Vikipēdija:Kopienas portāls

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Tehniskie risinājumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Saites uz citām diskusijām

Turpinot šo te, es te sāku domāt, varbūt ir vēl kaut kas, ko vajadzētu mainīt, vismaz tad varēs pēc tam uzzināt, vai to var mainīt (visticamāk Bugzillā, varbūt kaut kas arī tepat ir izmaināms). Manas idejas:

 • formatnum derētu uzlikt latviešu valodas formātu, t.i., skaitļiem atstarpes sāk parādīties vienīgi no 5 cipariem, nevis 4 kā ir tagad
  • {{formatnum:1111}} -> 1 111
 • skaitļiem dažādās parsētāja funkcijās (piemēram, #expr) derētu nomainīt punktus uz komatiem daļskaitļos
  • {{#expr: 1/6 round 5 }} -> 0.16667
 • pulksteņa laikam jāuzliek punkts kola vietā
  • 12:32
 • datuma formāts arī nekam neder (14 jūnijā, 2014), te gan laikam vajadzēs uzmanīgi, lai nerodas kaut kādas tiešām negaidītas izmaiņas; te vēl arī mēnešu mediawiki paziņojumi jālabo (tajos, ja nemaldos, tagad ir formāts "jūnijā, ").
  • {{#time: Y d F}} -> 2015 29 janvārī,

Laipni lūgti papildināt šo sarakstu. --FRK (diskusija/devums) 10:21, 14 jūnijā, 2014 (EEST)

Atceros, ka bija problēmas ar dažiem latviešu burtiem LaTeX formulās (nevarēja ierakstīt enerģija). --ScAvenger (diskusija) 10:58, 14 jūnijā, 2014 (EEST)
Par tiem datumiem, vai nav tā, ka to varam pamainīt lokāli? Piemēram, MediaWiki:June. Jāskatās, kuras veidnes cietīs no tā, piemēram Veidne:dat? --Papuass (diskusija) 11:49, 14 jūnijā, 2014 (EEST)
Jā, par LateX arī atcerējos. Tur bija problēmaa vienīgi ar ģ (vismaz pārējie latviešu burti, cik atceros, strādāja). Par datumiem - es arī mediawiki pieminēju; un tieši tāpēc (lietojums veidnēs) arī piezīme par to, ka ar to ir jābūt uzmanīgiem (es sen gribēju pārtaisīt tos 12 mediawiki paziņojumus, bet reāli negribējās kaut ko nočakarēt). --FRK (diskusija/devums) 12:21, 14 jūnijā, 2014 (EEST)
Trijos naktī pēc futbola spēles pamēģini un paskaties, vai kaut kas salūzt :) --Papuass (diskusija) 12:39, 14 jūnijā, 2014 (EEST)
Tās vēlās spēles neskatos :D Vakar arī nepareizajā laikā izslēdzu ESP-NED (pēc 1. puslaika) :D Bet ja par lietu - ir diezgan grūti noķert visas kļūdas vai nekorektos rezultātus (mediawiki tomēr nav "norādes uz šo rakstu" lapa), nav īsti pārliecības, ka kaut kur nav kāds interesants lietojums (dat veidnes mediawiki neizmanto). Es šitā vairākas dienas meklēju vai kaut kur manas izmaiņas infokastu stiliem kaut kur kaut ko nesabojā. --FRK (diskusija/devums) 12:55, 14 jūnijā, 2014 (EEST)

Bet datumiem jau tāpat būtu jāprasa izmaiņas no augšas: "16 jūnijā, 2014" → "2014. gada 16. jūnijs". --FRK (diskusija/devums) 23:52, 16 jūnijā, 2014 (EEST)

Kamēr neaizmirstas — Vizuālā redaktora defekts. --ScAvenger (diskusija) 21:10, 23 jūnijā, 2014 (EEST)

It kā nowiki problēma esot atrisināta (par to vēl ir nedaudz apspriešanā, CTRL+F: while VE has got a lot better, there is still one show-stopper for me). --FRK (diskusija) 13:39, 11 decembrī, 2014 (EET)

Izskatās, ka arī PLURAL funkcija darbojas kaut kā šķērsām. Piemēram, MediaWiki:Activeusers-count un pielietojums šeit. --ScAvenger (diskusija) 00:33, 30 jūlijā, 2014 (EEST)

Gļuko pamatīgi. Laikam varēs salabot bez kopienas pieprasījuma BugzillāPhabricatorā. translatewiki:Thread:Support/PLURAL localization. --FRK (diskusija) 18:54, 24 decembrī, 2014 (EET)
Izrādās, nevis PLURAL gļuko, bet mēs viņu neprotam pareizi lietot. Lietotāja diskusija:Papuass#Plurali. --FRK (diskusija) 18:12, 9 janvārī, 2015 (EET)

Izskatās, ka šī nodaļa, kad tiks arhivēts Kopienas portāls, būs jāatstāj šeit. --FRK (diskusija) 12:53, 30 jūlijā, 2014 (EEST)

Jāuzliek iezīmēm ("(Iezīmes: Vizuālais redaktors)", "(Iezīmes: HHVM)" u.t.t.) pēdējo izmaiņu lapā mazais fonts (kā angļiem). --FRK (diskusija) 18:19, 28 septembrī, 2014 (EEST)

Nebūtu slikti, ietaupītos vieta. Starp citu, kas par zvēru īsti ir tas HHVM? --ScAvenger (diskusija) 19:04, 28 septembrī, 2014 (EEST)
Divos vārdos: ātrāk viss notiek. Varbūt nav baigi jūtams, bet gan jau kādas sekundes daļas ietaupās, kas pie pamatīgas uzdarbošanās pārvēršas sekundēs :) Info krieviski. Aktivizēt var pie testa funkcijām (Faster servers with HHVM). --FRK (diskusija) 23:40, 28 septembrī, 2014 (EEST)
Kind of Yes check.svg darīts. Enwiki ir cits risinājums, bet mums patjaņit mans eksperimentālais risinājums, vismaz pagaidām. --FRK (diskusija) 22:45, 12 oktobrī, 2014 (EEST)

Pie reizes ērtības labad būtu forši uztaisīt WP kā Vikipēdijas vārdtelpas alias (līdzīgi kā user ir alias lietotāju lapu vārdtelpai). --FRK (diskusija) 13:10, 30 septembrī, 2014 (EEST)

"Jāsalabo" alfabēts "Šajā lapā izmantotās veidnes" (Bruklina, 2013. gada Āfrikas Nāciju kauss) un "Meklēt pēc virsraksta pirmajiem burtiem" lapā (Modulis:VietasKarte). --FRK (diskusija) 10:54, 13 decembrī, 2014 (EET)

Writing weeks about Baltic region[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

The Baltic region

Hello!

Today the writing weeks about the Baltic region have started on the Dutch Wikipedia!

Several times a year, especially during holidays, we organize on the Dutch Wikipedia writing weeks to focus much of our attention to a specific region in the world that can use some improvements, based on reasons. This edition is about the Baltic region, because on 1 January Latvia becomes the president of the Council of the European Union and Lithuania becomes member of the Eurozone and adopts the Euro as currency. But what do we (outside this region) know about these countries?

Everyone can participate in writing about Estonia, Latvia, Lithuania and the Kaliningrad Oblast. We work on both improving existing articles as writing new articles.

The Dutch project page is at nl:Wikipedia:Wikiproject/Schrijfweek/Baltische regio.

What can you do?

 • You can give us suggestions what certainly should be written/improved.
 • You can simple start up your own writing weeks, like about the Netherlands and Belgium.

Let's make Wikipedia better! Romaine (diskusija) 03:27, 20 decembrī, 2014 (EET)

Just a quick list (sorry, just in Latvian): Latvijas kultūras kanons. It is very similar to nl:Canon van Nederland. --Papuass (diskusija) 12:04, 20 decembrī, 2014 (EET)
There are a list of notable Latvians: Vikiprojekts:Latvija/Ievērojamākās personības (which was made in national pool). Russian Wikipedia had similar Baltic weeks: Estonia, Lithuania, Latvia, Baltics. Estonian Wikipedia has made some lists, too: Estonia 200, Estonia 100, Latvia 100. Maybe you can take something from those lists. --FRK (diskusija) 12:31, 20 decembrī, 2014 (EET)

Paskatījos viņu projektu, nez vai ir pamanījuši mūsu komentārus. --Papuass (diskusija) 15:11, 23 decembrī, 2014 (EET)

Iemetu viņiem linku diskusijā (es jau tur gribēju sākt ieteikumus rakstīt, bet tad Tu iejaucies šeit :) ). --FRK (diskusija) 15:32, 23 decembrī, 2014 (EET)

Spāņu uzvārdi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Arnulfo Arjass Madrids — "Madrids" ir mātes uzvārds, savukārt "Arjass" dzimtas. Kā ir pie mums pieņemts rakstīt, t.i., kā spāņi, vai tomēr "Madrids" var mest nost? --Zemgalietis (diskusija) 10:18, 20 decembrī, 2014 (EET)

Parasti mātes uzvārdu atmet. --Dainis (diskusija) 10:54, 20 decembrī, 2014 (EET)

Rīkjosla[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Nozuda, un īsti neredzu, kā dabūt atpakaļ. Ir doma? --Zemgalietis (diskusija) 19:45, 20 decembrī, 2014 (EET)

Ja pazuda augšējā josla, tad pārbaudi, vai ir ķeksis Special:Preferences#mw-prefsection-editing pie "Rādīt labošanas rīkjoslu". Ja apakšējā — pamēģini iztīrīt kešu. --FRK (diskusija) 19:49, 20 decembrī, 2014 (EET)
Augšējā un nerādījās 'labot pirmkodu' :/ Īsāk sakot, izvēlējos atjaunot sākotnējos iestatījumus un aizgāja. --Zemgalietis (diskusija) 19:55, 20 decembrī, 2014 (EET)
Izklausās interesanti :) --FRK (diskusija) 19:59, 20 decembrī, 2014 (EET)

Formālas Latvijas Wikimedia projektu lietotāju grupas izveide[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Esmu pārrunājis mūsu kopienas formālas pārstāvēšanas variantus ar cilvēkiem no WMF un vietējām nodaļām (Ukraina, Igaunija), ir iesākti labi kontakti.

Viedoklis ir tāds: formālu organizāciju mums vēl obligāti nav jāveido. Labs sākums būtu "user group", kurā varētu aicināt arī cilvēkus no citiem brīvā satura projektiem (OSM, citi WM projekti), tāpēc diskusijas varētu veikt e-pasta listē, jo diskusijas šeit wiki šķiet ērtas tikai mums pašiem :) Grupa gan pati no sevis neko nedos, bet tā palīdzēs mūs reprezentēt. Igauņiem ir plāni sadarbības projektiem un viņi uzsver, ka grupa būtu būtisks bonuss. Iespējams, ka nākotnē nodaļas dibināšanai būs nepieciešama 2 gadus aktīva lietotāju grupa, tāpēc labāk sākt tagad.

Lielāko daļu no jums tas īpaši neskars, rakstu rakstīšana Vikipēdijā joprojām ir svarīga nodarbe un ņemšanās ar šiem projektiem aizņem laiku, tāpēc vislabāk būtu meklēt kādus ar brīvo kultūru saistītus cilvēkus, kuri labāk grib kaut ko organizēt, nevis rakstīt enciklopēdiju. Šobrīd uzrakstīt pieteikumu un pārējo uzņemos es.

Bez tā visa plānos ir uzrakstīt projekta pieteikumu meta:Grants:PEG. Šobrīd plānos ir kaut kas šāds:

 • apmaksāt grāmatu iegādi sevi jau pierādījušiem autoriem pret solījumu uzrakstīt konkrētu rakstu skaitu;
 • segt vikiekspedīciju (došanās fotografēt dažādas nomaļas vietas, u.c.) ceļa izdevumus;
 • izdales materiālu drukāšanas izdevumi - ir pieejami labi materiāli, kuri vēl ir jāiztulko;
 • ja @Voll: būtu gatavs rīkot Wiki Loves Monuments 2015, tad varētu segt arī kādus izdevumus un nelielu balvu fondu).

Šis viss ir "kopēts" no citu pieredzes. Droši varat piedāvāt savas mazās projektu idejas, kurām varbūt pietrūkst pavisam neliels finansiālais atbalsts, lai tās realizētu. WMF uzskata, ka saprātīgos apjomos šādi projekti ir labs ieguldījums.

--Papuass (diskusija) 15:10, 23 decembrī, 2014 (EET)

Man jau tas pirmais punkts patīk :)
P.S. Kaut kad gan jau ka būs Flow ieviests (tas par diskusijas šeit wiki šķiet ērtas tikai mums pašiem) :) --FRK (diskusija) 15:20, 23 decembrī, 2014 (EET)
Par grāmatu augšējo cenu vēl ir jāskatās, bet šādi un šādi noteikti ies cauri. Visu gan vajadzēs ar čeku. --Papuass (diskusija) 15:29, 23 decembrī, 2014 (EET)
ar stingrās uzskaites čeku :D --Zemgalietis (diskusija) 21:17, 23 decembrī, 2014 (EET)
Par Latvijas enciklopēdiju es tā... Mani puslīdz apmierina arī mana pašreizējā situācija (gājiens uz bibliotēku). --FRK (diskusija) 15:33, 23 decembrī, 2014 (EET)
Ideja man patīk. WLM2015 darīšu ar prieku. Man ari ir labi draugi (administratori) Ukrainas Vikipēdijā.
Vai grupas pirmā sapulce būs virtuāla vai reāla? --Voll (diskusija) 16:23, 23 decembrī, 2014 (EET)
Sāksim virtuāli, bet mēģināsim sanākt arī kopā. Parasti uz Vikialus pasākumiem atnāk 5 cilvēki, varbūt vajag Vikikafijas pasākumus? Par WLM parunāsim dzīvajā, redzēju ukraiņu gatavo risinājumu, tur bija noderīgas iespējas. --Papuass (diskusija) 16:32, 23 decembrī, 2014 (EET)

CEE[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Varbūt @Papuass: var pastāstīt par iespaidiem no CEE? Ja nav kaut kas slēpjams :) vai arī viss jau nav izklāstīts augšējā sadaļā. --FRK (diskusija) 12:20, 25 decembrī, 2014 (EET)

Slēpjams nekas nav, ir daži plāni, kuri pamazām tiks publicēti. Vispār pasākums praktisko zināšanu un kontaktu izveides ziņā bija krietni noderīgāks par Wikimania. Vēl piezīmēm jāiziet cauri, atzīmēju projektus, kurus varētu izmēģināt arī pie mums. Tā kā nākamgad notiks Igaunijā, ceru uz plašāku mūsu apmeklētību. --Papuass (diskusija) 14:49, 25 decembrī, 2014 (EET)
Par pēdējo teikumu - nebija jau izreklamēts pie mums, es jau arī pilnīgi nejauši uzzināju :) es gan nesaku, ka pats brauktu :D --FRK (diskusija) 15:25, 25 decembrī, 2014 (EET)
Hmm, šeit it kā ieliku gan. --Papuass (diskusija) 15:30, 25 decembrī, 2014 (EET)
Sorry. Atceros, ka to lasīju, bet Kriša koments kaut kā neviļus lika aizmirst par to :) --FRK (diskusija) 15:33, 25 decembrī, 2014 (EET)

VisualEditor News #10—2014[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

20:59, 26 decembrī, 2014 (EET)

Priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu![labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

(Nedaudz novēloti) Sveicieni Ziemassvētkos! Varbūt varam izdarīt līdzīgi kā slovāki un uz svētku laiku manabalss iniciatīvu nomainīt uz sveicienu svētkos? --FRK (diskusija) 12:31, 27 decembrī, 2014 (EET)

Uzliku. Pēc svētkiem varēsim likt atpakaļ manabalss.lv --FRK (diskusija) 21:24, 27 decembrī, 2014 (EET)
Nav ne vainas. --ScAvenger (diskusija) 23:29, 27 decembrī, 2014 (EET)

2015[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Nu tad rakstiem un kvalitatīvu izmaiņu/papildinājumu bagātu 2015. gadu! Šajā gan būtu tā LPE jāpārspēj :) --FRK (diskusija) 23:27, 31 decembrī, 2014 (EET)

Jauniem produktīviem lietotājiem bagātu jauno gadu! Viss pārējais nāks pēc tam. --Dainis (diskusija) 23:45, 31 decembrī, 2014 (EET)
+ Atbalstu (par jaunajiem) :) ≈pēdējā pusotrā gadā mums laikam tik divi ir pievienojušies — MC2013 un Agris, kas nav nozuduši. --FRK (diskusija) 23:48, 31 decembrī, 2014 (EET)
+ Atbalstu LPE pārspēsim :) Viss būs OK. Laimīgi! --ScAvenger (diskusija) 00:00, 1 janvārī, 2015 (EET)
Lai visiem viss izdodas, laimīgu Jauno gadu! --Zemgalietis (diskusija) 00:11, 1 janvārī, 2015 (EET)
Lai visi personīgie un vikipēdiskie mērķu piepildās! Laimīgu Jauno gadu! --AgrisR (diskusija) 00:27, 1 janvārī, 2015 (EET)
Pievienojos iepriekšējiem oratoriem. Katrs no mums zina, kas katram Jaunajā gadā nepieciešams un to arī partijas un Vikipēdijas administrācijas vārdā sirsnīgi novēlu! --Kikos (diskusija) 00:55, 1 janvārī, 2015 (EET)
priekā! rokam tālāk. --Biafra (diskusija) 21:17, 1 janvārī, 2015 (EET)

Tiem, kuriem interesē Latvijas vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pirms kāda laika radurakstu lapā parādījušies Latvijas Republikas ārpolitikas dokumentu arhīvs - līgumi utml. - http://www.lvva-raduraksti.lv/lv/menu/lv/30.html --Feens (diskusija) 23:26, 28 decembrī, 2014 (EET)

Brīvības piemineklis[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Starp citu, šodienas vērtīgais attēls angļiem ir mūsu pašu Brīvības piemineklis. Priekā! en: --FRK (diskusija) 10:35, 1 janvārī, 2015 (EET)

Un nekāds FoP tam netraucē :) --ScAvenger (diskusija) 10:43, 1 janvārī, 2015 (EET)
Interesanti, neviens tur nepamanīja, ka Latvijā ir FoP? Atzīmēšu, ka pats attēls ir Vikikrātuvē (tāpat kā daudzi citi). --FRK (diskusija) 11:08, 1 janvārī, 2015 (EET)

Happy Public Domain Day![labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Logo Public Domain Day

Feel free to translate this message in your language!

On January 1 we celebrate Public Domain Day as many works of authors who died 70+ years ago now enter the public domain and can be used freely.

Let us be aware: copyright is temporary. It only lasts during the authors lifetime and 70 years afterwards (in most countries). During those years it is limiting Wikipedia and her sister projects in showing works of art, literature, public art and buildings in countries without freedom of panorama, and more in the articles. But now a new batch is freed from copyrights!

An overview of images and texts that are restored or added to the Wikimedia Commons, are collected on: this page.

Many of these files still need a place in articles. You can help!

You can also help by uploading new files of subjects that are freed of copyrights.
You can also help by tagging all requests for deletion pages with the category when the file can be restored, which will be/was deleted.

As I follow the log of restored files this week, more images and texts will follow. If still files or texts are missing in the list, let me know or add them yourselves.

A very happy Public Domain Day! Romaine (diskusija) 20:30, 1 janvārī, 2015 (EET)


 • Some of the freed files:

2014. gada vērtīgākais Vikipēdijas latviešu valodas versijas lietotājs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Tā kā pagājušogad vērtīgākā lietotāja noteikšanas pirmā daļa bija farss, tad uzskatu, ka šogad vajadzētu kaut ko mainīt. Variants, ko piedāvāju ir šāds (ja ir kādi ieteikumi, ko vajadzētu mainīt, darīt savādāk, vai ir pavisam savādāks variants, tad iekomentējiet zemāk).

Vispirms tiek dots saraksts ar lietotājiem, kas 2014. gadā ir veikuši vismaz 250 izmaiņas (šāds skaits, jo tā ir viegli atrast šos lietotājus). Tad kopienas lietotāji (tie, kas drīkst balsot) no šī saraksta izvēlas 10 lietotājus, kuru darbu atzīst par kvalitatīvu, noderīgu, augstvērtīgu un citādi par labu esam. (Vēlos, lai saraksts ar lietotājiem tiktu iesniegts alfabēta secībā, lai otrajā kārtā nezūd intriga par vislabāko.) Pēc tam veikšu apkopojumu un otrajā kārtā tiek izvirzīti 10 visbiežāk pieminētie lietotāji. Otrajā kārtā darām to pašu, tikai šoreiz no šiem 10 finālistiem izvēlāmies vienu, divus vai maksimālais trīs lietotājus (līdzīgi kā iepriekšējos gados).

Divās kārtās vēlos rīkot šo balsojumu, lai pēc iespējas vairāk lietotāji varētu redzēt kopienas vērtējumu par sevi (būtībā pēc pirmās kārtas rezultātiem).--Treisijs (diskusija) 00:14, 2 janvārī, 2015 (EET)

Man jau patika tā anonimitāte 1. kārtā (kaut vai tāpēc, ka tad nevar izcelties ķīviņi/apbižošanās citam uz citu gada laikā par slikto vērtējumu), bet nu jā - pagājušajā gadā 1. kārta izvērsās par farsu. Varētu jau 1. kārtu taisīt e-pasta formātā, kur katrs nosūta Treisijam tos 10 labākos/katra vērtējumu, bet tur tad jābūt reģistrētam e-pastam Uzstādījumos, kas laikam dažam var arī nepatikt. Kāpēc šis būtu labāks nekā aptauju portālā veikts balsojums — te varēs (Treisijs) redzēt, vai kāds nekrāpjas, jo tiek norādīts lietotājvārds nosūtītajā e-pastā. --FRK (diskusija) 08:17, 2 janvārī, 2015 (EET)
Man jau ar patika tā anonimitāte pirmajā kārtā. Es par epastiem ar iedomājos, bet vai visi interesenti gribēs to darīt. Man ir nojauta, ka daži to nedarīs kaut vai tāpēc vien, lai saglabātu savu anonimitāti. Domāju, ka šovakar jau vajadzētu palaist pirmo kārtu. Ja ir vēl kādi ierosinājumi vai iebildumi, rakstiet! --Treisijs (diskusija) 13:12, 2 janvārī, 2015 (EET)
Sāku riktēt augšā balsojuma lapu un gribējās iesniegt arī savu balsojumu (kā paraugu), bet atdūros pret to, ka augsti vērtēju vairāk nekā 10 lietotāju devumu. Iespējams, ka arī pārējiem varētu rasties šāda problēma. Man izkristalizējās 13 lietotāji, kuru devumu vērtēju kā augstvērtīgu. Varbūt kādam ir kāds vairāk, tāpēc šo skaitu vienpersoniski atļaujos palielināt uz piecpadsmit. --Treisijs (diskusija) 20:09, 2 janvārī, 2015 (EET)
Balsojumā ir divpadsmit? --ScAvenger (diskusija) 00:10, 3 janvārī, 2015 (EET)
Pardon, pieleca. --ScAvenger (diskusija) 01:13, 3 janvārī, 2015 (EET)

Treisij, es tev draugos nosūtīju Access failu, kas automatizēs rezultātu apkopošanu. --FRK (diskusija) 10:58, 3 janvārī, 2015 (EET)

@Treisijs: --FRK (diskusija) 13:39, 8 janvārī, 2015 (EET)
@Edgars2007: man ir problēmas... Man nav Access :) Bet toties darbā ir. Es jau esmu mazliet piemirsis, kā ar to jāstrādā. Veselu mūžību neesmu tur darbojies. Vadīšos pēc Tavām instrukcijām. Paldies Tev! --Treisijs (diskusija) 23:00, 8 janvārī, 2015 (EET)
Es gan jūtu, ka līdz 1dienai, kad sākas darba nedēļa, nenoturēšos un laikam tad pats varu ielikt pēc balsojuma beigām piektdien vakarā vai sliktākajā gadījumā sestdien no rīta. Tādi nu mēs vikiholiķi esam :D --FRK (diskusija) 23:12, 8 janvārī, 2015 (EET)

Wikimedians of Latvia lietotāju grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sveiki! Izveidoju meta projektā uzmetumu Latvijas lietotāju grupai, aicinu visus parakstīties sadaļā "Members" (trīs tildes un aktīvie projekti, pēc mana parauga). Atgādināšu, ka šī ir neformāla grupa un šī pieteikšanās neuzliek nekādus jaunus pienākumus, jūs tikai apstipriniet, ka darbojoties Latvijas/latviskajos projektos un esiet gatavi kaut kādā līmenī sadarboties. Ja zināt kādu, kas darbojas citos projektos (Commons, Vikivārdnīca, latgaļu, līvu wp, utml), bet ne šeit, padodiet ziņu arī viņiem. --Papuass (diskusija) 13:26, 2 janvārī, 2015 (EET)

Paldies tiem, kas parakstījās, formāli vajadzēja vismaz 3, bet lielāks skaits padarītu to nopietnāku, tāpēc tie, kam nav grūti, lūgtum. Nākamnedēļ iesniegšu pieteikumu apstiprināšanai. --Papuass (diskusija) 14:17, 4 janvārī, 2015 (EET)
Paskatījos, un mēģināju ielogoties Metā, bet parāda šādu uzrakstu: "You are centrally logged in. Reload the page to apply your user settings." Refrešoju un nekas nenotiek. Kādam tā pati problēma?--Wikipēdijas Dīdžejs (diskusija | devums) 17:52, 4 janvārī, 2015 (EET)
Man pēc refrešošanas ir ok. Pamēģini ielogoties Metā. --FRK (diskusija) 17:59, 4 janvārī, 2015 (EET)
Tur tā lieta, ka nevaru. Kad mēģinu to izdarīt, mani aizmet atpakaļ uz iepriekšējo lapu. --Wikipēdijas Dīdžejs (diskusija | devums) 18:06, 4 janvārī, 2015 (EET)
Tev arī Vikidatos, piemēram, tas pats? Pamēģini a) iztīrīt kešu; b) ielogoties no cita pārlūka; c) izlogojies šeit (un pārbaudi kādā citā Vikipēdijā vai esi izlogojies) un tad pamēģini ielogoties Metā. Paeksperimentē (palaid CCleaner vai kaut ko līdzīgu, ja zini, kas tas tāds ir). Varētu būt cookies pie vainas. --FRK (diskusija) 19:42, 4 janvārī, 2015 (EET)
VIkidatos viss ok, iztīriju cache, cookies, izlogojos no šejienes, vienalga nesanāk, tas pats metās laukā. Ierakstīju sevi anonīmi, ceru ka būs ok.--Wikipēdijas Dīdžejs (diskusija | devums) 20:14, 4 janvārī, 2015 (EET)
Pamēģini paziņot par problēmu: caur šejieni (lai piereģistrētos/ielogotos, spied uz "Login or Register Mediawiki"). --FRK (diskusija) 21:06, 4 janvārī, 2015 (EET)
> Nākamnedēļ iesniegšu pieteikumu apstiprināšanai
Papuass, vai jūs runāt par Application? --Voll (diskusija) 22:34, 4 janvārī, 2015 (EET)
Jā, par to. --Papuass (diskusija) 22:53, 4 janvārī, 2015 (EET)
Nice approved application, good example imho --Voll (diskusija) 23:09, 4 janvārī, 2015 (EET)

Palaidu garām - grupai vajag 2 kontaktpersonas. Kāds, lūdzu, parakstieties arī tur. Vajadzētu būt gatavam sūtīt savu pases kopiju uz WMF brīdī, kad gribēsim uzrakstīt projektu. --Papuass (diskusija) 12:10, 5 janvārī, 2015 (EET)

Paldies Feenam. --Papuass (diskusija) 12:47, 5 janvārī, 2015 (EET)

Vēl viena lieta - pēc manām domām ir nepieciešams grupai izveidot e-pasta listi. To var izveidot un uzturēt Wikimedia cilvēki. Galvenais ieguvums būtu iespēja piesaistīt cilvēkus ārpus wiki, joprojām apgalvoju, ka ir cilvēki, kuri nespēj iebraukt diskusiju lapu struktūrā, bet epastu lietot māk visi. Plāns būtu tāds, ka Kopienas portālā diskutētu par šajā viki aktuālo, bet listē vairāk par "projektiem", sadarbībām, daļu no tā reportējot Kopienas portālā. Ja kāds nebūs pierakstījies listei, tad to varēs lasīt tāpat - tai būs pieejams publisks arhīvs. Ja nav vēlme atklāt savu vārdu, listē drīstēs pierakstīties ar jabkādu epastu. Piedāvāju sevi un Feenu (+vēl kādu) par sākotnējiem listes adminiem. --Papuass (diskusija) 12:47, 5 janvārī, 2015 (EET)

Pieteikums ir uzrakstīts, bet vēl nav nosūtīts komisijai. Ja kādam ir vēlme kaut ko papildināt, dariet to. 10. punktā varat pievienot kādu konkrētu vajadzību, kā WMF varētu mums palīdzēt. Piemēram, ja kāds vēlas komunicēt ar valsts iestādēm utml., WMF ir gatavi sagatavot oficiālu papīru, ka viņi mūs atzīst kā oficiālu vienību un mēs neesam kaut kādi pajoliņi no interneta. --Papuass (diskusija) 12:52, 6 janvārī, 2015 (EET)

Hmm, FoP bīdīšanu uz priekšu ar kaut kādu viņu papīru jau nevarētu dabūt, ne? --FRK (diskusija) 12:56, 6 janvārī, 2015 (EET)
Domāju, ka nesanāks. Igauņi to dara paši, WM EE ir piesaistījuši juristu un raksta piedāvājumu. Vēl ir cerība panākt to Eiropas Savienības līmenī (ir tāda iniciatīva kaut kur). --Papuass (diskusija) 13:04, 6 janvārī, 2015 (EET)
Anyway, it is good idea. I have added "Promotion of FoP within the European Union" to the application. --Voll (diskusija) 17:04, 6 janvārī, 2015 (EET)
Pie vēstures apraksta, ja vajag kaut ko angliski, vari piemest rakstu @enwiki. Paldies par pieminēšanu :) --FRK (diskusija) 13:10, 6 janvārī, 2015 (EET)
Will we create projects list and add approved projects with members to the application? Is it possible to send an application to the committee without grants, projects etc. and request grants during this year? Anyway it is really interesting do we have a team for real off-line projects? --Voll (diskusija) 23:48, 6 janvārī, 2015 (EET)

Ir izveidota e-pasta liste, aicinu pierakstīties. Redzēsim kā būs reālajā dzīvē, bet plānā varētu būt komunikācija par ārpus viki projektiem. --Papuass (diskusija) 00:27, 10 janvārī, 2015 (EET)

Kategorijas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1. Vai veidnes arī ir jākategorizē? 2. Ja veidnē ir ielikta kategorijas ģenerēšana, šķirklim var nelikt klāt citas kategorijas? --Zemgalietis (diskusija) 19:39, 4 janvārī, 2015 (EET)

1. Nu vajadzētu tā kā (prastākā ir Kategorija:Vikipēdijas veidnes) 2. Ja rakstam vairāk nav ko likt, tad nav jāliek. Ja ir vēl kāda kategorija liekama, ko veidne neģenerē, tad gan vajadzētu ielikt. --FRK (diskusija) 19:44, 4 janvārī, 2015 (EET)
1. vēlams, mazāks bardaks. 2. Ja tā ir aiznetņa veidne un kategorija "Nepabeigti raksti par X", tad prasītos vēl kāda kat. --Papuass (diskusija) 19:45, 4 janvārī, 2015 (EET)
Paldies, palika skaidrāks :) --Zemgalietis (diskusija) 19:53, 4 janvārī, 2015 (EET)

Nedaudz lietojuma statistikas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Statistika par to, kuru valodas versiju lieto: Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. --Papuass (diskusija) 13:12, 6 janvārī, 2015 (EET)

Slikti ar to mazu valstu nacionālo valodu Vikipēdijām kā mūsu, Somija un Polija gan skaisti izskatās. --GreenZeb (diskusija) — 2015. gada 6. janvārī, plkst. 14.59 (EET)
Leišiem pro, daudzi lieto vietējo, kamēr igauņiem tikai korelācijas uz vietējo publiku [un vietējo viki, kur laba daļa rakstu ir 2-3 teikumi?]. --Zemgalietis (diskusija) 15:34, 6 janvārī, 2015 (EET)
Mans ieteikums situācijas uzlabošanai - noklāt vietējās tēmas (apdzīvotas vietas, ielas, deputāti, ...), kuras nav angliskajā versijā. Google rezultātos raksts būs viens no pirmajiem, attiecīgi lietojums pieaugs. --Papuass (diskusija) 15:39, 6 janvārī, 2015 (EET)
Visu jau izsaka jebkāds rakstu daudzums, jo lietuviešu Vikipēdijā raksti ir daudz vairāk. Kā arī nenoliegt, ka pieredzējuši lietotāji, prognozējot, ka rakstā būs 2-3 teikumi, arī neklikšķina uz vietējās Vikipēdijas, bet apskata angļu vai krievu, ja ir tā pieejama (dažkārt arī es). Bet garums nav pārāk svarīgs faktors, jo vairāk par 10-15 teikumiem arī parasts lietotājs gan jau neaizlasīsies, kas tikai apskatīja tematu, par kuru vispār neko nezināja. Vispār būtu interesani izveidot kādu aptauju par Latvijas iedzīvotāju Vikipēdijas lietošanas paradumiem, ko tieši meklē, ko grib šeit lasīt, ko tieši negrib, ko nevar šeit atrast. --GreenZeb (diskusija) — 2015. gada 6. janvārī, plkst. 16.41 (EET)
Es tikai atzīmēšu, ka tur nav 2014. gada datu, un kā redzams, ir vismaz neliels pieaugums procentos gadu gaitā. Un mazākais procents ir 3. ceturksnī, tātad +- vasara, kad skolēniem (būsim atklāti - viens no galvenajiem Vikipēdijas izmantotājiem) nav mācību. --FRK (diskusija) 16:58, 6 janvārī, 2015 (EET)
Vispār doma par aptauju nav slikta. Varētu ielikt iekš sitenotice un tā savākt visai daudz respondentu. Tikai vispirms derētu kārtīgi apspriest jautājumus. Ierosinu izmantot Google Spreadsheets anketu, tai nav īpašu apjoma ierobežojumu. Kāds varētu uztaisīt šeit Vikipēdija:2015. gada latviskās Vikipēdijas lietotāju aptauja jautājumu uzmetumu. --Papuass (diskusija) 17:08, 6 janvārī, 2015 (EET)
Sākums ir. Piezīme visiem aptaujas/lapas izveides pretiniekiem - ja nu šoreiz izgāzīsies šī ideja, vismaz būt iesākts pamats citai reizei. --FRK (diskusija) 18:10, 6 janvārī, 2015 (EET)
Īsti nepiekrītu par skolēniem, google (kuru lieto ne tikai skolēni) vienmēr metīs kā pirmo wiki. --Zemgalietis (diskusija) 17:12, 6 janvārī, 2015 (EET)
Ja spēsi vaicāt Googlei īstos vārdus, tad nebūs pirmais vai kaut vai starp pirmajiem. Piemēram, vēl pirms pāris mēnešiem, meklējot "Ebolas vīruss" (kas ir tas, kas izraisa to slimību; populārs slimības apzīmējums latviski), nemeta ārā rakstu "Ebolas vīrusslimība" vispār (nu vismaz pirmajās pāris lapās). --FRK (diskusija) 17:18, 6 janvārī, 2015 (EET)
 • Tieši tas pats ar Sudraba spoguļa reakciju. Speciāli uzrakstīju, lai skolēni latviski par to internetā varētu arī kaut ko atrast, bet, meklējot "sudraba spoguļa reakcija" attiecīgais Vikipēdijas raksts Google neparādās vispār, bet citi, kur šis vārdu savienojums kaut kur figurē gan! Varbūt kāds no SEO viedokļa var izskaidrot, kādēļ tā? --Geimeris (diskusija) 17:37, 6 janvārī, 2015 (EET)
Tajā rakstā ne nosaukumā, ne pirmajos vārdos neparādās "Sudraba spoguļa reakcija". Pāradresācijas Google vērā neņem. --Papuass (diskusija) 17:48, 6 janvārī, 2015 (EET)
Nu nezinu. Papildināju to Tolensa reaģenta rakstu, lai nosaukums 'sudraba spoguļa reakcija' būtu nominatīvā, bez rezultātiem... Tai pašā laikā, teiksim, raksts Sudraba nitrāts otrajā vietā. --ScAvenger (diskusija) 12:28, 10 janvārī, 2015 (EET)
Tas teksts ir pārāk tālu no raksta sākuma, Google interesē tikai pirmie vārdi. --Papuass (diskusija) 14:20, 10 janvārī, 2015 (EET)
Joprojām nekas nelīdz... Nāksies taisīt atsevišķu rakstu :) Vai tad Google neindeksē visu? Un sudraba nitrāta rakstā spoguļa reakcija minēta daudz tālāk, nekā Tolensa reaģenta rakstā. --ScAvenger (diskusija) 22:06, 18 janvārī, 2015 (EET)
Un es rakstīju, ka viens no galvenajiem izmantotājiem. Te ir arī 2014. gada marta (jaunākais pieejamais) lvwiki skatītāko rakstu saraksts, kas starp citu, varētu būt labs virziens, kur skatīties, ko jāuzlabo. Protams, attiecīgais periods pagāja pēc-Olimpisko spēļu un Ukrainas zīmē, bet kopējo situāciju parāda. --FRK (diskusija) 17:23, 6 janvārī, 2015 (EET)
Es te ar esmu atradis interesantu tūli. Tur var apskatīt pēdējās dienas, pēdējās nedēļas un pēdējā mēneša skatītākos rakstus. PS: Šodien daudz skatās, kas ir zvaigznes diena. --Treisijs (diskusija) 23:56, 6 janvārī, 2015 (EET)
Te ir vēl 2012. gads, mājaslapā ir pieejams arī sadalījums pēc mēnešiem. --FRK (diskusija) 18:01, 6 janvārī, 2015 (EET)

10 000 rakstu[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kā varbūt tikko pamanījāt, FRK veicis kārtējo vandalisma aktu. Esmu sakopējis no Metas 10 000 rakstu sarakstu, kam tā kā vajadzētu būt visās Vikipēdijās. Jā, daudzi (piemēram, šveiciešu literatūra) nav tik ļoti primāri nozīmīgi mūsu (mazajai) Vikipēdijai, bet tomēr; vai arī ir pārak nacionāli kādai pasaules daļai - šāda veida "sūdzības" lūdzu viņiem, nevis man :)

Būšu atklāts, sākotnēji (pēdējos pāris mēnešus) bija doma pašam sarakstīt rakstus (protams, apzinoties, ka kāds cits var arī izveidot rakstu, nezinot par tā iekļaušanu šajā sarakstā). Un tad, kā tādam Vikipēdijas karalim (atsauce uz GreenZeb - viņš sapratīs), atnākt šeit un nopublicēt 10 000 zilu saišu sarakstu, bet nu labi — jācenšas tas vikiholisms pārvarēt (lasīt linka sadaļas pēdējo teikumu). Man gan liekas, ka es tomēr nožēlošu šo darbību kādreiz :D

Kā jau laikam pamanījāt, es diezgan "aizmirsu" par noformējumu (sadaļu iztulkošanu u.t.t.), bet ceru saprotat, ka šajā sarakstā tas nav svarīgākais. Saraksts tapa par 80% automatizēti. Noņemu cepuri un visu ko var noņemt Metas saraksta, Vikidatu (jo tas maigi izsakoties ĻOTI atviegloja darbu), Lua un šī moduļa autoram, izstrādātājiem un visiem citiem iesaistītajiem.

Tagad par nozīmīgaku teksta daļu - sarkanās saites. Kā jau muļķim būs skaidrs, mums nav to rakstu, kas NAV. Blakus esošā saite uz enwiki ne obligāti ir pareizais raksta nosaukums vai vispār raksta nosaukums, neskaidrību gadījumā konsultējaties ar attiecīgā Metas saraksta lapu. Būtu makten jauki, ja pēc raksta izveides tiktu nomainīts NAV uz raksta nosaukumu. Es gan domāju ik pēc kāda laika (nezinu, cik) atjaunot sarakstu no Metas.

Un vēl: dažās Vikipēdijās esmu redzējis šāda tipa veidni, kas ir visos 1000 rakstos (un arī rakstus ieliek kategorijā "1000 raksti"). Varbūt mēs arī tā varētu?

Ja kāds saskata kopsakarības ar šī saraksta izveidi un gada vērtīgākā vikipēdista balsojumu — laipni lūdzu "sodīt", bet šīs lietas nav saistītas (es gribēju ielikt sarakstu, kamēr neesmu pārdomājis).

Nevajag? Nu tad i nevajag mani tas pat iepriecinātu :). Vismaz man pašam būs ērtāka pārlūkošana.--FRK (diskusija) 13:50, 9 janvārī, 2015 (EET)

P.S. Tagad ScAvenger vari "mest laukā" to e-pastu :) --FRK (diskusija) 13:51, 9 janvārī, 2015 (EET)
Kāpēc tad nevajag? Ļoti noderīgi. Starp citu, ko nozīmē boldā izceltie raksti? --ScAvenger (diskusija) 15:09, 9 janvārī, 2015 (EET)
Pēc idejas tie ir svarīgākie raksti. --FRK (diskusija) 15:25, 9 janvārī, 2015 (EET)
Vajadzētu tos NAV pārvērst par sarkanajām saitēm, un tad šos sarakstus varētu pievienot kā papildus informācijas avotu Vikipēdija:Vajadzīgie raksti. Katrā ziņā man patīk, tik baigais darbs jāiegulda. Viens tu noteikti netiksi galā. --Treisijs (diskusija) 15:31, 9 janvārī, 2015 (EET)
Protams, arī to vajadzētu. Bet man tas pašlaik nav pamatmērķis. Un tad es laikam vairāk nevarēšu haltūrēt, atjaunojot sarakstus no Metas, jo tad atkal būtu viss jālatvisko, bet es, kā jau visiem zināms, esmu sliņķis :D --FRK (diskusija) 15:38, 9 janvārī, 2015 (EET)
Ja vikidatos ievadīs latvisko šķirkļa nosaukumu, tas tev tai automātiskajai atjaunošanai nepalīdzēs? --Kikos (diskusija) 15:45, 9 janvārī, 2015 (EET)
Manuprāt, man tas neko nemaina. Modulis skatās, ir vai nav saite Vikipēdijā, par label (tas, kas pašlaik enter a label in latviešu) viņam nospļauties. --FRK (diskusija) 15:52, 9 janvārī, 2015 (EET)
en:Border nav raksta, bet mums ir Valsts robeža. Līdzīgi ir, tiesa, Border ir vispārīgi par ģeogrāfiskām robežām, mums ir tieši par valsts robežu. Var pārtaisīt pieliekot dažus teikumus, bet vai ir jēga?--Wikipēdijas Dīdžejs (diskusija | devums) 15:59, 9 janvārī, 2015 (EET)
Par piebildi GreenZeb'am — tam ir ļoti maza nozīme, kas ir sākotnējā aizmetņa izveidotājs. Pirms dažiem gadiem centos tēlot, ka tam ir liela nozīme, lai Tu ģenerētu šos nozīmīgos rakstus un Vikipēdija kļūtu ar tiem bagātāka. Un tas man arī izdevās. (tāpēc laikam tiešām šo vikiholisma piebildi sapratu vislabāk es / reti bija raksti, kurus gribēju patiešām es izveidot, bet nu tad arī datora tastatūra dabūja smagi ciest, piemēram, cīņa par Lenas rakstu, old good times...) --GreenZeb (diskusija) — 2015. gada 9. janvārī, plkst. 16.05 (EET)
DJ EV - es nesaku, ka tas saraksts ir ideāls (skatīt sadaļas pirmo rindkopu), perfekts, tāds, lai varētu izprintēt un likt rāmī pie sienas un lūkoties uz to :) Paši Metas ļaudis atzīst, ka sarakstā dažas nodaļas ir pārskatāmas. Labāks saraksts varētu būt en:WP:Vital4, kaut gan Metas un enwiki saraksti ir diezgan līdzīgi, bet enwiki sarakstu nevar automatizēti importēt pie mums (vismaz es nezinu tādu gadžetu/rīku).
GreenZeb - gan jau arī es pieaugšu līdz tam līmenim, kad hronoloģijas pirmā ieraksta autors man būs pilnīgi vienaldzīgs, bet pagaidām es palieku tas pats vecais FRK. un Lēnas rakstā bija cīņa par {{inuse}} veidni; jā, good, old times :) --FRK (diskusija) 16:33, 9 janvārī, 2015 (EET)
Es vienkārši jau pajautāju. :) Saprotams, ka šādu sarakstu ideālu uztaisīt praktiski nav iespējams. Bet kopumā interesants sarakstiņs. Ja kaut kad uznāks luste ko parakstīt, gan jau ielūkošos. :) --Wikipēdijas Dīdžejs (diskusija | devums) 17:19, 9 janvārī, 2015 (EET)
Viss ir baigi interesanti, bet kur ir pats saraksts??? --Kikos (diskusija) 12:00, 18 janvārī, 2015 (EET)
+1, un ko tas dod? --Zemgalietis (diskusija) 12:23, 18 janvārī, 2015 (EET)
Vikipēdija:Nozīmīgi raksti/Paplašinātais saraksts. Dod vispārīgu ieskatu, par kādām puslīdz svarīgām tēmām vēl nav rakstu. --ScAvenger (diskusija) 17:08, 18 janvārī, 2015 (EET)
Hm, krietni :) --Zemgalietis (diskusija) 17:44, 18 janvārī, 2015 (EET)

Vērtīgākā lietotāja balsojuma kontekstā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ierosinu papildus 2014. gada vērtīgākais Vikipēdijas latviešu valodas versijas lietotājs veikt balsojumu Vikipēdijas autors, kura mums ļoti pietrūka 2014. gadā. Ideja ir pamēģināt dabūt atpakaļ kādus labus vikipēdistus, kuri dažādu iemeslu dēļ ir pametuši aktīvo dzīvi vikipēdijā. Nobalsot, un vērsties pie personas ar uzaicinājumu atgriezties. --Feens (diskusija) 03:19, 10 janvārī, 2015 (EET)

Kurš lietotājs Tev ir padomā? Vai domā, ka tas liktu tam atgriezties? Redzot, ka desmitniekā ir tikuši daudzi vecie buki, bet neviena tāda patiesi jauna lietotāja, man bija doma par balsojumu 2014. gada vērtīgākais jaunais Vikipēdijas autors, kur būtu apkopoti Vikipēdisti, kas šogad vai pēdējo 2 gadu laikā tik sākuši šeit darboties. Pašreizējā balsojumā nepiedalījos, jo pats vairs īsti nesekoju līdzi citu lietotāju devumam, lai to izvērtētu, bet redzēju daudzus bieži minētus jaunus vārdus. --GreenZeb (diskusija) — 2015. gada 10. janvārī, plkst. 03.50 (EET)
Es domāju, ka Feenam padomā ir vecie buki, kā, piemēram, Darznieks, Anonīms (kas gan te uzrodas retu reizi, lai izveidotu kādu foršu rakstu par vēsturi, un tad atgriežas pie sava projekta veidošanas). Vai domā, ka tas liktu tam atgriezties? — tieši tā. Šis tomēr ir brīvprātīgais projekts, gribu darbojos, gribu nē. Bet, protams, pamēģinat var. Man vairāk patīk "2014. gada vērtīgākais jaunais Vikipēdijas autors", tikai varbūt, paplašinot kandidātu loku, likt arī tos, kura devums pēdējos 2 gados kļuvis par pieklājīgu? Piemēram, Wert. Sācis veidot sakarīgus rakstus. pāradresācijas gan vēl jāiemācās veidot, bet tas laikam ar laiku :) Bet manuprāt kandidāti arī šim balsojumam tā pamaz. MC2013, Agris, Français anonyme, Wert (pēc manis tikko minētā kritērija)... kas tad vēl te būtu liekams? --FRK (diskusija) 04:39, 10 janvārī, 2015 (EET)
Jezups ir sacepis daudz. Nez, veiksmīg ignorēju to balsojumu, jo tur gandrīz visiem gada vērtīgākā lietotāja statusu var dot, kā salīdzināt devumu stipri dažādās jomās u.tml.. --Zemgalietis (diskusija) 11:44, 10 janvārī, 2015 (EET)
Piekrītu Zemgalietim par to vērtēšanu, man arī grūti izcelt kādu + izskatās pēc tāda savējo tusiņa, kur uz laiku kādu ieceļ par galdiņa vecāko, un visi cits citam sit pa plecu (arī tas ir vajadzīgs, protams). Tāpēc arī man tā ideja parādījās, lai balsojums kalpotu kopienas paplašināšanai. Vēl variants ir balsot nevis par labāko jauno, bet par to, kurš ir visvairāk progresējis - tjipa gada sākumā taisīja aizmetņus bez linkiem un kategorijām, tagad wikidata veidnes. --Feens (diskusija) 12:17, 10 janvārī, 2015 (EET)
Es zināju, ka es Tev pietrūkstu Edgar... --Labvēlis —Šo komentāru anonīmi pievienoja 90.130.66.4 (diskusijadevums).

Runāšana Latvijas Radio[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Latvijas Radio 1 interesējas par iespēju izveidot īsu sižetu par latvisko Vikipēdiju. Vai ir interesenti sarunai. Pats esmu gatavs, varbūt vēl kāds vēlas? Domāju, ka der arī kāds jauns lietotājs, varbūt atšķirīgs viedoklis. Laiks vēl konkrēts nav zināms, bet vieta ir Rīgas centrs. --Papuass (diskusija) 12:23, 19 janvārī, 2015 (EET)

Izklausās interesanti. --Kikos (diskusija) 12:51, 19 janvārī, 2015 (EET)
Labprāt aizietu, bet neesmu vairs tik kompetents saistībā ar Vikipēdiju, lai būtu vērts. Ļoti vēlētos tur redzēt FRK, viņam pat piemaksātu par iešanu. :) --GreenZeb (diskusija) — 2015. gada 19. janvārī, plkst. 14.30 (EET)
Neesmu jau nekāds izsūtāmais :) Lai iet tie, kas vēlas :) --FRK (diskusija) 21:51, 19 janvārī, 2015 (EET)
Neko īpašu jau nav jāzin - piedāvājums formulēts šādi: "Stāsts liekas interesants – gan kas ir tie cilvēki, kas veido LV vikipēdiju, gan kādēļ latviski ierakstu ir maz, gan kā katrs var piedalīties šajā projektā." --Papuass (diskusija) 14:34, 19 janvārī, 2015 (EET)
Tik daudz pastāstīt jau varētu. Vai tur var iet arī vairāk par diviem cilvēkiem? --GreenZeb (diskusija) — 2015. gada 19. janvārī, plkst. 15.13 (EET)
Teikšu, ka ir 3 potenciāli runātāji, ja vien var saskaņot laikus. Tad jau redzēs, jo gala sižets visdrīzāk jau būs uz pāris minūtēm. --Papuass (diskusija) 16:47, 19 janvārī, 2015 (EET)
sižets tiktiešām nebija liels. un runātājs bija pārsvarā viens, cik dzirdēju. --Biafra (diskusija) 10:07, 20 janvārī, 2015 (EET)

Tiem, kas nedzirdēja — LSM raksts. --FRK (diskusija) 10:18, 20 janvārī, 2015 (EET)

Ja nemaldos tas bija gragox, žurnālisti laikam meklēja vairākus kontaktus paralēli :) Bet vispār prieks par atsaucību šoreiz, likās, ka esam palikuši galīgi mazaktīvi. --Papuass (diskusija) 10:31, 20 janvārī, 2015 (EET)
Tviteris. --FRK (diskusija) 10:34, 20 janvārī, 2015 (EET)

Raidījumu arhīvs - ieraksts 8:41. --Papuass (diskusija) 10:34, 20 janvārī, 2015 (EET)

30 adminstratori, 2 vikipēdijas konti tviterī, bet nav neviena kas jēdzīgi runā radio. :D —Šo komentāru anonīmi pievienoja 90.130.66.4 (diskusijadevums).
Kuri tad vēl ir tie 16 admini bez 14 esošajiem? :D --FRK (diskusija) 17:32, 22 janvārī, 2015 (EET)
problēmas ar ironijas uztveri, uzēd aronijas! --Zemgalietis (diskusija) 18:22, 22 janvārī, 2015 (EET)

Attēli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Es domāju par attēlu kategoriju sakārtošanu Vikipēdijā un Vikikrātuvē un es nolēmu izveidot kategorijas koku ar Kategorija:Attēli kā saknes kategorija. Šis risinājums jau izmanto ukraiņi un krievi (ukraiņiem ir, krieviem bija problēma ar FoP, kā ir pie mums). Mums bus divas priekšrocības - ērta attēlu kategorizēšana un saskaņojums ar Vikikrātuvi (caur Vikidatus). --Voll (diskusija) 11:25, 24 janvārī, 2015 (EET)

Pateicības[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ja nu kādu interesē nevienu neinteresējoša statistika, tad var apskatīt lietotājus, kam pateikts paldies visvairāk, kas pateikuši paldies visvairāk, lietotāju pārus - kas/kam pateikuši paldies visvairāk. --FRK (diskusija) 11:03, 25 janvārī, 2015 (EET)

trešais izskatās nepilnīgs. --Biafra (diskusija) 21:40, 25 janvārī, 2015 (EET)
Tur netiek šķirots, kas kam teicis paldies, t.i., Biafra Edgaram vai Edgars Biafram šajā gadījumā ir viens un tas pats. Ja Tu to domāji. --FRK (diskusija) 22:15, 25 janvārī, 2015 (EET)

Vajag tikties un parunāt[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kāds Latvijas uzņēmums grib realizēt plašu vikipēdijas propagandas kampaņu. Vajadzētu tikties (ar mani kas bija vizītē) un izrunāt. "Sveiks, Švejk"? Piektdien, ap 17.00? Vietu un laiku varu mainīt, kā kopiena vēlas. --Feens (diskusija) 00:01, 28 janvārī, 2015 (EET)

Es vai tad esmu vienīgais, kas nesen (es saņēmu pirms nedēļas) saņēma uzaicinājumu aprunāties vēlreiz? --FRK (diskusija) 08:25, 28 janvārī, 2015 (EET)
Vieta un laiks ir fiksēti vai vēl var mainīties? --Kikos (diskusija) 08:32, 28 janvārī, 2015 (EET)
a) Es esmu aicinājis tikai vienreiz. :) b) Nav fiksēti, var mainīties. Nevajadzētu pārāk vilkt garumā. --Feens (diskusija) 08:41, 28 janvārī, 2015 (EET)
Es tik agri nevarēšu. Varu ne ātrāk kā 19:00. --Papuass (diskusija) 11:25, 29 janvārī, 2015 (EET)
Lai notiek. Kurš vēl būs. A-ū! --Feens (diskusija) 11:43, 29 janvārī, 2015 (EET)
Piesakos. --Kikos (diskusija) 13:57, 29 janvārī, 2015 (EET)