Vikipēdija:Administrācija

Vikipēdijas raksts
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Šis ir Vikipēdijas administratora simbols. Tas ir mājaslapas logo ar slotu, jo administrāciju retorisku iemeslu dēļ salīdzina ar apkopējiem

Vikipēdijas administrācija atbild par to, lai Vikipēdijā nenotiktu vandālisma akti un netiktu izdzēstas vai sabojātas veiksmīgi izveidotas enciklopēdijas lapas.

Latviešu Vikipēdijā ir divu veidu administratori: sistēmas operatori un birokrāti. Birokrāti no sistēmas operatoriem atšķiras ar to, ka viņi var arī citus Vikipēdijas locekļus padarīt par administratoriem. Citādā ziņā sistēmas operatoru un birokrātu tiesības ir vienādas — viņi var izmainīt aizsargātas lapas, aizsargāt lapas, izdzēst lapas, bloķēt un atbloķēt lietotājus. Jebkurš lietotājs var izmainīt lapu saturu un veidot jaunas lapas, kas ir Vikipēdijas paplašināšanās pamatā.

Katras valodas Vikipēdijai ir cita kārtība, kādā citi cilvēki tiek padarīti par administratoriem. Parasti tiek rīkota viedokļu apkopošana par izvirzītās personas piemērotību. Tā kā latviešu Vikipēdija ir neliela, šo lēmumu pēc ieteikumiem pieņems Vikipēdijas administrācija, balstoties uz to, vai papildu administratori ir nepieciešami, kādi ir lietotāja ieguldījumi latviešu Vikipēdijas attīstībā (pareizi izveidoti raksti, jauni raksti, veiksmīgi labojumi) un cik ilgi lietotājs jau ir darbojies Vikipēdijā (lai izvairītos no administratora tiesību izmantošanas sliktiem mērķiem).

Latviešu valodas Vikipēdijā šobrīd ir 18 administratori.

Skatīt arī[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]