Vikipēdija:Labu rakstu kandidāti

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Šajā lapā var nominēt rakstus laba raksta statusam. Nominēt kādu rakstu laba raksta statusam var jebkurš, arī pats šī raksta autors.

Kritēriji[labot pirmkodu]

 • Rakstam jābūt kvalitatīvam, faktu ziņā precīzam, ar atsaucēm, vēlami attēli.
 • Rakstā nedrīkst būt nopietnu gramatikas un stila kļūdu.
 • Rakstam jābūt pareizi noformētam.
 • Rakstam jābūt izsmeļošam.
 • Tekstam jābūt rakstītam no neitrāla skatpunkta.

Procedūra[labot pirmkodu]

Lai nominētu rakstu atzīšanai par "Labu rakstu", jāaizpilda sadaļā "Kandidāti" veidne:Pieteikums labam rakstam. Rakstā vajadzētu ievietot veidni {{Laba raksta kandidāts}}.

Lai atzītu vai noraidītu kādu kandidatūru, jāizlasa nominētais raksts un jāizvērtē tā atbilstība kritērijiem. Ja vērtētājs uzskata, ka raksts atbilst kritērijiem, tajā jāievieto veidne {{labs raksts}} un jāizdzēš raksts no kandidātu saraksta. Ja vērtētājs uzskata, ka raksts kritērijiem neatbilst, tas ir jāizdzēš no kandidātu saraksta. Abos gadījumos vēlams kopsavilkumā norādīt, kāpēc raksts dzēsts no kandidātu saraksta. Lai arī citi Vikipēdijas dalībnieki varētu iepazīties ar rakstu, atzīt vai noraidīt kandidatūru ieteicams ne mazāk kā divas dienas pēc tā izvirzīšanas.

Notikusī balsošana tiek atzīmēta raksta diskusiju lapā. Ja raksts ir ieguvis vajadzīgo balsu skaitu, rakstā jāievieto veidne {{labs raksts}} un tā nosaukums jāpievieno sarakstam Vikipēdija:Labi raksti.

Raksta maksimālais kandidēšanas termiņš ir 1 mēnesis. Ja 1 mēneša laikā raksts vēl joprojām atrodas kandidātu sarakstā un tas ir saņēmis vairāk negatīvu kā pozitīvu kopienas viedokli, tad tas par labu rakstu netiek apstiprināts, ja vērtējums ir pārsvarā pozitīvs — tiek apstiprināts. Ja raksts 1 mēneša laikā nav vispār saņēmis vērtējumu, tad dalībniekam, kas rakstu izņem no saraksta, pirms tam izsakot komentāru, ir tiesības vienpersoniski to atzīt vai noraidīt kā labu rakstu.

Rakstu par "labu rakstu" atzīt var tikai dalībnieki, kas nav to būtiski papildinājuši.

Rakstus, kas ir labāki par labiem rakstiem, var izvirzīt par vērtīgiem rakstiem.

Ja vēlies pievienot jaunu kandidātu, tad, lūdzu, nokopē un aizpildi zemāk norādīto veidni.

Kandidāti[labot pirmkodu]

Mėnuo Juodaragis[labot pirmkodu]

Kandidāts: Mėnuo Juodaragis Komentāri:
 • Oriģinālraksts, ko esmu veidojis jau kopš 2016. gada. Esmu arī rakstījis par festivāla grupām, rīkotājiem un tēmām. Šogad arī daudz ko safotografēju. Rakstā lietoti gandrīz 10 gadu laikā publicēti gan dažādi trešās puses avoti, gan arī paša festivāla avoti latviešu un lietuviešu valodā. Protams, vēl ir ko papildināt, taču kopumā raksts ir vispusīgs un izsmeļošs.
Ierosinātājs: Turaids (diskusija)

Balsojums[labot pirmkodu]

+ Atbalstu

 1. --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 16. septembris, plkst. 11.00 (EEST)
 2. --Biafra (diskusija) 2018. gada 17. septembris, plkst. 10.14 (EEST)
 3. --MC2013 (diskusija) 2018. gada 17. septembris, plkst. 19.45 (EEST)
 4. --Zuiks (diskusija) 2018. gada 17. septembris, plkst. 19.51 (EEST)
 5. --Ingii (diskusija) 2018. gada 17. septembris, plkst. 22.54 (EEST)

- Neatbalstu

= Atturos

Komentāri[labot pirmkodu]

Vienīgi gribētos 1. teikumu ne tik samocītu. "MJR ir baltu kultūras, mūsdienu/tradicionālās tautas mūzikas un alternatīvās mūzikas brīvdabas festivāls". Kas rīko, kopš kura gada utt. lūdzu pākārtotā teikuma daļā vai nākamajā teikumā. --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 16. septembris, plkst. 11.00 (EEST)

Infokastē ir uzskaitītas visas norises vietas. Manā skatījumā tur var ierakstīt informāciju, ka katru gadu notiek citā vietā, un norišu vietu uzskaitījums lai paliek pašā rakstā. Pēc 20 gadiem infokastē dominēs norišu vietu uzskaitījums, ja atstāj pašreizējā veidolā. --Treisijs (diskusija) 2018. gada 16. septembris, plkst. 11.06 (EEST)
Domāju, ka tabulā ir jāizvāc karodziņi pie grupām. Pārāk raibi. --Papuass (diskusija) 2018. gada 16. septembris, plkst. 11.11 (EEST)
Raksts labs, labprāt balsotu, tikai lūdzu, @Turaids:, sakārto atsauces - daudzas saites nestrādā. Otrs ierosinājums - vai loģiskāk nebūtu tabulu pārkārtot otrādi - sākt ar vecākiem notikumiem? Jo lasot rakstu vispirms tas sākas ar vēsturi, tad hronoloģiskā secībā uzskaitīti tēmu pavedieni, bet tad tabulā pēkšņi viss pārmetas otrādi un sākas ar pašiem jaunākajiem notikumiem. Pievienojos Papuasam, ka karodziņi tabulā lieki saraibina un zūd uzskatāmība.--MC2013 (diskusija) 2018. gada 16. septembris, plkst. 14.00 (EEST) Bet, ja tev tie karodziņi patīk, tad vismaz uzskatāmībai lielo aili varētu sadalīt divās - Lietuvas mūziķi un Mūziķi no citām valstīm.--MC2013 (diskusija) 2018. gada 16. septembris, plkst. 14.06 (EEST)
Ievadteikumu noīsināju. Norises vieta katru gadu gluži nemainās, un nākamgad festivāls visdrīzāk atgriezīsies tajā pašā Dūburī, bet nākotnē būs ko padomāt, ja vietu saraksts turpinās augt tikpat ātri. Varbūt pagaidām līdzēs savēršama (collapsible) veidne? Papuas, MC2013, bez karodziņiem būtu šādi. Manuprāt, tieši nepārskatāmāk, taču, ja vairums uzskata, ka labāk bez, varam palikt pie bez (varbūt daļēji līdzēs MC2013 ieteikums mūziķu aili sadalīt divās ailēs). Arī tabulā jaunākais festivāls vispirms ir pārskatāmības dēļ, lai nav jābrauc cauri visai tabulai, lai redzētu šī/pērnā gada mūziķus. Ar tām dažām atsaucēm ir problemātiski, jo vietnes uzturētājam diemžēl rokas aug no vienas vietas, un katru gadu lapa tiek atjaunināta tā, ka daļa veco pamatsaišu vienkārši nobrūk. —Turaids (diskusija) 2018. gada 16. septembris, plkst. 14.32 (EEST)

Skatīt arī[labot pirmkodu]