Flags of the World

Vikipēdijas lapa
FOTW karogs.

Flags of the World (Pasaules karogi; abreviatūra FOTW) ir tīmeklī bāzēta veksiloloģiska organizācija un informācijas resurss. Projekts iekļauj sevī tīmekļa plašāko ar veksiloloģiju saistītno vietni ar vairākām spoguļvietnēm un ar to saistīto adresātu sarakstu (mailing list). Adresātu saraksts aizsākās 1993. gada septembrī kā diskusiju grupa un 1994. gada beigās Džuzepe Botasīni (Giuseppe Bottasini) izveidoja tīmekļa vietni.[1] 2001. gadā FOTW kļuva par Starptautiskās Veksiloloģisko Asociāciju federācijas 56. dalībnieku.

Lai arī gan tīmekļa vietnes, gan adresātu saraksta darba valoda ir angļu valoda, biedrības ~1000 locekļi pārstāv dažādas pasaules valstis un informācija tiek tulkota un iekļauta vietnē no dažādām valodām. Adresātu sarakstu pārrauga vēlēts moderators, interneta vietni un tās saturu koordinē vēlēts redaktors.

FOTW interneta vietne satur vairāk kā 41 000 rakstu par karogiem un vairāk kā 78 000 karogu attēlu, kā arī tiešsaistes veksiloloģisko vārdnīcu.[2].

FOTW vietnes informāciju veido adresātu saraksta (mailing list) dalībnieku pienesums. Biedrība sastāv no ~1000 locekļiem, no kuriem ~100 ir aktīvi informācijas piegādātāji. Informāciju vietnē apstrādā 21 brīvprātīgs redaktors.[3]

Karogs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

FOTW karogu 1996. gadā izveidoja Marks Sensens (Mark Sensen). Dizains tika izvēlēts balsošanā no vairāk kā 10 pretendentiem. Sensens karoga simbolismu raksturoja sekojoši:

Baltā krāsa simbolizē mieru, zilā - progresu. Sešu krāsu zvaigznes pārstāv galvenās karogos lietotās krāsas. Kopā zvaigznes veido vienu lielāku simbolu. Veids, kā zvaigznes savstarpēji savienojas, simbolizē tīmekli.[4]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «FOTW history» (html). Flags of the World. Skatīts: 2009-07-20.
  2. «FOTW» (html). Flags of the World. Skatīts: 2009-07-12.
  3. «FOTW Editorial Staff» (html). Flags of the World. Skatīts: 2009-07-12.
  4. «FOTW Official Flag» (html). Flags of the World. Skatīts: 2007-10-19.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]