Zilā krāsa

Vikipēdijas raksts
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Dažādi zilās krāsas toņi

Zilā krāsa ir krāsa, kuras uztveri nodrošina gaisma ar viļņa garumu no 440 līdz 490 nm. Tā tiek uzskatīta par vienu no pamatkrāsām. Zilā krāsa lielākoties tiek uzskatīta par garīguma simbolu, tā noskaņo cilvēkus uz pārdomām.[nepieciešama atsauce] Apziņas dzīļu psiholoģijas pārstāvji to saista ar dvēseles atbrīvošanos, vieglu, nesaspringtu un pārdomātu dzīves ievirzi. Tā ir debesu krāsa, Senajā Ēģiptē to piedēvēja debesu dievam Amonam.


Zilā krāsa, zilās krāsas nozīme: Zilā krāsa simbolizē mieru, atklātību, sadarbību, lojalitāti, viedumu, arī vīrišķību, tādēļ šī krāsa ir ļoti populāra korporatīvajā vidē. Debesu zilā krāsa ir kā simbols domas skaidrībai, tā nomāc agresiju. Zilā krāsa nepieprasa acs fokusēšanu, tādēļ priekšmeti ar zilu pamatkrāsu it kā samazinās, kļūst neievērojamāki. Tā ir lieliski piemērota tehnoloģiju, medikamentu, tīrības, ūdens un jūras produktu popularizēšanai.

Krāsu terapija ar zilo krāsu: Zilajai krāsai ir nomierinoša ietekme. Garīga darba darītāji atzīs, ka viņiem ir vieglāk strādāt istabā, kurā ir zila lampa vai zili aizkari pie logiem. Tas ir brīnišķīgs līdzeklis psihožu gadījumā - pat visārprātīgākie maniaki nomierināsies, ja viņu istabā, kas iztapsēta ar voiloku, staros zila gaisma. Zilā krāsa ir veselīga vājaiadziba. umurgas pamatskolas 6.klases skonnieks valters semjonovs