Diskusija:Visu Latvijai

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

"Tā kā VL vēl nav reģistrējusies kā politiskā partija, tai akcijas organizēšanas izdevumus nevajadzēs uzrādīt priekšvēlēšanu deklarācijā Korupcijas novēršanas un apakarošanas birojam." (Diena, 8. februāris, raksts "Nav nosakāms Visu Latvijai akcijas naudas devējs", 4.lpp.)

Atliek vien secināt, ka oficiāli "Visu Latvijai" NAV politiska partija, vismaz patlaban ne. Līdz jaunas informācijas saņemšanai ierosinu rakstu (tāpat arī rakstu par Jāni Iesalnieku) attiecīgi mainīt (izņemot arī templeitu - ja/kad VL reģistrēsies, nebūs sevišķi grūti to dabūt atpakaļ). --Tail 23:08, 9 februārī, 2006 (UTC)

Nez vai vērts. 1) Gan jau piereģistrēsies; 2)Strīdīgs jautājums par to, ka reģistrējies - partija, nereģistrējies - nav. Var jau būt arī nelegālas partijas.--Feens 23:50, 9 februārī, 2006 (UTC)

Varu informēt, ka visi partijas dokumenti ir nodoti Uzņēmumu reģistrā un līdz tās oficiālai reģistrēšanai nebūs ilgi jāgaida. Tas varētu būt marta sākumā. Turklāt, kā jau Freens norādīja, partija var būt nereģistrēta, bet reāli darboties kā partija. Manuprāt, atskaites punkts ir likumiem atbilstošs dibināšanas kongress, un "Visu Latvijai!" tāds bija 14. janvārī.

Ja ieraksts "neatbilst objektivitātes kritērijiem", tad varbūt vajadzētu pievienot alternatīvo viedokli, bet, manuprāt, jebkuras partijas ideoloģija ir jāapraksta, jo ideoloģija ir jebkura politiska spēka pamats (vismaz tā tam vajadzētu būt).

Man nav viedokļa, vienkārši uzskatu, ka daudzi teikumi ir uzrakstīti kā partijas propaganda.
Piemērs : Ārpolitikā «Visu Latvijai!» iestājas par stingru, nelokāmu Latvijas un latviešu interešu aizstāvību gan divpusējās starpvalstu attiecībās, gan starptautiskajās organizācijās.
Cik saprotu, tad citas partijas neuzstājas par stingru, nelokāmu Latvijas interešu aizstāvību? :) Atļaušos piezīmēt, ka sapratne par to kas ir Latvijas intereses var būtiski atšķirties - Ždanokai sava sapratne, Dzintaram sava un nevienam nav tiesības to "privatizēt". --Feens 13:40, 9 decembrī, 2006 (UTC)
Labs raksts par partiju, manuprāt, ir (piemēram) angļu vikipēdijas raksts par leiboristiem, un šim rakstam vispār nav sadaļas par ideoloģiju. Problēma ir tā, ka sadaļa par ideoloģiju jau automātiski ir POV, jo nekritiski pauž partijas uzskatus. Varbūt pareizāk būtu uz partijas uzskatiem likt saiti, bet tos neaprakstīt (izņemot, protams, īsu aprakstu ievadrindkopā). Katrā ziņā – ja ir sadaļa par partijas ideoloģiju, vajadzētu būt sadaļai arī par partijas kritiku. --Tail 15:09, 9 decembrī, 2006 (UTC)

Nu neviens šķiet jau nav arī pret to, ka būs raksti arī ar partijas kritiku. Ja tikai atrastos kāds, kas tos pievienos. Un ja lietas skar ideoloģiju, tad tur vispār nav iespējams būt neitrālam. Ja uz partijas ideoloģiju liks tikai saiti, tad būs ierobežotas meklēšanas iespējas Vikipēdijā. Salīdzinājums ar angļu leiboristiem nav īsti korekts, jo leiboristi ir ļoti veca partija par kuras ideoloģiju jau tāpat viss ir skaidrs.

Par leiboristu (sevišķi Blēra komandas) ideoloģiju man personīgi nekas nav skaidrs :) Bez tam nekas nestāv uz vietas un senas partijas savā attīstībā ideoloģiski aizvien mainās.
Nav runa par partijas kritiku vai slavēšanu, neviens no tiem neder, jo nav neitrāls.
Manuprāt tas darās pietiekami vienkārši: Pašreiz Ārpolitikā «Visu Latvijai!» iestājas par stingru, nelokāmu Latvijas un latviešu interešu aizstāvību gan divpusējās starpvalstu attiecībās, gan starptautiskajās organizācijās. - principā šis teikums neko neizsaka, tikai slavina partiju.
Varētu būt: Ārpolitikā «Visu Latvijai!» uzskata, ka stingrāk un nelokāmāk jāaizstāv Latvijas un latviešu intereses gan starpvalstu divpusējās attiecībās, gan starptautiskajās organizācijās. - tiesa, kas ir šis stingrāk un nelokamāk tik un tā nav paskaidrots, tomēr partija nav nostādīta kā Latvijas vienīgā aizstāve. Iedziļinoties programmā var atšifrēt, ko nozīmētu arī tas stingrāk un nelokamāk - cīņa pret Eiropas federalizāciju, attiecības ar Krieviju uz att. Miera līguma pamata utt. un to arī rakstīt. --Feens 22:33, 10 decembrī, 2006 (UTC)
Piekrītu Feenam. Sadaļas, kurās pausti dažādi viedokļi, gan varētu būt, taču neitrālas (tas un tas uzskata/apgalvo/iebilst utt.). Pats svarīgākais ir tas, lai Vikipēdijas informācija neatgādinātu reklāmrakstu (piemēram, šajā rakstā vispār aprakstīta praktiski tikai ideoloģija, turklāt nebūt ne neitrāli, un tā ir problēma). Piemēram, jau teikums "Nacionālisms ir pamatā visām «Visu Latvijai!» nostādnēm un aktivitātēm." ir POV, jo trūkst piebildes, ka tā uzskata pati partija (domāju, ka ir gana daudz cilvēku, kas šim apgalvojumam nepiekristu).
Saskaņā ar vadlīnijām labāk apgalvojumu vietā lietot faktus. Vikipēdija tomēr nav vieta, kur teju vai pilnībā jāizklāsta partijas programma. --Tail 22:57, 10 decembrī, 2006 (UTC)

Nu varbūt kāds tad piedāvās neitrālāku variantu.

Nedomāju, ka bija pamatoti uzlikt lapai rediģēšanas aizliegumu. Partijas vēstures apskats ir pamatīgi novecojis un manis ievietotais krietni uzlaboja informāciju par šo partiju. Tāpat tajā bija nepieciešamās atsauces. Ja kādam tas likās pārāk neobjektīvs, tad ir visas iespējas to labot, taču rediģēšanas iespēju aizliegums un novecojušas informācijas atstāšana degradē Wikipēdiju kā vispusīgas informācijas ieguves avotu. Statistiķis 12:52, 27 jūnijā, 2010 (UTC)

Vikipēdijā ir jaraksta neitrāla stilā, nevis kā partias mājaslapā vai presē. Pareizāk būtu bijis ar atsaucēm un jauiem faktiem papildiāt jau esošo rakstu, nevis likt tā vietā pavisam jaunu tekstu, kur daļa faktu sakrit ar esošo rakstu, tikai nav izklāstīti atbilstošā stilā ~~Xil (saruna) 13:02, 27 jūnijā, 2010 (UTC)
Iepriekšējā versija absolūti neatbilst Wikipēdijas standartiem, tāpēc ir vieglāk ielikt jaunu tekstu, kas ietver iepriekš minētos faktus. Kādas tad ir iespējas ievērot neitrālo stilu, ja ir liegtas iespējas izdarīt jebkādas izmaiņas tekstā? Ar šādām administrēšanas metodēm jūs tikai nopliciniet latviešu Wikipēdiju. Nav brīnums, ka igauņi un lietuvieši mums ir tālu priekšā. Statistiķis 13:10, 27 jūnijā, 2010 (UTC)
Iemesli kāpēc šīs Vikipēdijas ir priekšā var būt daudzi un dažādi un neviens tos pagaidām nav ojektivi mēģinājis izvērtēt, ta, ka nevajag. Jaunajā tekstā jau pirmaja teikuma nav ieverots enciklopēdiskais rakstības stils - Lai gan «Visu Latvijai!», tās aktīvo biedru jaunības dēļ, pamatoti tiek dēvēta par jaunu partiju, tomēr tās vēsture iesniedzas nu jau 10 gadus senā pagātnē., kas bija vainas Partijas pirmsākumi meklējami 2000. gada augustā, kad kopā sanāca nacionāli noskaņotu jauniešu grupa un izveidoja nacionālpolitisku jauniešu grupu, kuru nosauca par «Visu Latvijai!» ? ~~Xil (saruna) 14:11, 27 jūnijā, 2010 (UTC)