Vikipēdija:Labu rakstu kandidāti

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Šajā lapā var nominēt rakstus laba raksta statusam.

Kritēriji[labot šo sadaļu]

  • Rakstam jābūt kvalitatīvam, faktu ziņā precīzam, ar atsaucēm, vēlami attēli.
  • Rakstā nedrīkst būt nopietnu gramatikas un stila kļūdu.
  • Rakstam jābūt pareizi noformētam.
  • Rakstam jābūt izsmeļošam.
  • Tekstam jābūt rakstītam no neitrāla skatpunkta.

Procedūra[labot šo sadaļu]

Lai nominētu rakstu atzīšanai par "Labu rakstu", jāaizpilda sadaļā "Kandidāti" veidne:Pieteikums labam rakstam. Rakstā vajadzētu ievietot veidni {{Laba raksta kandidāts}}.

Lai atzītu vai noraidītu kādu kandidatūru, jāizlasa nominētais raksts un jāizvērtē tā atbilstība kritērijiem. Ja vērtētājs uzskata, ka raksts atbilst kritērijiem, tajā jāievieto veidne {{labs raksts}} un jāizdzēš raksts no kandidātu saraksta. Ja vērtētājs uzskata, ka raksts kritērijiem neatbilst, tas ir jāizdzēš no kandidātu saraksta. Abos gadījumos vēlams kopsavilkumā norādīt, kāpēc raksts dzēsts no kandidātu saraksta. Lai arī citi Vikipēdijas lietotāji varētu iepazīties ar rakstu, atzīt vai noraidīt kandidatūru ieteicams ne mazāk kā divas dienas pēc tā izvirzīšanas.

Notikusī balsošana tiek atzīmēta raksta diskusiju lapā. Ja raksts ir ieguvis vajadzīgo balsu skaitu, rakstā jāievieto veidne {{labs raksts}} un tā nosaukums jāpievieno sarakstam Vikipēdija:Labi raksti.

Raksta maksimālais kandidēšanas termiņš ir 1 mēnesis. Ja 1 mēneša laikā raksts vēl joprojām atrodas kandidātu sarakstā un tas ir saņēmis vairāk negatīvu kā pozitīvu kopienas viedokli, tad tas par labu rakstu netiek apstiprināts, ja vērtējums ir pārsvarā pozitīvs — tiek apstiprināts. Ja raksts 1 mēneša laikā nav vispār saņēmis vērtējumu, tad lietotājam, kas rakstu izņem no saraksta, pirms tam izsakot komentāru, ir tiesības vienpersoniski to atzīt vai noraidīt kā labu rakstu.

Rakstu par "labu rakstu" atzīt var tikai lietotāji, kas nav to būtiski papildinājuši.

Rakstus, kas ir labāki par labiem rakstiem, var izvirzīt par vērtīgiem rakstiem.

Kandidāti[labot šo sadaļu]

Autoritārais Kārļa Ulmaņa režīms[labot šo sadaļu]

Kandidāts: Autoritārais Kārļa Ulmaņa režīms Komentāri:
  • Manuprāt, šis raksts ir izsmeļošs, labi ilustrēts.
Ierosinātājs: Kristians.Jakubovskis (diskusija) 19:04, 28 jūlijā, 2015 (EEST)

Balsojums[labot šo sadaļu]

+ Atbalstu

- Neatbalstu

  1. Skatīt komentāru sadaļu. --FRK (diskusija) 16:58, 29 jūlijā, 2015 (EEST)
  2. --Zemgalietis (diskusija) 19:31, 31 jūlijā, 2015 (EEST)

Komentāri[labot šo sadaļu]

Ja nu kāds neatceras/nemanīja, bija šāda diskusija. Tā gan bija par virzīšanu vērtīgam rakstam, bet iebildumi bija pašu rakstu diezgan nopietni... --FRK (diskusija) 11:20, 29 jūlijā, 2015 (EEST)

@Edgars2007, es, protams, saprotu, ka šis raksts nav perfekts, bet, MANUPRĀT, ir pelnījis laba raksta nosaukumu, neskatoties uz to, ka rakstā ir, kur piekasīties.Kristians.Jakubovskis (diskusija) 21:00, 29 jūlijā, 2015 (EEST)

Skatīt arī[labot šo sadaļu]