Portāls:Bioloģija

Vikipēdijas lapa
Laipni lūdzam Bioloģijas portālā,

kuru arī Tu vari papildināt!

Šajā portālā var atrast informāciju par bioloģiju.
izmainīt  

Bioloģijas portāls

Eksperiments, kurā izmanto lāzera gaismu
Eksperiments, kurā izmanto lāzera gaismu

Bioloģija (grieķu: βίος — dzīvība; λόγος — zinātne) ir dabas zinātne par dzīvību visās tās izpausmēs un par dzīvās matērijas organizāciju molekulārā, šūnu, audu, orgānu, organismu un organismu kopu līmenī. Bioloģijas galvenais uzdevums ir noskaidrot dzīvības būtību un likumsakarības, kas saistītas ar to. Tā ir zinātne par visiem dzīvajiem organismiem, kur noskaidro to, kā tie aug, barojas un kustas, kā tie vairojas un kā attīstās ilgākā laika periodā (evolūcija).

izmainīt  

Izmeklēta biogrāfija

Kristians Heinrihs Panders (vācu: Christian Heinrich von Pander; dzimis 1794. gada 24. jūlijā (pēc vecā stila 12. jūlijā, miris 1865. gada 22. septembrī) bija vācbaltiešu paleontologs, embriologs un ģeologs, kuru Čārlzs Darvins atzina par savas teorijas priekšteci. No 1827. līdz 1844. gadam savā Carnikavas muižā turpināja paleontoloģiskus pētījumus, īpaši par devona un silūra periodiem. Viņa atklājumi publicēti grāmatā „Salīdzinošā osteoloģija” (Vergleichende Osteologie, 1821—1838), pirmo monogrāfiju, kas veltīta Baltijas devona zivju izpētei (Pander, 1857). Tajā viņš apkopojis daudzu gadu rūpīgi vāktu un preparētu fosiliju materiālu apstrādes rezultātus, vienlaikus ieviešot ļoti augstus paleontoloģisko darbu standartus, kurus virkne Pandera līdzgaitnieku nespēja sasniegt.

izmainīt  

Kategorijas un galvenie temati

izmainīt  

Izmeklēts attēls

Spāre
Spāre
Autors: André Karwath

Spāre (Sympetrum flaveolum)

izmainīt  

Saistītie portāli

Ar portālu Bioloģija ir saistīti šādi portāli:

Medicīna
Zinātne
izmainīt  

Izmeklēts raksts

Imperatorpingvīns (Aptenodytes forsteri) ir liela auguma pingvīnu dzimtas (Spheniscidae) jūrasputns, kas pieder karalisko pingvīnu ģintij (Aptenodytes). Tas ir vislielākais un smagākais pingvīns visā pingvīnu dzimtā.

Imperatorpingvīni mājo tikai Antarktīdā un tie ir sastopami gandrīz tikai starp 66° un 77° dienvidu paralēli. Imperatorpingvīns ligzdo galvenokārt uz stabila pakledus kā pie paša krasta, tā arī līdz pat 18 km tālu no krasta. Jaunās paaudzes audzināšanai pingvīni izvēlas ar ledus klintīm un aisbergiem no valdošajiem vējiem piesegtas vietas. Kopējā imperatorpingvīnu populācija ir 400 000450 000 pingvīnu, kas sadalās apmēram 40 mazākās, neatkarīgās kolonijās. Apmēram 80 000 pāru perē Rosa jūras sektorā. Lielākās kolonijas atrodas Vašingtona ragā, kur perē apmēram 20 00025 000 pāru, Koulmena salā Viktorijas zemē (22 000 pāru), Kotsu Zemē (14 30031 400 pāru) un Karalienes Modas Zemē (16 000 pāru).

izmainīt  

Lietas, ko Tu varētu darīt...

izmainīt  

Vai tu zināji...

izmainīt  

Jaunākie raksti

Jaunākie raksti

2024. gada 9. nedēļā no 26. februāra līdz 3. martam par bioloģijas tēmu tika uzrakstīti 20 jauni raksti. Par botāniku uzrakstīti 14 raksti. Par zooloģiju uzrakstīti 4 raksti. Par ģenētiku uzrakstīti 2 raksti (1 raksts par zinātnieku).

Spnq raksti:

Votre Provocateur raksti:

Silvatica raksti:

Jānis U. raksti:

Pirags raksti:

‎‎‎‎