Naruto

Vikipēdijas raksts
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Naruto
Clockwise from top: Kakashi Hatake, Iruka Umino, Sakura Haruno, Naruto Uzumaki, and Sasuke Uchiha
NARUTO - ナルト -
(Naruto)
Demographic Shōnen
Genre Action, Drama, Fantasy, Comedy

Veidne:Infobox animanga/Anime Veidne:Infobox animanga/Anime

Naruto (japāņu val.ナルト Naruto) ir Masasi Kisimota manga un pēc tās motīviem zīmētais anime seriāls par hiperaktīvo nindzju—pusaudzi Uzumaki Naruto, kurš pastāvīgi atrodas sapratnes meklējumos.

Mangu firma "Shueisha" žurnālā "Shonen Jump" publicē kopš 1999. gada. Pēc mangas motīviem veidoto seriālu Japānas televīzijā sāka rādīt 2002. gada 3. oktobrī. Tas tiek demonstrēts vēl tagad (2007. gada decembris).


Stāsts[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ievads[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Seriāls ir par pusaudzi nindzju Naruto, kura sapnis ir kļūt par Hokage, sava ciema vadoni, un iegūt visu atzinību. Ceļā uz šo sapni stāv daudz šķēršļu: apkārtējie, kuri neatzīst Naruto un ienīst viņu, skeptiskie klasesbiedri, skolotāji, kuri uzskatīja viņu par vissliktāko skolnieku, kāds var būt. Ar laiku šim sarakstam pievienojās arī ienaidnieki, kas tiecas iznīcināt Naruto un nodarīt pāri iegūtiem draugiem — noskaņa ir mērķtiecīga. Bet Naruto nepadodas un ar savu stipro gribu pamanās pārliecināt visus, tai skaitā arī skatītājus.

Pasaule[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Darbība risinās alternatīvā pasaulē, kas līdzinās mūsdienu pasaules un viduslaiku Japānas sajaukumam. Cilvēki bieži vien nēsā mūsdienīgas drēbes, lieto elektrību, dzer pienu no pakām, pastāv spēļu automāti, rācijas, u.t.l.
Reizē daudzi valkā senatnīgas drēbes un dzīvo senlaicīgos namos, nepastāv lidmašīnās, automašīnas, šaujamieroči vai televīzija.
Pastāv piecas lielas valstis un vairākas mazas, pār kurām valda neatkarīgi valdnieki. Galvenais militārais spēks ir nindzjas, jeb šinobi, kuri dzīvo slepenos ciematos un pilda uzdevumus valstu vadītāju un citu cilvēku labā par atlīdzību. Būtībā nindzjas ir nozīmīgākā šķira šajā sabiedrībā, lai arī neuzspiež savu pārākumu citiem. Reizēm valstis karo savā starpā un pagātnē ir bijuši trīs lieli nindzu kari. Nindzju ciemati konkurē savā starpā, lai iegūtu vairāk klientu un kļūtu nozīmīgāki un varenāki citu ciematu vidū.
Nindzjas izmanto cilvēka iekšējo enerģiju (čakru), lai radītu Džutsu (tehnikas/spējas), kuras izmanto kaujās un uzdevumu veikšanā. Džutsu iedalās trijos galvenajos veidos:
1. Nindžutsu. (Nindzju tehnikas) Dažāda veida spējas, bieži vien saistītas ar pamatelementiem zemi, ūdeni, uguni, zibeni un gaisu. Piemēram, mest pretiniekam ugunslodi, vai pārvēst savu ārieni, kopējot cita cilvēka ārieni. Šīs spējas var dēvēt par maģiju.
2. Gendžutsu. (Ilūziju tehnikas) Atšķirībā no nidžutsu kura efekti ir reāli, gendžutsu rada ilūzijas upura prātā, apmānot viņa maņas, liekot redzēt to, kā nav.
3. Taidžutsu. (Ķermeņa tehnika/Tuvcīņa) Nindzju kaujas māksla, kurai parasti nepieciešamas tikai fiziskas iemaņas, lai arī uzbrukumi var tikt pastiprināti ar čakras palīdzību.

Nindzjas apmācību sāk jau bērnībā, nonākot Nindzju Akadēmijā. Tie, kas pabeidz apmācību, kļūst par geininiem (jaunākie nindzjas), ar laiku, kļūstot prasmīgāki, viņi var kļūt par Čoniniem (vidējie nindzjas). Augstākais rangs nidzjām, ko ne visi sasniedz, ir džounini (augstākie nindzjas). Piecu lielāko nindzju ciematu vadoņi, ļoti vareni nidzjas, tiek dēvēti par Kagēm (Ēnas). Viņu vara bieži vien tiek pielīdzināta valstu vadoņu varai.

Sižets[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sākums un pirmais uzdevums[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Divpadsmit gadus pirms stāsta sākuma, Kjūbi — gigantisks dēmons lapsa ar deviņām astēm — uzbruka Konohai, Apsēlptās lapas ciematam. Lai glābtu ciematu, ceturtais Hokage — ciemata vadonis — aizzīmogoja lapsas garu jaundzimušā bērnā vārdā Naruto. Hokage nomira un kļuva par sava ciemata varoni, vēlēdamies, lai cilvēki zēnu Naruto arī uzskatītu par varoni. Diemžēl, vairākuma acīs Naruto bija pārdzimis deviņastu lapsa — Kjūbi, tāpēc viņi to ienīda. Viņu bērni nezināja šo noslēpumu, tomēr arī ienīda Naruto, tāpat kā viņu vecāki.

Divpadsmit gadus vēlāk, Naruto, lai arī joprojām tiek ienīsts un atgrūsts, cenšas nezaudēt dzīvesprieku. Viņš ir bārenis, kurš dzīvo viens, diezgan slikti mācās Nindzju Akadēmijā un pastāvīgi veic huligāniskus aktus.

Kad viņš izgāžas Akadēmijas gala eksāmenā, viens no viņa skolotājiem Mizuki piedāvā nokārtot eksāmenu savādāk — nozogot rakstu rulli ar aizliegtām tehnikām. Naruto, vientuļš un izmisis, piekrīt. Skolotājs izrādās nodevējs, bet vaina par zādzību tika uzvelta Naruto. Vēl vairāk, Mizaki zēnam atklāj, ka iemesls, kāpēc visi ienīst Naruto ir tas, ka viņā ir ieslēgts deviņastu dēmons lapsa. Tomēr cits Naruto skolotājs Iruka dodas Naruto palīgā un parāda ir pieķēris zēnam un neienīst viņu. Naruto stājas pretī Mizaki un uzveic viņu ar sarežģītu tehniku, ko iemācījās no ruļļa. Dēļ zēna drosmīgās rīcības, Iruka paziņo, ka Naruto ir nokārtojis eksāmenu un var kļūt par geidžinu, nindzju iesācēju.

Drīz pēc tam Naruto tiek iedalīts 7. komandā ar diviem vienaudžiem — meiteni Sakuru, kurā viņš ir ieķēries, un zēnu nopietnu vārdā Saske (Sasuke) Užiha, kurš ir talantīgs, izskatīgs un no slavena klana. Daudzas meitenes, arī Sakura viņā ir ieķērušās, tāpēc Naruto Saski uztver kā sāncensi, kamēr Saska par Naruto domā kā par mēslu. Viņiem tiek piešķirts sensejs (skolotājs) un komandas vadītājs Kakaši Hatake, pieredzējis un savāds džounins. Kurš sarīko smagu pārbaudi — spēju bērniem darboties komandā un uzticēties vienam otram. Lai ar grūtībām, visi trīs jaunie nindzjas pārbaudi iztur un kopā ar savu skolotāju sāk saņemt uzdevumus.

Ar laiku Naruto, tādi uzdevumi kā kaķu keršana un atdošana saimniekam sāk apnikt un viņš ciemata vadonim Hokagem prasa ko sarežģītāku. 7. komanda šādu uzdevumu arī saņem — pavadīt tiltu arhitektu Tazuna uz mājām citā valstī. Izrādās, ka Tazunu cenšas nogalināt sveši nindzjas un 7. komandai nākas ar tiem cīnīties. Proti, mafijas boss Gato, kurš nevēlas, lai tiktu uzcelts tilts, nolīdzis nindzju teroristu Zabuzu, kurš aizbēdzis no sava ciema, nogalināt Tazunu. Zabuza ir ļoti bīstams, gandrīz tikpat spēcīgs, cik Kakaši, turklāt viņam ir uzticams māceklis Haku, kuram piemīt speciāls spēks. Naruto un viņa biedriem cīņa pret šiem pretiniekiem nav viegla, viņš un Saske, gandrīz iet bojā kaujā pret Haku, tikai tad, kad Naruto dusmās atbrīvo daļu sevī ieslēgtā dēmona lapsas spēku, Haku tiek sakauts. Pats Haku upurē sevi, lai glābtu savu skolotāju Zabuzu. Beigas ir skumjas, jo mafijas boss, kurš nolīga Zabuzu, atceļ darījumu, līdz ar to cīņu un Haku upuri padarot veltīgu. Viss, ko Zabuza var darīt, iet nāvē, nogalinot Gato. Naruto un viņa biedri paliek sveiki un veseli un veiksmīgi izpilda uzdevumu. Tilts tiek uzcelts un nosaukts Naruto vārdā. Cilvēki ir atbrīvojušies no ļaunā mafijas bosa. Tomēr notikušais jaunajiem nindzjām, īpaši Naruto liek nopietni pārdomāt, kāds tad ir nindzjas ceļš.

Čoninu eksāmeni[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kādu laiku pēc bīstamā un sarežģītā uzdevuma, Konohas ciemā tiek rīkoti eksāmeni, kuros geinini var kļūt par čoniniem. Tajā piedalās nindzjas no dažādiem ciematiem. Arī Naruto komanda piesakās, lai arī viņi vēl tikai nesen kļuva par geininiem. Jau pašā sākumā viņi sastopas ar spēcīgiem nindzjām savā vecumā, no kuriem daudzi ir visai naidīgi.

Pirmais uzdevums ir rakstisks, ar sarežģītiem uzdevumiem, kurus parastiem geininiem nav iespējams atrisināt pašu spēkiem. Bet par špikošanu draud izmešana no eksāmena. Gudrākie saprot, ka tā ir viltīga spēle, lai pārbaudītu viņu spējas iegūt informāciju nepamanīti. Tādējādi neprašas špikotāji tiek izmesti ārā, paliek tikai gudrākie viltīgākie... un Naruto, kurš neuzdrošinās špikot, lai nesagādātu nepatikšanas sev un citiem, bet nespēj izpildīt pat vienu uzdevumu.
Beigās, pirms pēdējā jautājuma uzdošanas tiek paziņots, ka tie, kas nespēs atbildēt, zaudēs iespēju jebkad vēlreiz kārtot šo eksāmenu un uz visiem laikiem paliks geinini, bet ja atteiksies, tad no eksāmena izmetīs arī visu komandu. Daudziem šis pārbaudījums ir par grūtu, īpaši Naruto, kurš nav atbildējis ne uz vienu jautājumu, bet viņš drosmīgi pieņem risku. Noskaidrojas, ka tāds arī bija pēdējais jautājums — riskēt ar savu nākotni, gluži kā nindzjām jāriskē ar dzīvību. Tā Naruto nokārtoja šo pārbaudi, neatbildējis ne uz vienu rakstisko jautājumu.

Otrais pārbaudījums bija izdzīvošana džungļu teritorijā pilnu bīstamu radību. Komandām tika dots uzdevums iegūt no citām komandām speciālus rakstu ruļļus un tikt līdz tornim teritorijas centrā. Šī pārbaudījuma laikā parādījās iebrucējs, noziedznieks nindzja vārdā Oručimaru, viens no trim leģendāriem nindzjām, kas pārāki par jebkuru džouninu. Maskējies kā geinins eksāmena kārtotājs, meklē jauno nindzju vidū sev jaunus sekotājus, turklāt jau kontrolē daļu no eksāmena dalībniekiem. Oručimaru uzbrūk Naruto komandai, kura smagi cīnās, bet zaudē. Naruto, kurš bija atkal atbrīvojis dēmona lapsas spēku, Oručimaru šo spēku aizzīmogo, lai zēns to nevar izmantot, bet Saskem uzspiež savu zīmogu, gluži kā indi ķermenī, aicinot, ja viņš gribēs spēku, lai dodas pie Oručimaru.
Par spīti tam un citām grūtībām, Naruto komanda galu galā tiek līdz tornim, kur tiek sarīkots nākamais pārbaudījums, atlases cīņās.

Lai arī ciemata vadība zina par Oručimaru parādīšanos, viņi eksāmenu turpina, Oručimaru tikmēr novēro atlases cīņas, maskējies kā viens no ciemata nindzjām. Atlases cīņās Naruto un Saske uzvar, lai arī Saske jūt zīmoga iedarbību, kas traucē normāli rīkoties. Notiek arī citas interesantas cīņas un Naruto cenšas uzmundrināt sava ciemata biedrus, kas arī te piedalās. Naruto apņemas cīnīties ar Nedži no Hjūga klana, kurš nežēlīgi uzveica savu māsīcu Hinatu, apgalvojot, ka tas ir liktenis un viss ir iepriekšnolemts, un Gaaru no Apslēpto smilšu ciemata, savādu zēnu, kurš ar domu spēku pārvieto smiltis un ir loti spēcīgs. Gaara nežēlīgi cīnījās ar Naruto ciema biedru Lī un gandrīz nogalināja viņu.

Pēc atlases cīņām ir mēnesis brīva laika sagatavoties fināla cīņām. Kamēr Saske trenējas ar skolotāju Kakaši, Naruto sastop savādu nindzju Džiraju, kurš ir izvirtulis un rakstnieks, tomēr arī ļoti spēcīgs. Viņš noņem no Naruto ķermeņa Oručimaru ierobežojošu zīmogu un iemāca, kā izsaukt vardes kareivjus un arī kā izmantot Kjūbi čakru cīņā.
Pēdējā eksāmena laikā Naruto uzveic Nedži smagā cīņā, liekot tam mainīt domas par nenovēršamo likteni. Arī Saske nopietni cīnās ar Gaaru, kurš Naruto atklāja, ka arī viņa ir ieslodzīts dēmons, tāpēc Gaaru neviens nemīlēja un visi ienīda. Tagad Gaars vienīgo prieku gūst no citu slepkavošanas. Saskes un Gaara cīņas laikā ciematam sākas uzbrukums no Apslēptu smilšu ciemata un Apslēptās skaņas ciemata, kuru radījis Oručimaru, nindzjām. Oručimaru sāk cīņu ar trešo Hokagi, ciemata vadoni un beigās uzvar, trešais Hokage mirst, bet Oručimaru rokas tiek smagi savainotas.
Kamēr visā ciematā notiek cīņas, Naruto kopā ar Sakuru un Saski dodas pakaļ Gaaram, smagi cīnoties Saske zaudē un Gaars saņem gūstā Sakuru, Naruto, kurš ilgi šaubījās, dēļ tā, ka ir tik līdzīgs Gaaram, saņemas cīņai, lai izglābtu draugus. Naruto cīnās veiksmīgi un Gaara pārvēršas milzu smilšu dēmonā ar vienu asti — Sanbi. Naruto izsauc milzu vardi un kopā uzveic Gaaru, kurš atzīst, ka Naruta jūtas pret draugiem dot lielāku spēku, kā naids pret apkārtējiem.

Piektais Hokage[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Drīz pēc uzbrukuma ciematā parādās divi noslēpumaini vīri, kas meklē Naruto. Tie ir Itači Učika, Saskes vecākais brālis, kurš nogalināja visu savu klanu un aizbēga un Kisame, nindzja terorists, abi pieder pie slepenas organizācijas Akasuki, kur visi ir bīstami nindzjas noziedznieki. Viņi sāk cīņu ar vairākiem džouniniem, tai skaitā Kakaši, kurš tiek nopietni ievainots no Itači gendžutsu spējām, bet beigās abi noziedznieki aizbēg prom.

Lai arī ienaidnieki no Konohas tiek padzīti un pēcāk noslēgts miers ar Apslēpto smilšu ciematu, ciematam vajag jaunu Hokagi. Džiraja no šī goda atsakās un piedāvā uzmeklēt trešo no leģendārajām nindzjām — sievieti vārdā Tsunade, pirmā Hokages mazmeitu. Lai pasargātu Naruto no turpmākiem uzbrukumiem, Džiraja ņem zēnu sev līdzi. Kad Saske uzzina, ka viņa brālis, kuru viņš ienīst un grib nogalināt, meklē Naruto, viņš dodas pa pēdām Naruto. Itači un Kasema atkal uzrodas, Saske cenšas cīnīties ar brāli bet tiek smagi savainots un tikai Džirajas parādīšanās izglābj no tāda paša likteņa Naruto. Abi noziedznieki aizbēg un pārtrauc vajāt Naruto, bet Saske tiek aizsūtīts mājās. Tā kā Tsunade ir izcila dziedniece, viņu uzmeklēt Naruto kļūst personīgi svarīgi.

Ceļojuma laikā Džiraja māca Naruto sarežģītu tehniku — Rasengans, spēju koncentrēt rokā čakru un sist ar to, radot spēcīgu uzbrukumu. Viņi atrod Tsunadi, kas atsakās kļūt par Hokagi, jo arī Oručimaru viņu ir uzmeklējis un piedāvā darījumu — atdzīvināt viņas mirušos dārgos cilvēkus — brāli un iemīļoto, apmaiņā pret viņa roku izdziedināšanu. Tsunade galu galā noraida viņa piedāvajumu un kopā ar Džiraju cīnās pret Oručimaru. Arī Naruto piedalās cīņā, aizstāvot Tsunadi no Oručimaru pakalpiņa Kabuto, pielietojot iemācīto tehniku — Rasenganu.
Beigās Tsunade piekrīt atgriezties ciematā un kļūt par Hokagi. Viņa ir arī vēl viens cilvēks, kurš atzīst Naruto. viņa drosmi, apņēmību un sapni kļūt par Hokagi nākotnē.

Saskes bēgšana[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Tsunade izdziedē tos, kas bija ievainoti iepriekšējās cīņās, arī Saski. Viņš tikmēr grimst drūmās pārdomās par Naruto, kurš sākumā bija vājāks par Saski, bet beigās pamanījās uzveikt Gaaru, kuram Saske zaudēja. Saske izaicina Naruto uz cīņū uz slimnīcas jumta un abi sāk cīnīties nopietni, Sakuras priekšā, kura ļoti pārdzīvo par to. Brīdī, kad abi gatavojas izmantot nāvējošas tehnikas, viņa metas pa vidu un tikai Kakaši iejaukšanās paglābj no nopietnas nelaimes.

Kakaši cenšas pārliecināt Saski nomierināts un aizmirst atriebību pret brāli. Bet ciemā ierodas Oručimaru kalpi, kuri piedāvā Saskem spēku un aizvest viņu pie Oručimaru. Saske piekrīt un pamet ciematu, lai arī Sakura atzinās viņam mīlestībā un asarām acīs, lūdza viņu pārdomāt, kaut vai ņemt sev līdzi. Naruto kopā ar citiem geininiem dodas pakaļ Saskem. Pirms tam viņš dzīļi noskumušajai Sakurai zvēr, ka atgriezīs Saski ciematā. Viņi cīņās ar Oručimaru pakalpiņiem vairākās divkaujās, cīņas ir smagas un tikai tad, kad ierodas Gaars ar savu brāli un māsu palīgā, Konohas nindzjām izdodas uzvarēt.

Beigās Naruto stājas Saskem pretī viens pret vienu. Saske, pateicoties Oručimaru spēkam un paša apņēmībai, ir kļuvis spēcīgāks un cīnās, lai nogalinātu Naruto. Viņš atbrīvo Oručimaru zīmogu, iegūstot necilvēcisku ārieni, kā arī lielāku spēku. Bet arī Naruto izmanto dēmona lapsas spēku, lai cīnītos ar Saski. Beigās Saske uzvar un Naruto paliek guļam bezsamaņā, bet Saske nenogalina viņu un dodas pie Oručimaru. Naruto atgriežas ciematā, smagi pārdzīvojot drauga zaudēšanu, tomēr apņēmīgi zvēr Sakurai, ka reiz atgriezīs Saski mājās. Drīz pēc tam Džiraja ierodas pie Naruto un kopā ar viņu dodas vairāku gadu ceļojumā.

Personāži[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Galvenie personāži[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

 • Naruto Uzumaki (うずまきナルト Uzumaki Naruto?) — Galvenais varonis. enerģisks un dzīvespriecīgs, ne, noželojams visai apķērīgs mācībās, bet pietiekami viltīgs kaujās. Sapņo kļūt par Hokagi, ciemata vadoni, un iegūt visa ciemata atzinību. Apveltīs ar cietu gribu, izturību un lieliem čakras krājumiem, kas ļauj viņam apgūt daudzas spēcīgas tehnikas, lai kļūtu par vienu no varenākajiem nindzjām pasaulē. Pieaugot un sastopoties ar nopietnām problēmām, arī viņš kļūst nopietnāks. Apņēmies par katru cenu atgūt savu draugu Saski, kā arī atnest nindzju pasaulei īstu mieru.
 • Sakura Haruno (春野サクラ Haruno Sakura?) — meitene, kura patīk Naruto taču Sakura mīl Saski, kuru neinteresē attiecības vispār. Pret Naruto viņa sākumā jūt nicinājumu, lai gan ar laiku sāk cienīt un uzskatīt par labu draugu. Vairākus gadus vēlāk, Saskem kļūstot par nodevēju, Sakura ir gatava viņu nogalināt, viņai ir arī siltas jūtas pret Naruto, taču nav īsti skaidrs, kuru viņa tiešām vairs nemīl Saski. Sakura ir kļuvusi par spēcīgu nindzju, apguvusi dziedināšanu, gendžutsu un spēj veikt neticami spēcīgus fiziskos sitienus, taču atpaliek no saviem komandas biedriem — Naruto un Saskes.
 • Saske Učiha (うちはサスケ Uchiha Sasuke?) — labākais draugs un sāncensis Naruto. Apdāvināts, patstāvīgs, egoistisks, bērnībā pārdzīvojis lielu psiholoģisku traumu, kad viņa brālis nogalināja visu klanu. Saske sadraudzējās ar Naruto un Sakuru, bet tomēr nodeva ciematu, lai dotos pie Oručimatu un iegūtu spēku uzveikt brāli. Saske kļuva ļoti spēcīgs, bet reizē nogrima tumsā, aizmirsa seno draudzību. Viņš īstenoja savu atriebību, bet laimīgāks nekļuva un nu ir gatavs iznīcināt savu ciematu, kā arī savus bijušos draugus, ja tie gadīsies ceļā.
 • Kakaši Hatake (はたけカカシ Hatake Kakashi?) — Nedaudz savāds džounins, Naruto komandas skolotājs. Spēcīgs, apdomīgs un viltīgs, pazīstams kā kopējošais nindzja, jo zina daudzus džutu, kurus kopē no citiem.

Citi personāži[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

 • Džiraja (はたけカカシ Jiraiya?) — viens no trim leģendārajiem Konohas nindzām(Sennin). Viņš ir ļoti perverss un nenopietns cilvēks. Viņam tika piedāvāta Hokages vieta,bet viņš atteicās.Viņš vēlāk apmāca arī galveno varoni. Agrāk viņa skolotājs (sensejs) bija pats Hokage. Viņa komanda bija tagadējais ļaundaris Oročimaru, un jaunais Hokage Tsunade (sieviete).
 • Sasori (サソリ?), leļļu pavēlnieks, kas pats sevi ir pārtaisījis par lelli un prot vienlaicīgi valdīt pār 100 lellēm, viņš ir viens no akatsuki biedriem, bet parādīts viņš tiek tikai shippuden sērijās. starp viņu, viņa vecomāti un haruno sakuru notiek cīņa, kurā sasori zaudē un kā atlīdzību viņš sniedz informāciju par tikšanos ar kādu pie orochimaru strādājošu spiegu.. tas ir solis tuvāk sasukes atrašanai.
 • Obito Uchiha (サソリ?), Viņa biedri ir Kakashi un Rin, senseis ir ceturtais hokage — Yondaime. Viņš savu Sharingan atklāja kad bija trešais ņindzas karš. Kad viņš jau sāka mirt, jo izglāba savus biedrus atdodot savu dzīvību, viņš atdeva savu Sharingan Kakashi kreisajā acī, kuru sagrieza ienaidnieks.

Komanda 8

Komanda 8 ir grupa, kas sastāv no 4 Konohas nindzām. Šī komanda ir specializējusies izsekošanā, katram komandas biedram ir īpašas spējas šajā jomā.

 • Kurenai Juhi (夕日 紅, Yūhi Kurenai) ir komandas līderis. Anime sērijās Kurenai parasti parādās kopā ar Asuma Sarutobi. Visi uzskata viņus par pāri, lai arī viņi paši to noliedz. Naruto Shipuuden sērijās atklājas, ka viņa gaida bērnu no Asumas, līdz ar to viņu attiecības kļūst skaidras. Kurenai specialitāte ir ilūziju radīšana(Genjutsu) .
 • Kiba Inuzuka (犬塚 キバ, Inuzuka Kiba) ir "Komandas 8" biedrs, kurš sērijās vienmēr parādās ar savu nindzas suni(忍犬, ninken) Akamaru.
 • Hinata Hjuga (日向 ヒナタ, Hyūga Hinata) ir "Komandas 8" biedre, kurai ir īpašas spējas, kas ļauj izmantot bjakugan(stāvoklis kad acis zilā krāsā parāda čakru, kas rit pa nindzju ķermeni, tādā veidā parādot kur atrodas kāds nindzja).
 • Šino Aburame (油女 シノ, Aburame Shino) ir 'Komandas 8" biedrs, kuru interesē kukaiņi. Visu savu brīvo laiku Šino pavada ķerot un pētot kukaiņus. Kā jau Aburame klana loceklim, viņu īsi pēc dzimšanas inficēja ar īpašu kukaiņu šķirni — "iznīcības kukaiņiem"(寄壊蟲, kikaichū).

Ārējās saites[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]