Diskusija:Atvērtais pirmkods

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Kikos un Erda, iesaku vadīties no (pārtulkot) http://en.wikipedia.org/wiki/Open_source nevis rakstīt kaut kādu tirgzinības tuftu.

Raksts ir par atvērto pirmkodu vai par "atvērtā pirmkoda produktiem"? Un izklāsts ir ļoti juceklīgs :( --Kikos 12:04, 18 janvārī, 2011 (UTC)


Kurā sadaļā ir jāliek tās eng wiki saites? Tās tak skaitās kā iekšējās saites! --Erda5 12:48, 19 janvārī, 2011 (UTC)

Vai rakstā minētais attiecas arī uz brīvas receptūras ķiļķeniem? Nevar saprast, kas par "preci" ir domāta. --Kikos 14:20, 19 janvārī, 2011 (UTC)

Ja tie ķiļķēni ir par brīvu un ir pieejama informācija par to izgatavošanas tehnoloģiju vai sastāvdaļu pielietojuma secību un citiem līdzīgiem apstākļiem. Lielākoties visur ir norādīts, ko produkts vai prece satur, no kā izgatavota, tomēr, lai šādu pašu preci uzgatavotu arī patērētājs viņam ir jāzin precīzi tehnoloģiskie procesi, ko, kā, kad jaukt un pievienot, vai programmēt un izmainīt, lai dabūtu konkrēto produktu vai preci! Līdz ko tāda informācija un produkts ir publiska labuma, kas visbiežāk ir par brīvu, tad tas kļūst par atvērta pirmkoda produktu vai preci. --Erda5 08:03, 20 janvārī, 2011 (UTC)