Diskusija:Slāpētājs
"Slāpētājs, parasti (bet kļūdaini) zināms arī kā klusinātājs..." Aicinu izvērtēt šo terminoģiju! "Klusinātājs" ir ārkārtīgi labs apzīmējums šai ierīcei, jo tā šāviena troksni padara klusāku. Angliski vārds "silencer" ir ne visai precīzs, jo vārds "silence" norāda uz to ko latviski saprastu ar "pilnīgu klusumu" [it is difficult to completely silence any firearm]. Latviešu valodā tā nav, jo latviešu valodā ir darbības vārds "klusināt", un tieši to šī ierīce arī dara - klusina šāvienu. http://www.tezaurs.lv/#/sv/klusin%C4%81t Lai gan skaņu un troksni var arī slāpēt, latviski vārdam "slāpēt" ir negatīva pieskaņa (izņemot varbūt runājot par automobiļa izplūdes gāzu trokšņa slāpētājiem). http://www.tezaurs.lv/#/sv/sl%C4%81p%C4%93t87.110.180.50 2018. gada 7. februāris, plkst. 10.26 (EET)
- Raksta autors nav šeit rādījies 10 gadus, viņam mēs laikam nevarēsim uzprasīt, kādēļ termins 'klusinātājs' tiek uzskatīts par kļūdainu. Vakarā paskatīšos Militāro terminu vārdnīcā. --ScAvenger (diskusija) 2018. gada 7. februāris, plkst. 10.49 (EET)
- Dīvainā kārtā par šo tēmu Militāro jēdzienu skaidrojošajā vārdnīcā nav atsevišķa šķirkļa, bet citur ar šaušanu saistītos tekstos tur ir lietots jēdziens 'klusinātājs'. Šķirklis "Trokšņu slāpētājs" ir par ierīci, kas nodrošina klusumu radioaustiņās, kamēr nav derīgā signāla. Šķirklī "Slāpēt" uzsvērts, ka nozīme 'darīt klusāku skaņu' ir pārnesta nozīme. Šķirklī "Klusinātājs" teikts, ka tas ir vai nu cilvēks, kas klusina, vai arī ierīce skaņas intensitātes mazināšanai. Tā ka viss velk uz raksta pārdēvēšanu. --ScAvenger (diskusija) 2018. gada 7. februāris, plkst. 19.50 (EET)