Conan (datorspēle)

Vikipēdijas lapa

Conan ir 2007. gada spriedzes-piedzīvojumu spēle, kurā spēlētājs vada izslavēto varoni Konanu Barbaru. Šo tēlu ir radījis fantāzijas literatūras autors Robert E. Howard. Spēli publicēja THQ platformām Xbox 360 un PlayStation 3. Tās veidotājus Nihilistic Software radīt piedzīvojumu ar grafisku vardarbību un atkailināšanos iespaidoja video spēles God of War un Ninja Gaiden.

Spēlē Conan varonim ir misija atgūt savas zaudētās bruņas un uzveikt ļaunu burvi. Konans var cīnīties ar zobenu un vairogu, divroku ieročiem vai ar ieroci katrā rokā. Varonis spēli sāk ar vairākiem pamata uzbrukumiem un nogalinot ienaidniekus iegūst pieredzes punktus. Šos punktus spēlētāji var apmainīt pret papildus uzbrukuma veidiem, tādejādi uzlabojot varoņa cīņas spējas. Papildus tam, Konanam ir pieejamas arī maģiskas spējas, kuras iekļauj spēju pārvērst ienaidniekus akmenī un radīt uguns vētras. Spēlē ir iekļautas arī konteksta jutīgas spriedzes sekvences, kurās spēlētājam jānospiež ekrānā parādīta pogu virkne, lai pabeigtu darbības kā spēcīgu pretinieku nonāvēšana un mijiedarbība ar apkārtējo vidi.

Kritiķiem patika Conan cīņas sistēma un brutālās nāves, tomēr tie atzina, ka spēle nespēja mēroties ar pieredzi, kuru piedāvāja God of War. Reakcijasuz to, kā tika attēlots Konana visums, variēja. Vairāki kritiķi slavēja Frank Frazetta slavenā mākslasdarba emulāciju, toties citiem spēles grafikas šķita garlaicīgas un zemas izšķirtspējas. Audiālā ziņā, Zelta globusa balvas ieguvējs, aktieris Rons Pērlmans tika gan slavēts, gan kritizēts par savu sniegumu kā Konana balss. Komponists Mike Reagan saņēma suminājumus par spēles mūziku un vēlāk to izpildīja klātienē Video Games Live šovos. Neskatoties uz lielākoties pozitīvām recenzijām un komerciālajiem panākumiem kādi ir Conan franšīzei, Conan bija financiāls zaudējums THQ.