Starptautiskā vieglatlētikas federācija

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Starptautiskā vieglatlētikas federācija
Starptautiskā vieglatlētikas federācija
Izveide 1912
Tips Sporta organizācija
Galvenā mītne Monako
Dalība 212 valstis
Prezidents Valsts karogs: Senegāla Lamins Diaks
Tīmekļa vietne www.iaaf.org

Starptautiskā vieglatlētikas federācija (angļu: International Association of Athletics FederationsIAAF) ir starptautiska sporta pārvaldes organizācija, kura regulē vieglatlētikas sporta notikumus. Tā ir dibināta 1912. gadā tās pirmajā kongresā Stokholmā. Tās dibinātāji bija 17 nacionālās vieglatlētikas federācijas un sākotnējais nosaukums bija Starptautiskā Amatieru vieglatlētikas federācija (angļu: International Amateur Athletics Federation). Kopš 22. Olimpiskajām spēlēm 1993. gadā tās galvenā mītne atrodas Monako.

Kopš 1982. gada IAAF ir izdevis vairākus labojumus savos noteikumos, atļaujot sportistiem par dalību sacensībās saņemt materiālu kompensāciju. Tomēr IAAF saglabāja vārdu "amatieris" savā nosaukumā līdz pat tās 2001. gada kongresam, kurā nosaukums tika nomainīts uz šībrīža formu.

Pašreizējais IAAF prezidents ir Lamins Diaks no Senegālas. Viņš kļuva par prezidenta vietas izpildītāju īsi pēc iepriekšējā prezidenta Primo Nebiolo nāves 1999. gadā un 2001. gada kongresā tika ievēlēts par IAAF prezidentu.