Wi-Fi

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
ASV Nacionālā parku servisa Wi-Fi simbols.

Wi-Fi ir preču zīme Wi-Fi Alliance bezvadu tīkliem, pamatojoties uz standarta IEEE 802.11.

Jebkuru iekārtu, kas atbilst standartam IEEE 802.11, var pārbaudīt Wi-Fi Alliance un saņemt atbilstošu sertifikātu un tiesības uz preču zīmi Wi-Fi.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Wi-Fi tika radīts 1991. gadā NCR Corporation/AT&T (vēlāk — Lucent Technologies un Agere Systems), kas atrodas Nivegejnā, Nīderlandē. Produkti, kas sākotnēji bija paredzēti sistēmu un skaidras naudas pakalpojumiem, tika ieviesti tirgū ar nosaukumu WaveLAN,kas nodrošināja datu pārraides ātrumu no 1 līdz 2 Mbps. Wi-Fi radītāji — Vic Hayes ("Vic Hayes") bija komanda, kas piedalījās standartu izstrādē, piemēram, 802.11b IEEE, IEEE 802.11a un IEEE 802.11g. 2003. gadā "Vic" izņem no Agere Systems. Agere Systems nevarēja konkurēt līdzvērtīgi piedaloties sarežģītajos tirgus apstākļos. Neskatoties uz to, ka tās ražošanas niša ir lētu Wi-Fi risinājumu izveide. 802.11abg all-in-one mikroshēmojumu (ar kodēto nosaukumu: WARP), kura pāraidīšanā veicās slikti, Agere Systems nolēma iziet ar Wi-Fi tirgū 2004.gada beigās. IEEE 802.11n standarts tika apstiprināts 11 Sep 2009. Šis standarts, ja to izmanto 802.11n režīmā kopā ar citām 802.11n ierīcēm, ļauj palielināt datu pārraides ātrumu gandrīz četras reizes, salīdzinājumā ar standarta 802.11g ierīcēm (kuru maksimālais ātrums ir 54 Mbps). Teorētiski, 802.11n spēj nodrošināt datu pārraides ātrumu līdz 600 Mbps/s[1] .

Darbības princips[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Parasti Wi-Fi tīkls satur vismaz vienu Bezvadu piekļuves punktu vismaz vienam klientam. Tāpat ir Tehnoloģija diviem klientiem, tāpat iespējama pieslēgšana kā no punkta uz punktu (Ad-hoc), kad piekļuves punkts nav izmantots, un klienti savienoti, izmantojot tīkla "tieši". Piekļuves punktu nosūta tīkla identifikatora (SSID), īpašu signalizācijas paketes ar ātrumu 0,1 Mbit / s ir 100 ms. Tāpēc, 0.1 Mbps — zemākais datu pārraides ātrums Wi-Fi. Zinot SSID tīkla, klients var noteikt, vai ir iespējams izveidot savienojumu ar šo piekļuves punktu. Ieejot zonas darbības divi piekļuves punkti ar vienādiem SSID saņēmējs var izvēlēties vienu no tām, pamatojoties uz datiem par apjomu signālu. Wi-Fi standarts nodrošina klientam pilnīgu brīvību, izvēloties kritērijus, lai pievienotos. Sīkāka darbības princips ir aprakstīts oficiālo teksta standarta.

Tomēr standarts neattiecas uz visiem aspektiem ēkas bezvadu lokālo tīklu, Wi-Fi. Tāpēc visiem ražotājiem, accomplishes tas savā veidā, piemērojot pieeju, ka viņš uzskata vislabāk ar vienu vai otru viedokli.Tāpēc ir nepieciešams klasifikācijas metodes, lai būvētu bezvadu LAN

Izdarot apvienošanu piekļuves punktu vienotā sistēmā var identificēt:

Stand-alone piekļuves punkts saukts arī par autonomu, decentralizēta, automatizēti
Piekļuves punkti, kas darbojas datu apstradatajs turpmāk tekstā arī viegls, centralizēti
Beskontrollernye, kas nav autonomi ko kontrole bez kontrolieris

Ar organizācijas un radio kanālu vadība var noteikt bezvadu lokalo tīklu:

Ar statisko konfigurācija radio kanālu
Ar dinamisko adaptīvo pielāgotu radio
No slāņveida vai daudzpakapju struktura radio kanālu.

WI-FI Priekšrocības[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 • Ļauj izveidot tīklu bez kabeļa, kas var samazināt paplašināšanās izmaksas. Var uzstādīt arī vietās, kur kabeli nevarētu lietot, piemēram, brīvā vidē, vai ēkās ar vēsturisku vērtību.
 • Ļauj piekļuvi mobilajām ierīcēm.
 • Wi-Fi ierīces ir plaši izplatītas tirgū.
 • Starojums ko rada Wi-Fi ierīces, pārsūtot datus divās kārtās, ir aptuveni 100 reizes mazāks kā mobilā tālruņa radītais.

WI-FI trūkumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 • Biezums un ekspluatācijas ierobežojumi dažādās valstīs atšķiras. Daudzās Eiropas valstās ir atļauti divi papildu kanāli, kas ir aizliegti ASV kā arī Japānā. Ir vēl viens kanāls augšpuses diapazonā, un citas valstis, piemēram, Spānija, aizliedz izmantot zemas frekvences kanālus. Turklāt dažās citās valstīs, piemēram, Krievijā, Baltkrievijā un Itālijā nepieciešama reģistrācija visos Wi-Fi tīklos darbam ārā, kā arī var pieprasīt reģistrāciju caur Wi-Fi operatoru.
 • Kā minēts iepriekš — Krievija, bezvadu piekļuves punktu un Wi-Fi adapteri (ar EIRP), kas pārsniedz 100 mW (20 dBm), ir saskaņā ar obligātu reģistrāciju.
 • Populārākais standarts WEP šifrēšanā var būt sašķelts samērā viegli, pat ar pareizu konfigurāciju. Neskatoties uz to, ka jaunās ierīces atbalsta spēcīgāku datu šifrēšanu — WPA un WPA2, daudzi vecāki piekļuves punkti to neatbalsta un prasa šifrēšanas veida nomaiņu. Pieņemšanas standarta IEEE 802.11i (WPA2) 2004.gada jūnijā, kas pieejamas kā drošākās Wi-Fi shēmas jaunā aprīkojumā. Abām shēmām ir vajadzīgas spēcīgākas paroles nekā parasti piešķir lietotājiem. Daudzas organizācijas izmanto papildu šifrēšanu (piemēram, VPN), lai aizsargātu pret invāziju.

Komerciāla Wi-Fi izmantošana[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komerciālo pakalpojumu pieejamība, pamatojoties uz Wi-Fi, ir pieejams vairākās vietās, piēmeram, interneta kafejnīcās, lidostās un kafejnīcas visā pasaulē (parasti šīs vietas sauc par Wi-Fi kafejnīcām), bet to Wi-Fi tīkla segumu var uzskatīt par punktiem, salīdzinot ar mobilo sakaru tīklu:

 • Ozona un OzoneParis Francija. 2003.gada septembrī, ozona sākusi ieviest tīklu OzoneParis ar City of Lights. Galīgais mērķis — izveidot centralizētu Wi-Fi tīklu, pilnībā attiecas uz Parīzi. Pamatprincips ozona Pervasive tīkla slēpjas tajā apstāklī, ka tīkls ir valsts līmenī.
 • WISE Technologies nodrošina komerciālo piekļuvi lidostām, universitātēm un kafejnīcām Amerikas Savienotajās Valstīs.
 • T-Mobile Wi-Fi pieslēgumu nodrošina karstajiem punktiem ASV un Lielbritānijas tīklā, kā arī vairāk nekā 7500 karstajiem punktiem Vācijā.
 • Klusā okeāna Century Cyberworks nodrošina piekļuvi Klusā okeāna kafejnīcām Honkongā.
 • Columbia Lauku Electric asociācijas mēģina izvietot 2,4 GHz Wi-Fi zonā, 9500 km rādiusā, kas atrodas starp Walla Walla rajonu, Kolumbijas Vašingtonas štata un Yumatilla, Oregona. Citu lielāko ASV tīklu sarakstos arī iekļauti: Boingo, Wayport un iPass.
 • Sify Indija interneta pakalpojumu sniedzēja, kas uzstādītas 120 piekļuves punkti Bangalore: viesnīcas, galerijas un valsts aģentūrām.
 • Kaitinat ir liels tikls karstajiem atrodas visa Brazilija. Telefonica Speedy WiFi ir sakusi sniegt savus pakalpojumus jauna un augošo tīklu, kas izplatīts Sao Paulo valsts teritorijā.
 • BT Openzone pieder daudz karstajiem Apvienotajā Karalistē, stradājot McDonald's, un ir viesabonēšanas līgums ar T-Mobile UK un ReadyToSurf. Saviem klientiem ir pieejami arī karstajos punktos Cloud.
 • Netstop nodrošina piekļuvi Jaunzēlandei.
 • Igaunija ir maz uzņēmēju, lielākais no tiem ir Elion, paredz Statoil degvielas uzpildes stacijas visa Igaunija, un iepirkšanas centri.
 • Uzņēmums VimpelCom, nopirka Golden Telecom, atbalsta lielākais pasaule Pilsētas Wi-Fi tiklu Maskava. Kanāli pieklut vadu tikls sniedz lielāka sniedzēja Maskavas Corbina Telecom.
 • Uzņēmuma EarthLink plānots trešajā ceturksnī 2007, kas ir pilnībā saistīts Philadelphia (ASV) ar internetu, izmantojot bezvadu sakaru kanāliem. Tam bija jābūt pirmajam pilsētas metropole ASV, pilnībā attiecās Wi-Fi. Paredzamas izmaksas bija 20-22 dolāru mēnesī par pieslēguma ātrumu 1 Mbit / sek. Maznodrošinātam iedzīvotāju Philadelphia — 12-15 dolāru mēnesī. Šobrīd no pilsētas un apkārtējo platību centra jau ir saistīti. Pievienojiet citas jomas bus vismaz uzstādīšana raiditaju.
 • Ukrtelecom ar Ukrainu paredz, Wi-Fi ("CSO! Wi-Fi"), lai visam valsts pilsētām. Segums ir sadalīts ne tikai pilsētu centros, lielu viesnīcu, restorānus, kafejnīcas, dzelzceļa stacijas lidostas, bet arī bibliotēka filiāle "Telecomservice" uc.

Bezvadu tehnoloģijas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Rūpnieciskai izmantošanai Wi-Fi tehnoloģiju pagaidām piedāvā ierobežots skaits ražotāju. Kā piemēram Siemens Automation & Drives piedāvā Wi-Fi risinājumus saviem SIMATIC kontrolieriem atbilstoši IEEE 802.11g standartam, brīvu ISM joslu 2,4 GHz frekvencē un nodrošina maksimālu pārraides ātrumu līdz 11 Mbps. Šīs tehnoloģijas galvenokārt izmanto, lai attālināti kontrolētu objektus loģistikas noliktavās, kā arī gadījumos, kad dažādu iemeslu dēļ nav iespējams izmantot Ethernet vadu tīklu.

Mobilo tālrunu Wi-Fi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Daži uzskata, ka Wi-Fi un līdzīgas tehnoloģijas aizvietos mobilo sakaru tiklus, piemēram, GSM. Šķēršļi šādai attīstībai tuvākajā nākotnē nav viesabonēšanas un autentiskuma pazīmes (skat. 802.1x, SIM-kartes un RADIUS), ierobežota frekvenču diapazona un ļoti ierobežotam skaitam Wi-Fi. Izskatās vairāk pareizu salidzināšanu ar Wi-Fi standartu, ar citiem mobilo sakaru tikliem, piemēram, UMTS, CDMA un WiMAX.

Tomēr, Wi-Fi ir piemērota VoIP korporatīvajiem tikliem izmanto vai vidi SOHO. Pirmie paraugi parādījās 2000. gada sākumā, bet tirgū nonāca tikai 2005.gadā. Tad, uzņēmumiem, piemēram, Zyxel, UT Starcomm, Samsung, Hitachi un daudzi citi, kas iesniegts ar tirgus VoIP Wi-Fi telefoniem "sapratīgu" cenu. 2005 ADSL ISP sniedzēji saka sniegt VoIP pakalpojumus saviem klientiem (piemēram, Holandes ISP XS4All). Ja zvani, izmantojot VoIP ir loti leti un biezi vien vispār bez maksas, pakalpojumu sniedzēji var sniegt pakalpojumus VoIP, bija iespēja atvērt jaunu tirgu — pakalpojumi VoIP. GSM telefoni ar iebūvētu Wi-Fi iespējas, un VoIP ir sakusi tirgus un, iespējams, tas var aizstāt vadu telefonu.

Pašlaik tieši salīdzināt Wi-Fi un mobilo sakaru tiklos ir nevietā. Tālruņiem, kas izmanto tikai Wi-Fi, ir loti ierobežotā apmērā, tāpēc šādu tiklu izvēršana ir loti dārga. Tomēr šādu tiklu izvēršana būtu labākais risinājums varētu izmantot vietējā līmenī, piemēram, korporatīvajiem tīkliem. Tomēr ierīces, kas atbalsta vairākas normas, var veikt ievērojamu tirgus dalu.

Ir vērts atzīmēt, ka, piedaloties šajā lapa pārklājumu, GSM, un Wi-Fi, ekonomiski daudz izdevīgāk izmantot Wi-Fi, runa ar interneta telefonijas pakalpojums. Piemēram, Skype klients jau sen pastāv versijas gan smartphones un plaukstdatoriem.

Starptautiskie projekti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vēl viens biznesa modelis ir savienot esošos tīklus jaunos. Ideja ir tāda, ka lietotāji būs daļa frekvenču josla, izmantojot personīgo bezvadu maršrutētāju, kas aprīkots ar īpašu programmatūru. Piemēram, FON — Spanijas sabiedrība, kas dibināta 2005.gada novembri. Šai kopienai pašreiz ir vairāk nekā 1 miljons lietotāju Eiropa, Āzija un Amerika, un strauji pieaug. Dalībnieki ir iedalīti trīs kategorijās:

Linus — nodrošina brīvu piekļuvi internetam, bills — pārdod savu frekvenču diapazonu, aliens — izmantojot piekļuvi, izmantojot bills.

Tādējādi tiek panākts, ka sistēma strādā līdzīgi peering pakalpojumiem. Neskatoties uz to, ka FON saņem finansiālu atbalstu no uzņēmumiem, piemēram, Google un Skype, bet ar laiku tas bus skaidrs, vai šī ideja tiešām strādā.

Tieši tagad šim pakalpojumam ir trīs galvenās problēmas. Pirmais ir tas, ka projektu no sākotnējāss stadijas pāreja parasti prasa lielāku uzmanību no sabiedrības un plašsaziņas līdzekļiem. Viens ir arī apsvērt to, ka piekļuve jūsu tiešsaistes kanāla citam personām var būt ierobežota ar jūsu vienošanos ar savu ISP. Tādeļ, interneta pakalpojumu sniedzēji centīsies, lai aizsargātu savas intereses. Tas pats, iespējams, tiks ierakstu kompānijām, kas ir pret brīvu izplatīšanu.

Krievija, galveno RP FON kopienas summu, kas atrodas Maskavas reģiona (sk. karti).

Izraēlas sabiedrība ir izveidojusi vienotu tikla Wi-Fi sociālas orientācijas ,ar iespēju meklēt Wi-Fi tikliem un starp lietotajiem komunikāciju. Programmu un visa sistēma tika izveidota saskaņā ar Dr Vardy, viens no mirabilis dibinātajiem, vadība un protokols ICQ.

Bezmaksas interneta piekļuve, izmantojot Wi-Fi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Neatkarīgi no sākotnējiem mērķiem (lai piesaistītu klientus, radot papildus iekārtu vai tīru altruismu) visa pasaule un Krievija, tajā skaita arvien vairāk bezmaksas hot spotu, kur var piekļūt populārākajiem globālajā tikla (interneta) par brīvu. Tas varētu būt galvenajiem transporta mezgliem, kur var savienot sevi automātiski, un krogos, kur pieslēgties karti lūgt tikšanos ar personālu, un pat tikai uz pilsētas ainavu, kas ir pastāvīga vieta, kur cilvēki pulcējas teritorija.

Wi-Fi & Software[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

OS saime BSD (FreeBSD, NetBSD, OpenBSD) var darboties ar lielāko dalu adapteri kopš 1998. Vaditajiem mikroshemu Atheros, Prism, Harris / Intersil un Aironet (no attiecigajam razotaju un Wi-Fi iericem) parasti ietver BSD OS, jo 3 versiju. 3.7 OpenBSD, ta ietver daudz vaditajiem bezvadu mikroshemu, tostarp RealTek RTL8180L, Ralink RT25x0, Atmel AT76C50x un Intel 2100 un 2200BG/2225BG/2915ABG. Sakara ar so daleji izdevas atrisinat problemu trukuma atvertas vaditajiem bezvadu skaidas OpenBSD. Varbut dazi draiveri tiek istenoti citu BSD balstitas sistemas var parvietot, ja tas nav vel noteikta. Ndiswrapper pieejams arī FreeBSD.
Mac OS. Adapteri Apple atbalstīja ar Mac OS 9, kuru izlaida 1999. Kops 2006, visas galddatoros un klēpjdatoros Apple Inc. (Ka arī vēlāk telefoni iPhone, iPod Touch atskaņotāji un Tablet PC IPad) nomināli aprīkoti ar adapteriem, Wi-Fi, Wi-Fi tīkls tagad ir optimālais risinājums, lai Apple datu pārraidei, un pilnībā atbalsta Mac OS X. Iespējams, veids adapteri datoru ka piekļuves punktu, kas ļauj saistīt Macintosh datoriem ar bezvadu tīkliem, ja nav infrastruktūras. Darwin un Mac OS X, gan parklajas ar BSD, ir sava unikāla īstenošanu Wi-Fi.
Linux: Sakot ar versiju 2.6, atbalsts dažām Wi-Fi ierīcēm parādījās tieši kodola Linux. Atbalsts mikroshēmas Orinoco, Prism, Aironet, Atmel, Ralink ir iekļauts maģistrālem kodolu, čipi ADMtek un Realtek RTL8180L atbalsta gan patentētu autovadītāju no ražotājiem, un sabiedrības, raksta kopienai. Intel Calexico atbalsta open source draiveri pieejami SourceForge.net. Atheros atbalsta atvērta pirmkoda projektos. Atbalstu attiecība uz citam bezvadu ierīcēm ir pieejama, izmantojot atklātas vadītāja Ndiswrapper, kas ļauj Linux sistēmas, kas darbojas datoros ar arhitektūru Intel x86, "iesaiņošana" vadītāja ražotājs Microsoft Windows tiesai izmantošanai. Zināms vismaz viens komerciala istenosanu so ideju. FSF ir izveidojusi sarakstu ar ieteicamo kartes, vairāk informacijas var atrast Linux bezvadu.
Tur ir diezgan liels skaits Linux bāzes firmware bezvadu maršrutētāju, kas licencēti saskaņā ar GNU GPL. Tie ietver tā saukto "firmware no Olegs», FreeWRT, OpenWRT, X-WRT, DD-WRT, utt. Parasti viņi atbalsta daudz vairāk iespējas nekā sākotnēja firmware. Nepieciešamie pakalpojumi ir viegli pievienot, uzstādot attiecīgas paketes. Sarakstu atbalstīto ierīču nemitīgi pieaug.
Ar Microsoft Windows saimes operētājsistēmas atbalsta Wi-Fi ir paredzēta, atkarībā no versijas, vai arī vadītajiem, kuru kvalitāte ir atkarīga no pakalpojumu sniedzēja, vai ar loti Windows.
Early versijas Windows, piemēram, Windows 2000 un agrāk nesatur iebūvētu instrumenti konfigurācijas un pārvaldību, un situācija ir atkarīga no aparatūras ražotāja.
Microsoft Windows XP atbalsta konfigurāciju bezvadu ierēcēm. Un, lai gan tas sākotnējā redakcija bija iekļauts diezgan vāja atbalstu, tas ir ievērojami uzlabota ar atbrīvošanu Service Pack 2, bet ar atbrīvošanu Service Pack 3 ir papildināts atbalsta WPA2.
Microsoft Windows Vista ir uzlabojies, salīdzinot ar Windows XP atbalstu Wi-Fi.
Microsoft Windows 7 atbalsta visus pašreizējos laika tas atbrīvošanas bezvadu ierīcēm un šifrēšanas protokolus. Starp citu Windows 7 radīja iespēju izveidot virtuālo adapteri Wi-Fi, kas teorētiski nav savienojams ar Wi-Fi tiklu un vairākiem uzreiz. Prakse, Windows 7 atbalsta tādu tikai viena virtuālo adapteri, ar nosacījumu, rakstot pasūtījuma autovadītāji. Tas var noderēt, izmantojot datoru vietējā Wi-Fi tiklu un, vienlaikus, Wi-Fi tiklu savienojums ar internetu.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]