Kalnu riteņbraukšana

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Krosa (XC) sacensību dalībnieks

Kalnu riteņbraukšana ir riteņbraukšanas sporta disciplīna, kurā tiek veiktas distances bezceļa un mainīga reljefa trasēs uz īpaša veida MTB (Mountainbike) velosipēdiem. Kalnu riteņbraukšana ietver sevī vairakas apakšdisciplīnas, kurās tiek izmantoti dažādu konstrukciju un ģeometrijas MTB velosipēdi:

  • Kross jeb apvidus šķērsošana (Cross-Country (XC)) - visizplatītākā pamatdisciplīna. Šajā disciplīnā, pamatā tiek veiktas trases no viena punkta līdz otram, jeb pa īsāku trasi vairākus apļus ar kopīgu vai atsevišķu startu.
  • Nobrauciens (Downhill (DH)) - distances veikšana uz ātrumu speciālā trasē ar pastiprinātu slīpumu. Šeit tiek izmantoti pastiprinātas konstrukcijas velosipēdi ar priekšējo un aizmugurējo amortizāciju, kā arī motokrosa komplektācijas ekipējums.
  • Četru braucēju kross (Fourcross (4X)) - šajā disciplīnā īpašu trasi ar šķēršļiem un viražām veic vienlaicīgi līdz četriem braucējiem ar kopēju barjeras startu. Šai disciplīnai ir līdzība ar BMX. Atšķirības ir: lielāka izmēra riteņi velosipēdiem, priekšējo amortizatoru izmantošana, kā arī trase ar nepārtrauktu nogāzi, kas šo disciplīnu padara vēl ātrāku un bīstamāku.
  • Kalnu Triāls (MTB Trials) - pastiprināti šķēršļotas trases veikšana tikai uz velosipēda riteņiem, atbalstam neizmantojot nedz kājas, nedz ķermeni. Principā tas ir tas pats velotriāls, tikai izmantojot velosipēdus ar lielāka diametra riteņiem un priekšējo amortizatoru. Klasiskajā velotriālā tiek izmantoti 20 collu riteņi un amortizatoru konstrukciju izmantošana nav pieļauta.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]