Acīte

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Šis raksts ir par kāršu spēli. Par ezeru Murmastienes pagastā skatīt rakstu Acīte (ezers).
Acītes spēle, kurā vienam no spēlētājiem kāršu kopējā vērtība ir 21 punkts.

Acīte jeb Blekdžeks (angļu: Blackjack) ir klasiska kazino kāršu spēle, kurā spēlētājm ir jāsavāc kāršu kombinācija pēc iespējas tuvāka skaitlim 21. Spēlē parasti tiek izmantota 52 kāršu kava.

Spēles noteikumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sākoties spēlei, dalītājs izdala katram spēlētājam, tai skaitā arī sev, divas kārtis, turklāt 1 dalītāja kārts tiek apriezta redzama. Katrai kārtij atbilst noteikta punktu vērtība:

kalpam, dāmai un karalim - 10 punkti;

dūzim - 11 vai 1 punkts, atkarībā no tā, kā ir izdevīgāk spēlētājam;

Pulksteņrādītāja virzienā, spēlētāji var pieprasīt papildus kārti no kavas. Pēc papildus kārts saņemšanas, pašreizējai summai tiek pieskaitīta saņemtās kārts vērtība. Ja tā pārsniedz 21, tad spēlētājs zaudē un izstājas no šīs partijas. Ja 21 nav sasniegts, spēlētājs drīkst pieprasīt vēlvienu kārti, vai arī palikt uz vietas, un dot gājienu nākamajam spēlētājam. Pēdējais spēlētājs aplī ir dalītājs, kurš atklāj savu otru kārti, un novērtē kopsummu.

Tas kā dalītājam ir jāspēlē ir stingri noteikts: tam ir jāņem nākamā kārts, ja viņa kāršu kopsumma nepārsniedz 16, un jāpaliek, ja tā ir vismaz 17 un lielāka. Dalītājs arī var pārsniegt divdesmit viena punkta summu, taču tas neattiecas uz spēlētājiem, kuri pirms tam ir zaudējuši paši pārsniedzot 21.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]