Vikipēdija:Par

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Vikipēdija ir brīva, daudzvalodu enciklopēdija ar bezmaksas saturu, kuru atbalsta bezpeļņas organizācija Wikimedia Foundation. Nosaukums "Vikipēdija" ir hibrīdvārds, kas cēlies no vārdiem wiki un "enciklopēdija".

Vikipēdijas rakstus brīvprātīgi veido tās dalībnieki. Jebkuru no šiem rakstiem, izņemot aizsargātos, var rediģēt ikviens, kam ir nodrošināta pieeja Vikipēdijai. Dalībnieki var darboties anonīmi zem pseidonīma vai arī var atklāt savu īsto vārdu.

Vikipēdijas fundamentālie principi ir iekļauti piecos pīlāros. Tāpat Vikipēdijas kopiena ir izstrādājusi vairākas pamācības, rokasgrāmatas, lai uzlabotu enciklopēdiju.

Kopš Vikipēdijas izveides 2001. gadā tā laika gaitā ir kļuvusi par vienu no lielākajām mājaslapām, to apmeklē 400 miljoni unikālu interneta dalībnieku (saskaņā ar comScore 2011. gada marta datiem). Kopumā ir vairāk nekā 82 tūkstoši aktīvu dalībnieku, kas strādā ar vairāk nekā 19 miljoniem rakstu vairāk nekā 270 valodās. Pašlaik Vikipēdijā latviešu valodā ir atrodami 81 557 raksti.

Skatīt arī[labot pirmkodu]