Pāriet uz saturu

Jenotsuņi: Atšķirības starp versijām

Vikipēdijas lapa
Dzēstais saturs Pievienotais saturs
jauna nodaļa
 
saites
20. rindiņa: 20. rindiņa:
}}
}}


'''Jenotsuņi''' ģints ({{val-la|Nyctereutes}}) pieder pie [[suņu dzimta|suņu dzimtas pamatcilts]] (''Basal Caninae'') [[suņu dzimta]]s (''Canidae'') [[plēsējs|plēsējiem]]. Tas ir atdalījies no pārējās suņu dzimtas pirms 10 - 7 miljoniem gadu.
'''Jenotsuņi''' ģints ({{val-la|Nyctereutes}}) pieder pie [[suņu dzimta|suņu dzimtas pamatcilts]] (''Basal Caninae'') [[suņu dzimta]]s (''Canidae'') [[plēsējs|plēsējiem]]. Tas ir atdalījies no pārējās suņu dzimtas pirms 10 - 7 miljoniem gadu<ref name="sk">http://zipcodezoo.com/Key/Animalia/Nyctereutes_Genus.asp</ref>.
Jenotsuņu zinātniskais vārds ir atvasināts no [[grieķu valoda]]s, "''nycto''" nozīmē "nakts", "''ereutes''" nozīmē "klejotājs" (nakts klejotājs).
Jenotsuņu zinātniskais vārds ir atvasināts no [[grieķu valoda]]s, "''nycto''" nozīmē "nakts", "''ereutes''" nozīmē "klejotājs" (nakts klejotājs)<ref>http://www.lioncrusher.com/animal.asp?animal=25</ref>.

Ilgu laiku [[zinātnieks|zinātnieki]] uzskatīja, ka jenotsuņi ir dzīvojuši tikai [[Eirāzija|Eirāzijā]], bet nesen tika atrasti jenotsuņa ''Nyctereutes abdeslami'' fosīlie [[kauli]] [[Maroka|Marokā]], [[Āfrika|Āfrikā]]<ref>http://www.evolhum.cnrs.fr/geraads/aao/wnycter.htm</ref>


== Sistemātika ==
== Sistemātika ==
Jenotsuņu ģintī kādreiz bija 7 sugas, no kurām līdz mūsdienām ir izdzīvojusi tikai viena.
Jenotsuņu ģintī kādreiz bija 7 sugas, no kurām līdz mūsdienām ir izdzīvojusi tikai viena<ref name="sk"/>.
*ģints '''Jenotsuņi''' (''Nyctereutes'')
*ģints '''Jenotsuņi''' (''Nyctereutes'')
**†''[[Nyctereutes abdeslami]]''
**†''[[Nyctereutes abdeslami]]''

Versija, kas saglabāta 2009. gada 28. marts, plkst. 01.20

Jenotsuņi
Nyctereutes
Jenotsuņi
Klasifikācija
ValstsDzīvnieki (Animalia)
TipsHordaiņi (Chordata)
KlaseZīdītāji (Mammalia)
KārtaPlēsēji (Carnivora)
ApakškārtaSuņveidīgo apakškārta (Caniformia)
DzimtaSuņu dzimta (Canidae)
ĢintsJenotsuņi (Nyctereutes)
Jenotsuņi Vikikrātuvē

Jenotsuņi ģints (latīņu: Nyctereutes) pieder pie suņu dzimtas pamatcilts (Basal Caninae) suņu dzimtas (Canidae) plēsējiem. Tas ir atdalījies no pārējās suņu dzimtas pirms 10 - 7 miljoniem gadu[1]. Jenotsuņu zinātniskais vārds ir atvasināts no grieķu valodas, "nycto" nozīmē "nakts", "ereutes" nozīmē "klejotājs" (nakts klejotājs)[2].

Ilgu laiku zinātnieki uzskatīja, ka jenotsuņi ir dzīvojuši tikai Eirāzijā, bet nesen tika atrasti jenotsuņa Nyctereutes abdeslami fosīlie kauli Marokā, Āfrikā[3]

Sistemātika

Jenotsuņu ģintī kādreiz bija 7 sugas, no kurām līdz mūsdienām ir izdzīvojusi tikai viena[1].

Atsauces