HMD global

Vikipēdijas lapa
Šis raksts ir par uzņēmumu. Par teritoriju skatīt rakstu Hērda Sala un Makdonalda Salas.
HMD global Oy
Tips Kapitālsabiedrība
Darbības joma elektronika
Dibināts 2016. gads
Galvenais birojs Helsinki, Karogs: Somija Somija
Produkti mobilie telefoni, viedtālruņi, planšetdatori
Tīmekļa vietne hmdglobal.com

HMD global Oy ir Somijā reģistrēts uzņēmums, kas izstrādā mobilos telefonus, viedtālruņus un planšetdatorus ar Nokia zīmolu. Dibināts 2016. gadā. Galvenais birojs atrodas Helsinkos. Uzņēmuma īpašnieks ir privāta kapitāla fonds Smart Connect LP.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

HMD global sākotnējais logotips

Somijas uzņēmums Nokia no 1998. līdz 2012. gadam bija lielākais mobilo telefonu ražotājs pasaulē. Tas nebija spējis piemēroties strauji augošajam viedtālruņu tirgum, un ieņēmumi no mobilo ierīču pārdošanas kritās. 2014. gada aprīlī mobilo ierīču bizness pārdots Microsoft (jaunais nosaukums Microsoft Mobile). Nokia zīmolu tas drīkstēja izmantot 10 gadus, bet jau 2014. gada oktobrī Lumia viedtālruņi izlaisti ar Microsoft nosaukumu. Nokia zīmols izmantots tikai pamata mobilajiem tālruņiem, piemēram Asha. Arī Microsoft neizdevās kāpināt mobilo ierīču pārdošanas apjomus, un tie samazinājās.

Uzņēmums HMD global Oy dibināts 2015. gada 9. novembrī.[1] 2016. gada 18. maijā paziņots, ka HMD global pērk daļu no Microsoft Mobile pamata mobilo tālruņu biznesa. Vienlaikus HMD global noslēdza atsevišķu vienošanos ar Nokia par tā zīmola izmantošanu mobilajos telefonos un planšetdatoros līdz 2024. gadam, kā arī ieguva nepieciešamos patentus. Pārējo Microsoft Mobile pamata mobilo tālruņu biznesu (ražošanas un izplatīšanas infrastruktūru) iegādājās Taivānas elektronikas ražotāja Foxconn meitas uzņēmums FIH Mobile, kas ražotu, izplatītu un pārdotu HMD produktus. Kopējā pārdošanas darījuma summa HMD global un FIH Mobile bija 350 miljoni ASV dolāru.[2][3] Darījums pabeigts 2016. gada 1. decembrī.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]