Vikipēdija:Kopienas portāls

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Vikiekspedīcija Brencēnos

Datums: 2017. gada 23. jūnijā2017. gada 24. jūnijā
Laiks: 10.00 (23.06.) — 17:00 (24.06.)
Vieta: Jaunjelgavas novads
Apraksts: Sākums būs pie Doles un tad mērosim ceļu caur Salaspili, Ikšķili, Ogri, Ciemupi, Ķegumu, Jaunjelgavu, Sēreni, Seci un līdz pašiem Brencēniem, kur būs visu kopā sanākšana. Ja ir piepūšamā telts, tad paņemiet to. Neskaidrību gadījumā zvanīt pa manu telefonu 26945318.
Virtuve: Brencēnu mājā
WiFi: par laimi nav
Adrese: http://www.openstreetmap.org/directions?engine=osrm_car&route=56.90520%2C24.19170%3B56.61940%2C25.44590#map=17/56.61929/25.44736
Dalībnieki (pieteikties):
Pieteikušies:

  1. Titāns

Šobrīd nav nevienas plānotas vikitikšanās

Read-only mode for 20 to 30 minutes on 19 April and 3 May[labot pirmkodu]

MediaWiki message delivery (diskusija) 2017. gada 11. aprīlis, plkst. 20.34 (EEST)

Wikidata description editing in the Wikipedia Android app[labot pirmkodu]

Wikidata description editing is a new experiment being rolled out on the Wikipedia app for Android. While this primarily impacts Wikidata, the changes are also addressing a concern about the mobile versions of Wikipedia, so that mobile users will be able to edit directly the descriptions shown under the title of the page and in the search results.

We began by rolling out this feature several weeks ago to a pilot group of Wikipedias (Russian, Hebrew, and Catalan), and have seen very positive results including numerous quality contributions in the form of new and updated descriptions, and a low rate of vandalism.

We are now ready for the next phase of rolling out this feature, which is to enable it in a few days for all Wikipedias except the top ten by usage within the app (i.e. except English, German, Italian, French, Spanish, Japanese, Dutch, Portuguese, Turkish, and Chinese). We will enable the feature for those languages instead at some point in the future, as we closely monitor user engagement with our expanded set of pilot communities. As always, if have any concerns, please reach out to us on wiki at the talk page for this project or by email at reading@wikimedia.org. Thanks!

-DBrant (WMF) 2017. gada 14. aprīlis, plkst. 11.41 (EEST)

Kategorijas+[labot pirmkodu]

Skaidrojums. Es arī "x. gadā dzimušie/mirušie" uzskatu par "automātiskajām" kategorijām, kuras {{kat+}} likšanā neņemu vērā kā pilnvērtīgas kategorijas. --FRK (diskusija) 2017. gada 15. aprīlis, plkst. 07.45 (EEST)

UNESCO Challenge rakstu konkurss[labot pirmkodu]

Zviedrijas Wikimedia kopā ar UNESCO rīko nelielu rakstu konkursu. Balvas nav grandiozas, bet pietiekami interesantas. Konkursa tematika — UNESCO Pasaules mantojuma saraksta objekti. UNESCO sabiedrībai ziedos arī attēlus un brīvi izmantojamu tekstu (objektu apraksti). Konkursā var piedalīties, rakstot jebkurā valodā. Vairāk informācijas meta vietnē. --Papuass (diskusija) 2017. gada 18. aprīlis, plkst. 10.45 (EEST)

New Page previews feature[labot pirmkodu]

Vikistipendijas atgriežas[labot pirmkodu]

Apstiprināts finansējuma pieteikums, kas iekļāva jauno vikistipendiju budžetu. Gaidām pieteikumus! Budžetā atvēlēti 200 EUR periodam no 1. maija līdz 31. augustam. --Papuass (diskusija) 2017. gada 26. aprīlis, plkst. 12.29 (EEST)

@GreenZeb, Titāns, Feens:, iepriekš minējāt, ka galvenā problēma bija nepiemērotie laika apstākļi. Laiks pieteikt kādu vikiekspedīciju ar stipendiju. @ScAvenger:, vai nevēlies izmēģināt, ņemot vērā iepriekšējo nopietno ieguldījumu? --Papuass (diskusija) 2017. gada 18. maijs, plkst. 12.32 (EEST)
Man nav problēmu ar budžetu, man ir problēmas ar brīvā laika trūkumu :( --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 18. maijs, plkst. 21.39 (EEST)

PMLP[labot pirmkodu]

Kādam nav kontaktu PMLP? Vēlams IT. --FRK (diskusija) 2017. gada 29. aprīlis, plkst. 07.17 (EEST)

Tehniskas problēmas ar rīkiem[labot pirmkodu]

Ja kādam pēkšņi nedarbojas kāds rīks, kas iepriekš strādājis (ar iepriekš ir domāts "pirms šīs ceturtdienas"), ziņojiet. --FRK (diskusija) 2017. gada 29. aprīlis, plkst. 19.31 (EEST)

Varbūt offtopiks, bet rīks (testa funkcija), ka lapas apakšā redzami saistītie raksti (nu tā kā mobilajā versijā), pazuda vēl agrāk. --Feens (diskusija) 2017. gada 1. maijs, plkst. 00.28 (EEST)
Jā, offtopiks :) Nezinu, laikam augša izņēma no testa funkcijām. Parasti tas nozīmē, ka funkcija var parādīties parastajos uzstādījumos pēc kāda laika. Bet varbūt arī gvelžu stulbības. --FRK (diskusija) 2017. gada 1. maijs, plkst. 07.28 (EEST)

Vasaras vikitikšanās ar igauņiem[labot pirmkodu]

Ivo (aktīvākais igaunis no pagājušās tikšanās) piedāvā rīkot latviešu-igauņu vikitikšanos 29.—30. jūlijā Igaunijas ciematā Vana-Vigala. Vai no mūsu puses būtu interese? Vai mēs gribētu nakšņot vai braukt atpakaļ vakarā. Vai mēs gribam rīkot paši un darīt to Latvijā. Diskutējam! --Papuass (diskusija) 2017. gada 2. maijs, plkst. 13.11 (EEST)

New Wikipedia Library Accounts Available Now (May 2017)[labot pirmkodu]

Hello Wikimedians!

The TWL OWL says sign up today!

The Wikipedia Library is announcing signups today for free, full-access, accounts to published research as part of our Publisher Donation Program. You can sign up for new accounts and research materials from:

Expansions

  • Gale – Biography In Context database added
  • Adam Matthew – all 53 databases now available

Many other partnerships with accounts available are listed on our partners page, including Project MUSE, EBSCO, Taylor & Francis and Newspaperarchive.com.

Do better research and help expand the use of high quality references across Wikipedia projects: sign up today!
--The Wikipedia Library Team 2017. gada 2. maijs, plkst. 21.52 (EEST)

You can host and coordinate signups for a Wikipedia Library branch in your own language. Please contact Aaron.
This message was delivered via the Global Mass Message tool to The Wikipedia Library Global Delivery List.

Ierosinājums[labot pirmkodu]

Vai informāciju par kopienas pasākumiem (darbnīcām, ekspedīcijām utt), piemēram, kalendāra formā, nevajadzētu izvietot pirmajā lapā? Tagad nezinātājam (un potenciālam dalībniekam) nemaz tik viegli nav tos atrast. --Feens (diskusija) 2017. gada 3. maijs, plkst. 21.06 (EEST)

Noteikti, ka vajadzētu. Jo es gribētu, lai visi redz manu rīkoto vikiekspedīciju (ja tā var nosaukt), ko es domāju rīkot savos laukos uz Jāņiem. Man pat vajadzētu par šo lietu vēl ar visiem pārrunāt, lai ir skaidrības. --Titāns (diskusija) 2017. gada 3. maijs, plkst. 21.30 (EEST)
Vai vajag - jā. Vai Sākumlapā? Domāju, ka ne. Uzskatu, ka šie pasākumi vairāk (ne ekskluzīvi, protams) domāti vikipēdistiem, tātad šiem paziņojumiem jābūt iekšējiem. Tu taču, piemēram, negribētu redzēt delfos augšā paziņojumu tā darbiniekiem par tuvāko sanāksmi, ne? Ja kāds tūlīt liks priekšā Metas piemēru — tā nav enciklopēdija :) --FRK (diskusija) 2017. gada 4. maijs, plkst. 07.39 (EEST)
Nu delfos negribu redzēt, bet tā lai to ieraudzītu tikai vikipēdisti. --Titāns (diskusija) 2017. gada 4. maijs, plkst. 16.59 (EEST)
Starp delfiem un vikipēdiju ir būtiska atšķirība - neviens delfos negaida, lai es sāktu rakstīt rakstus štata darbinieku vietā. Un nē - pasākumi (vismaz darbnīcas un konkursi) ir vairāk domāti tiem, kuri pagaidām vēl nav uzdrošinājušies rakstīt, nevis tādiem kā mēs, kuri bez kādiem konkursiem ģenerē. --Feens (diskusija) 2017. gada 4. maijs, plkst. 17.53 (EEST)
Es esmu par. Sk. krievu Vikipēdijā "Совместная работа недели" bloks pirmajā lapā vai ukraiņu Vikipēdijā "Вікі-тиждень". --Voll (diskusija) 2017. gada 4. maijs, plkst. 19.46 (EEST)
Arī atbalstu sākumlapas variantu. Nav mums ko slēpt, Twitter un Facebook jau liekam informāciju par to, kāpēc ne sākumlapā? Ne tikai šo, bet vairāk lietu tur būtu jāliek, kam izmantojam pēdējās izmaiņas. Sākumlapa ir galvenā lapa. Pēdējās izmaiņas vairums cilvēku pamata tikai pēc veiktām 100 izmaiņām, un tad ne visi. --GreenZeb (diskusija) — 2017. gada 4. maijs, plkst. 20.23 (EEST)
Noteikti vajag. Piekrītu GreenZeb, sākumlapā varētu likt arī šo to no pēdējām izmaiņām, kā arī no aktualitātēm (sasniegts kārtējais tūkstotis, apstiprināts jauns vērtīgais/labais raksts). Vāciešiem ir tāda sadaļa sākumlapā "Wikipedia aktuell". --Zuiks (diskusija) 2017. gada 4. maijs, plkst. 20.45 (EEST)
vācu valodas vikipēdijā nav "vērtīgs raksts" sadaļas, kur griežas desmit raksti uz riņķi... varbūt, ka šī ir iespēja padomāt, ko ar to iesākt? šie vērtīgie raksti, šķiet, vairs nav nekas tāds, ar ko lepoties. varbūt jāatsakās, aizstājot ar aktualitātēm? šobrīd būtu ko rādīt - divi konkursi, darbnīca, tikšanās. bet vai vienmēr? --Biafra (diskusija) 2017. gada 4. maijs, plkst. 22.08 (EEST)
Arī par to var padomāt. Pie kam pirmajā lapā tā vai tā rādās kopējie paziņojumi, piemēram, pašlaik tur goda vietā ir vikimēdiju fonda pilnvaroto padomes vēlēšanas :) --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 4. maijs, plkst. 22.11 (EEST)
scAvenger, to gluži nevar par pirmo lapu saukt. --FRK (diskusija) 2017. gada 5. maijs, plkst. 20.55 (EEST)
Ja mēs ņemam kādu sadaļu ārā, tad ir cits stāsts. Tikai to aktualitāšu ir pietiekoši maz. Baidos, ka mums samērā lielu daļu gada aktualitātes būs a) tukšas b) neaktuālas (vairākus mēnešus vecas). --FRK (diskusija) 2017. gada 5. maijs, plkst. 09.40 (EEST)
Nu nez, "Vērtīgo rakstu" sadaļu diez vai vajadzētu ņemt ārā. Par aktualītāšu sadaļu - varbūt tā: ja ir aktualitātes, šī nelielā sadaļa būtu redzama, ja šobrīd nav - netiktu rādīta. Ieskatījos zviedru vikipēdijā, tur atradu tādu sadaļu "Aktuella händelser", kurā cik var saprast, pieminēti aktuāli (pašreiz notiekoši) notikumi, teikumos vikisaites uz rakstiem. Apmēram tā:
Šonedēļ notiek Francijas prezidenta vēlēšanu otrā kārta, kurā sacentīsies pirmās kārtas pirmo divu vietu ieguvēji Emanuels Makrons un Marina Lepēna.
Varētu būt divas sadaļas - mūsu jaunumi (Vikipēdijas pasākumi, ja ir) un pasaules jaunumi (līdzīgi kā zviedriem). --Zuiks (diskusija) 2017. gada 5. maijs, plkst. 16.13 (EEST)
Negribu būt (kaifa) aplauzējs, bet ne-viki pasaules aktualitātes - labāk ne. Lai ir efekts, tas ir jāuztur kārtībā cauru gadu. Un tas nav vienreizējs pasākums (kā ar Šī diena vēsturē - vienu gadu nomocījāmies un tagad var dzīvot cepuri kuldami vai kā nu tajā teicienā). Jābūt kaut kam Sākumlapas diskusiju vai Kopienas portāla arhīvos. --FRK (diskusija) 2017. gada 5. maijs, plkst. 20.55 (EEST)

Voting has begun in 2017 Wikimedia Foundation Board of Trustees elections[labot pirmkodu]

2017. gada 3. maijs, plkst. 22.16 (EEST)

Aicinu veltīt pāris minūtes un nobalsot, pat ja nav izteikta viedokļa. Balsojot katram kandidātam var izvēlēties +1/0/-1. Balsot ir svarīgi, lai parādītu to, ka Wikimedia kopiena nav tikai amerikāņi un rietumeiropieši. --Papuass (diskusija) 2017. gada 9. maijs, plkst. 12.03 (EEST)

Beta Feature Two Column Edit Conflict View[labot pirmkodu]

Birgit Müller (WMDE) 2017. gada 8. maijs, plkst. 17.41 (EEST)

Editing News #1—2017[labot pirmkodu]

2017. gada 12. maijs, plkst. 21.05 (EEST)

Prototype for editing Wikidata infoboxes on Wikipedia[labot pirmkodu]

Hello,

I’m sorry for writing in English. It’d be great if someone could translate this message if necessary.

One of the most requested features for Wikidata is to enable editing of Wikidata’s data directly from Wikipedia, so the editors can continue their workflow without switching websites.

The Wikidata development team has been working on a tool to achieve this goal: fill and edit the Wikipedia infoboxes with information from Wikidata, directly on Wikipedia, via the Visual Editor.

We already asked for feedback in 2015, and collected some interesting ideas which we shared with you in this thesis. Now we would like to present to you our first prototype and collect your feedback, in order to improve and continue the development of this feature.

We present this work to you very early, so we can include your feedback before and all along the development. You are the core users of this feature, so we want to make sure that it fits your needs and editing processes.

You will find the prototype, description of the features, and a demo video, on this page. Feel free to add any comment or feedback on the talk page. The page is currently not translated in every languages, but you can add your contribution by helping to translate it.

Unfortunately, I won’t be able to follow all the discussions on Wikipedia, so if you want to be sure that your feedback is read, please add it on the Wikidata page, in your favorite language. Thanks for your understanding.

Thanks, Lea Lacroix (WMDE)

RevisionSlider[labot pirmkodu]

Birgit Müller (WMDE) 2017. gada 16. maijs, plkst. 17.44 (EEST)

Join the next cycle of Wikimedia movement strategy discussions (underway until June 12)[labot pirmkodu]

2017. gada 17. maijs, plkst. 00.09 (EEST)

New notification when a page is connected to Wikidata[labot pirmkodu]

Hello all,

(Lūdzu, palīdziet tulkot uz savu valodu)

The Wikidata development team is about to deploy a new feature on all Wikipedias. It is a new type of notification (via Echo, the notification system you see at the top right of your wiki when you are logged in), that will inform the creator of a page, when this page is connected to a Wikidata item.

You may know that Wikidata provides a centralized system for all the interwikilinks. When a new page is created, it should be connected to the corresponding Wikidata item, by modifying this Wikidata item. With this new notification, editors creating pages will be informed when another editor connects this page to Wikidata.

Screenshot Echo Wikibase notification.png

This feature will be deployed on May 30th on all the Wikipedias, excepting English, French and German. This feature will be disable by default for existing editors, and enabled by default for new editors.

This is the first step of the deployments, the Wikipedias and other Wikimedia projects will follow in the next months.

If you have any question, suggestion, please let me know by pinging me. You can also follow and leave a comment on the Phabricator ticket.

Thanks go to Matěj Suchánek who developed this feature!

Paldies! Lea Lacroix (WMDE) (talk)

Wikimedia CEE Meeting 2017: call for delegates and speakers[labot pirmkodu]

Hello! On behalf of Wikimedia CEE Meeting 2017 Team I would like to inform you that we have already opened our call for participants! CEE Meeting 2017 will be held in Warsaw, Poland from 22 September to 25 September. It will be the largest gathering of Wikimedians from Central and Eastern Europe (CEE region) this year. Delegates from your community are also invited to take part! You can find all the details on how to register here. We have also opened the call for programme applications - why don't you become a speaker at CEE Meeting? If you have any questions, please contact us at ceemeeting@wikimedia.pl. Best regards from Wikimedia Polska! Powerek38 (diskusija) 2017. gada 19. maijs, plkst. 23.44 (EEST)

Start of the 2017 Wikimedia Foundation Funds Dissemination Committee elections[labot pirmkodu]

2017. gada 24. maijs, plkst. 00.06 (EEST)