Diskusija:Lehaja

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Negribas, lai skan kā pārmetums, bet vai raksti bez atsaucēm LV viki ir pieņemami? --Obivan Kenobi (diskusija) 2021. gada 15. februāris, plkst. 12.18 (EET)

Neesam oficiāli vienojušies, ka tas varētu būt par iemeslu raksta dzēšanai. Protams, atsauces ir svarīgas, tāpēc aicinu pielikt {{nepieciešama atsauce}} pie svarīgākajiem apgalvojumiem. Papuass (diskusija) 2021. gada 15. februāris, plkst. 12.27 (EET)
Labāk raksts bez atsaucēm kā nekāds, bez tam (tas ir tikai IMHO), atsauces parasti rada drīzāk maldinošu iespaidu par raksta kopējo pamatotību, ja vien nav liktas konkrēti strīdīgā vietā. Īpaši tas redzams angļvalodīgajā versijā, kur pieņemts likt atsauces uz grāmatām, kuras praktiski nav pārbaudāmas - toties skaitās autoritatīvākas nekā pārbaudāmie avoti (un tādēļ tur nereti sarakstītas ne visai adekvātas lietas). Un praksē liela nozīme ir tam, kas raksta - lietotājs, kas citiem jau zināms kā tēmu pārzinošs, vai nez no kurienes novēlies akaunts; kā arī tam, vai tēma ir jūtīga apkārtējiem. Principā es lieku {{nepieciešama atsauce}} tikai tur, kur apgalvojums bez tās nelāgi ož, jo šī veidne (tāpat kā citas uzlabošanas veidnes) bojā raksta izskatu un ar to pazemina Vikipēdijas kopējo autoritāti, ja pats raksts neizskatās slikts.--Egilus (diskusija) 2021. gada 15. februāris, plkst. 12.43 (EET)
Automātiski gribējās likt veidni, ka rakstam nav norādīti avoti, bet domāju, pajautāšu kopienai, kā šeit ir pieņemts. Paldies, tagad zināšu. --Obivan Kenobi (diskusija) 2021. gada 15. februāris, plkst. 12.51 (EET)