Diskusija:Kid Rock

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Ierosinu pārdēvēt par Kid Rock, jo bija noruna, ka vārdus un uzvārdus tulko, bet pseidonīmus un grupu nosaukumus netulko. --Digital1 (uzrunāt) 15:04, 5 decembrī, 2008 (UTC)

Taisnība, lai gan nez kāpēc MTV arī bija izulkots "Kids Roks", "Kid Rock" tomēr ir pareizāks. Gamerzx 15:06, 5 decembrī, 2008 (UTC)
Tas attieksies tikai uz "mūziķiem", jeb arī uz aktieriem (Nikolass Keidžs utt.), rakstniekiem, sportistiem u.c. pseidonīmu lietotājiem? Un vai tā ir iekšēja vikipēdijas konvencija, jeb arī kaut kā saskaņota ar valodniecisko viedokli? --Kikos 15:09, 5 decembrī, 2008 (UTC)
Tā ir tikai iekšējā noruna. Un attiecas (vismaz norunā) tikai uz mūziķiem. Ja Nikolass Keidžs ir pseidonīms, tad tas ir normāls vārds un uzvārds. Runa ir par grupu nosaukumiem un piem. šo Kid Rock, kas principā ir pieņemts nosaukums, bet nav normāls vārds un uzvārds. --Digital1 (uzrunāt) 15:54, 5 decembrī, 2008 (UTC)
Tā kā noruna tika norunāta pirms manis, es drīkstu kategoriski iebilst? Ja šāds mūziķis ar dīvainu pseidonīmu (kas tomēr nezinātājam baigi izskatās pēc vārda un otra vārda) sāk filmēties vai rakstīt grāmatas, ko tad? --Kikos 17:13, 5 decembrī, 2008 (UTC)
Bet ko darīt ar Bobu Dilanu? --SpeedKing (runāt) 18:33, 5 decembrī, 2008 (UTC)
Nu paga paga. Nevajag visu tik ļoti sarežģīt. Viss ir pavisam vienkārši. Vārds un/vai uzvārds, nav svarīgi pieņemts vai īstais, tulkojās. Pseidonīms, kas mav līdzīgs vārdam un/vai uzvārdam, netulkojas. Kā piemēru tam, kas netulkojās, varu minēt: 50 Cent, iIO, Fatboy Slim, Pryda, Babyface un tā tālāk. Visi augšminētie ir solo mākslinieki. Ja jau sāk spriest kas ir līdzīgs vārdam un kas nav, tad es tik pat labi varu paziņot, ka man Fatboy Slim izskatās pēc cilvēka vārda un uzvārda un kas tad būs - Fetbojs Slims vai piemēram 50 Cent - Fiftijs Sents?
Kikos, tu vari iebilst jebkurā laikā, tādēļ jau mēs šeit esam, lai diskusiju ceļā risinātu problēmu. Domāju, ka šajā jautājumā praktiski nav nekādas problēmas. Dalam pēc vārda un uzvārda principa? --Digital1 (uzrunāt) 19:59, 5 decembrī, 2008 (UTC)
J*&$W^&*#^($!!! Man jau liekas, ka visi šie Fatboji tiešām Slimi :) Pirmdien rakstīšu VVC. Varētu jau novilkt strīpu starp tiem skatuves kļikuhām, kas izskatās pēc vārdiem un pārējām anagrammām, bet vajadzīgs ir speciālistu viedoklis. Ar precedentiem te laikam neies krastā. Atstājam pagaidām Kidu kā ir, jo šim 30 sekundēs var sameklēt gan Kid gan Rock, kas ir īsti vārdi. --Kikos 20:09, 5 decembrī, 2008 (UTC)
OK, atstājam pagaidām, bet neaizmirstam ;) P.S. Tu pēdējā laikā esi palicis stresaināks .. kas par lietu? (bez ofensīvas) --Digital1 (uzrunāt) 20:12, 5 decembrī, 2008 (UTC)
Žizņ bjot kļučom - razvodnim'... Tas tiešām tik uzkrītoši jūtams? Vajadzēs man sevi nobanot uz vīkendu... 8P --Kikos 20:19, 5 decembrī, 2008 (UTC)
Nu nav jau tik traki, bet manīt var :) --Digital1 (uzrunāt) 20:25, 5 decembrī, 2008 (UTC)
Ierosinu darīt tā - visus šos pseidonīmus netulkot un atstāt kā ir, bet ja kāds pamana, ka tulkojot sanāk normāls vārds un uzvārds(piem. Kid Rock uz Kids Roks ir diezgan loģiski, bet 50 Cent uz Fiftijs Sents diez vai) tas var ierosināt pārtulkošanu. Te gan jau teica, ka var iedomāties daudz ko, bet kaut kāda loģiskā domāšana jau ir katram. --Seminsh 08:18, 6 decembrī, 2008 (UTC)