Etjēns van Zeilens van Neievelts

Vikipēdijas lapa
Etjēns van Zeilens van Neievelts
Étienne van Zuylen van Nyevelt
Personas dati
Etjēns Gistavs Frederiks van Zeilens van Neievelts van de Hārs
Dzimis 1860. gada 16. oktobrī
Nica, Francija
Miris 1934. gada 8. maijā
Nica, Francija
Profesionālā informācija
Pārstāvētā valsts Karogs: Beļģija Beļģija
Sporta veids jāšana
Olimpisko spēļu informācija
Dalības reizes 1 (1900)

Etjēns Gistavs Frederiks van Zeilens van Neievelts van de Hārs (nīderlandiešu: Etienne Gustave Frédéric Van Zuylen Van Nijevelt Van De Haar; dzimis 1860. gada 16. oktobrī, miris 1934. gada 8. maijā) bija beļģu jātnieks. Startējis 1900. gada vasaras olimpiskajās spēlēs Parīzē.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Van Zeilenu ģimene sākotnēji bija no Utrehtas, Nīderlandē un cēlusies no muižnieku kārtas. Ģimene savu bagātību guva no meliorācijas, izmantojot polderu sistēmu. 19. gadsimtā ģimene bija izplatījusies Beļģijā un Francijā.

Etjēns bija veiksmīgs baņķieris. Viņš bija precējies ar Rotšildu bagātības, Francijas filiāles mantinieci Helēnu de Rotšildu. Pārim bija divi bērni, lai gan Helēnai laulības laikā bija daudz seksuālu attiecību ar sievietēm.

Papildus interesei par zirgiem Etjēns ar sievu dalījās mīlestībā pret automašīnām un motosportu. Barons nodibināja Francijas automobiļu klubu, vecāko auto klubu pasaulē, un baronese piedalījās vienā no kluba sacīkstēm 1898. gadā, padarot viņu par pirmo sieviešu dalībnieci autosacīkstēs.[1] Pirms tam Etjēns bija palīdzējis organizēt 1895. gada Parīze-Bordo-Parīze, pasaulē pirmās autosacīkstes. Vēlāk viņš bija laikraksta L’Auto un automašīnu kompānijas De Dion-Bouton direktors kā arī bija iesaistīts 1900. gada olimpisko spēļu organizēšanā.[2]

Viņš 1900. gada vasaras olimpiskajās spēlēs startēja jāšanas pasta piegāžu sacensībās. Diemžēl viņa iegūtais rezultāts šajā disciplīnā nav zināms.[3]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]