Diskusija:Federālais apgabals

Lapas saturs netiek atbalstīts citās valodās.
Vikipēdijas lapa

Vai Krievijā ir īpašs federālais apgabals? Skat. angļu vikipēdijā:

There are seven Federal districts of Russia, which function as an additional administrative layer between other subdivisions and the Russian Federation as a whole. But these have nothing to do with the territory surrounding a capital city. - tas ir tikai nosaukums, nevis kā ASV vai Brazīlijā, kur ir īpaša administratīva vienība. --Feens 20:56, 19 septembrī, 2007 (UTC)

Jā, Krievijā federālais apgabals nav administratīva vienība (no krievu viki):
Федеральные округа не являются частью административно-территориального деления Российской Федерации.
--Dainis 07:30, 20 septembrī, 2007 (UTC)
Re kur kartē parādīts par ko ir runa

Man izskatās, ka tie ir lieli reģioni, kurus pārvalda federālā valdība, kas pēc idejas tomēr atbilst. Varbūt ideja, sakot, ka tie nav tas pats, ir, ka šie federālie apgabali nav tādi kuros atrodas valdība un adminstratīvās vienības ierastajā nozīmē, kad katrai vienībai ir pašvaldība ?---- Xil...sist! 12:33, 20 septembrī, 2007 (UTC)

Ne gluži. Visas Krievijas federālie subjekti ir sagrupēti federālajos apgabalos, kuros katrā sēž prezidenta iecelts pārstāvis, tjipa uzrauga konstitūcijas ievērošanu, uzklausa priekšlikumus utt. tā sakot prezidenta acs un auss. Nekādas likumdošanas un vadīšanas funkcijas viņs neveic, tikai tā sakot "stučī" prezidentam, ja kas nav labi :). Tas ir principiāli kaut kas cits kā, piemēram, Kolumbijas apgabals, tāpēc vienā "maisā" tos bāzt nevajadzētu. --Feens 13:14, 20 septembrī, 2007 (UTC)
Nu bet prezidents jau arī ir federālā valdība, te nav jāraksturo Kolumbijas apgabals. Federal districts are subdivisions of a federal system of government. Often, these districts are not one of the countries' component subdivisions, and should not be confused with them, but are rather separate entities under the direct control of the federal government. Varbūt teikt vienkārši "vienība" būtu labāk ? -- Xil...sist! 18:00, 20 septembrī, 2007 (UTC)
Manuprāt šeit nav paša būtiskākā - nav nekāda tieša federālā pārvalde, kura "izkrīt" no citām federācijas daļām, nav nekādu separate entities. (Es nebūt neapšaubu, ka par Krievijas federālajiem apgabaliem nav jāraksta, tikai tas ir pavisam cits, kas ASV vai Brazīlijas fedrālais apgabals. Var jau būt, ka šī lapa jātaisa disambig.) --Feens 18:08, 20 septembrī, 2007 (UTC)