Pāriet uz saturu

Kapteinis (hokejs)

Vikipēdijas lapa
Džeroms IginlaKalgari "Flames" kapteinis ar "C" burtu uz hokeja formas

Katrā hokeja komandā ir kapteinis. Uz to norāda burts C (vai K) uz viņa spēlētāja krekla. Pēc IIHF un NHL noteikumiem kapteinis ir vienīgais spēlētājs, kurš drīkst runāt ar tiesnešiem. Ja viņa nav uz laukuma, to var darīt arī kāds no kapteiņa palīgiem. Jau ilgāku laiku pastāv noteikums, ka kapteiņa pienākumus nevar pildīt vārtsargs, jo, lai viņam būtu iespēja aprunāties ar tiesnešiem, ir vajadzīgs daudz laika. Pēdējas vārtsargs - komandas kapteinis bija Bills Dērnans, kurš Monreālas "Canadiens" kapteinis 1947.-1948. sezonā.

Komandas kapteini parasti izvēlas komandas vadība, bet daudzās komandās par to notiek spēlētāju balsošana. Kapteiņa pienākumos ietilpst arī komandas morālā sagatavošana spēlei, viņam ir arī jāpiedalās lielākajā daļā komandas publisko pasākumu.

2007. gadā par visu laiku jaunāko kapteini NHL vēsturē kļuva Sidnijs Krosbijs. Tobrīd viņam bija tikai 19 gadu. Parasti par kapteiņiem izvēlas veterānus, kam ir salīdzinoši liela pieredze.

Visilgāk NHL vēsturē kapteiņa pienākumus ir pildījis Stīvs Aizermens. Viņš bija Detroitas "Red Wings" kapteinis 20 sezonas - no 1986. līdz 2006. gadam.

Vienīgais latvietis, kurš ir bijis kādas NHL komandas kapteinis, ir Sergejs Žoltoks. Viņš bija Minesotas "Wild" komandas kapteinis 2003. gada janvārī. Pašlaik Herberts Vasiļjevs pilda kapteiņa pienākumus DEL līgas klubā Krēfeldes "Pinguine". Arī gandrīz visos Latvijas hokeja līgas klubos kapteiņa pienākumus pilda latvieši.

Spēlētāju pozīcijas uz ledus laukuma
Uzbrucēji:
Aizsargi:
Vārtsargs:
Spēka uzbrucējs | Policists | Kapteinis | Galvenais treneris | Galvenais tiesnesis un līnijtiesneši