Vikipēdija:Labu rakstu kandidāti

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Šajā lapā var nominēt rakstus laba raksta statusam.

Kritēriji[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 • Rakstam jābūt kvalitatīvam, faktu ziņā precīzam, vēlami attēli.
 • Rakstā nedrīkst būt nopietnu gramatikas un stila kļūdu.
 • Rakstam jābūt pareizi noformētam.
 • Rakstam jābūt izsmeļošam.
 • Tekstam jābūt rakstītam no neitrāla skatpunkta.

Procedūra[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Lai nominētu rakstu atzīšanai par "Labu rakstu", jāaizpilda sadaļā "Kandidāti" veidne:Pieteikums labam rakstam. Rakstā vajadzētu ievietot veidni {{Laba raksta kandidāts}}.

Lai atzītu vai noraidītu kādu kandidatūru, jāizlasa nominētais raksts un jāizvērtē tā atbilstība kritērijiem. Ja vērtētājs uzskata, ka raksts atbilst kritērijiem, tajā jāievieto veidne {{labs raksts}} un jāizdzēš raksts no kandidātu saraksta. Ja vērtētājs uzskata, ka raksts kritērijiem neatbilst, tas ir jāizdzēš no kandidātu saraksta. Abos gadījumos vēlams kopsavilkumā norādīt, kāpēc raksts dzēsts no kandidātu saraksta. Lai arī citi Vikipēdijas lietotāji varētu iepazīties ar rakstu, atzīt vai noraidīt kandidatūru ieteicams ne mazāk kā divas dienas pēc tā izvirzīšanas.

Notikusī balsošana tiek atzīmēta raksta diskusiju lapā. Ja raksts ir ieguvis vajadzīgo balsu skaitu, rakstā jāievieto veidne {{labs raksts}} un tā nosaukums jāpievieno sarakstam Vikipēdija:Labi raksti.

Raksta maksimālais kandidēšanas termiņš ir 1 mēnesis. Ja 1 mēneša laikā raksts vēl joprojām atrodas kandidātu sarakstā un tas ir saņēmis vairāk negatīvu kā pozitīvu kopienas viedokli, tad tas par labu rakstu netiek apstiprināts, ja vērtējums ir pārsvarā pozitīvs — tiek apstiprināts. Ja raksts 1 mēneša laikā nav vispār saņēmis vērtējumu, tad lietotājam, kas rakstu izņem no saraksta, pirms tam izsakot komentāru, ir tiesības vienpersoniski to atzīt vai noraidīt kā labu rakstu.

Rakstu par "labu rakstu" atzīt var tikai lietotāji, kas nav to būtiski papildinājuši.

Rakstus, kas ir labāki par labiem rakstiem, var izvirzīt par vērtīgiem rakstiem.

Kandidāti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vienlīdzīgi teikuma locekļi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kandidāts: Vienlīdzīgi teikuma locekļi Komentāri:
 • Manuprāt, ir labs, principā viss cilvēkus interešejošais par šo tematu ir atklāts rakstā. Baitu ziņā varbūt arī nav baigi daudz, bet kā redzams, te neesmu "aizrāvies" ar kaut kādām tabulām, infokastēm, atsaucēm un citām baitu skaitu ļoti palielinošām lietām. Protams, ir ko vēl pierakstīt klāt, bet jāatstāj taču kaut kāda vieta izaugsmes iespējām :)
Ierosinātājs: --FRK (diskusija) 19:48, 16 oktobrī, 2014 (EEST)

Balsojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

+ Atbalstu

 1. Raksts nav garš, bet koncentrētā veidā satur daudz noderīgas informācijas. --ScAvenger (diskusija) 09:51, 18 oktobrī, 2014 (EEST)
 2. Ja nemaldos, saikļi bija vairāk, bet raksts ir pietiekami labs, lai tiktu uzskatīts par labu. --AgrisR (diskusija) 17:58, 18 oktobrī, 2014 (EEST)
 3. Paīss labam rakstam, bet par šo tēmu diez vai var uzrakstīt daudz vairāk. --Wikipēdijas Dīdžejs (diskusija | devums) 14:50, 1 novembrī, 2014 (EET)
 4. --Biafra (diskusija) 19:14, 2 novembrī, 2014 (EET)

- Neatbalstu

Komentāri[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Izskatās vizuāli neizteiksmīgi. Saprotu, ka attēlu šai rakstā var arī nebūt, bet vai tos piemērus vai svarīgākās lietas nevar kā īpaši izcelt? Vairumam cilvēku, kas apskatīs rakstu, visi sīkumi neinteresēs un visu garo rakstu nelasīs, bet gan, kā ērtāk ielikt komatu vajadzīgajā piemērā, kas nešķiet ērti atrodams. Tabulas jau neliek rakstos tikai baitu skaita palielināšanai. --GreenZeb (diskusija) — 2014. gada 16. oktobrī, plkst. 19.06 (EET)

Raksts bijis arī šādā versijā, kur ir lietots bolds itālika vietā. Izņēmu, jo likās, ka kādam varētu būt iebildumi. Bet jā, laikam ka būtu jāliek atpakaļ. --FRK (diskusija) 20:14, 16 oktobrī, 2014 (EEST)
@GreenZeb: tagad rakstam vajadzētu būt vismaz nedaudz vizuāli pievilcīgākam. Par ātru atrašanu — būtībā es pilnībā piekrītu, bet šī tomēr ir enciklopēdija, nevis kaut kāda rokasgrāmata vai špikeris. Tāds asprātīgs un tieši par tēmu man likās kolēģa Gvdk komentārs šeit (sākas ar Absolūti piekrītu Biafram! Neredzu ne vismazāko pamatojumu). --FRK (diskusija) 16:40, 17 oktobrī, 2014 (EEST)

Kašalots[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kandidāts: Kašalots Komentāri:
 • Kārtējais Ingii raksts.
Ierosinātājs: --FRK (diskusija) 23:14, 18 oktobrī, 2014 (EEST)

Balsojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

+ Atbalstu

 1. Pārlasīju, kļūdiņas (gramatikas) izlaboju, patika. --FRK (diskusija) 23:14, 18 oktobrī, 2014 (EEST)
 2. Kritērijiem atbilst, informācijas apjoms iespaidīgs. Patīkams raksts. --AgrisR (diskusija) 14:12, 19 oktobrī, 2014 (EEST)
 3. Izskatīju, palaboju, ir OK. --ScAvenger (diskusija) 12:39, 20 oktobrī, 2014 (EEST)
 4. Kādēļ nevirzīt uz vērtīgu rakstu?! --Gaujmalnieks (diskusija) 20:19, 22 oktobrī, 2014 (EEST)
 5. --Wikipēdijas Dīdžejs (diskusija | devums) 14:51, 1 novembrī, 2014 (EET)

- Neatbalstu

Komentāri[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Diskusijā es ieliku savu komentāru par vienu teikumu. Varbūt kādam ir versijas. --FRK (diskusija) 23:14, 18 oktobrī, 2014 (EEST)

Teikumu sakārtoju un tās 91 miljonus tonnas barības arī  :) --ScAvenger (diskusija) 12:39, 20 oktobrī, 2014 (EEST)


Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]