Dalībnieka diskusija:Orion7

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Laipni lūdzam vikipēdijā. Paldies par rakstiem. Mums ļoti pietrūka valodnieka. :) --Feens 20:11, 20 martā, 2007 (UTC)

Kas tā par "Pirmslatviešu valodu"?[labot pirmkodu]

Orion7, kur tu ņēmi tādu piemēru: "Pirmslatviski: Daivas adavjāt ghambāns (dantins), Daivas dāsjati dhānās."? Vari lūdzu uzrakstīt atsauci, vai, ja tā ir tava hipotēze, dot kādu nelielu paskaidrojumu ;) --Aviātors 11:33, 8 jūnijā, 2007 (UTC)

Nu tā ir manis rekonstruēta frāze, balstoties uz senindoirāņu valodu, kas patiesībā ir arī tā pati valoda, no kuras ir cēlušās visas baltslāvu valodas, un iespējams arī visas pārējās ide valodas. Nu es viņu nosaucu par pirmslatviešu, jo mūsdienu, uz grieķu valodu, it kā senāko indoeiropiešu valodu, balstītājā valodniecībā nepastāv definīcija, kā saukt to valodu, no kuras ir cēlušās baltslāvu un indoirāņu valodas. Patiesībā jau tā ir īstā indoeiropiešu pirmvaloda, bet kā jau minēju, līdzšinējie valodnieki nevēlas atzīt indiešu valodu par senāko ide valodu. Pierādījums tam ir līdz šim rekonstruētā [PIE valoda], kas balstīta uz grieķu valodas fonētiku, un patiesībā ir pilnīgs nonsenss. Orion7 13:57, 27 jūnijā, 2008 (UTC)

Attēls[labot pirmkodu]

No kurienes ņemts Attēls:Oldpersian.gif? Bez šādas norādes nevar noskaidrot autortiesību statusu. --ScAvenger 05:57, 24 maijā, 2008 (UTC)

Old Persian (Aryan). Skaties pirmo linku. Orion7 13:26, 27 jūnijā, 2008 (UTC)

Tas pats attiecas uz Attēls:Indo-iranian languages.PNG. --ScAvenger 06:00, 24 maijā, 2008 (UTC)

Image:Indo-iranian languages.PNG Orion7 13:26, 27 jūnijā, 2008 (UTC)
Paldies! --ScAvenger 13:53, 27 jūnijā, 2008 (UTC)

Diezgan muļķīgi lietot terminu baltslāvu valoda, jo nav skaidri pierādīta kopēja zara vienlaicīga atdalīšanās no ide pirmvalodas.

No kurienes tu ņēmi, ka obligāti jābūt kopīgai atsidalīšanai? Vai tad indoirāņiem ir pierādīts, ka viņi ir kopīgi atdalījušies no IDE pirmvalodas? Ņemsim pat tuvāk - baltus, kurš ir pierādījis, ka ir bijusi tāda baltu pirmvaloda, un ka balti ir atdalījušies kopīgi? - Nekas nav pierādīts (baltu pirmvaloda nav rekonstruēta), un neviens to nekad nepierādīs, jo neviens ar sveci klāt tad nav stāvējis. Viss ir bija un būs hipotētiskā līmenī, vadoties tikai un vienīgi pēc valodu morfoloģiskās/semantiskās/u.c līdzības. Tāpēc runāt te par kaut kādiem pierādījumiem ir absurds. Valodniecība tev nav nekāda algebra, kur ar teorēmām kaut ko var pierādīt. Orion7 00:33, 3 janvārī, 2009 (UTC)
Starp citu, kādus gan vēl tev īpašus pierādījumus par baltslāvu valodu vajag, pastudē kaut vai senprūšu valodu, kas kaut arī tiek uzskatīta par baltu valodu daudzējādā ziņā ir tuvāka slāvu valodām, nekā baltu valodām - gan morfoloģiski, piem., būla - была, stasmu - тому, gan leksiski, piem., asanis - осень, izrankīt - изручить, выручить, proklantīt - проклятить, saļūba - любовь, брак, ēmens - имя, ketverts - четвертый, tvais - твой, gena - жена utt. Principā pirmslāvu valoda ir cēlusies no kāda prūšu valodai tuva rietumbaltu dialekta, protams, konjunktūras dēļ, krievi to neatzīst.
Jā un palasi angļu wikipēdijas Proto-Slavic language rakstu, tur ir skaidri minēts «A Balto-Slavic language continuum was ancestral to three discernible genetic subgroupings: Eastern Baltic, Western Baltic, and an innovative dialect that was ancestral to Proto-Slavic.» Kā arī rakstu Proto-Balto-Slavic: «Hypothetical Proto-Balto-Slavic language is also reconstructable, descending from Proto-Indo-European by means of well-defined sound laws, and out of which modern Slavic and Baltic languages descended.». Tā kā terminu baltslāvu valoda ne es pirmais izdomāju. Orion7 21:53, 3 janvārī, 2009 (UTC)

Vikipēdijas darbnīca[labot pirmkodu]

Labdien!

6. jūnijā (otrdien) Vikipēdijas projektam latviešu valodā paliek 14 gadu. Lai to atzīmētu, aicinām visus, kas iepriekš darbojušies projektā, dienas laikā (00.00—24.00) uzrakstīt kādu jaunu rakstu. Vairāk informācijas atrodams iniciatīvas lapā. Tēma ir vēlama no vajadzīgo rakstu saraksta, bet derēs arī cita. Paldies arī par Tavu iepriekšējo ieguldījumu Vikipēdijas projektā! -- Edgars2007 (diskusija) 2017. gada 5. jūnijs, plkst. 18.56 (EEST)