Andrea de Čezariss

Vikipēdijas raksts
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Andrea de Čezariss

Pārstāvētā valsts Karogs: Itālija Itālija
Dzimšanas datums 1959. gada 31. maijā (55 gadi)
Formula 1 karjera
Komandas Alfa Romeo, McLaren, Ligier, Minardi, Brabham, Rial, Italia, Jordan, Tyrrell, Sauber
Sezonas 1980-1994
Sacīkstes 214
Čempiona tituli 0
Uzvaras 0
Pjedestāli 5
Pole position¹ 1
Ātrākie apļi 1
Pirmā sacīkste 1980. gada Kanādas GP
Pēdējā sacīkste 1994. gada Eiropas GP
 ¹ pirmās starta vietas

Andrea de Čezariss (itāļu: Andrea de Cesaris; dzimis 1959. gada 31. maijā, Romā, Itālijā) - bijušais Formula 1 pilots. Viņam pieder rekords par visgarāko karjeru bez uzvarām (214 sacīkstes). Padokā viņš tika iesaukts par "Andrea de Krešarisu" (angļu: Andrea de Crasharis) sakarā ar viņa biežajām avārijām.

Viņš debitēja 1980. gadā pie Alfa Romeo stūres, piedalījās divās sacīkstēs un abās izstājās. 1981. gadā viņš nokļuva McLaren. Lai gan viņš izcīnīja vienu punktu, sniegums bija pārāk vājš, lai apmierinātu komandas vadību, un itālis atgriezās Alfa Romeo uz diviem gadiem. Komanda nedaudz uzlaboja savu formulu un šo divu gadu laikā Andrea izdevās trīs reizes kāpt uz goda pjedestāla. Vēlāk de Čezariss devās uz Ligier, tomēr tur viņam tik labi neveicās. Divu gadu laikā itālis tikai trīs reizes finišēja "punktos" un pēdējās piecās 1985. gada sacīkstēs nepiedalījās, jo tika atlaists no komandas. 1986. gadu de Čezariss pavadīja Minardi. 14 sacīkstēs viņš izstājās, vienai nekvalificējās un vienā finišēja astotais.

1987. gadā de Čezariss brauca Brabham. Tāpat kā ar Minardi, 14 sacīkstēs Andrea izstājās un vienā finišēja astotais, tomēr, atšķirībā no iepriekšējā gada, viņš nevis vienai sacīkstei nekvalificējās, bet finišēja trešais. Tomēr sniegums bija nepārliecinošs, tādēļ pilots bija spiests doties uz Rial. Viņš vienu reizi finišēja ceturtais un dažreiz bija tuvu punktiem. Nākamos divus gadus Andrea pavadīja Scuderia Italia vienībā, ar kuru viņš piekto un pēdējo reizi kāpa uz pjedestāla. 1991. gadu Andrea pavadīja jaunizveidotajā Jordan vienībā, kurā viņš izcīnīja deviņus punktus un 9. vietu kopvērtējumā. Nākamās divas sezonas viņš brauca Tyrrell. Pirmajā sezonā viņš izcīnīja astoņus punktus, bet otrajā - nevienu. 1994. gadā Andrea nebija vieta nevienā komandā, tomēr viņš nobrauca dažas sacīkstes kā Jordan un Sauber rezervists. De Čezariss piedalījās F1 veterānu sērijā Grand Prix Masters. Atšķirībā no lielas daļas citu pilotu, kuri pēc karjeras beigām sāka aptaukoties, de Čezariss bija ļoti labā formā un sacīkstēs cīnījās par augstām vietām.