Dzintarjūra
Dzintarjūra ir sarīkojumu deju studija, kas darbojas Rīgas Skolēnu pilī. Nosaukumu 1982.gadā Rīgas Skolēnu pils sarīkojumu deju kolektīvam deva vadītāji Maija un Ernests Poreiteri, bet vēl agrāk ar nosaukumu Dzintara jūra iepriekšējais sarīkojumu deju kolektīva vadītājs Igors Biļanskis rīkoja plašus starptautiskus deju konkursus. Šobrīd deju studijā darbojas pedagogi Vilmārs un Lolita Ivuškāni.
Darbības virzieni
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]Dzintarjūra darbojas Rīgas Skolēnu pilī. Mācību programmā ir ietvertas sporta jeb sarīkojumu dejas: lēnais valsis, kviksteps, tango, fokstrots, Vīnes valsis, ča-ča-ča, samba, rumba, pasodoble, džaivs u.c. Studijas Dzintarjūra trenētie deju pāri piedalās un gūst augstus rezultātus daudzās sporta deju sacensībās Latvijā, ir izcīnītas vietas valsts čempionātos, tai skaitā arī Valsts čempiona tituls. [1]
Labākie dejotāji piedalījušies daudzās ārvalstu sacensībās un atklātajos čempionātos: uzvarēts Ziemeļeiropas valsts čempionātā,[2] kāpts uz goda pjedestāla Spānijā (Platja d'Aro Barselonā), Anglijā (Brantwood International Championships), Vācijā (Berlin), Beļģijā (Stars cup Antverpenē), Lietuvā (Lithuanian dance festival), Somijā (Tamperē), Čehijā (Brno open), Slovēnijā (Slovenia Open), Francijā (French open Mežēvā).[3]
Dzintarjūrā deja ir ne tikai kā sporta veids un iespēja aktīvi trenēties un regulāri piedalīties sporta deju sacensībās, bet arī kā iepēja lieliski pavadīt brīvo laiku, kas veicina pareizas stājas, ritmiskuma un elegances veidošanos. Deju studijā iespēja mācīties ir jebkuram interesentam neatkarīgi no vecuma vai iepriekšējās sagatavotības.
Dzintarjūras audzēkņi vasarā piedalās dažādās atpūtas un deju treniņnometnēs, kā arī paralēli intensīvam deju mācību procesam notiek interesanta un aktīva atpūta — ekskursijas, pārgājieni, sporta spēles, atrakcijas, fiziskās nodarbības svaigā gaisā.
Sacensības Dzintarjūra
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]Rīgas Skolēnu pils un deju studijas Dzintarjūra pašreizējie vadītāji Vilmārs un Lolita Ivuškāni atjaunoja tradīciju rīkot deju sacensības Dzintarjūra 1999.gadā. Tās ir vienas no Latvijā populārākajām deju sacensībām, katru gadu tās pulcē lielu deju pāru skaitu no Latvijas un kaimiņvalstīm. Nu jau daudzus gadus pēc kārtas šo sacensību ietvaros notiek Latvijas čempionāts Latīņamerikas dejās vai standartdejās. [4]
Piezīmes un atsauces
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]- ↑ «2009.gada Latvijas Čempioni Standartdejās Gerds Ivuškāns un Beate Katrīna Zeltiņa». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2008. gada 11. februārī. Skatīts: 2018. gada 7. septembrī.
- ↑ «Dzintarjūras panākumi 2008.gada Ziemeļeiropas čempionātā sporta dejās». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2009. gada 19. novembrī. Skatīts: 2009. gada 14. oktobrī.
- ↑ Deju sporta notikumu apkopojums
- ↑ Dzintarjūra 2009 - Latvijas Čempionāts Latīņamerikas dejās[novecojusi saite]