Diskusija:Iļja Ripss

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Vai nu tas ir loģiski vai nē, bet latviešu valodā tādās reizēs parasti saka "pašsadedzināšanās" (guglis - Ripss "pašsadedzināšanās" - 120 atbildes, Ripss "sadedzināšanās" - 63 atbildes, varianti ar aizdedzināšanos un pašaizdedzināšanos - 7 atbildes uz abiem)... Aiz- un pašaiz- vispār skan bērnišķīgi (acīmredzot tādēļ latviski to lieto pārsvarā par visādiem Tibetas mūkiem), un labāk neteikšu, kādas humoristiskas asociācijas tas dažos izsauc.--Egilus (diskusija) 2020. gada 12. jūnijs, plkst. 03.01 (EEST)

pašsadedzināšanās vairāk atbilstu fatālam iznākumam.--Pirags (diskusija) 2020. gada 12. jūnijs, plkst. 23.53 (EEST)
piekrītu, ka nav īsti loģiski, bet tā nu latviski saka.--Egilus (diskusija) 2020. gada 13. jūnijs, plkst. 00.41 (EEST)

VDK darbinieki uz katra ielas stūra[labot pirmkodu]

Man kaut kā negribas pārāk ticēt šim teikumam: Piesteigušies VDK darbinieki Ripsam no rokām izrāva plakātu un apdzēsa liesmas. No aizdedzināšanās brīža varbūt bija pagājušas dažas sekundes. Kā varēja gadīties, ka vistuvāk atradās tieši VDK darbinieki, pie tam pat vairāki? Dežurēja? Nejauši gāja garām? No kurienes ir šāda informācija? Pie tam - ja arī tie būtu bijuši VDK cilvēki, kā šāds fakts varētu nākt atklātībā? Viņi paši to pastāstīja, sak., neuztraucieties, mēs esam no VDK?

Citur rakstīts, ka tie bijuši jūrskolas audzēkņi. Tas varētu būt ticamāk, to varētu redzēt pēc apģērba. Tomēr bez atsauces šis teikums ir maz ticams.-- Meistars Joda (diskusija) 2021. gada 18. aprīlis, plkst. 16.47 (EEST)

Tvnetā tikko raksts par šo, tur teikts, ka jūrskolas kursanti. Cik tas ticami, cits jautājums. Šeit vēl teikts, ka izglābuši jūrnieki. --ScAvenger (diskusija) 2021. gada 18. aprīlis, plkst. 18.00 (EEST)
Šeit — ka čekisti. Varbūt tajā grāmatā "Observators" ir kas sīkāk. --ScAvenger (diskusija) 2021. gada 18. aprīlis, plkst. 18.03 (EEST)
Es mēģinu iztēloties, ka 1969. gadā pie Brīvības pieminekļa pastāvīgi nedežūrētu VDK darbinieki ar pienākumu novērst jebkādas aizdomīgas aktivitātes. Kaut kā neizdodas. Tas, ka viņiem varēja būt ārštata pastiprinājums "nejauši garāmejošu" jūrskolas audzēkņu veidā, gan arī nav izslēgts.--Egilus (diskusija) 2021. gada 18. aprīlis, plkst. 20.27 (EEST)