. gada 14. janvāris, plkst. 09.08 (EET)

Izskatās savādi, kad rakstā ruwiki filmai ir norādīta tikai krievu valoda, bet lvwiki – tikai latviešu. Lai gan padomju laikā es pats redzēju daudzas filmas abās valodās. Labi, es arī neesmu zinātājs, lai paliek kā ir. Ja vajag, visu atcelšu. — Olgerts V (diskusija) 2017. gada 14. janvāris, plkst. 09.26 (EET)
Šim var gan piekrist, gan nepiekrist, jo ir pietiekami daudz Rīgas kinostudijas "latviešu" filmu, kurās filmējās padomju savienības aktieri ar citu dzimto valodu (lietuviešu, igauņu un galu galā arī čehu) un tādēļ filmēšana norisinājās krievu valodā. Tāpat pēc tam studijā ieskaņoja filmas latviski un krieviski (lielajai savienībai), un daudzos gadījumos paši latviešu aktieri arī ierunāja lomas krieviski.--Baisulis (diskusija) 2017. gada 14. janvāris, plkst. 22.40 (EET)
@Edgars2007: Kāpēc šī diskusija ir šeit (Vikipēdijas kopienas portālā), nevis Diskusija:Rīgas kinostudija vai Diskusija:Aizaugušā grāvī viegli krist? --Treisijs (diskusija) 2017. gada 14. janvāris, plkst. 22.50 (EET)
Jo tas attiecas uz vairākiem, nevis vienu rakstu. Un kinostudijas diskusijas lapa liekas pārāk nesaistīta ar jautājumu. --FRK (diskusija) 2017. gada 14. janvāris, plkst. 22.53 (EET)

Invitation to Wikimedia CEE Spring 2017[labot pirmkodu]

Sorry for writing in English.

Dear Latvian community,

Last year your community participated at CEE Spring in Latvia and we invite you to participate in this year's contest! Local organisers, please subscribe to the mailing list at https://lists.wikimedia.bg/mailman/listinfo/ceespring-localorganisers, add your community at the Meta page with the participants and discuss this year's edition of the contest on its talk page (Talk:Wikimedia CEE Spring 2017/Participants). There you will also find information on some of the things expected from the local organisers. We are looking forward to reading from you soon!

On behalf of the international organisers, -- Ата (diskusija) 2017. gada 17. janvāris, plkst. 00.00 (EET)

Šogad atkal organizēšu vietējo konkursu. Ja kādam ir vēlme palīdzēt (ar Latvijas tēmu sarakstu, citiem darbiem), var rakstīt manā diskusijā vai uz epastu. --Papuass (diskusija) 2017. gada 19. janvāris, plkst. 18.12 (EET)