"Šerloks" sēriju uzskaitījums

Vikipēdijas lapa
logotips

"Šerloks" ir BBC veidots britu televīzijas seriāls, kas kopš 2010. gada tiek pārraidīts kanālā BBC One. Seriāla sižets balstīts uz Artura Konana Doila romānu un īso stāstu motīviem par detektīvu Šerloku Holmsu, tikai tā darbība notiek mūsdienās.

Sezonas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Uzmanību! Turpmākajā tekstā var tikt atklātas nozīmīgas detaļas par televīzijas seriāla saturu!

1. sezona (2010)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Nr.
seriālā
Nr.
sezonā
Nosaukums Režisors Scenārists Pirmā pārraide
11A Study in PinkPols MakgigansStīvens Mofats2010. gada 25. jūlijs

Policija izmeklē vairākus atgadījumus, kuros cilvēki, šķietami, ir veikuši pašnāvības. Šerloks Holmss iesaistās izmeklēšanā un atklāj, ka tās nav bijušas pašnāvības, bet sērijveida slepkavības, kā arī satiek Džonu Vatsonu, bijušo armijas ārstu, un sāk dzīvot kopā ar viņu vienā dzīvoklī. Šerloka brālis Maikrofts Holmss nolaupa Džonu un piedāvā naudu, apmaiņā pret Šerloka izspiegošanu. Džons atsakās. Vēlāk kāds taksists nolaupa Šerloku un atzīstas ka ir slepkava un, ka visi upuri ir spēlējuši ar viņu krievu ruleti, izmantojot divas kapsulas, kur vienā no viņām ir bijusi inde. Džons nošauj taksistu.

Daļēji balstīts uz romāna "Etīde purpura toņos" motīviem.[1]
22The Blind BankerEiross LinsStefans Tompsons2010. gada 1. augusts

Šerloks izmeklē ielaušanos kādā bankā, kur atstāti grafiti ar kodētu ziņu mirušam bankas darbiniekam. Vēlāk līdzīgi grafiti tiek atrasti netālu miruša žurnālista līķa.

Daļēji balstīts uz stāsta The Adventure of the Dancing Men motīviem.[2]
33The Great GamePols MakgigansMarks Getiss2010. gada 8. augusts
Džims Moriartijs, draudot nogalināt gūstā saņemtus ķīlniekus, Šerlokam liek atrisināt vairākus noziegumus.

2. sezona (2012)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Nr.
seriālā
Nr.
sezonā
Nosaukums Režisors Scenārists Pirmā pārraide
41A Scandal in BelgraviaPols MakgigansStīvens Mofats2012. gada 1. janvāris

Maikrofts nolīgst Šerloku un Džonu, lai atgūtu karaliskajai ģimenei kaitējumu nodarošos fotogrāfijas, kurus nofotografēja ar tālruni Irene Adlere (attēlo — Lara Pulvere). Šerloks iegūst Adleres tālruni, taču atklāj, ka tas ir nobloķēts un lai to atbloķētu, nepieciešams ievadīt kodu. Kad Adlere atklāj, ka CIP seko viņai aiz pēdām, viņa pazūd. Vēlāk, Šerloks atšifrē kodu citā telefonā, ko viņa ieguva no kāda klienta. Viņa sūta ziņu Moriartijam, kurš savukārt to izmanto lai traucētu britu pret-terora darbību. Šerloks atšifrē kodu Adleres telefonā, atstājot viņu bez aizsardzības kas viņai ir vajadzīga, lai izdzīvotu. Sērijas beigās Maikrofts stāsta Džonam, ka viņu teroristu grupu Pakistānā ir nogalinājusi. Tā gan nav taisnība — Šerloks palīdzēja viņai izvairīties no nāves, kad viņa bija uz nāves sliekšņa.

Balstīts uz stāsta A Scandal in Bohemia motīviem.
52The Hounds of BaskervillePols MakgigansMarks Getiss2012. gada 8. janvāris

Ar Šerloku un Džonu ir sazinājies Henrijs Naits (attēlo — Rasels Tovejs), vīrietis, kuru traumējusi viņa tēva nāve, kurā šķietami vainojams liels dzinējsuns. Izmeklējot Šerloks un Džons atklāj sazvērestību, kurā iesaistīts viens no Baskerviles zinātniekiem, doktors Franklands. Viņš turpina darbu pie H.O.U.N.D., pārtraukta projekta, kas paredzēts lai izveidotu halucinogēna gāzi militārai lietošanai. Šerloks atklāj, ka parasts suns, halucinogēna gāzes iespaidā, cilvēkiem parādās kā dēmonisks briesmonis. Henrija tēvu nogalināja Frenklends, valkājot sarkano gāzes masku un T-kreklu uz kura bija attēlots H.O.U.N.D. grupas logotips. Frenklends mēģina bēgt, bet mirst kad viņš nokļūst mīnu laukā.

Balstīts uz romāna "Bāskervilu suns" motīviem.
63The Reichenbach FallTobijs HainssStefans Tompsons2012. gada 15. janvāris
Džims Moriartijs tiek apcietināts par vairākiem vienlaicīgiem ielaušanās mēģinājumiem, bet tiek atzīts par nevainīgu. Vēlāk Amerikas vēstnieka bērni tiek nolaupīti, bet, pēc viņu atbrīvošanas, viņiem paliek bail, ieraugot Šerloku un Šerloks tāpēc tikt turēts aizdomās par viņu nolaupīšanu un noziegumu safabricēšanu. Šerloks un Moriartijs satiekas uz kādas mājas jumta un Moriartijs dod Šerlokam ultimātu - vai nu Šerloks veic pašnāvību, vai viņa draugi tiks nogalināti. Šerloks Moriartijam paziņo, ka ja viņš saņem pašu Moriartiju par ķīlnieku, tad pastāv iespēja, ka viņa draugi netiks nogalināti uz ko Džims reaģē, veicot pašnāvību. Pēc neilgas telefonsarunas ar Džonu, Šerloks nolec no jumta, bet izdzīvo.

3. sezona (2014)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Nr.
seriālā
Nr.
sezonā
Nosaukums Režisors Scenārists Pirmā pārraide Pārraide Latvijā
--Many Happy Returns-Marks Getiss un
Stīvens Mofats
2013. gada 24. decembris-
Filips Andersons domā, ka Šerloks ir dzīvs. Septiņu minūšu garais Ziemassvētku speciālizlaidums ir par to, kā Andersons cenšas atklāt, kā Šerloks varētu izdzīvot.
71"Mistērija ar skeletu"[3]
The Empty Hearse
Džermijs LavringsMarks Getiss2014. gada 1. janvāris2014. gada 9. februāris[4]

Divus gadus pēc otrās sezonas notikumiem Šerloks atgriežas Londonā. Džons dzīvo kopā ar savu draudzeni Mēriju un, ieraugot Šerloku, ir dusmīgs par to, ka Šerloks viņam šo divu gadu laikā nepaziņoja par savu izdzīvošanu, bet piedod pēc tam, kad Šerloks viņu izglābj no sadegšanas.

Balstīts uz stāsta The Adventure of the Empty House motīviem.
82"Triju zīme"
The Sign of Three
Kolms MakartijsStefans Tompsons,
Stīvens Mofats un
Marks Getiss
2014. gada 5. janvāris2014. gada 16. februāris
Notiek Džona un Mērijas kāzas. Šerloks kāzu vakariņu laikā dod vedēja runu, kurā apraksta vairākus kuriozus gadījumus viņu izmeklēšanu gaitā.
93"Pēdējais zvērests"[5]
His Last Vow
Niks HaransStīvens Mofats2014. gada 12. janvāris[6]2014. gada 23. februāris

Šerloks mēģina atgūt Čārlza Augustus Magnusena zagtas vēstules. Čārlzs zin katra Rietumu pasaules ietekmīga cilvēka personīgās vājības. Pēc tuvas nāves pieredzēšanas, kurā vainojama Mērija, Šerloks izbēg no slimnīcas un apmāna viņu pateikt Džonam par to, ka viņa Šerloku ir sašāvusi. Vēlāk atklājas, ka Augustus nav saglabājis nevienu slepeno dokumentu, ar kuriem viņš draudēja it visiem, bet viņš tos ir saglabājis savā fotogrāfiskajā atmiņā. Uzzinot, ka lielākās briesmas pasaulei sagādā nevis dokumenti, bet Magnusena zināšanas par tiem, Šerloks viņu nogalina.

Balstīts uz stāstu The Adventure of Charles Augustus Milverton un The Man with the Twisted Lip motīviem.

4. sezona (2016 — 2017)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2014. gada 8. janvārī Stīvens Mofats paziņoja, ka seriālam ir apstiprināts turpinājums ceturtajai un piektajai sezonai[7] Ceturtās sezonas ekranizācija notika 2017. gadā, bet 2016. gadā pārraidīja seriāla speciālizlaidumu.

Nr.
seriālā
Nr.
sezonā
Nosaukums Režisors Scenārists Pirmā pārraide Pārraide Latvijā
10-"Baisā līgava"[8]
The Abominable Bride
Daglass Makinons[9]Stīvens Mofats un Marks Getiss[10]2016. gada 1. janvāris2016. gada 2. janvāris
Sērijas notikumi norisinās Šerloka sapņos. Pēc uzzināšanas, ka Moriartijs ir šķietami izdzīvojis, Šerloks atceras noslēpumainu lietu par kādu līgavu, kas šķietami izdzīvojusi līdzīgos apstākļos Viktorijas laikmetā.
111"Sešas Tečeres"
The Six Thatchers
Reičela Talaleja[11]Marks Getiss2017. gada 1. janvāris2017. gada 13. janvāris
Sērijas nosaukums ir balstīts uz Doila stāsta The Adventure of the Six Napoleons.
122"Melīgais detektīvs"
The Lying Detective
Niks Harans[12]Stīvens Mofats[13]2017. gada 8. janvāris2017. gada 20. janvāris
Balstīts uz stāsta The Adventure of the Dying Detective motīviem.
133The Final ProblemBendžamins Karons[14]Stīvens Mofats un Marks Getiss2017. gada 15. janvāris2017. gada 27. janvāris
Balstīts uz stāsta The Final Problem motīviem.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 1. Tim Oglethorpe. «Sherlock's got sexy! With nicotine papers instead of a pipe and taxis replacing hansom cabs, the new TV Holmes is a very 21st century hero». Daily Mail, 2010. gada 23. jūlijs. Skatīts: 2012. gada 4. maijs.
 2. «Steven Moffat: "Cos people have asked: tonight's Sherlock ("The Blind Banker") is loosely based on The Dancing Men."». twitter.com. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2012. gada 17. jūlijā. Skatīts: 2010. gada 6. decembris.
 3. LTV anotācija
 4. LTV programma
 5. BBC One. «Twitter / BBCOne: We can confirm that the title ...». British Broadcasting Corporation, 2013. gada 20. jūlijs. Skatīts: 2013. gada 22. jūlijs.
 6. «We can also confirm that #Sherlock episode 2 will be shown on Sun 5th Jan and episode 3 on the 12th. #SherlockLives». BBC One Official Twitter Account. 2013. gada 29. novembris. Skatīts: 2013. gada 30. novembris.
 7. Paul Jones. «Sherlock: We’ve plotted out the whole of series 4 and 5 reveals Steven Moffat» (angļu). Radio Times, 08.01.2014. Skatīts: 2014-01-09.
 8. ForumCinemas
 9. «Douglas Mackinnon directing an episode of Sherlock». Twitter. 2014. gada 5. novembris.
 10. «Writers for Sherlock Special». Twitter. 2014. gada 25. novembris.
 11. «Sherlock series 4: Rachel Talalay directing first episode». Den of Geek. 2016. gada 6. aprīlis. Skatīts: 2016. gada 6. aprīlis.
 12. «Toby Jones to play a villain in Sherlock series 4». The Telegraph. 2016. gada 16. aprīlis. Skatīts: 2016. gada 16. aprīlis.
 13. «Sherlock - The Lying Detective». BBC Media Centre. Skatīts: 2016. gada 12. decembris.
 14. Benjamin Caron. «#sherlock». Instagram, 2016. gada 28. jūnijs. Skatīts: 2016. gada 30. jūnijs.