Vikipēdija:Kopienas portāls

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Tehniskie risinājumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Saites uz citām diskusijām

Turpinot šo te, es te sāku domāt, varbūt ir vēl kaut kas, ko vajadzētu mainīt, vismaz tad varēs pēc tam uzzināt, vai to var mainīt (visticamāk Bugzillā, varbūt kaut kas arī tepat ir izmaināms). Manas idejas:

 • formatnum derētu uzlikt latviešu valodas formātu, t.i., skaitļiem atstarpes sāk parādīties vienīgi no 5 cipariem, nevis 4 kā ir tagad
  • {{formatnum:1111}} -> 1 111
 • skaitļiem dažādās parsētāja funkcijās (piemēram, #expr) derētu nomainīt punktus uz komatiem daļskaitļos
  • {{#expr: 1/6 round 5 }} -> 0.16667
 • pulksteņa laikam jāuzliek punkts kola vietā
  • 12:32
 • datuma formāts arī nekam neder (14 jūnijā, 2014), te gan laikam vajadzēs uzmanīgi, lai nerodas kaut kādas tiešām negaidītas izmaiņas; te vēl arī mēnešu mediawiki paziņojumi jālabo (tajos, ja nemaldos, tagad ir formāts "jūnijā, ").
  • {{#time: Y d F}} -> 2014 26 oktobrī,

Laipni lūgti papildināt šo sarakstu. --FRK (diskusija/devums) 10:21, 14 jūnijā, 2014 (EEST)

Atceros, ka bija problēmas ar dažiem latviešu burtiem LaTeX formulās (nevarēja ierakstīt enerģija). --ScAvenger (diskusija) 10:58, 14 jūnijā, 2014 (EEST)
Par tiem datumiem, vai nav tā, ka to varam pamainīt lokāli? Piemēram, MediaWiki:June. Jāskatās, kuras veidnes cietīs no tā, piemēram Veidne:dat? --Papuass (diskusija) 11:49, 14 jūnijā, 2014 (EEST)
Jā, par LateX arī atcerējos. Tur bija problēmaa vienīgi ar ģ (vismaz pārējie latviešu burti, cik atceros, strādāja). Par datumiem - es arī mediawiki pieminēju; un tieši tāpēc (lietojums veidnēs) arī piezīme par to, ka ar to ir jābūt uzmanīgiem (es sen gribēju pārtaisīt tos 12 mediawiki paziņojumus, bet reāli negribējās kaut ko nočakarēt). --FRK (diskusija/devums) 12:21, 14 jūnijā, 2014 (EEST)
Trijos naktī pēc futbola spēles pamēģini un paskaties, vai kaut kas salūzt :) --Papuass (diskusija) 12:39, 14 jūnijā, 2014 (EEST)
Tās vēlās spēles neskatos :D Vakar arī nepareizajā laikā izslēdzu ESP-NED (pēc 1. puslaika) :D Bet ja par lietu - ir diezgan grūti noķert visas kļūdas vai nekorektos rezultātus (mediawiki tomēr nav "norādes uz šo rakstu" lapa), nav īsti pārliecības, ka kaut kur nav kāds interesants lietojums (dat veidnes mediawiki neizmanto). Es šitā vairākas dienas meklēju vai kaut kur manas izmaiņas infokastu stiliem kaut kur kaut ko nesabojā. --FRK (diskusija/devums) 12:55, 14 jūnijā, 2014 (EEST)

Bet datumiem jau tāpat būtu jāprasa izmaiņas no augšas: "16 jūnijā, 2014" → "2014. gada 16. jūnijs". --FRK (diskusija/devums) 23:52, 16 jūnijā, 2014 (EEST)

Kamēr neaizmirstas — Vizuālā redaktora defekts. --ScAvenger (diskusija) 21:10, 23 jūnijā, 2014 (EEST)

Izskatās, ka arī PLURAL funkcija darbojas kaut kā šķērsām. Piemēram, MediaWiki:Activeusers-count un pielietojums šeit. --ScAvenger (diskusija) 00:33, 30 jūlijā, 2014 (EEST)

Izskatās, ka šī nodaļa, kad tiks arhivēts Kopienas portāls, būs jāatstāj šeit. --FRK (diskusija) 12:53, 30 jūlijā, 2014 (EEST)

Jāuzliek iezīmēm ("(Iezīmes: Vizuālais redaktors)", "(Iezīmes: HHVM)" u.t.t.) pēdējo izmaiņu lapā mazais fonts (kā angļiem). --FRK (diskusija) 18:19, 28 septembrī, 2014 (EEST)

Nebūtu slikti, ietaupītos vieta. Starp citu, kas par zvēru īsti ir tas HHVM? --ScAvenger (diskusija) 19:04, 28 septembrī, 2014 (EEST)
Divos vārdos: ātrāk viss notiek. Varbūt nav baigi jūtams, bet gan jau kādas sekundes daļas ietaupās, kas pie pamatīgas uzdarbošanās pārvēršas sekundēs :) Info krieviski. Aktivizēt var pie testa funkcijām (Faster servers with HHVM). --FRK (diskusija) 23:40, 28 septembrī, 2014 (EEST)
Kind of Yes check.svg darīts. Enwiki ir cits risinājums, bet mums patjaņit mans eksperimentālais risinājums, vismaz pagaidām. --FRK (diskusija) 22:45, 12 oktobrī, 2014 (EEST)

Pie reizes ērtības labad būtu forši uztaisīt WP kā Vikipēdijas vārdtelpas alias (līdzīgi kā user ir alias lietotāju lapu vārdtelpai). --FRK (diskusija) 13:10, 30 septembrī, 2014 (EEST)

Tin Can Cathedral[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Hello, I am looking for someone to translate this article from the English Wikipedia article: Tin Can Cathedral (I have put the English text of the article into my sandbox)into Latvian. Though I am not fluent in Latvian, I would still be able to create an article in the Latvian Wikipedia with such a translation. I am not interested in stubs of the article, but a good Latvian translation of the complete text as it is in the sandbox. I would be grateful to anyone who wants to take a look at it and perhaps try their hand at it. Thank you. Nicola Mitchell (diskusija) 20:54, 12 septembrī, 2014 (EEST)

Edit[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Tā, protams, kā jau parasti ir vienīgi matu skaldīšana, bet vajadzētu vienoties par edit tulkojumu (gan kā darbības vārdu, gan kā lietvārdu), citādi pašlaik pat vienas lapas ietvaros ir dažādi tulkojumi, piemēram, augšā ir "labot", bet sadaļām ir "izmainīt". Es gan pats esmu par izmaiņu, vienīgi navigācijas veidnēs uz lielā I būtu grūtāk trāpīt, nekā uz lielā L. Kārtībai tomēr jābūt :) --FRK (diskusija) 19:01, 18 septembrī, 2014 (EEST)

Ja negribam svešvārdu "rediģēt", tad "izmainīt" ir loģiskāk. Un navigācijas veidnes neviens katru dienu nemaina, nu, viens varbūt maina :) --ScAvenger (diskusija) 19:09, 28 septembrī, 2014 (EEST)
ne katru dienu :) Rediģēt es esmu (gan jau sadarbībā ar Tevi un pārējiem) likvidējis puslīdz, kur atradu, bet gan jau kaut kur vēl mētājas. Izdomāju aplūkot, ko saka latviešu valodas vārdnīca, kas laikam pašā sākumā bija jāizdara, bet neiedomājos. Manuprāt, vairāk atbilst labot/labojums (3. nozīme), nekā izmainīt (izmaiņa) --FRK (diskusija) 00:05, 29 septembrī, 2014 (EEST)
Ja papildināšanu arī pieskaitām pie labošanas (kā teikts vārdnīcā), tad OK. --ScAvenger (diskusija) 00:14, 29 septembrī, 2014 (EEST)

Vecais stāsts[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Šeit, piemēram, ir fotogrāfija. Skaidri uzrakstīts - Autortiesības:Nav aizsargāts ar autortiesībām. Vai tas nozīmē, ka droši var lejuplādēt a) latviešu vikipēdijā? b) commons? --Feens (diskusija) 02:15, 2 oktobrī, 2014 (EEST)

Var ielādēt pie mums (vislabāk ar licenci {{PD-nezināms}}). Commons uzdos jautājumus par © Latvijas Nacionālā bibliotēka. --ScAvenger (diskusija) 07:42, 2 oktobrī, 2014 (EEST)
Vispār, ja pārslēdzas uz angļu valodu, skaidri redzams "Copyright: Public Domain", domāju, ka Commons ar to būtu jāpietiek. --Papuass (diskusija) 10:36, 2 oktobrī, 2014 (EEST)
Artūrs Žogla ‏@ArtursZogla — ja ir pazīme "Nav aizsargāts ar autortiesībām", tad nav nekādu ierobežojumu. Vienīgi atsauci uz @LNB_lv varētu ielikt. --Zemgalietis (diskusija) 18:07, 3 oktobrī, 2014 (EEST)

Starpviki saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pagaidām vienīgi jautājuma līmenī. Kas būtu sakāms par starpviki saišu valodu secības maiņu?

 1. Saišu sākumā varētu likt starp Latvijas iedzīvotājiem/latviski runājošajiem populārākās un zināmākās valodas: angļu un/vai krievu. Izskatītos tas apmēram šādi. Protams, var pēc tam diskutēt/strīdēties/"balsot", kurām valodām piešķirt "īpašo statusu".
 2. Iesim vēl tālāk: uzlikt, lai rādās valodas nosaukums latviski + salikt saites latviešu alfabēta secībā (pēc valodu nosaukumiem latviski). Šo varētu laikam arī savienot ar pirmo punktu

Pirmais it kā būtu viegli izdarāms (ar bugzilla pieprasījumu), tas otrais nedaudz piņķerīgāk, bet ir redzēts krieviem šāds variants. Galvenais laikam ir būtu, lai tas iet zem viena pieprasījuma bugzillā.

Jā, sākumā gan jau būtu grūti pierast, bet gan jau tas nāktu ar laiku. --FRK (diskusija) 22:11, 4 oktobrī, 2014 (EEST)

Ko tas reāli dos — ietaupīs trīs sekundes uz peles skruļļa pavirpināšanu, atrodot vajadzīgo valodu [tiem, kam grūtas galviņas, atsvaidzinās reizē zināšanas par alfabētu]? Pašam smieklie nenāk, radot sev liekas problēmas uz līdzenas vietas? --Zemgalietis (diskusija) 03:40, 5 oktobrī, 2014 (EEST)
To par alfabētu varētu minēt tad, ja (visas) valodas tiešām būtu alfabēta secībā saliktas, pašlaik tas tomēr notiek pēc valodas/Vikipēdijas koda (nu kā gan parastais mirstīgais zinātu, ka, piemēram, žemaišu dialekta kods ir bat-smg, tātad meklējams augšā, nevis apakšā). Lūk, ja būtu uzstādīts otrs mans piedāvājums, tad gan varētu pie reizes atgādināt latviešu alfabēta secību :) --FRK (diskusija) 11:43, 5 oktobrī, 2014 (EEST)

Lidotāji vs Aviatori[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Mums ir divas kategorijas: Kategorija:Aviatori un Kategorija:Lidotāji. Ir kautkāds veids, kā tās veikli sapludināt kopā? P.S. To ķiņķeriņu ar personīgo vēršanos vajadzētu ielikt tūļos pie "Wiki pieraksts" - jauna tomēr lieta un veciem cilvēkiem grūti atcerēties. --Kikos (diskusija) 10:18, 10 oktobrī, 2014 (EEST)

Ar botu. Kā galvenā tad būtu "lidotāji"? --FRK (diskusija) 10:39, 10 oktobrī, 2014 (EEST)
Darīts. --FRK (diskusija) 10:48, 10 oktobrī, 2014 (EEST)
@FRK: Aga. Lidotāji. --Kikos (diskusija) 10:48, 10 oktobrī, 2014 (EEST)
Kikos, mans lietotājvārds vēl pagaidām ir Edgars2007, es gan cenšos pāriet uz Edgars, bet ir neinteresantas problēmas vienā Vikipēdijā. Izteiksme {{ping|FRK}} nestrādā (nu labi, šajā gadījumā tam nav īpašas nozīmes, es tāpat būtu pamanījis šo ierakstu). Būs jāuztaisa speciālais edittūlis Tev ar izteiksmi {{ping|Edgars2007}}? :) Atgādināšu, ka nekur nav nozūmējis vecais lietotāju uzrunāšanas stils (kā šī komentāra sākumā) :) --FRK (diskusija) 12:04, 10 oktobrī, 2014 (EEST)

Datu( )bāzes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Derētu vienoties par terminiem saistībā ar datu( )bāzēm. Ir parādījušies pārāk daudz variantu. Ja vēl par vārda "bāze" daudzskaitļa ģenitīvu nav jautājumu (ka ir bāzu, nevis bāžu), tad par datu bāzu likšanu kopā/atsevišķi un vadību/pārvaldību var baigi ieputroties. Mans DB pasniedzējs profesors Eiduks diezgan stingri aizstāvēja variantu "datu bāzu vadības sistēmas" (viņš pasniedz arī tādu kursu ar tādu nosaukumu). Par vadību/pārvaldību viņš kaut ko pirmajā lekcijā februārī stāstīja, bet es kā jau kārtīgs students neklausījos. Par DB rakstīšanu šķirti vai atsevišķi viņam arī bija "viedoklis", bet tas vairāk no sērijas "nav taču tādas lietas kā dārzeņubāze (kopā rakstītas)".

Kaut kādas diskusijas ir šeit un šeit.

LZA TK it kā iesaka lietot datubāzi (15. lpp). Akadterm'ā vairāk variantu ir atsevišķi rakstītajam (35 termini), nekā kopā (13 termini). Viņi (Akadterm) paši sevi sauc par datubāzi. Latviešu valodas skaidrojošajā vārdnīcā ir speciāla nozīme pārvaldībai, kaut arī pirmā nozīme vārdam "vadība" varētu derēt. --FRK (diskusija) 11:26, 10 oktobrī, 2014 (EEST)

LZA Terminoloģijas komisijas lēmums ir manuprāt nediskutējams fakts. lietojam kopā. --Biafra (diskusija) 13:35, 10 oktobrī, 2014 (EEST)
Ok. --FRK (diskusija) 10:44, 12 oktobrī, 2014 (EEST)

Reklāma[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Tev ir apnicis, ieraugot pēdējo izmaiņu lapu, ka kāds atkal ir piemēslojis ar savām izmaiņām? Vēlies normāli pārskatīt pēdējās izmaiņas, nepalaižot svarīgāko starp tā visa "spama" (kas ne vienmēr ir sliktā nozīmē lietots vārds)? Tad ieliec ķeksīti rīkos pie "Dažādu lapu (piemēram, pēdējo izmaiņu vai dažādu reģistru) rezultātu filtrēšana" un sāc justies atvieglotāk :)

Es gan ieteiktu izmantojot filtru uzlikt lielāku pēdējo izmaiņu skaitu, lai tiešām nepalaiž neko svarīgu. Var filtrēt jebko, kas atrodas attiecīgajā lapā (izņemot sānos esošo rīkjoslu). Piemēram, pēdējo izmaiņu lapa bez labojumiem, kas izdarīti ar nu jau starp vikipēdistiem zināmo HHVM. --FRK (diskusija) 10:51, 12 oktobrī, 2014 (EEST)

Tā arī nesapratu, kā izfiltrēt, piemēram, kāda konkrēta lietotāja veikto "spamu". Vai tas vispār ar šo rīku ir izdarāms? --GreenZeb (diskusija) — 2014. gada 13. oktobrī, plkst. 00.53 (EET)
Piemēram, pēdējās izmaiņas bez maniem labojumiem. Pie simbolu virknes jāieraksta "Edgars2007" un tad jāatķeksē "Izvēlēties pretēji". --FRK (diskusija) 01:57, 13 oktobrī, 2014 (EEST)
Man tā izvēlne neparādās, neskatoties, ka esmu ieķeksējis to, bet Tavā norādītajā saitē parādījās (bet, uzklikšķinot "filtrēt" nekas nedarbojas). --GreenZeb (diskusija) — 2014. gada 13. oktobrī, plkst. 01.13 (EET)
Vector vidē tas ir atrodas pie "Vairāk" blakus esošā trijstūra. Nedarbojas tāpēc, ka jau ir izfiltrēts, pamēģini paspēlēties ar citiem parametriem/lietotājiem. --Experts (diskusija) 02:17, 13 oktobrī, 2014 (EEST)
Haha, tik dumjš jau es vēl neesmu. Man vienkārši nedarbojas, bet nav jau liela bēda, tāpat šis rīks man nesvarīgs ir. --GreenZeb (diskusija) — 2014. gada 13. oktobrī, plkst. 03.27 (EET)
Oo, tagad viss ir kārtībā. Paldies! --GreenZeb (diskusija) — 2014. gada 13. oktobrī, plkst. 03.31 (EET)

VisualEditor News #8—2014[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

12:49, 13 oktobrī, 2014 (EEST)

Nozīmju atdalīšanas rīks[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

NAL rīks

Nevarēju atrast, vai Edgars šo jau ir pareklamējis, bet pats pamēģināju un likās ļoti noderīgs šīs rīks: Iekrāso saites uz nozīmju atdalīšanas lapām. Rīks iekrāso ar sarkanu tās saites, kuras ved uz nozīmju atdalīšanas lapām. Iepriekš tādas lietas sanāca atrast tikai nejauši, tagad var uzreiz redzēt, kur saites jāpalabo. --Papuass (diskusija) 16:03, 15 oktobrī, 2014 (EEST)

Paldies par reklāmu :) Pagaidām vēl ir "nepilnības", jo viņš iekrāso saites arī, piemēram, veidnē citas nozīmes, kur tā kā pēc loģikas ir saite uz nozīmju atdalīšanu un tur it kā nevajag norādīt ar sarkanu fonu, nu bet tie ir sīkumi. Populārākās saites, starp citu, ir baznīca, Turaida, Latvijas armija un dažas personālijas, kā Andris Vilks, Ernests Gulbis un Jānis Lūsis. --FRK (diskusija) 17:02, 15 oktobrī, 2014 (EEST)
Šito jau kādu laiciņu izmantoju. Šis ir labs... --Treisijs (diskusija) 17:32, 15 oktobrī, 2014 (EEST)
Tagad tā "nepilnība" ar iekrāsošanu veidnē citas nozīmes ir atrisināta. --FRK (diskusija) 19:24, 26 oktobrī, 2014 (EET)

rediģēšanas palīgs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sveiki! Varbūt kāds(a) zin kā sauc, ja nemaldos, JS script paradzētu Mozilla firefox, kas forši ļāva labot/veidot rakstus wikiformātā. Sen te neesmu darbojies un esmu piemirsis, bet foršo palīgu "izmetis" laukā. :) --Guntars Strazdins (diskusija) 20:48, 17 oktobrī, 2014 (EEST)

wikEd? --Kikos (diskusija) 20:50, 17 oktobrī, 2014 (EEST)
YES! THX! :) --Guntars Strazdins (diskusija) 20:53, 17 oktobrī, 2014 (EEST)

Visual Editor[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kas iekš Visual Editor nosaka to, ka rediģējot veidni parametri tiek ielādēti automātiski, bet daudzām veidnēm vēl jāievada parametra nosaukums manuāli + atbilstošie dati. --Guntars Strazdins (diskusija) 11:55, 19 oktobrī, 2014 (EEST)

Es gan pats ar VE nedarbojos, bet pēc idejas veidnei būtu jāsaliek "īpašā" dokumentācija — Template data. Skatīt Extension:TemplateData un Wikipedia:TemplateData. --FRK (diskusija) 12:03, 19 oktobrī, 2014 (EEST)
Manuprāt, rediģēt veidnes ar VE ir izsmalcināts mazohisms pats par sevi :) VE labi noder komatu salikšanai sarežģītos, ar atsaucēm pieblīvētos tekstos, bet kaut kam nopietnākam... Pat vikisaišu likšana gļuko. --ScAvenger (diskusija) 12:04, 19 oktobrī, 2014 (EEST)
Mums viņu arī kaut kad pieslēgs, nesen pieslēdza vēl 30 Vikipēdijām, tai skaitā lietuviešiem. Mēs (visi vai katrs individuāli) gan varēsim laikam (es laikam redzēju angļiem kopienas portālā kodu) to atslēgt ar gadžetu, ja gribēsim, jo, esot katras veidnes labošanas režīmā, būs tāds pelēks logs kā šiten (tas Manage template documentation). --FRK (diskusija) 12:28, 19 oktobrī, 2014 (EEST)
@ScAvenger: man, Tev vai kādam citam no vecajiem bukiem - jā, tas būtu mazohisms, bet kādam jauniņajam, kas nezina, kas tās tādas veidnes tādas ir, ko viņas ēd ziemā, es domāju, ka šāds veids būtu labāks, bet tad, protams, jābūt puslīdz visām veidnēm savadītiem tiem Template Data, citādi nav jēgas (jāzina pareizie parametru nosaukumi, ar ko parastajiem mirstīgajiem parasti ir problēmas). --FRK (diskusija) 17:44, 21 oktobrī, 2014 (EEST)

Bildes Vikipēdijā no twitter[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pēdējā laikā esmu sācis uzdot daudz jautājumus. :) Kā ir ar twitter lietotāju bilžu augšupielādi/izmantošanu Vikipēdijā. Ja saņemu atļauju augšupielādēt kādas twitter-personas foto, ko norādīt pie autortiesībām, uz vai vispār ir atļautas šādas darbības? --  Guntars Strazdiņš Valsts karogs: Latvija 19:12, 22 oktobrī, 2014 (EEST)

Jābūt atļaujai brīvi, bez atlīdzības izmantot darbu jebkādiem mērķiem, tai skaitā komerciāliem. Pati stingrākā licence — CC-BY-SA tipa licence, kas nozīmē, ka obligāti jānorāda autors un jāsaglabā tā pati licence. --ScAvenger (diskusija) 19:37, 22 oktobrī, 2014 (EEST)
Gribu paprasīt vienam krabim bildi (portretu) ko ievietot rakstā, ja viņš ļauj, tad arī tā CC-BY-SA tipa licence vajadzīga? --  Guntars Strazdiņš Valsts karogs: Latvija 20:08, 22 oktobrī, 2014 (EEST)
Rupji sakot ir tā, ka knipsētājam ir jāpublisko atteikšanās no autortiesībām. Objekts to it kā pat nevar izdarīt:( --Gaujmalnieks (diskusija) 20:48, 22 oktobrī, 2014 (EEST)

Meta RfCs on two new global groups[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Hello all,

There are currently requests for comment open on meta to create two new global groups. The first is a group for members of the OTRS permissions queue, which would grant them autopatrolled rights on all wikis except those who opt-out. That proposal can be found at m:Requests for comment/Creation of a global OTRS-permissions user group. The second is a group for Wikimedia Commons admins and OTRS agents to view deleted file pages through the 'viewdeletedfile' right on all wikis except those who opt-out. The second proposal can be found at m:Requests for comment/Global file deletion review.

We would like to hear what you think on both proposals. Both are in English; if you wanted to translate them into your native language that would also be appreciated.

It is possible for individual projects to opt-out, so that users in those groups do not have any additional rights on those projects. To do this please start a local discussion, and if there is consensus you can request to opt-out of either or both at m:Stewards' noticeboard.

Thanks and regards, Ajraddatz (talk) 20:04, 26 oktobrī, 2014 (EET)