Max Roomsky

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Max Roomsky ir diriģents, dziedātājs un komponists no Latvijas.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzimis kā Maksims Ļaščenko, pieņēmis vārdu Max Roomsky.[1]

Izglītība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Studējis kora un simfoniskā orķestra diriģēšanu pie Māra Sirmā un Mārtiņa Ozoliņa, operdziedāšanu pie Juliannas Bavarskas, Andžellas Gobas, Kārļa Saržanta, Mariannas Rērholmas un Antoniusa Sola, kompozīciju pie Andra Selicka un Selgas Mences. Ieguvis mūzikas bakalaura grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā 2014. gadā. Ieguvis mūzikas maģistra grādu Dānijas Karaliskajā mūzikas akadēmijā 2019. gadā. Programmas Erasmus+ ietvaros vienu gadu studējis Grācas Mākslu universitātē Austrijā.

Radošā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kopš 2020.gada Max Roomsky ir Krievijas koru asamblejas Coro di linguisti radošās padomes loceklis. Piedalās asamblejā kā diriģents un vada Eiropas mūzikas interpretācijas un valodas meistarklases.

2020.gada oktobrī mecosoprāns Helēna Sorokina programmā Shades of Solitude Austrijā pirmatskaņoja Max Roomsky skaņdarbu balsij a cappella Я живу по пути ar Marijas Soļejevas (Мария Солеева) dzeju.

2020.gada oktobrī notika Nadīnes Bokovikovas režisētās dziesmu un dzejas izrādes Dziesmu dziesma pirmizrāde Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu mājā. Max Roomsky ir šā iestudējuma muzikālais vadītājs.

2020.gada augustā vokālā grupa Anima solla pirmatskaņoja Max Roomsky garīgās mūzikas ciklu Astoņas lūgšanas Dievmātei.

Kopš 2019.gada oktobra Max Roomsky ir jauktā kora Burtnieks kormeistars.

2019. gada jūlijā Max Roomsky laida klajā klavieru kompozīciju albumu A Night Trip For Two, kurā apkopotas 11 viņa klavieru kompozīcijas, kas tapušas laikā no 2016. līdz 2018. gadam.

2018. gada jūnijā Max Roomsky kora darbi Saules pielieta pasaule un Tu kļuvi par Māti novērtēti attiecīgi ar atzinības diplomu un 3. vietu Sanktpēterburgas (Krievija) kora kompozīciju konkursā "Kora laboratorija. XXI gadsimts".

Kopš 2018. gada Max Roomsky vada senās mūzikas grupu Musica Fresca Rīga, viens no pēdējiem nozīmīgiem koncertiem bijis angļu komponista Džona Daulenda "Pirmās dziesmu grāmatas" pilns atskaņojums kopā ar lautistu Sergeju Sjominu.

Kopš 2017. gada Max Roomsky ir Eiropas kora akadēmijas (Europa Chorakademie Görlitz) funkcionārs.

Kopš 2015. gada Max Roomsky darbojas arī kā vokālais pedagogs. Šajā statusā piedalījies Indras Rogas iestudējumā "Meistars un Margarita" Valmieras drāmas teātrī 2015. gadā. No 2014. līdz 2017. gadam Max Roomsky ir strādājis par kormeistaru Rīgas Latviešu biedrības kamerkorī Austrums. Kopš 2012. gada Max Roomsky vada Rīgas Sv. Erceņģeļa Mihaila pareizticīgo baznīcas kori.

No 2011. līdz 2017. gadam Max Roomsky ir bijis senās mūzikas grupas Canto dalībnieks, 2013. gadā Dziesmu un deju svētku vokālo ansambļu konkursā grupa ieguva 3. vietu.

2011. gadā Max Roomsky dibināja Rīgas pareizticīgo vīru kori, ar kuru piedalās dievkalpojumos un citos baznīcai nozīmīgos pasākumos.

Kopš 2007. gada Max Roomsky paralēli nodarbojas ar koncertu rīkošanu. Viņš ir organizējis koru biedrības Accolada koncertus, pianista Ksu Jansonga, LUNN—choir un citu viesmākslinieku koncertus Latvijā.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «LMIC | Komponisti». www.lmic.lv. Skatīts: 2019-12-28.